Jump to content
haamer

2-3h trenn, kataboolne protsess?

Recommended Posts

Tegelt seda on päris palju jah räägitud ,et trenne ei tasu väga pikaks lasta, kuid see ei tähenda ,et kõik kes teevad trenni 2-3 tundi on mingid mõttetud inimesed kes ei tea treeningust mitte midagi. Samuti see kirjandi ja tööjutt oli ka natukene paigast ära.

Kirjandi ja tööjutt olid näited, mis pidanuks näitama, et inimese tähelepanu võime on üürike. See tähelepanu nõrgeneb ja nõrgeneb protsessi käigus, kui kirjandi kirjutamise protsessi käigus ei nõrgene, siis mõtle muu protsess välja, kus saad öelda, et oled juba hajameelne ja vaimselt väsinud, see olek ongi see tähelepanu võime langus millest rääkisin. Ja harjutuste sooritamise juures on oluline teha seeria maksimaalselt konsentreeritult ja hästi. Ja enda puhul võin kindlalt väita, et kui tund aega treenitud, siis minul enam pole seda võimet, et maksmimaalselt konsentreeritult hästi seeriat sooritada. Kui kõik teised arvavad, et neil on meel erk ja energiline, ja lasevad ka trenni 120ndal minutil kvaliteetseid seeriaid, no siis mul on seda raske uskuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kirjandi ja tööjutt olid näited, mis pidanuks näitama, et inimese tähelepanu võime on üürike. See tähelepanu nõrgeneb ja nõrgeneb protsessi käigus, kui kirjandi kirjutamise protsessi käigus ei nõrgene, siis mõtle muu protsess välja, kus saad öelda, et oled juba hajameelne ja vaimselt väsinud, see olek ongi see tähelepanu võime langus millest rääkisin. Ja harjutuste sooritamise juures on oluline teha seeria maksimaalselt konsentreeritult ja hästi. Ja enda puhul võin kindlalt väita, et kui tund aega treenitud, siis minul enam pole seda võimet, et maksmimaalselt konsentreeritult hästi seeriat sooritada. Kui kõik teised arvavad, et neil on meel erk ja energiline, ja lasevad ka trenni 120ndal minutil kvaliteetseid seeriaid, no siis mul on seda raske uskuda.

Sa teed järeldusi liiga üksikutest faktidest. See mis on ühe kohta õige ei tähenda, et kehtib ka ülejäänud üheksa kohta. Ühesõnaga sa arvad, et sa oled liiga tark:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa teed järeldusi liiga üksikutest faktidest. See mis on ühe kohta õige ei tähenda, et kehtib ka ülejäänud üheksa kohta. Ühesõnaga sa arvad, et sa oled liiga tark:D

Ma rääkisin sellest, mis 9 jaoks kehtib, ja nende jaoks 2h trenni teha pole soovitav. Seda ma ei ole mõelnud, et 100% kõik inimesed peaks trenne või muid asju ühtemoodi tegema. Tundub, et saame samamoodi aru siis vist?

Sellest ma aru ei saa, miks lennatakse peale mingi tarkuse jutuga, hakatakse solvama mitmel moel, öeldakse, et oled loll, ja seejuures asjast nagu ei räägitagi kunagi, ei tooda ühtegi põhjendust et mis valesti on ja kuidas õigesti peaks olema, ei suudeta kunagi ära tõestada milles eksitakse. Ja nii on siin saidil rohkelt olnud. Isegi hoiatus pandi mulle eile põhjendusega "oled teoorias ja praktikas nõrk", selleasemel et öelda "teemas X eksisid reegli Y vastu". Minu arust pole üldse tähtsust kui nõrk või tark või loll keegi on, ega foorum pole ainult Tarkadele või Samameelsetele. Piisab kui isik mõtleks teisiti ja siis on kohe asjaosalistel koheselt stress ja tuleb selline suhtumine. Väga kokkuhoidev kommuun selles suhtes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen nõus, et ajapikku kontsentratsioon ja tähelepanu vähenevad, aga sellega ma ei ole kohe kindlasti nõus, et tunni ajaga läheb see täiesti nulli. Ma usun, et tunni ajaga võib mingi 5-10% väheneda, aga sellest pole hullu. See ei tähenda, et trennist enam kasu ei ole. Võib-olla on tõesti selliseid inimesi, kes üle tunni aja ei olegi suutelised midagi tegema (attention deficit disorder vms), aga keskmise inimese puhul see kindlasti ei kehti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tunnise ja 2 tunnise treeningu ainuke vahe on see, et 2 tunnine juba läheb kataboolsele seisundile üle, selle vastu aitab juba peale tundi juba sheigi joomise alustamisega. Muud vahet pole ise täheldanud, ei keskenduvuse ega muu langust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma rääkisin sellest, mis 9 jaoks kehtib, ja nende jaoks 2h trenni teha pole soovitav. Seda ma ei ole mõelnud, et 100% kõik inimesed peaks trenne või muid asju ühtemoodi tegema. Tundub, et saame samamoodi aru siis vist?

Sellest ma aru ei saa, miks lennatakse peale mingi tarkuse jutuga, hakatakse solvama mitmel moel, öeldakse, et oled loll, ja seejuures asjast nagu ei räägitagi kunagi, ei tooda ühtegi põhjendust et mis valesti on ja kuidas õigesti peaks olema, ei suudeta kunagi ära tõestada milles eksitakse. Ja nii on siin saidil rohkelt olnud. Isegi hoiatus pandi mulle eile põhjendusega "oled teoorias ja praktikas nõrk", selleasemel et öelda "teemas X eksisid reegli Y vastu". Minu arust pole üldse tähtsust kui nõrk või tark või loll keegi on, ega foorum pole ainult Tarkadele või Samameelsetele. Piisab kui isik mõtleks teisiti ja siis on kohe asjaosalistel koheselt stress ja tuleb selline suhtumine. Väga kokkuhoidev kommuun selles suhtes.

Siin pole sinu teisiti mõtlemisega midagi pistmist, sa pole (personaal)treener ja arvan et sul pole seda haridustki. Siin on juba teadjamad oma arvamuse öelnud, mis on pealegi õige!

Mul on oma ytlus: "quality rest(between sets) equals quality sets!" seega kui oled piisavalt energiat(sv) täis, siis teed ka treeningu 90ndal minutil tõhusat tööd, kui asjad õigesti paigas on.

Ma teeksin meeleldi klientidele 60+ minutilisi trenne, kes teevad 2 lihasgruppi trennis, alla selle ei saa korralikult läbi võtta! Selline on mu kogemus, nuta või naera...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma rääkisin sellest, mis 9 jaoks kehtib, ja nende jaoks 2h trenni teha pole soovitav. Seda ma ei ole mõelnud, et 100% kõik inimesed peaks trenne või muid asju ühtemoodi tegema. Tundub, et saame samamoodi aru siis vist?

Sellest ma aru ei saa, miks lennatakse peale mingi tarkuse jutuga, hakatakse solvama mitmel moel, öeldakse, et oled loll, ja seejuures asjast nagu ei räägitagi kunagi, ei tooda ühtegi põhjendust et mis valesti on ja kuidas õigesti peaks olema, ei suudeta kunagi ära tõestada milles eksitakse. Ja nii on siin saidil rohkelt olnud. Isegi hoiatus pandi mulle eile põhjendusega "oled teoorias ja praktikas nõrk", selleasemel et öelda "teemas X eksisid reegli Y vastu". Minu arust pole üldse tähtsust kui nõrk või tark või loll keegi on, ega foorum pole ainult Tarkadele või Samameelsetele. Piisab kui isik mõtleks teisiti ja siis on kohe asjaosalistel koheselt stress ja tuleb selline suhtumine. Väga kokkuhoidev kommuun selles suhtes.

Üldiselt siin foorumis jah levinud selline solvamine või väljanaermine, häirib mindki... aga noh ausaltöeldes sinu puhul oleks see õigustatud:D(no offence). Tahad õudsalt vaielda, nõuad tõestusi ja oled oma teadmistes nii kinni. Ma ütleks, et kõik sinu väited on niigi teiste poolt ümber lükatud, aga ikka sa üritad mingit viisi leida, et oma põhimõtetele kindlaks jääda.

Muideks, kui oled kaua foorumis elanud, siis tead, kelle teadmistele võib toetuda(pean silmas tavakasutajaid). Siis on veel märgitud treenerid/spetsialistid, kellelt võib alati abi küsida, sest nad teavad mis räägivad(nende tõestus on tunnistus). Sina põhimõtteliselt oled need kõik minema pühkinud ja oled üks spetsialist ise.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma mõtlesin ka kunagi, et mida pikema trenni teen, seda parem on jne. Aga nüüd olen hakanud aru saama, et ega see pikk trenn just kõige effektiivsem ei olegi. 1h on vb tõesti natuke vähe, aga 1,5h on minujaoks suhteliselt viimane piir, peale seda lähevad harjutused lohakaks ja selline tuim hantlitega vehkimine on ka minu arust aja raiskamine! Ja ma ei mõtle selle aja raiskamise all mitte seda, et see oleks 100% mõttetu, vaid seda, et sealt maalt edasi ei ole enam areng kaugeltki sama hea kui esimesed 1,5 tundi. Soendus ja venitused nii enne kui ka pärast jõutrenni tuleb sinna 1,5h-le otsa liita. Ei ütleks, et mul keskendumisvõime halb oleks või füüsiline vastupidavust puudulik (julgen arvata, et näiteks rattamaratonil ei ole ühelgi eespool poolepäevaseid trenne kiitnud kodanikul sellist võhma nagu minul).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tunni jooksul juba keskendumine ära kaob siis tuleks tegeleda hoopis keskendumisega . Ei ole küll täheldand sellist keskendumise kadu . Küll on selliseid kordi olnud kus juba pealt 30-40 minutit trenni muutub see kuidagi loiuks kui ei ole end eelnevalt korralikult toidiuga laadind või liiga hiliseks trenniga jäänd , liiga väsinud eelnevatest toimingutest jne, Kui ikka trenniks valmistuda korralikult nii vaimselt kui füüsiliselt siis ALATI olnud trenn OK ja ka kella-aeg lendand 1.5 - 2 tunni jagu

Nii et rohkem trenniks valmistumist :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1,5h on minujaoks suhteliselt viimane piir, peale seda lähevad harjutused lohakaks ja selline tuim hantlitega vehkimine on ka minu arust aja raiskamine! Ja ma ei mõtle selle aja raiskamise all mitte seda, et see oleks 100% mõttetu, vaid seda, et sealt maalt edasi ei ole enam areng kaugeltki sama hea kui esimesed 1,5 tundi.

Minu puhul kehtib sama. Ja kui vaatan teisi, siis tundub sama. Eks mingi kasuliku kasvu-signaali saab ka sellest tuimast vehkimisest.

Aga kuna näib, et mõnedele justnimelt 2 tundi treenimine siiski hea tundub, ju siis on neile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×