Jump to content
katun

Toitumine

Recommended Posts

Tere!

Olen 15-aastane ülekaaluline!!! tüdruk, ning sooviksin teada, kas minu toitumisega annab üldse kaalust alla võtta. Ma tean, et soolapähkleid süües ei saavuta ma küll midagi, aga ma lihtsalt ei suutnud vastu panna.. :D

Muidugi ei tee ma iga päev nii palju trenni, kuigi vähemalt 1h trenni teen iga päev. Palun kirjutage mis vajab kindlasti muutmist, ja mis on hästi.

6.45

Neljaviljahelbepuder 178 grammi

(pudru sees piima 70 grammi, suhkrut 1 sl)

Pirn 130 grammi

Piim 195 grammi

8.00-8.40

Jooksmine, jalgpall

12.00

Puuviljasalat 100 grammi

(salati sees oli õunu, ananassi, virsikut ja pirni)

Porgandiviil 20 grammi

15.30

Keefir 155 grammi

Õun 100 grammi

Kaera-Jaani sepik 100 grammi

Kanasink 25 grammi

18.00

Soolapähklid 75 grammi

19.00-19.45

Spinningutrenn, raske koormus

20.15

Kohupiim,väherasvane 90 grammi

20.30-21.00

Cross-trainer (trenn)

21.00

Kodujuust 100 grammi

Tomat 100 grammi

Sepik 20 grammi

23.30

Magan..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina saan poole tunniga cross-traineril ainult soojaks. Ma arvan, et sellest poolest tunnist pole eriti tolku seal. Siis tundubki kaks õhtusööki (kohupiima ja kodujuustu kord) seal vahel liiast.. ma teeks ühe.

Lõuna oleks mul ikka ehtne lõuna.. see tähendab sööks korralikult kõhu täis, mitte ei piirduks 100 grammise salatiga või kaera-jaani kukliga.

Üldjuhul meeldib mulle süüa suuremates kogustes ja teha trenni ka korraga ja intensiivselt. Niimoodi pudistada ma ei oska. Äkki see on hoopis viga - ma ei tea.

Rohkem peensusteni ma laskuda ei oska, kuna proff ei ole. Ma lihtsalt ei mõista selle pudistamise mõtet.

Loodan, et keegi aitab (st viitsib). On ju küll konkreetne küsimus :D

EDIT: aga kuna nad on sul kogustega siin kirjas, siis toksi kaloriarvutisse ja vaata, mis tuleb kogukaloraažiks ja mis tuleb rasvade, valkude ja süsivesikute suhe

Muudetud kasutaja Kassisilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina saan poole tunniga cross-traineril ainult soojaks. Ma arvan, et sellest poolest tunnist pole eriti tolku seal. Siis tundubki kaks õhtusööki (kohupiima ja kodujuustu kord) seal vahel liiast.. ma teeks ühe.

Lõuna oleks mul ikka ehtne lõuna.. see tähendab sööks korralikult kõhu täis, mitte ei piirduks 100 grammise salatiga või kaera-jaani kukliga.

Üldjuhul meeldib mulle süüa suuremates kogustes ja teha trenni ka korraga ja intensiivselt. Niimoodi pudistada ma ei oska. Äkki see on hoopis viga - ma ei tea.

Rohkem peensusteni ma laskuda ei oska, kuna proff ei ole. Ma lihtsalt ei mõista selle pudistamise mõtet.

Loodan, et keegi aitab (st viitsib). On ju küll konkreetne küsimus :D

EDIT: aga kuna nad on sul kogustega siin kirjas, siis toksi kaloriarvutisse ja vaata, mis tuleb kogukaloraažiks ja mis tuleb rasvade, valkude ja süsivesikute suhe

Cross-traineril teen kahel trennivabal päeval 2 tundi, see peaks täitsa normaalne olema, ma loodan. :D

Üle 2 tunni järjest ma cross-traineril treenida ei suudaks.

Koolis ma söön vähe, ja see ilmselt jääbki nii. Peale kooli (kell 15.30) on ju minu arvates sööki küll isegi rohkem kui vaja oleks?

Ampser.ee lehel tegin menüü analüüsi, sain 1900 kalorit. Tean seda, et kaalust alla võtta, peangi päevas kokku saama umbes 1900 kalorit. Ampseris oli, et pean päevas saama 2290 kalorit kokku, aga see ei käi vist minusuguse kohta!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Cross-traineril teen kahel trennivabal päeval 2 tundi, see peaks täitsa normaalne olema, ma loodan. :D

Üle 2 tunni järjest ma cross-traineril treenida ei suudaks.

Koolis ma söön vähe, ja see ilmselt jääbki nii. Peale kooli (kell 15.30) on ju minu arvates sööki küll isegi rohkem kui vaja oleks?

Ampser.ee lehel tegin menüü analüüsi, sain 1900 kalorit. Tean seda, et kaalust alla võtta, peangi päevas kokku saama umbes 1900 kalorit. Ampseris oli, et pean päevas saama 2290 kalorit kokku, aga see ei käi vist minusuguse kohta!

15 aastane ja ülekaaluline ja 3 trenni päevas. Võtame nüüd asja reaalselt!!

Kui alla tahad võtta, siis pane oma menüü kokku õigete toitainete suhtega süsivesikud 40%; rasvad ja valgud 30%.

Ja võta rahulikult, kuna rapsimisega sa ei jõua kuhugi!

Soovitan katse, eksimis meetodiga ( või professionaalilt toitumiskava tellimisega ;) ) oma menüü kõigepealt korda saada, kuna see on kõige alus.

Samuti loe ja uuri siinseid artikleid.

Kuldsed reeglid, sulle siis kaasa : 1. söö iga toidukord valku ( puuviljasalatis ja porgandis pole nt. )

2. eelista kõrgema GI tasemega süsivesikuid ( soovitavalt asenda suurem osa rasvadega )

3. joo palju vett ja teed ( eriti rohelist, musta ja valget - tulevad kõik samast taimest, ainult erineval kujul ); ka must kohv omab teatud häid omadusi ;)

4. tõsta treeningjärgne toitumine tähtsale kohale, et treeningust ära taastuda

5.Söö palju juur-ja köögivilju ( puuviljade osakaalu vähenda - tõsta pärast trennisele toidukorrale; eelista pirni asemel näiteks õuna )

6.Söö kvaliteetseid rasvu ( avokaado, oliivõli, kalamaksaõli, kreeka pähklid, mandlid, munakollane, 80%+ või, hapukoor )

jne - kui tõsine huvi, siis hari ennast selle teema kohapealt ja võta aega katsetamiseks, kiired tulemused kaovad veel kiiremini, eriti algajatel :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma mõtlesin, et pigem jäta see pool tundi cross-traineril üldse ära. Pigem käi jala piisavalt palju ja kasuta busse vähem. No mine sa tea, kas see 15.30 toidukord on normaalne või mitte, kuna niikuinii aru ei saa, kust läheb piir lõunaöögi ja vahepala vahel. Kas pole lihtne pidada arvestus, et on 3 toidukorda ja nt 2 vahepala. 3 on suuremad (sealhulgas tõepoolest valgurikkam/liharikkam) ja 2 väiksemat on näiteks õun, peotäis pähkleid vm.

Tõenäoliselt on tõesti parem oma toitumiskava koostamist otsast peale alustada, ühest segadusest on raske midagi normaalset välja võluda. Sa sööd nii tihti, et mul hakkaks imelik.. kuidas saab üldse toidust mõelda iga tund - nagu üks hirmus kinnisidee. Söö siis, kui kõht on tühi ja toidukord käes on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Olen 15-aastane ülekaaluline!!! tüdruk, ning sooviksin teada, kas minu toitumisega annab üldse kaalust alla võtta. Ma tean, et soolapähkleid süües ei saavuta ma küll midagi, aga ma lihtsalt ei suutnud vastu panna.. :D

Muidugi ei tee ma iga päev nii palju trenni, kuigi vähemalt 1h trenni teen iga päev. Palun kirjutage mis vajab kindlasti muutmist, ja mis on hästi.

6.45

Neljaviljahelbepuder 178 grammi

(pudru sees piima 70 grammi, suhkrut 1 sl)

Pirn 130 grammi

Piim 195 grammi

8.00-8.40

Jooksmine, jalgpall

12.00

Puuviljasalat 100 grammi

(salati sees oli õunu, ananassi, virsikut ja pirni)

Porgandiviil 20 grammi

15.30

Keefir 155 grammi

Õun 100 grammi

Kaera-Jaani sepik 100 grammi

Kanasink 25 grammi

18.00

Soolapähklid 75 grammi

19.00-19.45

Spinningutrenn, raske koormus

20.15

Kohupiim,väherasvane 90 grammi

20.30-21.00

Cross-trainer (trenn)

21.00

Kodujuust 100 grammi

Tomat 100 grammi

Sepik 20 grammi

23.30

Magan..

Võimas.

Hulk süsivesikuid,veidi valku,rasvad täielikult menüüst väljas.Ja siis veel kolm trenni päevas ...

Kui suureks plaanid oma rasvaprotsendi ka tõsta?

Loe see jutt läbi.

Ja telli toitumiskava asjatundjalt.Sinu kava vaadates tundub,nagu üritaks mõni algajast ektomorf meeleheitlikult massi koguda ..., :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna teemaalgataja teeb igapäevaselt mitu trenni, siis oli see soovitus ka ilmselt personaalselt talle mõeldud, aga kasutan siiski teemat ära ja küsiks siis sellist asja, et kas tõesti ei ole mõtet nt 30 min trenni teha (nö pudistada :D ). Endal näiteks ei olegi mõni päev (tegelikult ikka üsna tihti) võimalik kahe väikese lapse kõrvalt teha ühte ja korralikku trenni. Siis teengi 2-3x 20-30 min. Tegelikult muidugi meeldiks endale ka üks ja korralik trenn rohkem, aga mis teha... alati pole võimalik.

Olen ka muidugi kuulnud, et rasvapõletuseks peaks trenn olema üle 30min pikk, aga ise püüan lähtuda pigem põhimõttest, et parem siis juba natuke, kui üldse mitte :D Või kuidas???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui hoida lihaste ja maksa glükogeeni varud tühjana (ehk siis minimaalselt süsikaid tarbida) hakkab kohe aeroobset tehes rasv põlema, niiet, eks kõik on sihtimise asi. Samas kui glükogeenivarud on täiesti täis, võib olla ka 1h keskmise pulsiga aeroobne rasvapõletuse kohapealt suht olematu väärtusega, samas südamele ikka kasulik ja enesetundele jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna teemaalgataja teeb igapäevaselt mitu trenni, siis oli see soovitus ka ilmselt personaalselt talle mõeldud, aga kasutan siiski teemat ära ja küsiks siis sellist asja, et kas tõesti ei ole mõtet nt 30 min trenni teha (nö pudistada :D ). Endal näiteks ei olegi mõni päev (tegelikult ikka üsna tihti) võimalik kahe väikese lapse kõrvalt teha ühte ja korralikku trenni. Siis teengi 2-3x 20-30 min. Tegelikult muidugi meeldiks endale ka üks ja korralik trenn rohkem, aga mis teha... alati pole võimalik.

Olen ka muidugi kuulnud, et rasvapõletuseks peaks trenn olema üle 30min pikk, aga ise püüan lähtuda pigem põhimõttest, et parem siis juba natuke, kui üldse mitte :D Või kuidas???

Parem natuke kui üldse mitte. Just käis läbi ka uurimus, kus tuli justkui välja et 2x20 min on rasvapõletuseks parem kui 1x40.

Üldiselt teen ise ka aeroobse eraldi päeval+ mõned harjutused veel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen aru saanud, et mu toitumine on kohutavalt vale..Äkki tooksite välja need vähesed toidud minu menüüs, mida võib süüa.

Ja kui rasvu on liiga vähe, siis kas peaks hakkama näiteks rohkem kana või kala sööma puuviljade asemel?

Ning kõige suurem mure - kas mul on liiga palju toidukordi või lihtsalt söön valedel aegadel?!

Olen ka ise ikka üsna palju uurinud toitumise kohta (võrreldes teiste omavanustega), aga tundub, et sellest pole palju abi olnud.

Oleksin väga rõõmus, kui keegi viitsiks vastata nendele küsimustele..! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×