Jump to content
Ra1t

Kaalu langetamine

Recommended Posts

Oleks vaja abi kaalu langetamisega,ise olen 15 ja kaalun 80kg,soov oleks võtta 5-10kg alla.

Söömisest siis seda et söön kõike ja nii nagu juhtub,ei näljuta vaid söön normaalselt 4-6x pävas.Trenni teen 5x nädalas,2x jooksmas 6,5km ringi ja 3x jõusaalis.Teen endaarust piisavalt trenni kuid kaal üldse ei lange,vb oskaksite soovitada trenni juurde midagi või söögikohapealt kuidas sellega olema peaks???

Ette tänades!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleks vaja abi kaalu langetamisega,ise olen 15 ja kaalun 80kg,soov oleks võtta 5-10kg alla.

Söömisest siis seda et söön kõike ja nii nagu juhtub,ei näljuta vaid söön normaalselt 4-6x pävas.Trenni teen 5x nädalas,2x jooksmas 6,5km ringi ja 3x jõusaalis.Teen endaarust piisavalt trenni kuid kaal üldse ei lange,vb oskaksite soovitada trenni juurde midagi või söögikohapealt kuidas sellega olema peaks???

Ette tänades!

Ja pikkus on ?

Ei oska keegi sulle midagi soovitada,kui sa ei räägi täpsemalt,milles see sinu trenn seisneb ja milline näeb välja too normaalne söömine.

Kuigi jah;kui su söömine oleks tõesti normaalne,siis sa siia ei postitaks ...

nii et see su väide ei pea kindlasti paika.Aga räägi lähemalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja pikkus on ?

Ei oska keegi sulle midagi soovitada,kui sa ei räägi täpsemalt,milles see sinu trenn seisneb ja milline näeb välja too normaalne söömine.

Kuigi jah;kui su söömine oleks tõesti normaalne,siis sa siia ei postitaks ...

nii et see su väide ei pea kindlasti paika.Aga räägi lähemalt.

Pikkus on 180cm.Jooks nagu jooks ikka,jõusaalis teen nädalas 2x ülakeha nii piitsa,õlga ja rinda põhiliselt ja 1x alakeha ja pärast teen 14 min vastupidavus harjutusi(12x 30sec harjutust ja nii 2 korda).No söön nagu normaalselt palju,et ei näljuta ka ennast vnii,aga muidu ei ole väga rahul kuna arvan et söön liiga tihi,söön pm iga hommiku mõned võileivad ja joon rohelist teed,lõunal koolis kas praad v supp ja õhtu vahepeal näksin midagi väikest,puuvilju ja siis üks korralik praad,õhtuti ma käin suht tihti külmkapi kallal,kuna tunnen,et kõht läheb tühjaks.Enne trenni ma söön vähe ja peale trenni mingit eilsepäeva praadi v midagi muud.

Mida ma oma toitumises muutma peaksin ja/või trennikavas,et kaal hakkaks langema??ja kas sellega kaasneb lihasmassi kaotus??

Muudetud kasutaja Ra1t poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pikkus on 180cm.Jooks nagu jooks ikka,jõusaalis teen nädalas 2x ülakeha nii piitsa,õlga ja rinda põhiliselt ja 1x alakeha ja pärast teen 16 min vastupidavus harjutusi(8x 30sec harjutust ja nii 2 korda).No söön nagu normaalselt palju,et ei näljuta ka ennast vnii,aga muidu ei ole väga rahul kuna arvan et söön suhteliselt tihi,söön pm iga hommiku mõned võileivad ja joon rohelist teed,lõunal koolis kas praad v supp ja õhtu vahepeal näksin midagi väikest,puuvilju ja siis üks korralik praad,õhtuti ma käin suht tihti külmkapi kallal,kuna tunnen,et kõht läheb tühjaks.Enne trenni ma söön vähe ja peale trenni mingit eilsepäeva praadi v midagi muud.

Mida ma oma toitumises muutma peaksin ja/või trennikavas,et kaal hakkaks langema??ja kas sellega kaasneb lihasmassi kaotus??

no pole ime , et kaal ei lange , uuri toitumise kohta siitsamalt lehelt, infot sitaks, otsimise lõbu ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no pole ime , et kaal ei lange , uuri toitumise kohta siitsamalt lehelt, infot sitaks, otsimise lõbu ;)

Aga vb räägid mis mu toitumises vale on ja mida ma muutma pean??ei tahaks sama reha otsa koperdada jälle,üritan ja üritan kuid tolku pole

Muudetud kasutaja Ra1t poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga vb räägid mis mu toitumises vale on ja mida ma muutma pean??ei tahaks sama reha otsa koperdada jälle,üritan ja üritan kuid tolku pole

mina nt toitusin täna nii :

7.15 5 muna 3 kollasega, kohv , puder - ilma piimata

11.30 1spl linaseseemneid, 1tk brokkoli, 200g kodujuustu, 2 porgandit, 1/2 greipi

15.00 200g sinki,porgand,400g maitsestamata jogurtit, 1 spl oliiviõli

20.00 praetud seafilee 200-300g ,1spl kalaõli, spinatit, tatar , tass kohvi

23.00 300g maitsestamata kohupiima

mul küll kaal langeb ;)<_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mina nt toitusin täna nii :

7.15 5 muna 3 kollasega, kohv , puder - ilma piimata

11.30 1spl linaseseemneid, 1tk brokkoli, 200g kodujuustu, 2 porgandit, 1/2 greipi

15.00 200g sinki,porgand,400g maitsestamata jogurtit, 1 spl oliiviõli

20.00 praetud seafilee 200-300g ,1spl kalaõli, spinatit, tatar , tass kohvi

23.00 300g maitsestamata kohupiima

mul küll kaal langeb ;)<_<

Tundub täitsa okei kava,ei olegi nii ekstreeme kui arvasin,aga mida need õlid annavad juure nt see 1spl oliiviõli ja kalaõli ja vb oskad soovitada mida tuleks enne trenni ja pärast trenni süüa?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tundub täitsa okei kava,ei olegi nii ekstreeme kui arvasin,aga mida need õlid annavad juure nt see 1spl oliiviõli ja kalaõli ja vb oskad soovitada mida tuleks enne trenni ja pärast trenni süüa?

kalaõli sisaldab omega3 mida meil puudu on kindlasti + vähendab põletikku ja õlitab liigeseid, oliiviõli on hea monoküllastumata rasvade allikas, võtan sest iga toidukord peaks ka häid rasvu sisaldama piisavalt.

oleneb trenni mahust ja ajast, aga mina võtan 30min enne trenni 20g vadakut+ 1 õun, peale trenni 40g vadakuvalku ja 60g kiireid süsivesikuid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kalaõli sisaldab omega3 mida meil puudu on kindlasti + vähendab põletikku ja õlitab liigeseid, oliiviõli on hea monoküllastumata rasvade allikas, võtan sest iga toidukord peaks ka häid rasvu sisaldama piisavalt.

oleneb trenni mahust ja ajast, aga mina võtan 30min enne trenni 20g vadakut+ 1 õun, peale trenni 40g vadakuvalku ja 60g kiireid süsivesikuid.

No trenn kestab 1h vb rohkemgi,see valkude kogus oleneb ju massist vist ja kuidas ma saaks oma kogust teada?aga nt kui ma hakkas tarbima neid valke vms asju siis mida see täpsemalt aitab v tõstab ja kust neid üldse hankida saab??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No trenn kestab 1h vb rohkemgi,see valkude kogus oleneb ju massist vist ja kuidas ma saaks oma kogust teada?aga nt kui ma hakkas tarbima neid valke vms asju siis mida see täpsemalt aitab v tõstab ja kust neid üldse hankida saab??

nu saab ka ilma :

1,5h enne trenni 60g pruun riisi, 1 tass kohvi või rohelist teed mustalt, 1 õun , 5 muna 2 kollasega

peale trenni 200g rasvavaba kodujuustu + 500g viinamarjamahla või rasvavaba 400-600g jogurt

Muudetud kasutaja Amarillo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
nu saab ka ilma :

1,5h enne trenni 60g pruun riisi, 1 tass kohvi või rohelist teed mustalt, 1 õun , 5 muna 2 kollasega

peale trenni 200g rasvavaba kodujuustu + 500g viinamarjamahla või rasvavaba 400-600g jogurt

Selge,aga kas Power Shake oleks ka kasulik juua peale trenni v hoopiski enne trenni??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selge,aga kas Power Shake oleks ka kasulik juua peale trenni v hoopiski enne trenni??

no see vist spordijook, siis peale trenni kui trenn üle 1,5h ei kesta, võid ka veits lürpida kui üle 1,5h trenn läheb, aga enamjaolt peale

Muudetud kasutaja Amarillo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleks vaja abi kaalu langetamisega,ise olen 15 ja kaalun 80kg,soov oleks võtta 5-10kg alla.

Söömisest siis seda et söön kõike ja nii nagu juhtub,ei näljuta vaid söön normaalselt 4-6x pävas.Trenni teen 5x nädalas,2x jooksmas 6,5km ringi ja 3x jõusaalis.Teen endaarust piisavalt trenni kuid kaal üldse ei lange,vb oskaksite soovitada trenni juurde midagi või söögikohapealt kuidas sellega olema peaks???

Ette tänades!

Kas keegi oskaks öelda,kas ainult söömisega saab kõhu peal olevatest voltidest lahti v trenni tehes ja üldse kas kaal langeb rohkem söömisega v trenni tegemisega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas keegi oskaks öelda,kas ainult söömisega saab kõhu peal olevatest voltidest lahti v trenni tehes ja üldse kas kaal langeb rohkem söömisega v trenni tegemisega?

Toitumine on nr.1 - ilma selleta ei langeta kaalu ega midagi. Jõhkralt trenni tehes ( kaalulangetamise jaoks ) ei lange ka kaal ilma korraliku toitumiseta :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mina nt toitusin täna nii :

7.15 5 muna 3 kollasega, kohv , puder - ilma piimata

11.30 1spl linaseseemneid, 1tk brokkoli, 200g kodujuustu, 2 porgandit, 1/2 greipi

15.00 200g sinki,porgand,400g maitsestamata jogurtit, 1 spl oliiviõli

20.00 praetud seafilee 200-300g ,1spl kalaõli, spinatit, tatar , tass kohvi

23.00 300g maitsestamata kohupiima

mul küll kaal langeb :D:D

Oleks tore kui viitsiksite kirjutada siia oma nädalase toitumiskava,oskaksin omalegi kava vb siis koostada,ise ei ei tea õigest toitumisest vist eriti mitte midagi ja pole raha et kava ka tellida,arvan et teie omadest oleks ka palju abi!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kindlasti mingil määral, kuid on võimalik piisavalt aeglase langusega ja vastavalt sihitult seda minimaalsena hoida.

Kui sihiks on 5-8kg kaotust siis pikk see normaalne dieet peaks kestma,et väga suur lihasmassi kaotus ei tekiks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Piisavalt jõutrenni sees hoida ja valgu ja rasvakogused head (samuti ka peale trenni süsikad), siis pakun et algul kuni 1kg ja viimased kilod sinna poole kg kanti nädalas langust, niiet mõistlik aeg oleks kuskil 3 kuud. Ise olengi just sellise kiirusega vähendanud, veebruari algul olin 87, nüüd 80, seega 7kg ja 3kuud, eesmärk on praktiliselt käes ka. Kindlasti oli ka lihaskadu, kuid seda vägaraske hinnata, kuna pilt on visuaalselt igati võimsamaks muutunud, kuigi mõõdud ja kaal vähenenud, seega ei tea täpselt, jõunäitajad on pea samad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Piisavalt jõutrenni sees hoida ja valgu ja rasvakogused head (samuti ka peale trenni süsikad), siis pakun et algul kuni 1kg ja viimased kilod sinna poole kg kanti nädalas langust, niiet mõistlik aeg oleks kuskil 3 kuud. Ise olengi just sellise kiirusega vähendanud, veebruari algul olin 87, nüüd 80, seega 7kg ja 3kuud, eesmärk on praktiliselt käes ka. Kindlasti oli ka lihaskadu, kuid seda vägaraske hinnata, kuna pilt on visuaalselt igati võimsamaks muutunud, kuigi mõõdud ja kaal vähenenud, seega ei tea täpselt, jõunäitajad on pea samad.

Selge,aga toidu koguseid peaksin ka vähendama,sest ma söön palju,no rohkem kui tavaline inimene ma arvan!!???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toidukava on väga personaalne, oleneb kõik sinu ainevahetuskiirusest, hetke toitumisharjumustest jne. Ainus kindel tee tulemust saavutada on tellida toidukava, samas võib ka üldtunnustatud tõdede järgi alustada ja enda peal katsetada. Foorum on sellekohast infot täis.

Esialgseks aluseks võta põhitõed:

1. Kõik joogid kalorivabaks, välja arvatud peale trenni taastumise kiirendamiseks mõeldud jook (k.a. võiks suhkruasendajaid vältida, ehk siis enamus jooki on vesi, või vee baasil kaloriteta joogid, nagu kohv, tee jne.).

2. Kõrge GI-ga süsivesikud menüüst maha või oluliselt vähendada (suhkur, jahutooted, kartul, valge riis, puuviljad jne), need asendada muude viljatoodetega ja kõõgiviljadega.

3. valku 1,5-2gr per keha kg päevas ja mitte rohkem kui 35gr per söögikord (siit tuleb ka välja ühtlasi toidukordade arv päevas)

4. Häid rasvu (õlid, pähklid, seemned, piimarasv, kalarasv jne.) vähemalt 1gr per keha kg päevas.

Kui need paigas ja kaal kohe kuidagi enam alla ei lähe, siis punkt 2 uuesti ette ja üle vaadata jne. Nii lihtne tegelikult ongi, täpselt ei saa mittemidagi öelda, kuna inimesed erinevad, mis ühe jaoks mõistlik toitumine on teise jaoks kas mega nuumamine või jube näljareshiim.

Edu eesmärkide saavutamisel igal juhul.

Muudetud kasutaja Alfonze poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×