Jump to content
Anxu

Anxu projekt :)

Recommended Posts

Tere!

Olen 19 aastane neiu. Tegelen tantsimisega ja käin vabadel päevadel, kui neid on, MyFitnessis. Kokku on treeningpäevi varieeruvalt 5-7 korda nädalas. Olen spordiga tegelenud väikesest peale, minu keha on pideva füüsilise liikumisega väga harjunud, kuid ma ei toitu regulaarselt. Olen teadlik ainete kogustest, mis peaksin päevas kätte saama, kuid tänu tihedale päevale on kindlat toitumisplaani keerukas järgida. Söön hommikul, seejärel päeva poole erineva suurusega koguseid. Hilja õhtul koju jõudes söön veel midagi, kuid mitte palju. Minu päevane kaloraaž ei ole ülemäära kõrge, üritan seda hoida umbes 2000 kcal ringis . Probleem on aga selles, et kuigi ma teen palju trenni, kusjuures üks trenn on umbes 2h, ei ole ma oma kehaga rahul. Soovin saada oma lihaste peal olevast rasvast suuremalt jaolt lahti. Samuti häirivad ka aastatepikkuse trenniga tulnud jalalihased. Mul on ka pidev magusaisu, mida on raske talitseda. Loodan saada vastuseid küsimustele, kas regulaarses söömises peitub võti rasvakaotusel ning kas ilma kriitilise näljutamiseta on võimalik lihasmassi vähendada ning kas sellise treeningkoormuse puhul on magusavajadus õigustatud?

Oma protsessi hakkan kajastama blogis vastavalt vaba aja olemasolule.

Parimat,

Anxu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere Anxu!

Aga vb sa jätkaks seda blogi siinsamas teemas? Või hakkab pidevalt update`tud teema "Anxu projekt" teistel närvidele käima? Ma ei tea.. Aga mina hakkan sulle seal blogis siis nii kaasa elama, et proovin alates homme hommikust järjekordselt (st järjejärjejärje.. kordselt) ka enda söömist regulaarseks saada, ettevalmistused tegin just tund tagasi ära.

Teoreetiliselt see mõjub, praktika on natuke raske jah.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tahaks neid liiga lihases jalgu näha!

Kas sa arvad, et tüdrukute puhul ei saa liiga suured jalalihased häirivad olla? :)

Tere Anxu!

Aga vb sa jätkaks seda blogi siinsamas teemas? Või hakkab pidevalt update`tud teema "Anxu projekt" teistel närvidele käima? Ma ei tea.. Aga mina hakkan sulle seal blogis siis nii kaasa elama, et proovin alates homme hommikust järjekordselt (st järjejärjejärje.. kordselt) ka enda söömist regulaarseks saada, ettevalmistused tegin just tund tagasi ära.

Teoreetiliselt see mõjub, praktika on natuke raske jah.

Edu!

Ma usun, et jätkan siin samas teemas ikkagi ja kui kellelegi hakkab see pinda käima, on see nende enda mure :huh: Tore, et mul on kaasaelajaid, saame konsulteerida :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle tundusid ka, et mul liiga suured jalalihased. Aga kui pekk põlema hakkas.. sai selgeks milles asi on. Lihtsalt kui on pekk ja lihas mõlemad.. siis see tundub jah liiast.

Objektiivust? Ma võtsin mõõdulindi kätte ja avastasin, et ikka väga peenikesed on veel suurte kõrval. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sa arvad, et tüdrukute puhul ei saa liiga suured jalalihased häirivad olla? :huh:

Saavad küll, aga see tähendab, et need pavad ikka päris suured olema. Ma arvan, et sa pingutad oma lihase jutuga üle, või jah on see lihtsalt pekk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas sellise treeningkoormuse puhul on magusavajadus õigustatud?

Kirjutaks seda ka, et magusavajadus ikkagi pole õigustatud. Sest tegelikult õige toitumise korral su keha seda ju ei vaja. Kas üks meetod selle jälgimiseks on GI-indeksi jälgimine? Mina seda igastahes ei tee, kuna kõige rohkem on mind aidanud see, kui püüan valkude/sv/rasvade osakaalu stabiilsena hoida. Teiseks, kui ma olen palju liikunud, aga toitumine on olnud puudulik.. siis tulevad need isud ja ära ei kao enne kui tüki aja möödudes, kui ma aga vahepeal neile järgi annan..siis ei kaogi ära. Kõige lihtsam magusaarmastajale on koju lihtsalt mitte magusat osta, kuid võtta näiteks sünnipäeval tükk head kooki. Kui sünnipäevaline pole ise viitsinud koogiga vaeva näha, siis jätaks ma ka selle võtmata ja küpsetaks ise.. need harvad korrad tasuvad end ära kuna pärast pikka ootamist maitseb see veel paremini.

Jalgade teemasse: ma leidsin pooljuhuslikult Christina Alev`i 2008 aasta mõõdud siitsamast Fitness.ee-st, ma mõni cm temast igast küljest väiksem, aga pehmem nii või teisiti. Kuna ta on tõesti tähelepanuväärne (ja ma olen teda ise ka näinud klubis), siis on see nagu hea allikas põhjaks. Kõik ju räägivad kaalust, ma just soovitaks projekti alguses kõik mõõdulindiga üle käia. :huh:

Muudetud kasutaja Kassisilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Tänane päev algas mul hommikusöögiga kell 7.00 - kaks keedumuna koos rukkileivaga + sidruni tee

10.00 sõin tatraputru hapukoorega, jõin kakaod

12.15-13.45 keskmise intensiivsusega trenn

15.00 - kanapihv rukkileivaga ja üks kohupiimakreem, kõravle vesi

19.00-20.20 tantutrenn, selle ajal jõin spordijooki

21.45 - kulbitäis riisi keedetud aedviljadega ja hakklihakastmega, kõrvale piim

Tõesti väga hea mõte on ennast mõõta :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks sa nii vähe sööd? :huh: Näiteks kahe trenni vahel mingi kanapihv rukkileivaga + kohupiimakreem. Söömine on küll regulaarne, aga kas sul pole võimalik saada sooja toitu päeva keskel kuskilt, või saad äkki kaasa võtta hommikul kodust?

Mina suutsin süüa nii:

kell 7.00 hommikusöök

12.00 lõuna

16.30 sain koju ja õhtust süüa

19.00-20.00 üks trenn

20.00-21.00 teine trenn

22.00 koju ja peale trenni kiire kerge leib

Sisaldas mu päev nt rukkileib, lehtsalat, porgandisalat, peedisalat, juurviljad, kana, muna jpm, ja kindlasti (!) sooja toitu. Vahepaladega on mul vähe raskusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasvapõletuse puhul hommikul hea ka must kohv . Peale trenni natuke pikk vahe söögini ja viimane söögikord natuke liiga tõsine ? Vahe lõunase ja viimase söögi vahel ka suur ilma toiduta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks sa nii vähe sööd? :) Näiteks kahe trenni vahel mingi kanapihv rukkileivaga + kohupiimakreem. Söömine on küll regulaarne, aga kas sul pole võimalik saada sooja toitu päeva keskel kuskilt, või saad äkki kaasa võtta hommikul kodust?

Mina suutsin süüa nii:

kell 7.00 hommikusöök

12.00 lõuna

16.30 sain koju ja õhtust süüa

19.00-20.00 üks trenn

20.00-21.00 teine trenn

22.00 koju ja peale trenni kiire kerge leib

Sisaldas mu päev nt rukkileib, lehtsalat, porgandisalat, peedisalat, juurviljad, kana, muna jpm, ja kindlasti (!) sooja toitu. Vahepaladega on mul vähe raskusi.

Hei!

Tõesti mul polnud võimalik sooja sööki süüa. Kuna kodus oli alles aega, siis sõingi selle õhtul. Kusjuures ma sain oma kõhu kõikide tänaste söögikordadega ilusti täis :P, kuid peale viimast trenni koju jõudes tundsin küll, et kõht on tühi. See menüü, mis mul täna oli, ei ole kindlasti sama, mis homne, sest päevakava on hoopis teistsugune. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii, arvutasin oma organismi baasainevahetuse ning oma füüsiliste tegevuste energia kulu spetsiaalsete arvutitega ja sain väga imeliku vahekorra. BVA moodustab kuskil 70% aktiivse ööpäevaga kaloraasist. 10% kulutame toidu seedimisele ja 20% kulub töötades või sportides. Tekib olukord, kus kulutaksin 20% asemel 100% sportimisele. Mis teie arvate?

BVA + füüsiline tegevus = 1451,2 + 1430 = 2881,2 kcal

Toidus sain päevas kätte = 1741.5 kcal

Kulunud energiat on rohkem 2881.2 – 1741.5 = 1139,7 kcal

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma küsiks, et milliste spetsiaalsete arvutitega sa oma füüsiliste tegevuste energiakulu arvutasid? Väga palju inimesed ülehindavad ennast. Nt istuva töö puhul on suurt aktiivsust võimatu saavutada - see kaasneb raske füüsilise töö + väga intensiivse treeninguga nt 6-7 korda nädalas.

Mina käin näiteks 8 korda nädalas trennis, aga kuna olen tudeng, siis võin enda aktiivsusastmeks lugeda "keskmiselt aktiivne"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toda lihaseliste jalgade juttu ei usu eriti

Süsivesikuterikka ja valguvaese menüüga ei ole siiani veel keegi lihaseid kasvatada suutnud ..., :huh:

aga lihast põletab alakaloraazhi+valgupuudusega küll edukalt.Siit ka ilmselt rahulolematus oma kehaga,et pehmevõitu teine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma küsiks, et milliste spetsiaalsete arvutitega sa oma füüsiliste tegevuste energiakulu arvutasid? Väga palju inimesed ülehindavad ennast. Nt istuva töö puhul on suurt aktiivsust võimatu saavutada - see kaasneb raske füüsilise töö + väga intensiivse treeninguga nt 6-7 korda nädalas.

Mina käin näiteks 8 korda nädalas trennis, aga kuna olen tudeng, siis võin enda aktiivsusastmeks lugeda "keskmiselt aktiivne"

Avutasin selle abil: http://tai.mulfo.com/14

Olen samuti tudeng, minu kirjutatud kulutatud energia hulk oli arvestatud päeva järgi,mil tegin kaks intensiivset trenni. Ei usu, et ennast üle hindasin, võib-olla on see arvuti ebaadekvaatne :huh: . Kuna mulle endalegi tundub see energiakogus natukene liiga suurena.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Tänane päev algas mul hommikusöögiga kell 7.00 - kaks keedumuna koos rukkileivaga + sidruni tee

10.00 sõin tatraputru hapukoorega, jõin kakaod

12.15-13.45 keskmise intensiivsusega trenn

15.00 - kanapihv rukkileivaga ja üks kohupiimakreem, kõravle vesi

19.00-20.20 tantutrenn, selle ajal jõin spordijooki

21.45 - kulbitäis riisi keedetud aedviljadega ja hakklihakastmega, kõrvale piim

Tõesti väga hea mõte on ennast mõõta :huh:

Suht vale toitumine, sul läheb raskeks oma eesmärkide saavutamisega, kui nii jätkad!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suht vale toitumine, sul läheb raskeks oma eesmärkide saavutamisega, kui nii jätkad!

Äkki seletaksite lahti, mis valesti on ja mida teistmoodi tegema peaksin?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki seletaksite lahti, mis valesti on ja mida teistmoodi tegema peaksin?

Valke vähe,süsivesikute osakaal suur,taimsed rasvad üldse puudu.

Miks on menüüs mingi imelik kanapihv,miks mitte kana?

Miks kohupiimakreem,mitte kohupiim?

Miks on liha asemel hakklihakaste?

Mida sa ikka tahad?

Kas eesmärk on põletada lihast ja kasvatada rasvaprotsenti?

Sinu menüüga õnnestub see isegi alakaloraazhi puhul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Valke vähe,süsivesikute osakaal suur,taimsed rasvad üldse puudu.

Miks on menüüs mingi imelik kanapihv,miks mitte kana?

Miks kohupiimakreem,mitte kohupiim?

Miks on liha asemel hakklihakaste?

Mida sa ikka tahad?

Kas eesmärk on põletada lihast ja kasvatada rasvaprotsenti?

Sinu menüüga õnnestub see isegi alakaloraazhi puhul.

Vaata, mis kell ta seda hakklihakastet sööb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jaja.Aga milleks siukest asja üldse vaja on?

Kergemini ja kiiremini seeditav.

Aga viimase toidukorrana on kodujuust/kohupiim targem valik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kergemini ja kiiremini seeditav.

Aga viimase toidukorrana on kodujuust/kohupiim targem valik.

Mina eeldan et tegu on vanakooli hakkliha kastmega, mis kindlasti hea pole! Piimatooteid ma ei soovitaks enne uinumist laktoosi tõttu...aga kui on ok siis võib.

daemoniumile tänud et asja neiule lahti seletas, mul polnud viitsimist :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×