Jump to content
Terviseks

Lõuatõmbed

Recommended Posts

Tere,

Olen käinud juba üpris hea aja jõusaalis (teine aasta läheb) ja mul on mure.

Pärast seda aega ma ikka ei suuda lõuatõmbeid teha!! (pole muidugi spetsiaalselt selle sihiga midagi teinud)

Ma ise usun, et mu trenn on olnud edukas, olen ikka tublisti arenenud, üleni, selg ja kõik.

Pean ütlema küll, et spetsiaalselt õlgu ma treeninud palju ei ole.

Olen suht laiaõlgne 187 pikk umbes 86 - 87 kg

Ma paluksin abi ja minu küsimused oleks:

Mis lihasgrupid mängivad rolli kõige rohkem lõuatõmbes?

Kas kellelgi on sama asi olnud lõuatõmmetega ja on sellest jagu saanud?

Kas keegi oskab häid soovitusi anda mida ma peaks/ei peaks tegema?

Ma tänan iga vastuse eest ette ära :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Olen käinud juba üpris hea aja jõusaalis (teine aasta läheb) ja mul on mure.

Pärast seda aega ma ikka ei suuda lõuatõmbeid teha!! (pole muidugi spetsiaalselt selle sihiga midagi teinud)

Ma ise usun, et mu trenn on olnud edukas, olen ikka tublisti arenenud, üleni, selg ja kõik.

Pean ütlema küll, et spetsiaalselt õlgu ma treeninud palju ei ole.

Olen suht laiaõlgne 187 pikk umbes 86 - 87 kg

Ma paluksin abi ja minu küsimused oleks:

Mis lihasgrupid mängivad rolli kõige rohkem lõuatõmbes?

Kas kellelgi on sama asi olnud lõuatõmmetega ja on sellest jagu saanud?

Kas keegi oskab häid soovitusi anda mida ma peaks/ei peaks tegema?

Ma tänan iga vastuse eest ette ära :huh:

Kui alguses keharaskusega ei suuda siis kasuta kergendatud lõuatõmbe masinat ning aegapisi vähenda raskust millega see sind kaasa aitab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Natuke naljakas jah et ei jaksa ühtki lõuatõmmet teha, aga hakka puhanuna harjutama ja pööra põhirõhk sellele.

Tee justnimelt negatiive, kasvõi hüppa üles ja lase aeglaselt alla või kasvõi hoia ülemises faasis! (ilma lõua abita)

Edaspidise kohta, kui end käima oled saanud: lõuatõmme allub mahutreeningule väga hästi. Ehk siis palju seeriaid ja esimesed mitte kurnatuseni - jätad paar varu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mind paneb imestama, et oled nii kaua jõusaalis käinud ja ei suuda veel välja mõelda, et milline harjutus millist lihast treenib. Tuleb kohe Rückenbergi artikkel meelde, kus ta tõi välja, et paljud ei tee vahet surumisel kukla tagant istudes või ploki tõmbed kukla taha.

Mina soovitaks sul ennast veidikene harida treeningu koha pealt :huh: ... ja seda mitte halvas mõttes !

Edu treeningutel !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kasutades juba alustatud teemat, oleks paar küsimus lõua tõmbamisest.

1. Kuna olen proovinud teha 3x8, lai haare, peopesad väljapoole, jõuan teha 8 kenasti (varuga). Kui lähen uut seeriat tegema, siis tehnika juba kuuenda tõmbe juures kannatab. Kolmas seeria on juba komöödia ja harjutuse mõnitamine. Seega, kas oleks mõtekam st. effektiivsem proovida nt. 5x5? Eesmärk siis aidata populaarse V kuju treenimist.

2. Kas on mõtekas teha vaheldumisi seeria:lai haare - peopesad väljapoole, teine seeria: peopesad enda poole? (see viimane küsimus sai jabur, kuid ehk on aru saadav)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina propageerin jällegi siin lõuatõmbe mahutreeningut. (idee t-nation.com) Parim asi lõuatõmbe arendamiseks.

Mul sai mõne kuuga 10st lõuatõmbest 20.

Läksime sõbraga metsa, eesmärk teha ära 100 lõuatõmmet. Kumb enne tehtud saab, võidab. Haare oli samamoodi vaheldumisi.

Esimestel kordadel läks ca 10 seeriat (40min), viimastel kordadel 6 (30min), kusjuures pooled neist olid lisaraskusega (ca 15kg)

1. Ei kandideeri absoluutsele tõele, aga proovi seda minu ideed ja ka 5x5, ja vaata kumb paremini sobib. Lõuatõmmet kui sellist arendab minu variant rohkem.

2. Ma ei näe mingit põhjust, miks mitte, eriti kui teha suuremal hulgal seeriaid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Tänan vastamast.

Ise ka ei jõudnud pool aastat tagasi ühtegi teha :huh: Tegin siis ploki tõmbeid mingi 50kg-ga...vaikselt on raskus suurenenud ja vahepeal tuli isegi 6 lõuatõmmet järjest. Aga siis tuli koolivaheaeg ja kooli saal oli kinni. Hetkel teen mingi 2-3 tõmmet plus siis vastav arv negatiivset faasi juurde, et 6 kordust tuleb. Kui tõsi olla, siis viimase kordusega ei saagi neg. faasi teha..vajun alla lihtsalt :) Seda ka et vanus 17, kaalun 90kg, pikkust 193cm.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tänan, sellepärast ma siia foorumisse tulingi :huh:

Aitäh juhenduse eest kõigile.

Mind paneb imestama, et oled nii kaua jõusaalis käinud ja ei suuda veel välja mõelda, et milline harjutus millist lihast treenib. Tuleb kohe Rückenbergi artikkel meelde, kus ta tõi välja, et paljud ei tee vahet surumisel kukla tagant istudes või ploki tõmbed kukla taha.

Mina soovitaks sul ennast veidikene harida treeningu koha pealt :) ... ja seda mitte halvas mõttes !

Edu treeningutel !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×