Jump to content

Recommended Posts

Tervist.

Olen juba lapsest saati tahtnud tegeleda ujumisega, võtsin siis asja käsile ja hakkan nüüd tegelema selle asjaga.

Ise sisse hüpata ja rahmeldama hakata ei tundu mulle kõige mõistlikum.

Äkki keegi jagab nõu, mis tempoga ma võtma peaks seda asja, kui palju ujuda oleks mõistlik, kõik korraga ära teha või vahepeal puhata ja jälle minna.

Millal oleks soovitatav süüa-juua näiteks, kui tihedalt ujumas käia ?

Arvestades, et kohe tuleb ka rulluisu periood peale, iga teine päev saab uisutamas käidud, kui ilma on ja seda, et basseini ma maandun esimest korda peale...algkooli?

Üldiselt, nippe, nõu, soovitusi ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere

Endal oli täpselt sama asi mingi aeg käsil.

Mina hakkasin krooli ujuma.

Alguses oli väga raske enam-vähem tehnika paika saada ja ka hingamine. Uurisin netist kuda õieti hingata (youtubeis palju videoid) ja seda kuda õigesti käsi ja jalgu liigutada.

Aga see kõik tuli suht kiiresti (ei ole ideaalne ujuja, aga võib öelda et tunda andis üldfüüsilisele päris hästi ja juba sellise lühikese ajaga)

Kuna ma tavaliselt abi ei küsi, siis mulle endale tundus et sain täitsa ilusasti hakkama.

Kokku käisin 3 kuud ujumas ja ujusin 1km 3 korda nädalas enne tööpäeva (8-ks ujuma).

Enam ei saa ujuda selle pärast, kuna sain kõrva endale mingi mikroobi ja arst enam ujuda ei luba (ravi läks kuskil 800.-).

Kasulik oleks kõrvatroppe kasutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina kunagi tahtsin väga kahte trenni järjest teha. Küsisin siis treenerilt nõu, et kumb enne teha, kas lihastreening või aeroobne. Ta soovitas kindlasti aeroobse enne teha. Lühike aeg oleks ideaalne soojenduseks ju. Ma arvan, et ujumine teeb üsna sama välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina kunagi tahtsin väga kahte trenni järjest teha. Küsisin siis treenerilt nõu, et kumb enne teha, kas lihastreening või aeroobne. Ta soovitas kindlasti aeroobse enne teha. Lühike aeg oleks ideaalne soojenduseks ju. Ma arvan, et ujumine teeb üsna sama välja.

naistel sutsu erinev, meestel peale jõusaalitrenni ikka aeroobne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei hakkanud uut teemat tegema ja küsin siin üle.

kus on tartus kõige parem ja odavam käia ujumas?

Kõige parem Auras ja kõige odavam Anne kanalis või Emajões.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tartus kindlasti hinna ja kvaliteedi suhtelt Aura keskus.

Aga teema algatajale: kui on kindel soov hakata ujumist tõsisemalt võtma, siis soovitan Sul ujulat külastades üles otsida mõni ujumistreener, kes parasjagu basseini ääres tundi annab ning esitada talle kõik küsimused, mis sul tekkinud on. Siis on kindel, et saad asjakohast nõu spetsialistilt ja ei pea foorumist saadud infot katse-eksitus meetodil oma nahal läbi proovima.

Muudetud kasutaja tomster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×