Jump to content
KaKeegi

Öised kohustused!

Recommended Posts

Tere taas head Fitness.ee Sõbrad, kindlasti on meie portaalis liikmeid kes igapäevast leiba (õigemini fileed/kohupiima jpm)teenivad just öö tööga, nimelt seekord pöördun teie poole küsimusega Mida teha selleks et öö töö mööduks organismile/lihastele võimalikult väikeste kahjudega, kuna on teada et öised kohustused kurnavad kõvasti organismi, nimelt ise asusin tööle öisesse vahetusse ning hommikuks teinekord üsna grazy olemine,organismist rääkimatta.

Kas öö tööl olles peaks järgmima mingit nö eri-Menüüd?

Kas 15-20 min unest on abi?

Ning laske headel näpunäidetel julgelt tulla, kuna ühes olema tugevad!

Go hard or Go home! :rolleyes::):P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul öötööga kogemused puuduvad. Aga miskine sarnane teema siin - ehk on kasu.

Ma arvan, et kui sa just ei tööta nii et kord öösel, kord päeval - siis kujuneb sul ajaga lihtsalt teistsugune rütm välja. Nagu aklimatiseerumine. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere taas head Fitness.ee Sõbrad, kindlasti on meie portaalis liikmeid kes igapäevast leiba (õigemini fileed/kohupiima jpm)teenivad just öö tööga, nimelt seekord pöördun teie poole küsimusega Mida teha selleks et öö töö mööduks organismile/lihastele võimalikult väikeste kahjudega, kuna on teada et öised kohustused kurnavad kõvasti organismi, nimelt ise asusin tööle öisesse vahetusse ning hommikuks teinekord üsna grazy olemine,organismist rääkimatta.

Kas öö tööl olles peaks järgmima mingit nö eri-Menüüd?

Kas 15-20 min unest on abi?

Ning laske headel näpunäidetel julgelt tulla, kuna ühes olema tugevad!

Go hard or Go home! :rolleyes::):P

Ise käisin kunagi viis aastat öösiti tööl, ei jälgind küll mingit eridieeti ega midagi, söök kaasa hommikul koju jõudes ka kõht täis ja korralik 8 tundi und, mulle sobis öötöö küll väga hästi, käiks meeleldi jälle öösiti, kui oleks kus käis ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise käisin kunagi viis aastat öösiti tööl, ei jälgind küll mingit eridieeti ega midagi, söök kaasa hommikul koju jõudes ka kõht täis ja korralik 8 tundi und, mulle sobis öötöö küll väga hästi, käiks meeleldi jälle öösiti, kui oleks kus käis :rolleyes:

Kui ainult magamas käia siis kellele ei sobiks :) . Mul 12 tunnine öine vahetus, vahel saab und 4-5 tunniks vahel aga ei saagi. Mina üldiselt võtan õhtuks toidu kaasa ja siis enne magamaminekut(või kui magama ei lasta siis 3-4 tundi peale sööki) libistan ühe sheigi(kaseiin ja kompanii) alla ning hommikul silmad lahti tehes 4 keedetud muna tomatiga nahavahele ;).

PS tihtipeale lähen ka otse peale öist vahetust jõusaali(v.a kui üldse unele ei saa) ning peale jõusaali kodus korralik söök ja tueb uni missugune :P

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

15-20 minutit und on hea patakate laadimiseks ehk siis energiavarud nagu taastuvad. Aju selle aja jooksul palju puhkust küll ei jõua saada. Ehk kui asi jääb sul kestma pikemat aega selliste väikeste uinakutega, siis see koormab aju. Kui saad teha ikka päevas korra ka sellise korraliku uinaku, ei ole selliste väikeste uinakutega probleemi. Kui aga terve su päev koosnebki sellistest väikestest uinakutest siis läheb asi päris kiiresti päris kreisiks.

Muidugi toimub kuskil 10-14 päeva juures ka mingi murdepunkt, kus aju lõpuks aru saab, et enam korralikult magada ei saa ja õpib ümber puhkama ka lõpuks nende väikeste uinakutega. See on muidugi kõik pikem jutt ja tõenäoliselt leiad huvi korral rohkem infot selle kohta netist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui ainult magamas käia siis kellele ei sobiks :rolleyes: . Mul 12 tunnine öine vahetus, vahel saab und 4-5 tunniks vahel aga ei saagi. Mina üldiselt võtan õhtuks toidu kaasa ja siis enne magamaminekut(või kui magama ei lasta siis 3-4 tundi peale sööki) libistan ühe sheigi(kaseiin ja kompanii) alla ning hommikul silmad lahti tehes 4 keedetud muna tomatiga nahavahele :P.

PS tihtipeale lähen ka otse peale öist vahetust jõusaali(v.a kui üldse unele ei saa) ning peale jõusaali kodus korralik söök ja tueb uni missugune :)

Misasja seletad, mul oli kella 22.00- 06.00 raske füüsiline töö 5 päeva nädalas ja nii sai käidud 5 aastat. Oleks magama jäänud töö juurde oleks nii mõndagi võinud otsast lõigata ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahepealne uni on kindlasti abiks - olen ise ka aastaid töötanud öösel. Vahest on selline 15 - 20 min rohkem abiks kui 1,5 - 2 tundi (teed nagu restardi) :rolleyes:

Toidu osas sõin öösel kergemalt (valk + rasv, siis ei tulnud väga und ka peale, süsikad hakkavad tootma teadupärast unehormooni, misläbi läheb just suures kogusest süsikast kohe unedemaale.... :) ).

Jutt ei käi sellest, et kui süüa natuke rukkileiba või sepikut toidu juurde - oleneb ka sellest kui aktiivne sa see töö aeg oled, kui on istumine ja vähene liikumine, siis ei ole vaja ka palju energiat sisse kütta. Kui on aga füüsiline töö, siis ei ole vaja ka süsivesikuid karta.

Aga esimesel võimalusel soovitan otsida päevase töö..... :P 10 aastat ei ole pidanud enam öösel töötama ja paganama hea on olla ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
15-20 minutit und on hea patakate laadimiseks ehk siis energiavarud nagu taastuvad. Aju selle aja jooksul palju puhkust küll ei jõua saada. Ehk kui asi jääb sul kestma pikemat aega selliste väikeste uinakutega, siis see koormab aju. Kui saad teha ikka päevas korra ka sellise korraliku uinaku, ei ole selliste väikeste uinakutega probleemi. Kui aga terve su päev koosnebki sellistest väikestest uinakutest siis läheb asi päris kiiresti päris kreisiks.

Muidugi toimub kuskil 10-14 päeva juures ka mingi murdepunkt, kus aju lõpuks aru saab, et enam korralikult magada ei saa ja õpib ümber puhkama ka lõpuks nende väikeste uinakutega. See on muidugi kõik pikem jutt ja tõenäoliselt leiad huvi korral rohkem infot selle kohta netist.

Tundub nagu ajateenija elu metsas, kui pidi pidevalt üleval passima ja und ei saanud. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen minagi öösel vahti pidanud ja huvitaval kombel on söögiisu erit hea,sest korralikult valves olles ja hommikul unega võideldes kulub ikka palju energiat.Eks siis sai turgutuseks füüsilst ka teha.Üldiselt ei ole ma loomult öise iseloomuga,sest keerab elurütmi pea peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui toitumiskava järgi sõin ja öösiti töötasin (öised ja päevased vahetused vaheldumisi), siis jätkasin öösel täpselt samasugust kava järgi söömist nagu päeval seda tegin. Öise vahetuse päeval trenni teha pole eriti hea, muidu öösel tööl suurem väsimus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tekkis üks küsimus seoses öise vahetuse järgse trenniga.

Ma siin öösel tööl saan tavaliselt paar tundi magada ja vahel ei saa sedagi. Et kas tasub kohe peale seda trenni minna ning siis peale trenni uinak teha või vastupidi, et enne trenni uinak? Et kas teoreetiliselt mingit vahet seal oleks, magamatusest energia puudust trennis ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×