Jump to content
tanel741

Rinnalihased

Recommended Posts

Kindlasti jälgi, et kätekõverdusi ilusasti teed kui raskus seljas.

Kui paned liiga palju raskust, siis võid endal selja väga valusaks aada.

Võib juhtuda see et alakeha kipub lihtsalt liiga alla vajuma kätekõverduste aeg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks äge kätekõverduste harjutus vahelduseks on selline, et jalad paned kõrgemale, näiteks toolile ja käed ei toeta mitte maha, vaid hantli käepidemetele. Siis saab sügavamalt kõverdada.

Mul on ühed hantlid, mille kettad veerevad - saab veel kõverdamise ajal nurka muuta.

Keegi võiks aga mulle öelda, et milline oleks optimaalne paus kahe rinnalihase harjutuse vahel? Näiteks siis kui teen sellise raskusega, mida jõuan max 5 korda tõsta?

Muudetud kasutaja nils poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mine vaata õues kuskil...randades jne ....rööbaspuudel surumine

+ natukene ettekallutatult olles,siis mõjub rinnale paremini,olles sirgelt ja siis surudes saab suurema koormuse triitseps.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
+ natukene ettekallutatult olles,siis mõjub rinnale paremini,olles sirgelt ja siis surudes saab suurema koormuse triitseps.

Parandage mind kui ma eksin kuid kas asi pole pigem nii:

Ette kallutatult mõjub rinnale "paremini" sest et sellise liigutuse läbi viimiseks on biomehaaniliselt lihtsalt rohkem vaja rinnalihaseid kasutada. Sirgelt/püsti olles on harjutuse mehaanika tõttu rinda vähem vaja et liigutust läbi viia kuid see eest teeb rohkem tööd (kätte alla lükkamisel) ära selja lailihas. Ehk et triitsepsile pole erilist vahet kumba varianti sa teed sest tema läbib harjutuse tegemiseks ikkagi enam vähem sama vahemaa ning teeb sama palju tööd kuid kallutusega sa saad mõjutada seda kas rohkem tööd teeb rind või selg.

Kas mu oletused on õiged?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Parandage mind kui ma eksin kuid kas asi pole pigem nii:

Ette kallutatult mõjub rinnale "paremini" sest et sellise liigutuse läbi viimiseks on biomehaaniliselt lihtsalt rohkem vaja rinnalihaseid kasutada. Sirgelt/püsti olles on harjutuse mehaanika tõttu rinda vähem vaja et liigutust läbi viia kuid see eest teeb rohkem tööd (kätte alla lükkamisel) ära selja lailihas. Ehk et triitsepsile pole erilist vahet kumba varianti sa teed sest tema läbib harjutuse tegemiseks ikkagi enam vähem sama vahemaa ning teeb sama palju tööd kuid kallutusega sa saad mõjutada seda kas rohkem tööd teeb rind või selg.

Kas mu oletused on õiged?

Kui ettekallutatult rind enamiku tööst ära teeb, siis kustotsast see triitsepsile sama on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui ettekallutatult rind enamiku tööst ära teeb, siis kustotsast see triitsepsile sama on?

Ega see et rind teeb tööd ei vähenda triitsepsi tähtsust. Keha töötab ju süsteemina kus kõik komponendid peavad oma osa ära tegema. Mu argument (pigem oletus sest ma ei tea kui palju see tõele vastab) ongi see et kaldega sa varieerid seda kas koormust on rohkem rinnal või seljal kuid triitsepsile jääb asi ikka samaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×