Jump to content
Anxu

Anxu projekt :)

Recommended Posts

Daemonium on karm jah, õiglane ka muidugi. Aga ma prooviks vähe rohkem soovitusi anda. Näidist toitumiskavast mulle küll ei meeldiks omada/tuua näiteks, kuna inimese toidulaud oleks palju varieeruvam ja kui kõik oleks paberil valmis ja olemas, ei viitsiks enam ise vaeva näha.

Aga alles eile ma avastasin, et Toidutare.ee-l on väga hea kalorikalkulaatror. Erinevalt teistest, mida ma näinud olen, saab seal näiteks koostada oma nimistu enam kasutatavatest toiduanetest, samuti lisada ise pakendilt näpuga jälge ajades uusi aineid. Kuigi ma seda kasutanud pole, tundus et päris arukas. Paljud kalkulaatrorid annavad ka protsendid süsivesikute, valkude ja rasvade osakaalu kohta. Ampser.ee kaloriarvesti on hea, kuna näitab ära mitu % mõni söögikord moodustas sissesöödud toidust päeva jooksul + seal on ka muud head. Peeter Karask peab oma blogi näiteks, kus iga nädal riputab üles toitumiskava, kindlasti on kellelgi sellest kasu. Ma muidugi leidsin sealt selliseid asju ka nagu kalapulgad. :huh:

Ma ei ole ka parim inimene rääkima, kuidas süüa. Kuna praegu ootan kannatamatult stipendiumi ja palka, siis pole raha, et poest tuua midagi, mille järgi väga vajadus on. Lepin sellega, mis kapis/sahtlis/sügavkülmas leidub.

Siiski mõned kerged ideed, mis minu menüüs lemmikute hulka kuuluvad:

1) Kodujuust, pakub palju võimalusi. Mina lisan tilli, kurki, redist..

2) Täisteraleib + lehtsalat, peale nt keedetud muna, tuunikala, till

3) Kohupiim apelsinilõikudega

Lõunasöök, mida pole raske endal karbiga kaasa võtta

1) Pruun riis, köögiviljad + kana, kala

Mõned asjad, milleta mina poest väga ei lahku

1) Täisteraleib, täisterakaerahelbed

2) Latikas, tuunikala, lõhe jmt + mõnikord kana

3) Kodujuust, kohupiim, keefir + vb jogurt

4) Külmutatud köögiviljad - kuna paremat varianti mul pole

5) Värske kraam nagu puuviljad, värsked juurviljad, lehtsalat, kapsas, porgand, redis

+ siit foorumist saab palju häid ideid

Kuna minu peamine probleem on samuti ebaregulaarse söömine, siis saan aru sinu murest, et pole alati aega sooja toitu süüa. Aga.. teist väljapääsu pole, kui tuleb lihtsalt see aeg leida. Siin väga ei viitsita nõuandeid jagada, mis on valesti ja mida paremini teha, kuna kõik probleemid on alati samasugused.. inimesed kirjutavad tüdimuseni soovitusi ja järgmisel hetkel ootab neid uues teemas sama mure. Ma olen ka selles rollis veel.. õpin ja katsetan, ja annan parima, et väga kehvasti välja ei kukuks see söömine. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis see "soe" toit siia puutub? Miks toidu temperatuur midagi loeb? Kui näiteks teha mitme toidukorra kogus hautatud juurvilju ja kanafileed, siis miks ei tohiks seda jahtununa süüa, ning kas sellisel juhul on vahet omastatavates toitainetes? Mul on juba kolmandat aastat suht vähe nn. sooje toidukordi (omlett ja massiperioodil tatar või puder vms), loomulikult omletti ei tee ette valmis (samas pole ka hullu asendada ette valmis keedetud munaga) ja kui midagi ahjus või pannil teen, siis esimene toidukord on ka "soe" (reeglina saab sealt veel 2-3 söögikorda, mida alati sugugi ei soojenda), kuid see pole primaarne ma leian.

Muudetud kasutaja Alfonze poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No mulle öeldi juba väiksena nt selliseid asju: "mis sa sellest leivast näsid, söö parem sooja toitu" ning tõsteti ette normaalne kõhutäis. Ma ei tea kui oluline on söömise juures toidu temperatuur. Aga.. kas sa proovisid lihtsalt tähti närida sellise väikese detaili kallal? Sooja toidu all mõtlesin mina ikka näiteks suppi, ühepajatoitu, hamburgerit või kasvõi poe kulinaarialeti salatit... Vb oleks olnud õigem öelda "soolane toit"(?), aga leib on ka ju soolane! Ma arvan, et sa said aru küll, mis ma tegelikult mõtlesin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma saan ideest aru küll mida üritad öelda (korralik toit või todukord oleks õigem, kuid ka seal on temperatuur teisejärguline) :-) Aga kuna ka nn. "soolane" toit on halb nimetus, sest mina vähemalt tahan teada kui palju ma enamvähem päevas soola tarbin ja vastavalt sellele reguleerida kogust, siis mõnikord võib olla kanafilee hautatuna (ja seda nii soojalt kui külmalt) näiteks üldse soolata ja lihtsalt miskite ürtide või muude maitseainetega. Supid on reeglina on täiesti mõttetud (jah on erandeid, kui piisavalt palju liha ja rasva on sees, siis vahest käib kah), vähemalt minuarust, kõhtu ei täida ja seedimine ei kuluta lisaenergiat. Igasugu "praadide" ja burgerite teema on üldse kahtlane, sest ka sellisel juhul ei tea sa ju mida sa tarbid ja mis koguses (ja reeglina kasulikku olematult, kuigi soe ta ju tõepoolest on, siiski valiks enne täisväärtusliku "külma" toidu), kahtlane teema ühesõnaga. Samas on ka muidugi see tõsi, et parem on süüa saasta kui päris näljas olla, seega kui ikka kuidagi võimalik pole ja eesmärk nõuab, siis peaks midagigi sööma.

Mis puudutab söögi temperatuuri ja energiakulutuse erinevust, siis see on suht olematu vahe (kui närid siis vastavalt ju toit kas soojeneb või jahtub ja seega makku jõuab ikka umbes samal temperatuuril), samuti ei ole ju kohe automaatselt toit vana või halb, kui jahtunud. Maitse kohapealt olen nõus, mõnikord on asjad oluliselt paremad soojana kui jahtununa, aga see ei tee toidukorra toiteväärtust halvemaks kuidagipidi ja kui kaasa võttes pole võimalust soojendada, siis täisväärtusliku toidukorra saab ka jahtunud asjadest igati asjaliku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul olid väga äärmusliku näited tõepoolest (pean silmas neid suppe ja hamburgereid). Aga teemaalgataja Anxu`le soovitan küll karbiga toit kaasa võtta. Olen ise nt ka eelmisel õhtul valmis teinud karbitäie, kui pole parasjagu mõnest toidukorrast alles jäänud. Kuna pole olnud võimalust kohapeal toitu soojaks teha, siis läheb ta ka külmalt kenasti alla. Kahjuks ideid väga jagada pole, kuna muud polegi kaasa pakkinud kui näiteks kana/riisi/köögivilja, kiireks vahepalaks enne trenni näiteks kala/lehtsalati/leivaviilu, samuti olen näiteks mingis topsikus jogurtit võtnud, mille enne veel fooliumisse mässisin. Aga sedamoodi jätkates võib kaasa võtta üsna paljusid koduseid toite, lõunani säilivad enamus asjad täitsa normaalselt. Palju hullem on tõesti nälga jääda.

EDIT: Minu meelest poleks paha ka näiteks poest läbi hüpata, kui võimalus on. Nt kodujuustu müüakse ju väga mugavates topsikutes. Ise olen pargis puu varjus salatit söönud, kuna muud ei jäänud lihtsalt üle. :huh:

Muudetud kasutaja Kassisilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul tööl külmik ja päeva toite keeruliseks ei aja, alati on kuivained sahtlis (kookoshelbed, kakao, kaneel, pähklid, seemned, lisaks ka oliiviõli pudel laual) ja esmaspäeval viin külmikusse kohvikoore, tuunikala ja kohupiima, samuti tomatid porgandid jne. köögiviljad, massiperioodil hoian ka seal täisteraleiba enne trenni söögikorraks. Iga päev suht sarnased söögikorrad tööjuures olenevalt kas mass või kuivatamine käsil ja kogu lugu. Söögikord võtab aega 5-10 min (kohupiima valmis segamine ja pärast topsi pesemine on siis see 10 min variant) ja söön lauataga, see tegevus niivõrd rutiinne, et ei pane tähelegi ja ei oska kurta ka meeletult vahelduse vajaduse üle. Kui vaheldust vaja, mängin hommikuse või õhtuste toidukordadega, kokku on toidukordi 6.

Muudetud kasutaja Alfonze poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on nii kahju, et inimesed alustatud projektid sageli pooleli jätavad.. mina ei ole selline ja seepärast mulle ei tule pähegi, et keegi teine võiks nii teha. ;) Eriti inetu on asja juures see, et teised annavad nõu, kulutavad oma aega ja sõrmi kirjutamisele/nõuannetele ja tulevad ideega kaasa, vb on üks isend isegi suuremas vaimustuses, kui projekti algataja ise. Ma oleks hea meelega siin teemas edasi kribanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on nii kahju, et inimesed alustatud projektid sageli pooleli jätavad.. mina ei ole selline ja seepärast mulle ei tule pähegi, et keegi teine võiks nii teha. ;) Eriti inetu on asja juures see, et teised annavad nõu, kulutavad oma aega ja sõrmi kirjutamisele/nõuannetele ja tulevad ideega kaasa, vb on üks isend isegi suuremas vaimustuses, kui projekti algataja ise. Ma oleks hea meelega siin teemas edasi kribanud.

Inimene pole viis päeva kirjutanud. Natuke lühike aeg ehk põhjapanevate järelduste tegemiseks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on nii kahju, et inimesed alustatud projektid sageli pooleli jätavad.. mina ei ole selline ja seepärast mulle ei tule pähegi, et keegi teine võiks nii teha. <_< Eriti inetu on asja juures see, et teised annavad nõu, kulutavad oma aega ja sõrmi kirjutamisele/nõuannetele ja tulevad ideega kaasa, vb on üks isend isegi suuremas vaimustuses, kui projekti algataja ise. Ma oleks hea meelega siin teemas edasi kribanud.

Et siis re succumbere non oportebat verbis gloriantem, ;)

Ei ole see nii lihtne.

No minul võttis enda kätte võtmine aega aastakümneid ...

nii et mis on paar päeva sellega võrreldes, ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×