Jump to content
RomekR

Lihasmassi kava

Recommended Posts

Need on sees.Ma teengi 4x8-12

8-12 pole 6-8.

Õige oleks 6 teha.

Ja minu arust on küll nii, et kui teed suuremate raskustega ja vähem kordusi, siis teeb massi,

aga kui kergematega ja rohkem kordusi, siis jõudu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
8-12 pole 6-8.

Õige oleks 6 teha.

Ja minu arust on küll nii, et kui teed suuremate raskustega ja vähem kordusi, siis teeb massi,

aga kui kergematega ja rohkem kordusi, siis jõudu.

Massi jaoks 6-8 on mõistlik. Jõu jaoks 1-4 kordust. Mõlemad väga vajalikud ning peaks olema kombineeritud. Üle 10-12 korduse on juba lihasvastupidavus või ka rasvapõletus ja mitte enam jõud. IMHO

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
8-12 pole 6-8.

Õige oleks 6 teha.

Ja minu arust on küll nii, et kui teed suuremate raskustega ja vähem kordusi, siis teeb massi,

aga kui kergematega ja rohkem kordusi, siis jõudu.

Olgu.

Ma arvasin ,et just vastupidi on.

Aga tänud sulle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
8-12 pole 6-8.

Õige oleks 6 teha.

Ja minu arust on küll nii, et kui teed suuremate raskustega ja vähem kordusi, siis teeb massi,

aga kui kergematega ja rohkem kordusi, siis jõudu.

Vale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma üldiselt mingit ranget klassifitseerimist ei tee, et just mingi täpne kordusvahemik annab jõudu ja mingi teine kordusvahemik annab midagi muud, aga üldine tendents on ikkagi see, et mida madalamad kordused ja suuremad raskused, seda rohkem mõjutab taoline trenn jõu kasvu, mitte vastupidi. Aga selleks, et tagada pidevat jõuarengut, tuleb ka loomulikult muud trenni teha. Ainult 1-3 kordusvahemikuga areng kaua ei kesta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ma üldiselt mingit ranget klassifitseerimist ei tee, et just mingi täpne kordusvahemik annab jõudu ja mingi teine kordusvahemik annab midagi muud, aga üldine tendents on ikkagi see, et mida madalamad kordused ja suuremad raskused, seda rohkem mõjutab taoline trenn jõu kasvu, mitte vastupidi. Aga selleks, et tagada pidevat jõuarengut, tuleb ka loomulikult muud trenni teha. Ainult 1-3 kordusvahemikuga areng kaua ei kesta.

Asjalugu peaks siis üldjoones olema selline 8-10 kordust massi. 12-15 kordust reljeefi. Viimased 3-5 kordust peavad tõsiselt "põletama", nii et ka parema tahtmise juures ei suudaks lisa teha, kui suudab, järelikult raskused valed. Ehk siis ei ole mõtet suvaliste raskustega vehkida 8 kordust ja siis kujutada endale ette, et nüüd massi tuleb mis mühiseb.

Siis rõhuks teemaalgatajale vana tuntud tõde Toitumine ja veel kord toitumine, ilma korraliku toitumiseta ei tule massi, pigem, kui toitumine pole piisav, siis kaotab massi.

Kas panin väga mööda? :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma nendes "reljeefikordustes" sügavalt kahtlen. Ei usu hästi, et selline asi üldse eksisteerib. Reljeefi tehakse minu teada köögis (mitte et ma kulturist oleks). Aga seda, et kordusvahemik 8-10 kasvatab lihast paremini kui 1-3, olen enda peal tundnud küll. Kui 8-10 peale üle lähen, siis hakkab lihast küll vohama nii, et vähe pole. 1-3 kordusvahemikuga mingit lihaskasvu ei ole ma tunnetanud praktiliselt üldse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Reljeefitreeningut tõesti ei eksisteeri.

Pigem liigub tendents praegu hoopis sinnapoole, et enne võistlust vähendatakse korduste arvu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Asjalugu peaks siis üldjoones olema selline 8-10 kordust massi. 12-15 kordust reljeefi. Viimased 3-5 kordust peavad tõsiselt "põletama", nii et ka parema tahtmise juures ei suudaks lisa teha, kui suudab, järelikult raskused valed. Ehk siis ei ole mõtet suvaliste raskustega vehkida 8 kordust ja siis kujutada endale ette, et nüüd massi tuleb mis mühiseb.

Siis rõhuks teemaalgatajale vana tuntud tõde Toitumine ja veel kord toitumine, ilma korraliku toitumiseta ei tule massi, pigem, kui toitumine pole piisav, siis kaotab massi.

Kas panin väga mööda? :rolleyes:

Ei ole olemat mingit reljeefi vahemikku. See kas sa kaotad kehalt rasva või lisad kondile lihast sõltub ikkagi toitumisest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõige lihtsam. Varu omale natuke aega.. ja võta lahti I. Otsuse Kulturismi ja Fitnessi "õpik" - http://www.fitness.ee/lehed/amazon/materja...s_kulturism.pdf

Selle lugemiseks ei pea omama erilisi baasteadmisi ning tulevikus jäävad sellised asjad nagu "reljeefi kordused" küsimata :D

Küllap ei ole mul terminid selged lihtsalt. Tunnistan et ei ole Otsuse raamatut lugend, mine tea, ehk loen kunagi, see selleks..

Olen isiklikult teinud trenni ühe ameerika väga tunnustatud fitness treeneri kavade järgi nüüd juba ligi aasta. Neid on erinevaid, kõik on kolm kuud pikad ja siislilegi selge, et iga erinev treeningkava eeldab ka erinevat toitumist. Ehk siis seal on sees massikava ja sellise nimega kava "LEAN", kus on kordused enamasti 12-15 välja arvatud kätekõverdused ja lõuatõmbed, mis on maksimumini. Tehes seda lean-i nüüd esmakordselt (2 kuud 3-st tehtud) Pean tunnistama, et lihased joonistuvad paremini välja ja üldse üldpilt on kaunim jne. Küllap see siis ei tähenda reljeefi, vabandan vale arusaamise pärast. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küllap ei ole mul terminid selged lihtsalt. Tunnistan et ei ole Otsuse raamatut lugend, mine tea, ehk loen kunagi, see selleks..

Olen isiklikult teinud trenni ühe ameerika väga tunnustatud fitness treeneri kavade järgi nüüd juba ligi aasta. Neid on erinevaid, kõik on kolm kuud pikad ja siislilegi selge, et iga erinev treeningkava eeldab ka erinevat toitumist. Ehk siis seal on sees massikava ja sellise nimega kava "LEAN", kus on kordused enamasti 12-15 välja arvatud kätekõverdused ja lõuatõmbed, mis on maksimumini. Tehes seda lean-i nüüd esmakordselt (2 kuud 3-st tehtud) Pean tunnistama, et lihased joonistuvad paremini välja ja üldse üldpilt on kaunim jne. Küllap see siis ei tähenda reljeefi, vabandan vale arusaamise pärast. :rolleyes:

Tänud abi eest

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küllap ei ole mul terminid selged lihtsalt. Tunnistan et ei ole Otsuse raamatut lugend, mine tea, ehk loen kunagi, see selleks..

Olen isiklikult teinud trenni ühe ameerika väga tunnustatud fitness treeneri kavade järgi nüüd juba ligi aasta. Neid on erinevaid, kõik on kolm kuud pikad ja siislilegi selge, et iga erinev treeningkava eeldab ka erinevat toitumist. Ehk siis seal on sees massikava ja sellise nimega kava "LEAN", kus on kordused enamasti 12-15 välja arvatud kätekõverdused ja lõuatõmbed, mis on maksimumini. Tehes seda lean-i nüüd esmakordselt (2 kuud 3-st tehtud) Pean tunnistama, et lihased joonistuvad paremini välja ja üldse üldpilt on kaunim jne. Küllap see siis ei tähenda reljeefi, vabandan vale arusaamise pärast. :rolleyes:

Saladus pole siis kelle kavade järgi ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×