Jump to content
matti

Velomeestele/naistele

Recommended Posts

Küsimus siis selline: millega määrite oma jalgrattal ketti/laagreid ? :)

PS: Ise olen keti jaoks kasutanud TAD-17i transmissioonõli ja laagrite jaoks Litol24 määret, millele lisan veel ka paar tilka eelpoolmainitud õli, et paremini jookseks :angry:

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ketiõli valik sõltub sellest kus ja kuidas ning kui palju sõidad, kui kasutad ratast ntx sõitmiseks poodi ja tagasi, pole erilist vahet.

sportlased kasutavad erinevaid õlisid sõites kuiva või vihmase ilmaga, sõites asfaldil v maastikul.

Isiklikult pean parimaks Finish Line "cross country" nim ketiõli, müüb seda Hawaii.

See püsib peal vihmaga ja ei korja väga kõvasti külge liiva ja muud sodi.

Laagrites kasutan "suvalist" laagrimääret.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ketti määri ikka jalgratta ketiõliga . Transmissiooniõli spets keti õlist paksem ja hakkab liiva ja tolmu külge koguma seega kett ja hammakad kuluvad kiiremini. Ketiõli lase lapi peale ja hoia ümber eelnevalt puhastatud keti ja vänta natuke ja vaheta ka käike nii saab vajaliku õrna kihi peale . Laagritele kasutan MOTOREX laagrite määret (rohekas kollane) :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Finish line DRY lube on maastikuratta ketilie minuarust väga hea asi! Ketile jääb kerge tefloni kiht ja igasugune tolm küll keti külge kinni ei hakka :) . Muda on muidugi omaette teema, see kipub ikka keti peale jääma, kuui kett muda sisse hakakb käima. Aga laagritesse ei pane midagi, ei olegi nagu selliseid laagreid, mida määrida saaks....või siis äkki kaelakausid käivad lahti, kuik teidsed on kinnised laagrid :angry: .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ta nii kipub olema jah, et autoõlide ainuke pluss spetsiaalsete jalgrattaõlide ees jalgrattamääretena on kordades madalam hind :)

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus siis selline: millega määrite oma jalgrattal ketti/laagreid ? :)

PS: Ise olen keti jaoks kasutanud TAD-17i transmissioonõli ja laagrite jaoks Litol24 määret, millele lisan veel ka paar tilka eelpoolmainitud õli, et paremini jookseks :angry:

Sinusugune mehann lastaks kohe koondise juurest lahti! :huh: Paned tavotile õli, see uhab taaveti kohe minema laagrist. Milleks see siis üldse sinna. :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinusugune mehann lastaks kohe koondise juurest lahti! :) Paned tavotile õli, see uhab taaveti kohe minema laagrist. Milleks see siis üldse sinna. :angry:

Ei tea, mul on nad küll seni ära ilusti ära segunenud ja laagreid mõnda aega jooksmas hoidnud :huh: Paremini jookseb kui tavott üksinda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õli ja tavott võivad ju ära seguneda, aga mõte oli vist ikka see, et õliga vedeldatud tavott kaob kiiremini ära, kui lihtsalt tavott! Ei usu mina, et tavott sul nii paks, et näiteks ratta laagreid kinni hoiab :) .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õli ja tavott võivad ju ära seguneda, aga mõte oli vist ikka see, et õliga vedeldatud tavott kaob kiiremini ära, kui lihtsalt tavott! Ei usu mina, et tavott sul nii paks, et näiteks ratta laagreid kinni hoiab :) .

Õliga tavott ikka pole õige tavott-puhas tavott ikka nagu puhas tavott mitte nagu õliga tavott! Vott

:angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×