Jump to content
JungaTroll

BodyPump trenni maht

Recommended Posts

Mehed peavad BP trenni kergeks ja lihtsaks, kuhu õige jõusaalifänn oma nina ei pista. Lõin ühe trenni (kava 73) summad kokku (jätsin summast välja triitsepsis üle pea osa ja etteastetest lõpuosa.) Sain suht üllatava tulemuse - maht 20 tonni. Kui arvutada maht (ma tean, meelevaldselt) sarnasele jõusaalikavale, seerias keskmiselt 8 kordust, saan kava:

Kükk: 5600kg, mahult sama mis teha 4 seeriat kükke 160kg kangiga

Rinnalt surumine: 3740kg 4 seeriat 110kg kangiga

Kombinatsioon: 4 seeriat 80 kg kangiga seljatõmbeid

Triitseps: 2160 kg, 4 seeriat prantsuse surumist 70kg kangiga

Biitseps: 3 seeriat 50kg kangiga

Väljaasted: 2268kg, 3 seeriat 100kg kangiga.

Õlad: 1616 kg, 7 seeriat 15kg hantlitega (kokku 30kg)

Lisaks soojendus, mille maht on 1 tonn ja kõhulihased.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma neid "tonne" väga tõlkida ei osanud, kuna jõusaalispets pole, aga bodypump paneb elevusest nö jalad värisema küll (seda võib tõlkida kui sõltuvust). Aga kas need mehed, kes seda lihtsaks ja kergeks peavad on need, kes läbi klaasukse pilgu peale viskavad raskustele ja salamisi irvitavad, aga pole leidnud ise tahtmist mõnda body pump`i trenni sisse astuda?

Ma enne tänast trenni tahtsin siia teemasse juba postitada, aga ei jõudnud. Aga just täna trennis oli üks meesterahvas (oma vanuse kohta ikka väga heas vormis) nagu valatult kohal. Ma nii tihe külaline ja kuna teda varem näinud seal pole.. siis pole ta kas enne käinud või pole kaua-kaua käinud. Minu kui naise silmis ladus ta peale meeletud raskused (eks lihast oli ka :D), ja kuigi tehnika käis väga (!) üle kivide-kändude, siis pidas ta võidukalt iga loo lõpuni vastu. Silmaga oli aga näha, kui punane ..ja kui higine ta oli. Ja kükkide ajal ei pidanud jalad vastu ja põlved libisesid üle varvaste, selg oli tõmmete ajal koguaeg kõver ja õlg ei jõudnud raskusi päris üles sikutada.. aga tunnistama peab - pidas vastu. Neid väheseid mehi on teisigi ja neid on ka, kes ikka tagasi tulevad... Aga esimene kord lahkuvad kõik seliste punaste ligaste vähkidena - kerge, muidugi on kerge. Läbi klaasukse vaadata! Neid väheseid julgeid peab muidugi hoidma ;)

Aga (kuigi ma jõusaalis ei käi), kui võrrelda seda sellega millega need mehed jõusaalis hakkama saavad, siis ütleks küll, et minu jaoks on body pump ajaga muutunud selliseks mõnusaks mahedaks, kus koormus on küll olemas, kuid tunni aja peale ilusti ära jaotatud. Mina olen harjunud - seepärast ongi neid püüdlikke vähke mõnus jälgida (muidugi aega ka neid silmanurgast piiluda) :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mehed peavad BP trenni kergeks ja lihtsaks, kuhu õige jõusaalifänn oma nina ei pista. Lõin ühe trenni (kava 73) summad kokku (jätsin summast välja triitsepsis üle pea osa ja etteastetest lõpuosa.) Sain suht üllatava tulemuse - maht 20 tonni. Kui arvutada maht (ma tean, meelevaldselt) sarnasele jõusaalikavale, seerias keskmiselt 8 kordust, saan kava:

Kükk: 5600kg, mahult sama mis teha 4 seeriat kükke 160kg kangiga

Rinnalt surumine: 3740kg 4 seeriat 110kg kangiga

Kombinatsioon: 4 seeriat 80 kg kangiga seljatõmbeid

Triitseps: 2160 kg, 4 seeriat prantsuse surumist 70kg kangiga

Biitseps: 3 seeriat 50kg kangiga

Väljaasted: 2268kg, 3 seeriat 100kg kangiga.

Õlad: 1616 kg, 7 seeriat 15kg hantlitega (kokku 30kg)

Lisaks soojendus, mille maht on 1 tonn ja kõhulihased.

Ei halvusta ühte ega tõsta esile teist, kuid olen enam kui veendunud, et BP on lihtsalt vähe erineva mõttega treening. Nö jõusaalifänn kes tahab lihast kasvatada ehk tõesti ei hakka BP-d tegema. Kahtlemata on BP kõva treening ja peale esimesi treeninguid on valusad lihased, mille olemasolust ei olnud aimugi :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei halvusta ühte ega tõsta esile teist, kuid olen enam kui veendunud, et BP on lihtsalt vähe erineva mõttega treening. Nö jõusaalifänn kes tahab lihast kasvatada ehk tõesti ei hakka BP-d tegema. Kahtlemata on BP kõva treening ja peale esimesi treeninguid on valusad lihased, mille olemasolust ei olnud aimugi :rolleyes:

Kahtlemata. See arvutus ongi meelevaldne. Ma ei halvustagi jõusaalis käijaid ja nende eesmärke. Tekkis lihtsalt mõte võrrelda mahte puhtmatemaatiliselt, arvutades need analoogiliselt jõusaaliga. Et palju siis ikka on ja võrrelda siis oma jõusaali lihaskasvatamise mahtudega. Et kui suur on erinevus.

Vajalikud on minu arvates aga mõlemad. BP sööb edukalt rasva, kuid dieedil olles läheb paratamatult ka lihast. Jõusaal aitab lihaskadu vähendada, tekitades hüpertroofiat. Samas kompenseerib BP jälle jõusaalis tekkivat südamelihase hüpertroofia ohtu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa võiks välja tuua need raskused ka, millega arvutasid, siis saaksin ka enam-vähem võrrelda enda mahtusid :rolleyes:

Kustutasin selle Exceli ära, kus olid korduste arvud, kuid kaalud on trennis sellised:

Ketaste raskused (+ kang 2kg):

Kükk: 40kg

Rind: 32kg

Seljatõmbed & komb: 32kg

Triitseps: 25kg

Biitseps: 15kg

Õlad: 5kg kettad, hiljem 20kg kang.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×