Jump to content
Snoopie

Jooksmine

Recommended Posts

Olen harrastanud jooksmist hooajaliselt. Kui ilus ilm on väljas, siis mp3 taskusse ning käin jooksmas 30-40 minutit.

Suvel käisin jooksmas, siis ei vaevanud miskit. Aga nüüd kui pluss kraadid lõpuks tulid ja jooksmas olen käinud, on iga jumala kord peale jooksu trenni sääre lihas nii pingul, et trepist üles tulla on lausa piin.

Keegi oskab öelda milles probleem olla võiks?

Tempo ei ole joostes liiga kiire ega aeglane.

Jalatsid on jooksu jalatsid.

Kuulsin midagi, et kui jooksu trenni teha, siis peaks ka mõnikord jooksma lühikesi vahemaid, aga siis suurema kiirusega joosta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan et sa esimesel jooksukorral pingutasid natuke liiga palju ja tegid lihasele haiget.

Jookse vähe lühemalt, näit 10min ja vaata kas siis ka sama värk.

Aga jah, soojendus (kuigi ise ma ei soojenda, ma alustan hästi aeglase sörgiga ja tõstan vaikselt tempot) ja kindlasti venitamine on väga vajalikud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Omal ka oli taoline probleem .Jooksin asfaldil liiga õhukesetallaliste jooksutossudega- külm maa ning õhuke tald tegid sääremarjad valusaks.Vahetasin tossud paksematallaliste vastu ja mõne soojakraadi puhul kasutan madalat suusasokki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ka jooksu alguses tuleks venitada ja soojendus teha! Peale jooksu lõdvesta lihased, venita ja lõdvesta uuesti.

Põhimõtteliselt ei ole selleks vajadust, kui sa lähed kerget aeroobset trenni tegema. See jooks on juba ise soojenduse eest ning venitada pole vaja. Kerge soojendus oleks asja eest, kui ilmad oleks külmad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Põhimõtteliselt ei ole selleks vajadust, kui sa lähed kerget aeroobset trenni tegema. See jooks on juba ise soojenduse eest ning venitada pole vaja. Kerge soojendus oleks asja eest, kui ilmad oleks külmad.

No, põhimõtteliselt muidugi, pole vajadust, aga oma 40-aastase jooksmisharjumuse juures olen jooksmas käinud nii soojendamata-venitamata kui ka seda tehes. Igatahes, kui jalad-puusad enne jooksu algust "lahti teha", on kohe alguses jookmisel mõnusam ja sujuvam minek. Aga vaba valik, minul ja minu jooksukaaslastel on see asi nii!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Põhimõtteliselt ei ole selleks vajadust, kui sa lähed kerget aeroobset trenni tegema. See jooks on juba ise soojenduse eest ning venitada pole vaja. Kerge soojendus oleks asja eest, kui ilmad oleks külmad.

Igal juhul venitada. Ei ole liigne ajakulu ca 5 min peale jooksu, võib ka enne jooksu venitada. Vähem vigastusi, paremad tulemused jne. Ise venitan enne igat treeningut ja peale igat treeningut. Pühapäeval, trennivabal päeval, teen ainult venitusi. Umbes tund aega terve keha. Olen niiviisi juba pikemat aega teinud. Areng olnud kiirem, pole olnud vigastusi, isegi vanast ajast rikutud selg ei ole enam sellisel määral tunda andnud.

Mina ei näe küll mingit põhjust anda soovitust mitte venitada :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alles eile oli endalgi säärtega probleem.Distants ei olnud nimelt üldsegi suur,aniult 400 meetrit ja suutsin ikkagi oma mölemad sääred krampi joosta :)

Enne jooksu tegin veel 3 ringi soojendust,venitused ja soojendus harjutused lisaks veel.Soojendus ringidel kiirendasin lõpus 30 meetrit. Peale jooksu olid sääred krampis,alguses üks siis läks kõndides teine.Viskasin pikali end ja katsusin korralikult veel venitada ja saingi lahti sellest jamast.Kuigi täna on veel sääred valusad.

Niiet kindlasti korralik soojendus ja korralik venitus lõppu peale jooksu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alles eile oli endalgi säärtega probleem.Distants ei olnud nimelt üldsegi suur,aniult 400 meetrit ja suutsin ikkagi oma mölemad sääred krampi joosta :)

Enne jooksu tegin veel 3 ringi soojendust,venitused ja soojendus harjutused lisaks veel.Soojendus ringidel kiirendasin lõpus 30 meetrit. Peale jooksu olid sääred krampis,alguses üks siis läks kõndides teine.Viskasin pikali end ja katsusin korralikult veel venitada ja saingi lahti sellest jamast.Kuigi täna on veel sääred valusad.

Niiet kindlasti korralik soojendus ja korralik venitus lõppu peale jooksu.

400m jooksu võrrelda rahuliku aeroobse treeninguga on nagu öö ja päeva vahele võrdusmärgi tõmbamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

eks jooksutehnika vöib ka möjutada sääre krampumist. ehk jooksed liigselt päka peal. kui on nii siis proovi täistalda vöi üle kanna joosta. siis saab säär vähem koormust. omal oli ka üle pika aja jooksma hakates säärelihased pinges. hiljem jäi küll see ära aga ise muutsin jooksutehnikat pärast vigastust. ehk siis läksin päkal tippimiselt üle ülekanna jooksmisele. ja kui madal samm ka hoida saavad pölved,lihased vähem lööki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
eks jooksutehnika vöib ka möjutada sääre krampumist. ehk jooksed liigselt päka peal. kui on nii siis proovi täistalda vöi üle kanna joosta. siis saab säär vähem koormust. omal oli ka üle pika aja jooksma hakates säärelihased pinges. hiljem jäi küll see ära aga ise muutsin jooksutehnikat pärast vigastust. ehk siis läksin päkal tippimiselt üle ülekanna jooksmisele. ja kui madal samm ka hoida saavad pölved,lihased vähem lööki.

See jääb küll ära. Eelmine suvi jooksin rohkem kandade peal ja lõpetasin sellise kanna valuga lõpuks, et kuu aega oli valus käia. Arstid ei tahtnud röntgeni pilti ka teha, ütlesid et ah pole midagi.

Igatahes, proovin kohe präet venitamise asja, eks näis kuidas läheb.

EDIT:

No jooksin oma 25 minutit ja lõpptulemus on sama. Valus on peale jooksu kõndida, sest külje pealt on lihas nii pingul. Proovisin 500 meetrit kõndida peale jooksu, mis oli omamoodi piin, siis venitasin nüüd peale jooksu. Veits parem on küll, enam nagu põrguvalu pole, aga mäletamist mööda see ikka nii olema ei peaks.

Kas asi ei või olla mingi vitamiini puudusel, et see toimub?

Paar päeva tagasi poksitrennist tulles tõmbasid ka mõlemad sääred krampi - üksteise järel. Vot see oli juba omamoodi kogemus :)

Muudetud kasutaja Snoopie poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×