Jump to content
haamer

2-3h trenn, kataboolne protsess?

Recommended Posts

Selline küsimus, et kui trenninädalas 3s trennipäev on suhteliselt pikk, mis koosneb soojendusest - õlg/jalad - venitused.

Soojendus u 20-30 min, õlg 30 min, jalad 40-50 min ja venitamine 15-20 min

et kokku läheb kuskil üle 2 tunni tavaliselt.

Et kui põhimõtteliselt ennem trenni korralik söök all ja trenni ajal vett lürpida ja peale trenni kohe toidukord alla lasta kas siis ei tohiks hullu olla, või on trennikord liiga pikk, küsimus sellest et kui tavaliselt asun jalgu treenima siis tuleb jube tühja kõhu tunne ja venitamise ajal on söögiisu eriti hull

Muudetud kasutaja haamer poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selline küsimus, et kui trenninädalas 3s trennipäev on suhteliselt pikk, mis koosneb soojendusest - õlg/jalad - venitused.

Soojendus u 20-30 min, õlg 30 min, jalad 40-50 min ja venitamine 15-20 min

et kokku läheb kuskil üle 2 tunni tavaliselt.

Et kui põhimõtteliselt ennem trenni korralik söök all ja trenni ajal vett lürpida ja peale trenni kohe toidukord alla lasta kas siis ei tohiks hullu olla, või on trennikord liiga pikk, küsimus sellest et kui tavaliselt asun jalgu treenima siis tuleb jube tühja kõhu tunne ja venitamise ajal on söögiisu eriti hull

Küsiks, miks nii pikalt teed? Soojenduse puhul 5-10 minutit ratast, jooksu jms, +5 minutit venitamist. Võid trennile alati intensiivsust juurde lisada, mis ei ole üldse halb. Teiseks, kui trenn läheb liiga pikaks, siis alati võid ju valgujooki tarbida, kui on liiga suure mure. Samas halb ta pole, aga nii vajalik ka mitte. Mingi ca. 6-8% süsivesikute jook käib ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsiks, miks nii pikalt teed? Soojenduse puhul 5-10 minutit ratast, jooksu jms, +5 minutit venitamist. Võid trennile alati intensiivsust juurde lisada, mis ei ole üldse halb. Teiseks, kui trenn läheb liiga pikaks, siis alati võid ju valgujooki tarbida, kui on liiga suure mure. Samas halb ta pole, aga nii vajalik ka mitte. Mingi ca. 6-8% süsivesikute jook käib ka.

Soojendus on 20 minutit ratast ja 10 minti sõudekat.

Umm, pmst teen et saada korralikult kõik kohad soojaks ja et päeva kardio norm täis saada 20-30.

Väga ära ma ennast ei väsita selle poole tunniga seega jõutrenniks jääb energiat küll, selline madala intensiivsusega kardio.... 50-70%

Olen igatmoodi proovinud aga ennem trenni kardio sobib kõige paremini.

Muudetud kasutaja haamer poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selline küsimus, et kui trenninädalas 3s trennipäev on suhteliselt pikk, mis koosneb soojendusest - õlg/jalad - venitused.

Soojendus u 20-30 min, õlg 30 min, jalad 40-50 min ja venitamine 15-20 min

et kokku läheb kuskil üle 2 tunni tavaliselt.

Et kui põhimõtteliselt ennem trenni korralik söök all ja trenni ajal vett lürpida ja peale trenni kohe toidukord alla lasta kas siis ei tohiks hullu olla, või on trennikord liiga pikk, küsimus sellest et kui tavaliselt asun jalgu treenima siis tuleb jube tühja kõhu tunne ja venitamise ajal on söögiisu eriti hull

Jalgu 40-50 minutit teha saan aru aga mis moodi sa 30 minutit õlga teed? Ma lihtsalt ei suuda seda väga ette kujutada. Ning 20-30 min soendust ja 15-20 min venitamist tundub ka ikka VÄGA palju olevat. Mis moodi sa nii kaua venitad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soojendus võiks pikkuselt olla 10-15 minutit. Minule omale piisab tegelikult juba 6-7 minuti ringis liigutamisest, et soojaks saada. Edaspidi soojendan juba harjutustega. Jõutreeningu pikkuseks võiks olla tunnikene või veidike peale. Kui tahad teha aeroobset, siis tee seda trenni lõppu 20-30 minutit, siis venita 5-10 minutit. Viiest minutist peaks täiesti piisama arvestades sellega, et keskmine venituse pikkus on 30-40 sekundit, reaalselt isegi vähem. Katsu kogu trenn kuskile 2 tunni sisse ära mahutada, muidu lähed liiale.

Muudetud kasutaja rinaldo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pika kestusega trennis on trenni kvaliteet niimadal, et võib öelda, et tegu on aja raiskamisega.

Seega ei ole mõtet üldse rääkida, kas tegu on kataboolse või muud moodi halva nähtusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pika kestusega trennis on trenni kvaliteet niimadal, et võib öelda, et tegu on aja raiskamisega.

Seega ei ole mõtet üldse rääkida, kas tegu on kataboolse või muud moodi halva nähtusega.

Kust Sa tuled selliste asjade peale? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kust Sa tuled selliste asjade peale? :)

Olen leidlik. Ühiskond vajab selliseid. Niiet on ka leidlikel koht ja eesmärk siin päikse all;)

Aga mõtle nii, et trenn on keskendumine, tuleb tähelepanu ja kontsentreeritus kõrgel hoida, samamoodi nagu keskkoolis lõpu kirjandit kirjutades, ja kui sa kirjutad kirjandit tund aega, siis on pea soe jam idagi head sa enam pärast seda tundi enam sinna kirjutada ei suuda, sama on trenniga. Oled nõus selle mõttega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tunni ajaga pea soe? Või pärast 1h trenni on juba aja raiskamine? No ma ei tea, minu peaga tunni ajaga küll midagi ei juhtu - 3 tundi järjest võin vabalt kirjutada. Trenn on ka 2-3h ja ei tunne küll, et aja raiskamine oleks. Arengut on küll. Ma arvan, et see on järjekordne müüt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tunni ajaga pea soe? Või pärast 1h trenni on juba aja raiskamine? No ma ei tea, minu peaga tunni ajaga küll midagi ei juhtu - 3 tundi järjest võin vabalt kirjutada. Trenn on ka 2-3h ja ei tunne küll, et aja raiskamine oleks. Arengut on küll. Ma arvan, et see on järjekordne müüt.

Ma ei arva, et see müüt või vale on. Kui oled tund aega trenni teinud, siis peale seda kontsentreerumine juba on väga kehv, teed harjutused kehvalt ära.

Võid mõelda nii, et võrdle mis tunne on trenni eismese harjutuse ajal, jam is viimase harjutuse juures- siis näed, et viimase harjutuse on keskendumine kehv, teed harjutuse kehvalt. Enamikel tähelepanu jätkubki tunniks ajaks, ma arvan nii.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen leidlik. Ühiskond vajab selliseid. Niiet on ka leidlikel koht ja eesmärk siin päikse all;)

Aga mõtle nii, et trenn on keskendumine, tuleb tähelepanu ja kontsentreeritus kõrgel hoida, samamoodi nagu keskkoolis lõpu kirjandit kirjutades, ja kui sa kirjutad kirjandit tund aega, siis on pea soe jam idagi head sa enam pärast seda tundi enam sinna kirjutada ei suuda, sama on trenniga. Oled nõus selle mõttega?

Sinu loogika kohaselt peaks siis tööpäevad olema ka 1 tunni pikkused. Sest peale tundi ju keskendumine kaob ja ei ole ju tööandjal mõtet palka maksta ülejäänud 7 tunni eest, kui nagunii ei suuda midagi teha ja raiskad aega ainult. Kas nii??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu loogika kohaselt peaks siis tööpäevad olema ka 1 tunni pikkused. Sest peale tundi ju keskendumine kaob ja ei ole ju tööandjal mõtet palka maksta ülejäänud 7 tunni eest, kui nagunii ei suuda midagi teha ja raiskad aega ainult. Kas nii??

Põhimõttelist jah.

Tööpäev sisaldab rutiinset tähelepanu mitte vajavat osa muidu, trenn aga ei sisalda seda asja, trenn on nagu kontsentreeritud tööpäev ses mõttes. Kui kirjandi kirjutamise näide head pilti ei loo, siis töö näite puhul võiks ette kujutada koos-olekut, kus tuleb mõelda ja tähele panna ja lahendusi välja mõelda, peale tunnipikkust sellist töökoosolekut enam produktiivne pole ju. tööpäeva viimane töötund enamikel peaks samuti sama pildi looma- üsna väheproduktiivne on see viimane tund.

Ma arvan, et pärast tunni pikkust trenni enamikel on edasine treenimine ajaraiskamine seetõttu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja mina arvan, et kui inimene üle tunni aja produktiivset tähelepanu vajavat tegevust ei suuda teha, siis on tal tõsiseid probleeme psüühikaga, millega tuleb tegeleda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja mina arvan, et kui inimene üle tunni aja produktiivset tähelepanu vajavat tegevust ei suuda teha, siis on tal tõsiseid probleeme psüühikaga, millega tuleb tegeleda.

Ma arvan teisiti. Tähelepanu on nagu lihas, mis vajab taastumist. Psüühikaga pole asi seotud. Koolis on lastel vahetunnid loodud, sama eesmärk seal- kui lasta kaks tundi järjest ühte loengut, siis oleks see kasutu tegevus. Kui sulle tundub, et oled energiat täis ja keskendumine on hea lausaks kaheks tunniks, no siis on sul raske mõista asja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaesed eesti kulturistid ja jõutõstjad kes seda jumalikku tarkust ei tea ja end ligi 2-tunniste trennidega raiskavad :) Teadmata et sellest pole mingit kasu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaesed eesti kulturistid ja jõutõstjad kes seda jumalikku tarkust ei tea ja end ligi 2-tunniste trennidega raiskavad :) Teadmata et sellest pole mingit kasu.

Ja ka kõik teised sportlased, kes näevad päevas lausa tunde aega et lihvida tehnikat jne. Peaks neile ka teada andma, et üle tunni tehtud tegevus järjest on täiesti kasutu :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaesed eesti kulturistid ja jõutõstjad kes seda jumalikku tarkust ei tea ja end ligi 2-tunniste trennidega raiskavad :) Teadmata et sellest pole mingit kasu.

Tarkus ei pea olema jumalaga seotud.

Treeningu kestuse kohta on laialt levinud arusaam, ja see arusaam ei tota pikki trenne. See et praktikas keegi pikki trenne teeb on teine teema ja ei lükka kuidagi ümber seda laialt levinud arusaama, et treening ei peaks olema 2 tunnine.

Kui tahad rõhutada just seda, et mingi kasu ikkagi on maailma igas asjas, sisi see on kahtlemata õige.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tarkus ei pea olema jumalaga seotud.

Treeningu kestuse kohta on laialt levinud arusaam, ja see arusaam ei tota pikki trenne. See et praktikas keegi pikki trenne teeb on teine teema ja ei lükka kuidagi ümber seda laialt levinud arusaama, et treening ei peaks olema 2 tunnine.

Kui tahad rõhutada just seda, et mingi kasu ikkagi on maailma igas asjas, sisi see on kahtlemata õige.

Ma loodan, et Sa treenerina ei tööta ja kunagi ei hakka ka :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tarkus ei pea olema jumalaga seotud.

Treeningu kestuse kohta on laialt levinud arusaam, ja see arusaam ei tota pikki trenne. See et praktikas keegi pikki trenne teeb on teine teema ja ei lükka kuidagi ümber seda laialt levinud arusaama, et treening ei peaks olema 2 tunnine.

Kui tahad rõhutada just seda, et mingi kasu ikkagi on maailma igas asjas, sisi see on kahtlemata õige.

Üldiselt olen ma omadega täitsa pees, sest minu trennid jäävad poolteise-kahe tunni piiresse. Sry, tänane jalg ja kõht olid 2 tundi ja 10 minutit, seega viimased 70 minutit olid täitsa maha visatud :) Kurb :angry: Et ma ka nende aastate jooksul pole midagi õppinud ... Ja huvitav, kuidas ma oma treeneripaberid olen saanud? Ja kuidas olen suutnud oma õpilasi treenida? Müstika!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma loodan, et Sa treenerina ei tööta ja kunagi ei hakka ka :)

Miks sa loodad seda? Ma ei soovita 2 tunniseid treeninguid. Seal on mitmeid põhjuseid miks pikk treening on halb, ja üks põhjus on see, mida ütlesin, et tähelepanu/konsentreeritus nõrgeneb tunduvalt ja ei suudeta konsentreeritult harjutust sooritada.

---

Ma ei jõua vastata teile kõigile siin. Point on selles, et kahetunnised treeningud on halvad, ja neid soovitada pole klientidele vaja. See, et mõned niipikki treeninguid teevad ,ei kinnita et enamik peakski hakkama nüüd kahetunniseid trenne tegema.

--

Mul pole mingit laksu sees. Olen tööl, ja on vaba moment, täiesti selged ja loogilised mõtted on. Kui arvate, et kahetunnine trenn on hea, siis olgu peale, mina seda ei arva, aga lähen harin ennast googlist siis, ehk saan asja selgemaks.

Muudetud kasutaja asdfghjkl poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et ma ka nende aastate jooksul pole midagi õppinud ... Ja huvitav, kuidas ma oma treeneripaberid olen saanud? Ja kuidas olen suutnud oma õpilasi treenida? Müstika!

Paberid oled ilmselt ostnud ja ilmselt on õpilased olnud heade geenidega :angry:

asdfghjkl, aga kui ma kirjandit kirjutasin 2,5h järjest, kas see siis tähendab et võin kuni 2,5h treenida? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et kui seda aega arvestama hakata, siis võib soojenduse välja jätta, seega teema algataja tglt tõstab kangi 1h ja 20 min. Soojendus ei kutsu ju erilist hormoonide muutust esile?

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
asdfghjkl, aga kui ma kirjandit kirjutasin 2,5h järjest, kas see siis tähendab et võin kuni 2,5h treenida? :)

Võid küll, ja mõned teevadki pika kestusega trenne. Ilmselt teed meelelahutuslikel eesmärkidel niipika trenni. Korralik utrenni puhul jooksed kütusest tühjaks poole trenni kohal ja sealtmaalt edasine võimlemine pole soovitatav.

Kui kõik veendunult pikk itrenne soovitavad, siis tooge mõni allikas mis seda kinnitaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võid küll, ja mõned teevadki pika kestusega trenne. Ilmselt teed meelelahutuslikel eesmärkidel niipika trenni. Korralik utrenni puhul jooksed kütusest tühjaks poole trenni kohal ja sealtmaalt edasine võimlemine pole soovitatav.

Kui kõik veendunult pikk itrenne soovitavad, siis tooge mõni allikas mis seda kinnitaks.

Tegelt seda on päris palju jah räägitud ,et trenne ei tasu väga pikaks lasta, kuid see ei tähenda ,et kõik kes teevad trenni 2-3 tundi on mingid mõttetud inimesed kes ei tea treeningust mitte midagi. Samuti see kirjandi ja tööjutt oli ka natukene paigast ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×