Jump to content
KS66

Kas naiskulturismis on selliseid katsetusi tehtud?

Recommended Posts

Teema ajend on : http://buduaar.ee/Article/article/10859

Lühidalt siis: buduaar.ee foorumist leiti ülekaaluline tütarlaps, kellele pakuti võimalus tasuta treenida spordiklubis. Tema ülesanne oli oma muutuste kohta blogi pidada. Algkaal oli 84 nüüd kaalub ta 65(ostsin isegi viimase buduaari ajakirja numbri, et tema kohta rohkem lugeda), tahab veel 5 kg maha saada( usun, et ta saavutab selle, sest ta on tõesti tubli olnud). Tegemist ei ole mingi kiirdieediga, vaid trenniga ning õige toitumisega( minu meelest jälgib ta mingit rolex toitumisprogrammi). Leian, et kogu see eksperiment innustanud nii palju noori just trenni tegema, mitte dieeti pidama.

Minu küsimus olekski, kas kulturismis on tehtud selliseid eksperimente, näitamaks, et ka täiesti "lootusetus" olukorras inimesed saaksid endale kultuisti keha, kui seda ise tahavad. Ma arvan, et selline eksperiment tekitaks naistes rohkem huvi kulturismi/bodyfittesti vastu, vähemalt inspireeriks naisi jõusaalis tihedamini käima...

Mis arvate?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan küll, naised käivad jõusaalis ainult aeroobset tegemas ju

Julgen vastu vaielda, paljud naised jahh teevad vaid aeroobset, kuid mitte kõik ja järjest rohkem hakkavad naised jõusaalis hantlite poole vaatama :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Julgen vastu vaielda, paljud naised jahh teevad vaid aeroobset, kuid mitte kõik ja järjest rohkem hakkavad naised jõusaalis hantlite poole vaatama :rolleyes:

90% meie spordiklubi jõusaali külastavatest naistest treenivad raskustega ning julgelt 50% meie klientidest on naised!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Naiste teadmised on piiratud müüdiga, et jõusaalis käimine teeb automaatselt neid muskliliseks. Nii tihti kuulen seda: "Ma käiksin küll jõusaalis, aga nii lähen lihaseliseks ju"....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jess Inna! Ma buduaaris käija pole, aga just Inna`t puudutavad artiklid loen läbi. See polnud tema viimane postitus seal - viimane asub siin.

Muljetavaldav tegelikult see, mis ta tegi. Minu meelest naised, kes jõusaalis käivad on üsna tavaline nähtus. Kuidas ma isegi tahaks sinna minna, aga asi on liiga spetsiifiline, kui tahta seda õigesti teha. Seega - ma jään veel oma liistude juurde vist (body pump). Ma alustasin ka täiesti nullist omale lihase ehitamist, kuna olen seni tegelenud ainult aeroobsega. Ja kuigi body pump`is suuri lihaseid ei kasvata olen ma ikkagi vasikavaimustuses iga kord kui avastan, et on midagi juurde kasvanud.

PS! Toitumisprogrammi nimi, mida Inna jälgib on Role :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teema ajend on : http://buduaar.ee/Article/article/10859

Lühidalt siis: buduaar.ee foorumist leiti ülekaaluline tütarlaps, kellele pakuti võimalus tasuta treenida spordiklubis. Tema ülesanne oli oma muutuste kohta blogi pidada. Algkaal oli 84 nüüd kaalub ta 65(ostsin isegi viimase buduaari ajakirja numbri, et tema kohta rohkem lugeda), tahab veel 5 kg maha saada( usun, et ta saavutab selle, sest ta on tõesti tubli olnud). Tegemist ei ole mingi kiirdieediga, vaid trenniga ning õige toitumisega( minu meelest jälgib ta mingit rolex toitumisprogrammi). Leian, et kogu see eksperiment innustanud nii palju noori just trenni tegema, mitte dieeti pidama.

Minu küsimus olekski, kas kulturismis on tehtud selliseid eksperimente, näitamaks, et ka täiesti "lootusetus" olukorras inimesed saaksid endale kultuisti keha, kui seda ise tahavad. Ma arvan, et selline eksperiment tekitaks naistes rohkem huvi kulturismi/bodyfittesti vastu, vähemalt inspireeriks naisi jõusaalis tihedamini käima...

Mis arvate?

Alustasin raskejõustikuga 15 aastaselt (judo...). Võistlesin esimesel korral kaalukategoorias -67 kg...kuid pärast seda olin juba raskekaalus...st üle 72 kg. Ega ma kaamera ette 75 kg ei kippunud, st pilti ei ole mul näidata :rolleyes:

Ma ei usu, et ma hetkel 60 kg sena liiga lihaseline tundun...või tont seda teab. Võin puhtsüdamlikult tunnistada, et spordiala vahetus aastal 1988 (kulturism...) on olnud minu jaoks igati positiivne samm.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Julgen vastu vaielda, paljud naised jahh teevad vaid aeroobset, kuid mitte kõik ja järjest rohkem hakkavad naised jõusaalis hantlite poole vaatama :D

Kui nüüd nö. tähte närida, siis hantlitega saab ka aeroobset teha... ja tihti seda ka tehakse. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu küsimus olekski, kas kulturismis on tehtud selliseid eksperimente, näitamaks, et ka täiesti "lootusetus" olukorras inimesed saaksid endale kultuisti keha, kui seda ise tahavad. Ma arvan, et selline eksperiment tekitaks naistes rohkem huvi kulturismi/bodyfittesti vastu, vähemalt inspireeriks naisi jõusaalis tihedamini käima...

Mis arvate?

Nagu ma aru saan, siis see naine on umbes ühe aastaga need kilod alla võtnud? Selliseid "eksperimente" leiab vast palju. Endalgi naistuttav, kes u poole aastaga u 20kg alla võtnud on ja keda enam äragi ei tunne.

Sinu küsimus oli aga naiskulturisti vormimisest. Et teha mõnest naisest kulturist, selleks läheb ikka kõvasti rohkem aega kui ainult aasta ja see eksperiment veniks liiga pikale. Eriti, kui naturaalselt asjale läheneda... Et aga aimu saada, kui kaua selline asi võtta võib, otsi üles mõne naiskulturisti kodulehekülg, kus kindlasti enne-pärast pildid üleval on. Eestis selliseid võrdluseid vast ei leia, kuna meil ainult üks naiskulturist olnud ongi: Inna Uit.

Bodyfitnessistide (mitte bodyfittest!) näiteid, kes aastatega end Eestis lavavormi saanud on, peaks meil piisama. Esile võiks tõsta Christina Alevi, Annika Summeli, Laura Reisalu ja nii mõnegi veel. (Artikkel: Eesti tegijad enne ja pärast). Neil kõigil ka blogid olemas, kus oma tegemistest ja edusammudest kirjutavad.

Järelkasvu tuleb ka meil õnneks peale: Janika Jürgenson, Aire Lossmann...

Et rahval huvitav jälgida oleks, selleks ongi kaalualandamise eksperimendid kõige paremad, kuna rasva põletada on naistel siiski kergem kui lihast kasvatada. Kui sa pead aga tulemust aastaid ootama, siis võib huvi vahepeal kaduma minna, samamoodi kaob ka motivatsioon.

Nagu ma aru saan, siis oled ise ka naissoo esindaja? Eks võta see naiskulturisti vorpimise projekt enda õlule. Tee blogi, lisa pilte ja vaatame, kaua sul aega läheb :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis arvate?

Mina arvan nii, et see äriline üritus toimub nii, et eksemplar-ile söödetakse sisse keemiat, ja modifitseeritakse Fotoshopiga veel lisaks juurde, tulemuseks ole pilt peaks siis olema nagu reklaam Spordiklubile. Ilmselt paljud ei julge nii arvata ja seetõttu sellien arvamus on ebapopulaarne. Kuid sedalaadi üritust mina kiidan igatahes heaks, sest lõpptulemusena on win-win olukord- ettevõtjad saavad rohkem raha reklaami ohvriks langenud uute klientide näol, ja, kliendid saavad parema tervise kui jõusaalis veidi võimlema hakkavad. Sarnane projekt oli minuteada ka sii nsaidil kunagi- "5 kanget"- ol iselle nimi, seal ol iju sama keiss, et isikutele anti tasuta ressursse, ja neid kasutati kui reklaami-marionettidena, ses suhtes uus idee see pole nagu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina arvan nii, et see äriline üritus toimub nii, et eksemplar-ile söödetakse sisse keemiat, ja modifitseeritakse Fotoshopiga veel lisaks juurde, tulemuseks ole pilt peaks siis olema nagu reklaam Spordiklubile. Ilmselt paljud ei julge nii arvata ja seetõttu sellien arvamus on ebapopulaarne. Kuid sedalaadi üritust mina kiidan igatahes heaks, sest lõpptulemusena on win-win olukord- ettevõtjad saavad rohkem raha reklaami ohvriks langenud uute klientide näol, ja, kliendid saavad parema tervise kui jõusaalis veidi võimlema hakkavad. Sarnane projekt oli minuteada ka sii nsaidil kunagi- "5 kanget"- ol iselle nimi, seal ol iju sama keiss, et isikutele anti tasuta ressursse, ja neid kasutati kui reklaami-marionettidena, ses suhtes uus idee see pole nagu.

Ma olen üsna kindel et sellele tüdrukule keemiat sisse ei söödetud ja näost näkku näeb ta sama ilus välja nagu pildil, aga reklaam on see muidugi ja sellest võidavad kõik

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nagu ma aru saan, siis see naine on umbes ühe aastaga need kilod alla võtnud? Selliseid "eksperimente" leiab vast palju. Endalgi naistuttav, kes u poole aastaga u 20kg alla võtnud on ja keda enam äragi ei tunne.

Sinu küsimus oli aga naiskulturisti vormimisest. Et teha mõnest naisest kulturist, selleks läheb ikka kõvasti rohkem aega kui ainult aasta ja see eksperiment veniks liiga pikale. Eriti, kui naturaalselt asjale läheneda... Et aga aimu saada, kui kaua selline asi võtta võib, otsi üles mõne naiskulturisti kodulehekülg, kus kindlasti enne-pärast pildid üleval on. Eestis selliseid võrdluseid vast ei leia, kuna meil ainult üks naiskulturist olnud ongi: Inna Uit.

Bodyfitnessistide (mitte bodyfittest!) näiteid, kes aastatega end Eestis lavavormi saanud on, peaks meil piisama. Esile võiks tõsta Christina Alevi, Annika Summeli, Laura Reisalu ja nii mõnegi veel. (Artikkel: Eesti tegijad enne ja pärast). Neil kõigil ka blogid olemas, kus oma tegemistest ja edusammudest kirjutavad.

Järelkasvu tuleb ka meil õnneks peale: Janika Jürgenson, Aire Lossmann...

Et rahval huvitav jälgida oleks, selleks ongi kaalualandamise eksperimendid kõige paremad, kuna rasva põletada on naistel siiski kergem kui lihast kasvatada. Kui sa pead aga tulemust aastaid ootama, siis võib huvi vahepeal kaduma minna, samamoodi kaob ka motivatsioon.

Nagu ma aru saan, siis oled ise ka naissoo esindaja? Eks võta see naiskulturisti vorpimise projekt enda õlule. Tee blogi, lisa pilte ja vaatame, kaua sul aega läheb :)

Sinu post on solvav kõikidele meie naiskulturistidele.

Sinu kommentaari järgi ei ole meil ka mitte ühtegi meeskulturisti... Inna Uit on eksmaailmameister kulturismis. Ainuke Eesti kulturist, kes seda väita saab. Küll on meil nii mees- kui naiskulturismis olnud võistlejaid, kelle medalivärv on vähe kahvatum. Spordiala on spordiala ja sportlane on sportlane ning kuldmedal antakse ainult üks.

Selle asemel, et nii laia suuga klassifitseerida, tee ise vormi ja tule lavale.

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jutt jumala õige ju, naiskulturiste on eestis olnud 1, teised on fitnessistid

Ma ei pea minema kaugemale kui 2009. Gerbel Mikk võitis Eesti Meistrivõistlustel...kulturismis...ja võitis samal aastal ka Belgias. Millegipärast leiti ka seal, et ta on kulturist ja väärib kuldmedalit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sel juhul on Gerbel maailma kõige kenam naiskulturist :) Väga mõistlikus vormis, ta pole end sterokatest megasuureks ja koledaks söönud ning hääl on tal ka kena ja naiselik ;):D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jutt jumala õige ju, naiskulturiste on eestis olnud 1, teised on fitnessistid

oot ...

kuidas see naiskulturistideks-fitnessistideks jagamine siin käib üldse,kas nii et kui meditsiinilise erihariduseta inime saab aru,et tegemist naisega,on fitnessist ja kui ei saa aru,on kulturist ..., :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
oot ...

kuidas see naiskulturistideks-fitnessistideks jagamine siin käib üldse,kas nii et kui meditsiinilise erihariduseta inime saab aru,et tegemist naisega,on fitnessist ja kui ei saa aru,on kulturist ..., :)

;)

Ah... Tüüpiline eestlase vingumine. Meil on siin kõik halvasti jne jne.

Loomulikult on läbi ajaloo ka naiskulturism muutunud. 80 -ndate tippnaiskulturistid olks teil vist kõigil suud vesiseks ajanud. Nemad olid tipud omal ajal... Pikemat aega äritatakse kulturismi jälle naiselikumaks tagasi pöörata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:)

Ah... Tüüpiline eestlase vingumine. Meil on siin kõik halvasti jne jne.

Loomulikult on läbi ajaloo ka naiskulturism muutunud. 80 -ndate tippnaiskulturistid olks teil vist kõigil suud vesiseks ajanud. Nemad olid tipud omal ajal... Pikemat aega äritatakse kulturismi jälle naiselikumaks tagasi pöörata.

1.Kus oli vingumine?

2.Kus oli väide,et meil on kõik halvasti?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1.Kus oli vingumine?

2.Kus oli väide,et meil on kõik halvasti?

Vabandust, et ma selgemalt ei väljendunud. Ma ei mõelnud mitte teid vaid eelnevaid postitajaid, kes väitsid, et naiskulturiste ei eksisteeri ja ei ole ka kunagi eksisteerinud Eestimaal peale ühe. Ma arvasin, et teie kommentaar oli väga naljakas ja samas asjakohane.

Nojah Gerbeli unustasin ära, aga on ju võistlustel eraldi fitness ja kulturism, või ei ole?

Eraldi tõesti... Kuid lihasmassilt ja eeldatavasti ka vormilt peaks olema erinevus olemas. On loomulikult ka bodyfitnessis juba v2ga "kuivi" tüdrukuid. Hindamiskriteeriumid on ka erinevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu post on solvav kõikidele meie naiskulturistidele.

Sinu kommentaari järgi ei ole meil ka mitte ühtegi meeskulturisti... Inna Uit on eksmaailmameister kulturismis. Ainuke Eesti kulturist, kes seda väita saab. Küll on meil nii mees- kui naiskulturismis olnud võistlejaid, kelle medalivärv on vähe kahvatum. Spordiala on spordiala ja sportlane on sportlane ning kuldmedal antakse ainult üks.

Selle asemel, et nii laia suuga klassifitseerida, tee ise vormi ja tule lavale.

Kuule Aile, ära aja taas segast! :)

Unustasin kõigest lisada sõna tõsiseltvõetav ja sa kohe solvud. ;) Ja kui sa veel tähele ei pannud, siis jutt ei käinud meeskulturistide vorpimisest, vaid küsiti naiste kohta, seega ei hakanud meestest siin midagi rääkimagi. Loe palun esimene postitus läbi ja siis mõtle oma kommentaar meeskulturistide kohta uuesti üle.

Ja ma ei klassifitseeri kedagi, vaid avaldan kõigest oma arvamust. Eks neid naisi ole teisigi, kes enda lihased bodyfitnessistidest suuremaks pumbanud on, kuid mina klassifitseeriks nad eelkõige "klassikalise kulturismi" alla, sest kulturisti mõõtu nad minu silmis välja ei anna. Ja kui vaadata maailma tasemel, siis meie naiskulturistid annavadki muu maailma bodyfiytnessisti taseme ainult välja.

Tehke, mis tahate, aga ainuke Eesti naiskulturist (minu silmis) on siiani ainult Inna Uit olnud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuule Aile, ära aja taas segast! :)

Unustasin kõigest lisada sõna tõsiseltvõetav ja sa kohe solvud. ;) Ja kui sa veel tähele ei pannud, siis jutt ei käinud meeskulturistide vorpimisest, vaid küsiti naiste kohta, seega ei hakanud meestest siin midagi rääkimagi. Loe palun esimene postitus läbi ja siis mõtle oma kommentaar meeskulturistide kohta uuesti üle.

Tehke, mis tahate, aga ainuke Eesti naiskulturist (minu silmis) on siiani ainult Inna Uit olnud!

Esimeses postituses solvad kaudselt ja selles postituses kordad oma mõtet ja lisaks sellele veel kirjutad otsese solvangu, või äkki on sul endal sõnade mõistmisel probleeme.

Meil on olnud siin ennegi inimesi, kes avaldavad arvamust, et meil ei olegi Eestis ka meeskulturismi... on ainult klassikaline kulturism. Üs ei ole just originaalne.

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×