Jump to content
Nony

minu ühe päeva menüü analüüs

Recommended Posts

Olen seni siin teiste menüüsid ja toitumiskavasid jälginud, aga proovisin ka oma menüüd alustuseks ampser.ee-s analüüsida. Nüüd panen oma eilse menüü ja ka ampser.ee kommentaarid siia üles...

HOMMIKUSÖÖK (k 8.00)

1. täistera kaerahelbed 50 g

2. Piim, 2,5% 200 g

3. 1 keedetud muna

4. mustikad 30 g

5. kodujuust 4,0% 100 g

6. tass rohelist teed suhkruta

VAHEPALA (k 11.00)

1. Kohupiim 0,1% 180 g

2. rukkileib 70 g

3. maasikajogurt 2% 150 g

4. tass rohelist teed suhkruta

LÕUNASÖÖK (k 14.00)

1. omlett (2 muna+piim, ~100g 2,5%+külm.herned 70g)

2. Kodujuust, 4,0% 200 g

3. Leib, rukkileib 70 g

ÕHTUSÖÖK (k18)

1. Brokkoli 200 g

2. Kanafilee 150 g

3. Pruun riis 100 g

4. rapsiõli 10 g

5. külm. herned 30 g

HILISÕHTUNE LISAPALA (k 21)

1. Porgand 100 g

2. Kodujuust, 4,0% 100 g

ampser.ee analüüsi põhjal, siis tulemus järgmine:

Kalorsus 2155.65 kcal

Valgud 167.53 g (31,42%)

Rasvad 69.53 g (29,34%)

Sv 209.16 g (39,23%)

Toiduenergia jaotus söögikordade vahel

Hommikusöök 23 %

Lõunasöök 28 %

Vahepala 18 %

Õhtusöök 24 %

Hilisõhtune lisapala 6 %

Suureks üllatuseks hoiatas programm mind liiga valgurikka toidu eest ;) : Nii valgurikas toit koormab neerusid ja maksa, võib kiirendada vananemist.

Samas iseenda üllatuseks on päeva lõikes protsentuaalne tulemus just siit foorumist loetud soovitatava suhtega (sv40/rasvad30/valgud30) väga sarnane.

Küsikski siis nüüd, et kuidas sellesse hoiatusse suhtuda? Saan aru, et "ampser" pigem nö koolilapse menüü korrastamisele suunatud, aga ikkagi... Milline oleks siis liigne valgukogus? Ja tagajärjed??? Ei tahaks vananemisprotsessi kiirendada :D

Ja loomulikult ootan ka kommentaare ja kriitikat oma toitumise kohta :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ampser soovitab hoida valkude osakaalu kuskil seal 10-15% vahel. Minu meelest on see ka suht võimatu :D Aga siiski oleneb inimesest - rohkem lihast nõuab ju rohkem valku. Kui sinu trenn aga sisaldab peamiselt kodus lindil/rattal trimpamist ja nagu ma aru sain.. laste kõrvalt väga aega ei jää, siis kuidas sa jõuad üldse nii palju süüa?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sry, tunduski, et unustasin midagi...

endast siis niipalju, et N 27. Kaal (hetkel veel õrn teema) 79 :D , pikkus 175. Eluviisiks võib hetkel pidada kahte väikest last. Trenni üritan nende kõrvalt teha ikka iga päev natuke. Pikki treeninguid ei saa alati lubada, aga 2-3x 20-30 min olen ikka üritanud leida! Treeningsaal siis omas kodus ja sisaldab kangi, hantleid, sõudeergomeetrit ja crosstreinerit. Nüüd kui ilmad ilusad, on plaan ka rattasõit ja jooksmine päevakavva võtta. Esialgne eesmärk oleks endisesse kaalu (65-67kg) jõuda ja pikemas plaanis tahaks muidugi paremat-ilusamat lihasvormi ka :D

Muudetud kasutaja Nony poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sry, tunduski, et unustasin midagi...

endast siis niipalju, et N 27. Kaal (hetkel veel õrn teema) 79 :D , pikkus 175. Eluviisiks võib hetkel pidada kahte väikest last. Trenni üritan nende kõrvalt teha ikka iga päev natuke. Pikki treeninguid ei saa alati lubada, aga 2-3x 20-30 min olen ikka üritanud leida! Treeningsaal siis omas kodus ja sisaldab kangi, hantleid, sõudeergomeetrit ja crosstreinerit. Nüüd kui ilmad ilusad, on plaan ka rattasõit ja jooksmine päevakavva võtta. Esialgne eesmärk oleks endisesse kaalu (65-67kg) jõuda ja pikemas plaanis tahaks muidugi paremat-ilusamat lihasvormi ka ;)

Sellise tüüpilise tervisliku toitumise kohapealt tundub vägagi hea, kuigi endale sobib rohkem palju rasvu, mõõdukalt valku ja vähe süsivesikuid - aga see on individuaalne!

Katseta ja analüüsi ennast ;)

Oled õigel teel :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ampser soovitab hoida valkude osakaalu kuskil seal 10-15% vahel. Minu meelest on see ka suht võimatu :D Aga siiski oleneb inimesest - rohkem lihast nõuab ju rohkem valku. Kui sinu trenn aga sisaldab peamiselt kodus lindil/rattal trimpamist ja nagu ma aru sain.. laste kõrvalt väga aega ei jää, siis kuidas sa jõuad üldse nii palju süüa?

Vaatasin, et tegelikult ka siin tööriistade all olev kalorikalkulaator annab umbes samasugused soovitused rasva-valgu-sv suhtes!

kuidas ma jõuan nii palju süüa:D - et siis nagu koguseliselt või ajaliselt??? minu BAV peaks olema päevas mingi 1600 kanti. Ja kui sinna lisada päevased toimetused+trenn, siis olen ikka natuke defitsiidis. Kaal langeb, kuigi mitte väga kiiresti (0,2-0,7kg nädalas), aga see ei ole ka eesmärk (kiirus siis).

Pean muidugi tunnistama, et oma toitumisele olen hakanud tähelepanu pöörama suhteliselt hiljuti. Peale esimese lapse sündi sain endise kaalu tagasi palju kiiremini, aga tervislikkusest ei saanud siis küll juttugi olla. Kui paneksin ampserisse oma vana menüü, siis olen üsna kindel, et rasvu oleks seal liiga vähe, valku peaaegu üldse mitte ja sv ikka väääga palju. Samas trenni olen ikka enamvähem kogu aeg teinud.

Muudetud kasutaja Nony poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaatasin, et tegelikult ka siin tööriistade all olev kalorikalkulaator annab umbes samasugused soovitused rasva-valgu-sv suhtes!

kuidas ma jõuan nii palju süüa:D - et siis nagu koguseliselt või ajaliselt??? minu BAV peaks olema päevas mingi 1600 kanti. Ja kui sinna lisada päevased toimetused+trenn, siis olen ikka natuke defitsiidis. Kaal langeb, kuigi mitte väga kiiresti (0,2-0,7kg nädalas), aga see ei ole ka eesmärk (kiirus siis).

Pean muidugi tunnistama, et oma toitumisele olen hakanud tähelepanu pöörama suhteliselt hiljuti. Peale esimese lapse sündi sain endise kaalu tagasi palju kiiremini, aga tervislikkusest ei saanud siis küll juttugi olla. Kui paneksin ampserisse oma vana menüü, siis olen üsna kindel, et rasvu oleks seal liiga vähe, valku peaaegu üldse mitte ja sv ikka väääga palju. Samas trenni olen ikka enamvähem kogu aeg teinud.

Kui kaal nii liigub, siis väga hea - järelikult põlevad rasvad, mitte lihased.

Hoia toitumine tervislik, sealt saad palju kasu !

Varsti näed tulemusi, sul on parem enesetunne, kuna organismil pole midagi vajaka, lihtsam ja parem on trenni teha, treeningsooritused paranevad jne

Jõudu ja jaksu :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sinu trenn aga sisaldab peamiselt kodus lindil/rattal trimpamist...

täpsustaks siis veel seda ka, et ilmselt ei mahu ma sellise tüüpilise (ega meeleheitel :D ) koduperenaise raamidesse, sest minu 20-30 min trimpamist :D tähendab enamasti ikka korralikku koormust, nt HIITi või ringtreeningu põhimõttel jõuharjutusi. Nii et olenemata trenni pikkusest väärib trenn ikka trenni nime ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas nad saavad anda soovitatavaid koguseid ja kaloraazi ilma kaalu, päevast aktiivsust ja eesmärki küsimata ? :D

No ilmselt siis mingi keskmise??? alusel äkki. Ja nagu ma ütlesin, siis see programm on tegelikult suunatud koolinoorte tervisliku toitumise propageerimiseks! Kuigi eks koolinoored on ka väga üldine mõiste :D Tegelikult seal siis ka toiduainete kalorid mingi keskmise järgi. (ampseri lk-lt copytud: Kuigi ampser arvutab kõik korralikult välja ja annab sulle ka nõuandeid, pole ka ampseri poolt soovitatu absoluutne tõde. Sest ampser ei tea, kas sa keetsid aedvilju natuke või väga kaua, kas sa võtsid õuna otse puult või oli seda enne mitmeid kuid säilitatud, kas sa panid praadimisel rasva pannile natuke või palju. Kõik sellised asjad mõjutavad sinu toidu toitainete sisaldust ja muudavad ka ampseri arvutused ligikaudseks.)

Juhul kui keegi valesti aru sai, siis ma lihtsalt proovisin ühe päeva menüüd seal analüüsida. Igapäevaselt näpuga järge oma menüüs ei aja, aga olen lihtsalt üritanud sv arvelt valke ja häid rasvu rohkem süüa, oma isiklikku kaloraaži ligikaudselt silmas pidades. No ja siiani enamvähem toimib!

LaizeNile tänud innustamise eest ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ilmselt siis mingi keskmise??? alusel äkki. Ja nagu ma ütlesin, siis see programm on tegelikult suunatud koolinoorte tervisliku toitumise propageerimiseks! Kuigi eks koolinoored on ka väga üldine mõiste :D Tegelikult seal siis ka toiduainete kalorid mingi keskmise järgi. (ampseri lk-lt copytud: Kuigi ampser arvutab kõik korralikult välja ja annab sulle ka nõuandeid, pole ka ampseri poolt soovitatu absoluutne tõde. Sest ampser ei tea, kas sa keetsid aedvilju natuke või väga kaua, kas sa võtsid õuna otse puult või oli seda enne mitmeid kuid säilitatud, kas sa panid praadimisel rasva pannile natuke või palju. Kõik sellised asjad mõjutavad sinu toidu toitainete sisaldust ja muudavad ka ampseri arvutused ligikaudseks.)

Juhul kui keegi valesti aru sai, siis ma lihtsalt proovisin ühe päeva menüüd seal analüüsida. Igapäevaselt näpuga järge oma menüüs ei aja, aga olen lihtsalt üritanud sv arvelt valke ja häid rasvu rohkem süüa, oma isiklikku kaloraaži ligikaudselt silmas pidades. No ja siiani enamvähem toimib!

LaizeNile tänud innustamise eest ;)

Ei taha norida vms, kuid koolinoored vanuses kuni 75 aastat ja ka üle selle ;) Tegelikult ei laida ma kindlasti selle lehekülje kasutamist, sest igasugune analüüs toitumiskavale on hea ja ampser on ka selle poolest hea, et toob erinevalt fitness.ee kalkulaatorist välja ka vitamiinid ja soovitatavad kogused.

Lihtsalt oma postitusega pöörasin rõhku sellele, et ampser ei arvesta paljusid asju, mida peaks arvestama, kui pakkuda välja soovitavaid kogused/kaloraazi, et kasutajad ei võtaks neid kogusedi 100% tõena vaid jätkaksid tõe otsimist ja enda harimist ka mujalt :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Inimene, kes on jõudnud sellisele arusaamale :

Juhul kui keegi valesti aru sai, siis ma lihtsalt proovisin ühe päeva menüüd seal analüüsida. Igapäevaselt näpuga järge oma menüüs ei aja, aga olen lihtsalt üritanud sv arvelt valke ja häid rasvu rohkem süüa, oma isiklikku kaloraaži ligikaudselt silmas pidades. No ja siiani enamvähem toimib!

ON VÄGA ÕIGEL TEEL.

Ja nagu Fred on tihti öelnud, iga päev sama sööki süüa ja kaloreid lugeda on mõttetus, kuula oma keha ja analüüsi ennast.

Ja sinu poolt välja toodud argumendid on täpselt õiged - sa muudad oma elustiili, sellega kaasneb rida positiivseid asju. Alustades tervisest, lõpetades enesekindluse ja teadmistega.. Igaüks võib otsida netist kuskil dieedi ja selle läbi teha, 90% juhtudest tuleb jo-jo efekt, aga sinu lähenemisega jõutakse kaugele, süveneb huvi, teadmised, arusaamad ja tulemused tulevad rõõmsa meelega ja nad on püsivad :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×