Jump to content
haamer

''Pumba treenimine''

Recommended Posts

Tere.

Kuna olen hardgainer ja hetkel on käsil pigem selline massikogumisperiood, siis igapäevane aeroobne trenn sai eemaldatud.

Ainuke aeroobne mida hetkel teen on 3X nädalas ennem jõutrenni 10-15 minutist rattal intensiivselt ja 5-10 minutit sõudekat ja seda soojenduse eesmärgil.

Aga üldiselt tervisemõttes vist päris südant ei tohiks ka välja jätta, seega mõtlesin proovida kord nädalas teha umbes 60 minutit kardiot, ei tea kas sellest piisab aga kuna liigun päevas suhteliselt palju ja olen aktiivne siis ei teagi , sellesmõttes leian et rohkem kui ükskord nädalas ei tahaks teha kuna mingit rasva eriti põletada ei tahaks

küsimus siis seisnebki selles et kas peaks tegelt 1x nädalas 60 minutit kardiot (näiteks 40 minutit rattal ja 20 minutit sõudekalt (kergema intensiivsusega)

ja kui teha seda tund aega, siis kui suur see intensiivsus peaks olema, kus maal see pulss peaks umbes olema ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere.

Kuna olen hardgainer ja hetkel on käsil pigem selline massikogumisperiood, siis igapäevane aeroobne trenn sai eemaldatud.

Ainuke aeroobne mida hetkel teen on 3X nädalas ennem jõutrenni 10-15 minutist rattal intensiivselt ja 5-10 minutit sõudekat ja seda soojenduse eesmärgil.

Aga üldiselt tervisemõttes vist päris südant ei tohiks ka välja jätta, seega mõtlesin proovida kord nädalas teha umbes 60 minutit kardiot, ei tea kas sellest piisab aga kuna liigun päevas suhteliselt palju ja olen aktiivne siis ei teagi , sellesmõttes leian et rohkem kui ükskord nädalas ei tahaks teha kuna mingit rasva eriti põletada ei tahaks

küsimus siis seisnebki selles et kas peaks tegelt 1x nädalas 60 minutit kardiot (näiteks 40 minutit rattal ja 20 minutit sõudekalt (kergema intensiivsusega)

ja kui teha seda tund aega, siis kui suur see intensiivsus peaks olema, kus maal see pulss peaks umbes olema ?

1x nädalas 60min kardiot on piisav koormus südamele, eriti veel kui oled suhteliselt palju liikuv inimene.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sul juba enne trenni 20 minti aeroobset ju, see on piisav su südamele

aga kas ikkagi oskate öelda kus maal see pulss peaks olema

siiamaani olen vändanud suht suvalt ja pulss on 150-160 vahel

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui eesmärgiks on hoida süda vormis siis soovitan aeroobsel treeningul mingi osa tempot hoida kuskil 70-90% pulsi vahemikus.Üle 90% pole tava treenijatele vaja teha.Kehv aeroobne treenitus aeglustab lihaskasvu.Soovitan nädalas aeroobset teha kuskil 3 tundi.Trennipäeval ei tohiks aeroobne ületada 45 minutit.Rusika reegel on 30 minutit.Järelikult vabadel päevadel 2x45 oleks täiesti piisav,kui trenni päeval teha umbes 30 min.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×