Jump to content
Cardoo

Surumine

Recommended Posts

vaatasin paar korda, tundus kuidagi, et "põrke" moment sees. ei ole spetsialist, ehk Samakamees v alessandro kommenteerivad täpsemalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küünarnukid peaksid kehaga moodustama 45 nurga, mis tagab turvalise keskkonna õlale. Küünarnuki laiali treenivad ainult kulturistid, et rinnale rohkem koormust saada ja nad teevad pikki seeriad.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küünarnukid peaksid kehaga moodustama 45 nurga, mis tagab turvalise keskkonna õlale. Küünarnuki laiali treenivad ainult kulturistid, et rinnale rohkem koormust saada ja nad teevad pikki seeriad.

On see tõesti nii? ma olen koguaeg 90 kraadiga teinud, peaks hakkama 45 tegema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vaatasin paar korda, tundus kuidagi, et "põrke" moment sees. ei ole spetsialist, ehk Samakamees v alessandro kommenteerivad täpsemalt.

Põrge on olemas jah. Kas see on hea või halb - see on omaette küsimus. Me viimasel ajal kasutame ka väikest põrget, kuna võistlustel surume särgiga ja särgiga tuleb alumises faasis paus iseenesest, mistõttu ilma särgita pausiga suruma ei pea. Aga kui võistelda ei ole plaanis, siis ma pigem üritaks põrget vähendada ja proovida toore jõuga suruda.

Aga teema algatajale soovitaks silda arendada. Lisaks veel muidugi see, et surumine ei olnud ühtlane. Seda tuleks kindlasti jälgida.

Aga 15-aastase kohta täitsa OK.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii noorelt(enne pikkusesse kasvamise lõppu) ei tohiks teha maksimaalsete raskustega, kuna see võib kasvu pidurdada või selle hoopis kinni panna. Halvimal juhul võib kasv ühes jäsemes pidama jääda ja teine edasi kasvada, niiet saad kokkuvõttes erineva pikkusega käed/jalad.Eriti ei soovita, kui sa juba praegu oled oma ea kohta lühike(seda küll videost aru saada polnud võimalik). Igaljuhul soovitan sul selle teema koha pealt mõne targema tuttava või spordiarstiga rääkida.

Muudetud kasutaja armando poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii noorelt(enne pikkusesse kasvamise lõppu) ei tohiks teha maksimaalsete raskustega, kuna see võib kasvu pidurdada või selle hoopis kinni panna. Halvimal juhul võib kasv ühes jäsemes pidama jääda ja teine edasi kasvada, niiet saad kokkuvõttes erineva pikkusega käed/jalad.Eriti ei soovita, kui sa juba praegu oled oma ea kohta lühike(seda küll videost aru saada polnud võimalik). Igaljuhul soovitan sul selle teema koha pealt mõne targema tuttava, või spordiarstiga rääkida.

Tõestusi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõestusi?

Elav tõestus on mu praegune klassivend, kes hakkas halva naabruskonna tõttu 13-aastaselt jõusaalis tõsiselt treenima. Praegult(17-aastaselt) surub ta rinnalt küll 90-100, aga on ka 1.60 pikk. Teadusliku poole pealt niipalju, et pidev, tugev surve lükkab luud üksteisele lähedamale,suurendades niimoodi rõhku luude otstele ja vähendades potensiaalset kasvuruumi.Mõlemad on luude (pikkusesse)kasvamisel väga olulised. Mul määrati kasvuea lõpp samamoodi, spordiarst saatis mind röntgenisse ja ütles siis, kas ja kui palju ma veel kasvan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja kui mul on elav kontranäide - tuttav, kes hakkas 13-aastaselt tegelema, praegu surub 130kg ja on 190cm pikk, kas see siis tõestab vastupidist?

vahe on selles ka, kuidas tegelevad. Nagu ma mainisin, oli mu klassivennal vajadus tugevamaks saada(igasugu koolivägivald, kambad jms), seega treenis ta pidevalt maksimumilähedaselt. Pealegi ei ma väida, et see on rusikareegel, et kui noorelt teed on kasv kohe kinni. Lihtsalt, see on reaalne võimalus, mida tal tuleks kaaluda. Igaljuhul on parem olla sellest teadlik, kui kolme aasta pärast vaadata kõigile alt üles ja imestada miks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja kui mul on elav kontranäide - tuttav, kes hakkas 13-aastaselt tegelema, praegu surub 130kg ja on 190cm pikk, kas see siis tõestab vastupidist?

Su tuttav oleks praegu pikem olnud, kui ei oleks alustanud suurte raskustega treeninguid :rolleyes:

Muudetud kasutaja Xero poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Elav tõestus on mu praegune klassivend, kes hakkas halva naabruskonna tõttu 13-aastaselt jõusaalis tõsiselt treenima. Praegult(17-aastaselt) surub ta rinnalt küll 90-100, aga on ka 1.60 pikk. Teadusliku poole pealt niipalju, et pidev, tugev surve lükkab luud üksteisele lähedamale,suurendades niimoodi rõhku luude otstele ja vähendades potensiaalset kasvuruumi.Mõlemad on luude (pikkusesse)kasvamisel väga olulised. Mul määrati kasvuea lõpp samamoodi, spordiarst saatis mind röntgenisse ja ütles siis, kas ja kui palju ma veel kasvan.

Aga kust sa võtad et ta just varajase jõutreeningu tõttu nii lühikene on? Äkki ta oleks ka ilma intensiivse jõutreeninguta selliseks jupatsiks jäänud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kust sa võtad et ta just varajase jõutreeningu tõttu nii lühikene on? Äkki ta oleks ka ilma intensiivse jõutreeninguta selliseks jupatsiks jäänud.

Sellepärast,et ta on praegu sama pikk, kui ta oli 13-aastaselt. Võibolla olekski, aga kahtlen, et kellelgi 13-aastaselt kasv iseenesest lõpeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellepärast,et ta on praegu sama pikk, kui ta oli 13-aastaselt. Võibolla olekski, aga kahtlen, et kellelgi 13-aastaselt kasv iseenesest lõpeks.

Oh jumal küll.

Ma olin kuni 15'nda eluaastani sama pikk kui 10 aastaselt ja siis ühe suvega loopisin pea 20cm, sama on ka suure enamuse inimestega. See et 2a kasv ei liigu on täiesti normaalne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellepärast,et ta on praegu sama pikk, kui ta oli 13-aastaselt. Võibolla olekski, aga kahtlen, et kellelgi 13-aastaselt kasv iseenesest lõpeks.

Teha mingi üksikjuhtumi põhjal kõikeulatavaid üldistusi ...

nojah.Aga miks ka mitte,eeskuju on nakkav , :rolleyes:

Ntx mina arvan,et tolle noorhärra kasvu kinnijäämise põhjustas liiga väikese intensiivsusega treening jõusaalis.Oleks rohkem treeninud,kasvaks seniajani.

Siin ju toodi näited,kuidas kõvasti trenni teinud poisid on nüüd kahemeetrised.

Seega jõudsime kasvusaladusteni - mida rohkem jõutrenni,seda pikemaks kasvad ...

:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×