Jump to content
Lilly

Jooksmine

Recommended Posts

Tere

Hakkasin 6 kuud tagasi kaaluga tegelema kaalusin enne 94 kg ja cm nüüdseks olen 78 kg ja soov veel alla v6tta alguses muutsin toitumist ja hakkasin palju k6ndimisega tegelema .Nüüd on nö suurem kaal kadunud ja peaks vaatama midagi mis kulutab rohkem energiat jne.Kuna see k6ndimine ei anna enam tulemusi .

Nimelt hakkasin paar kuud tagasi jooksmisega tegelema alguses 20 minutit ja nüüd juba 30 minutit,v6tab ikka läbi küll kui sporti ennem ei harrasta:D

Nö naised saunas rääkisid ,et kui ärkad siis ei söö ,vaid lähed jooksma ,et siis pidi rasva p6letama ja siis kui ma ütlesin ,et mulle meeldib 6htuti joosta siis öeldi ,et see kasvatab lihast kuna oled päeva ja 6htu jooksul kalorid ära söönud ja p6letab ainult need kalorid ära mitte ei v6ta kaalust alla.aga kumb versioon on usutavam?

Millal oleks hea aeg joosta?

ja kas hetkel 30 minutit on normaalne? püüan 4x nädalas joosta ja 1x nädalas on aeroobika.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei, mina olen aru saanud nii, et rasvapõletus kõige suurem teataval pulsisagedusel. Kõigepealt arvuta välja oma maksimaalpulss, selleks lahuta 220-st oma vanus. Kui pulss tõuseb 60-70%-ni sellest, hakkab aeroobne lävi ja energiat võetakse rasvad+süsivesikute arvelt. See muidugi varieerub ning geenid ja muu mängivad ka siin rolli.

See, mis naised saunas rääkisid on jama. Päeva jooksul söödud kalorid sa üldjuhul tarvitad ära, et elus püsida ja nö liikumise katteks. Kui oled söönud rohkem, kui kulutanud, siis see läheb nö varuks. Seega ära muretse - söö vähem kui kulutad ja käi jooksmas. Selline 60-70% sinu maksimaalsest pulsisagedusest on sellise hea enestunde juures, niiet kui sul pulsikella ei ole, siis jälgi enesetunnet ja sörgi rahulikult.

Jooksmas käi nii palju kui jõuad, ajaga vastupidavus suureneb ja jõuad rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere

Hakkasin 6 kuud tagasi kaaluga tegelema kaalusin enne 94 kg ja cm nüüdseks olen 78 kg ja soov veel alla v6tta alguses muutsin toitumist ja hakkasin palju k6ndimisega tegelema .Nüüd on nö suurem kaal kadunud ja peaks vaatama midagi mis kulutab rohkem energiat jne.Kuna see k6ndimine ei anna enam tulemusi .

Nimelt hakkasin paar kuud tagasi jooksmisega tegelema alguses 20 minutit ja nüüd juba 30 minutit,v6tab ikka läbi küll kui sporti ennem ei harrasta:D

Nö naised saunas rääkisid ,et kui ärkad siis ei söö ,vaid lähed jooksma ,et siis pidi rasva p6letama ja siis kui ma ütlesin ,et mulle meeldib 6htuti joosta siis öeldi ,et see kasvatab lihast kuna oled päeva ja 6htu jooksul kalorid ära söönud ja p6letab ainult need kalorid ära mitte ei v6ta kaalust alla.aga kumb versioon on usutavam?

Millal oleks hea aeg joosta?

ja kas hetkel 30 minutit on normaalne? püüan 4x nädalas joosta ja 1x nädalas on aeroobika.

Väga hea treening ka rasva põletamiseks.

H.I.I.T

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Naja tegin täna proovi üle30 minuti joosta aga ei tulnud väga välja mulle tundub,et ma jooksen liiga kiiresti aga samas kui aeglasemalt jooksen siis ei ole ka hea . naha v6tab 6nneks märjaks siis on tunne vähemalt et midagi tehtud:D hm jama sellega kohe no eks ma olin täna hommikul veidi lasik kah aga tehtud sai:D ja ongi plaanis pulsikell muretseda .hm äkki oskad 6elda palju kcl kulutab siis 30 jooks? kui mu minimaalne kaloraas on 1612,7 kcl siis v6iks seda kohe proovida kuna mul tunne ,et ma ei söö vahest 1500kcl isegi täis.m6ni hommik ei söögi siis l6unal snitsel,kartul ,salat vms ja 6htul viil leiba singiga vms ja roheline salat/porgand/tomat/kurk ja lemmikuks siis feta juust millest ma kuidagi loobuda ei saa:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See naiste saunajutt mis hommikust jooksu puudutab on õige - hommikul on keha tänu öisele paastumisele rasvapõletusreziimil .Aga seda võiks teha 30 -60 min . HIIT jah ka hea . Mis puutub pulssi siis kõrgemal sagedusel põletad lihtsalt kiiremini - selles ju ka HIIT mõte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See naiste saunajutt mis hommikust jooksu puudutab on õige - hommikul on keha tänu öisele paastumisele rasvapõletusreziimil .Aga seda võiks teha 30 -60 min . HIIT jah ka hea . Mis puutub pulssi siis kõrgemal sagedusel põletad lihtsalt kiiremini - selles ju ka HIIT mõte.

Hei

Tänud, nüüd saingi teada mis tahtsin:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh ,sain palju targemaks eks siis jätan nö hommikuse nälgimise ära .Hm kas jooksmisega v6ib ka nii kombineerida ,et algul jooksen soojaks siis jooksen kiiremi siis aeglustan tempot ja nii siis edasi ,on see kehale hea ? kahjuks suudan hetkel ainutl 30 m joosta (saavutus isegi mu jaoks) nu vahest k6nnin 1,2min kui enam ei j6ua aga siis jooksen kohe edasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jube kahtlane tundub see rasvapõletus peale seda kui oled end toiduga laadinud . Eks neid uuringuid ole erinevaid ,rohkem olen kuulnud soovitust enne hommikusööki teha aeroobne . Samas väidab see artikkel, et tühja kõhuga läheb kohe lihase kallale - aga päevotsa ilma söögita ei tee nagu midagi (veepäev) .

Siis veel rasvapõletajale nädalalõpu hõrgutis ? Siis veel rasvapõletajale soovitus saaalis suuremad raskused ja väiksem korduste arv ? no ma ei tea ? Seal nagu rasvapõletus ja lihasekasvatus soovitused koos.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jube kahtlane tundub see rasvapõletus peale seda kui oled end toiduga laadinud . Eks neid uuringuid ole erinevaid ,rohkem olen kuulnud soovitust enne hommikusööki teha aeroobne . Samas väidab see artikkel, et tühja kõhuga läheb kohe lihase kallale - aga päevotsa ilma söögita ei tee nagu midagi (veepäev) .

Siis veel rasvapõletajale nädalalõpu hõrgutis ? Siis veel rasvapõletajale soovitus saaalis suuremad raskused ja väiksem korduste arv ? no ma ei tea ? Seal nagu rasvapõletus ja lihasekasvatus soovitused koos.

Ma võtan enne hommikust jooksu 5g BCAA'd, peaks lihaseid kaitsma.

Teine võimalus veel valgusheiki veega, või enne jooksu süüa näiteks munavalgeid, või puhast valku, siis ei lähe kohe lihase kallale.

Samas võiks enne jooksu juua ka musta kohvi ( kofeiini tabletid ), et rasvapõletust suurendada..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma võtan enne hommikust jooksu 5g BCAA'd, peaks lihaseid kaitsma.

Teine võimalus veel valgusheiki veega, või enne jooksu süüa näiteks munavalgeid, või puhast valku, siis ei lähe kohe lihase kallale.

Samas võiks enne jooksu juua ka musta kohvi ( kofeiini tabletid ), et rasvapõletust suurendada..

Ma ka nagu samamoodi aru saand aga eeltoodud artikkel nagu veits midagi muud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ka nagu samamoodi aru saand aga eeltoodud artikkel nagu veits midagi muud.

Keskmisele naistemaailma külastajale pole nii oluline, kui palju jõusaalis ülestöödatud lihast keha hävitab.

8-15 kordust ei ole midagi vähe,suht keskmine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aitäh ,sain palju targemaks eks siis jätan nö hommikuse nälgimise ära .Hm kas jooksmisega v6ib ka nii kombineerida ,et algul jooksen soojaks siis jooksen kiiremi siis aeglustan tempot ja nii siis edasi ,on see kehale hea ? kahjuks suudan hetkel ainutl 30 m joosta (saavutus isegi mu jaoks) nu vahest k6nnin 1,2min kui enam ei j6ua aga siis jooksen kohe edasi.
Väga hea treening ka rasva põletamiseks.

H.I.I.T

tee jooksu HIIT programmi järgi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei

Ostsin siis endale Heart rate monitori selline lahe pulsikell jne .Siin räägivad k6ik 220-sinu vanus ,et siis saad on pulsi teada aga kasutusjuhendist lugesin ,et meestel peab arvutama 220-vanus ja naistel siis oli märgitud ,et 230-vanus ...kas seal on siis mingi t6ep6hi ka all?

sinna pidin siis veel oma min ,max pulsi sisestama aga muidugi panin selle 220 järgi,et siis min 70% -140 ja max 75%-150 kuigi kas see tundub natuke k6rge rasva p6letamiseks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hei

Ostsin siis endale Heart rate monitori selline lahe pulsikell jne .Siin räägivad k6ik 220-sinu vanus ,et siis saad on pulsi teada aga kasutusjuhendist lugesin ,et meestel peab arvutama 220-vanus ja naistel siis oli märgitud ,et 230-vanus ...kas seal on siis mingi t6ep6hi ka all?

sinna pidin siis veel oma min ,max pulsi sisestama aga muidugi panin selle 220 järgi,et siis min 70% -140 ja max 75%-150 kuigi kas see tundub natuke k6rge rasva p6letamiseks?

Kuna naiste süda on meeste omast väiksem, siis jah, soovitatakse võtta MSL arvutamisel aluseks löökide arv 226 ning sellest lahutada vanus, mis annab Sulle MSL-i. Ning rasv põleb igal pulsisagedusel, ka 80 ... 100% MSL-st. Küsimus on vaid, millised koguses, seega oleks optimaalseim variant teha eespool mainitud HIIT treeningut ehk nii madalal kui kõrgel pulsil, siis aeroobses kui anaeroobses tsoonis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×