Jump to content
kike89

Räpane steroidiäri!

Recommended Posts

Väga huvitav artikkel!

yks lõik artiklist:

Spordipood pole enam üksnes koht, kus müüakse tosse ja hüpitsaid. Seal müüakse ka toidulisandeid. “Mitte kõik meie poolt ära korjatud toidulisandid ei sisalda dopingut. Aga kõik nad on ravimid ja ravimeid tohib Eestis müüa ainult apteegis,” ütleb Puio.

Mismõttes???

Toidulisandeid peab myyma apteegis?

Säästumarket myyb ka ju toidulisandeid

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tunneks selle Tiidu asemel häbi selle üle, et nii rumal olin. Aga tema ronib hoopis ajalehte. Jääb mulje, et meest pani pool aastat järjest metaani. Tule taevas appi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/e...i.d?id=29844905

Sellise artikli leidsin ekspressist... Kuidas kommenteerite?

Iga kolmas mees? :D Ma loodan, et see arvamus on liialdatud.

See, et eesti mees olevat liiderlik ja alkoholilembene, on uuringute j2rgi selgeks tehtud. Anaboolsete steroidide kasutamise populaarsust ei ole vist keegi uurinud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Iga kolmas mees? :D Ma loodan, et see arvamus on liialdatud.

See, et eesti mees olevat liiderlik ja alkoholilembene, on uuringute j2rgi selgeks tehtud. Anaboolsete steroidide kasutamise populaarsust ei ole vist keegi uurinud?

Ei ole kuulda olnud jah, aga seda võiks teha!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga huvitav artikkel!

yks lõik artiklist:

Spordipood pole enam üksnes koht, kus müüakse tosse ja hüpitsaid. Seal müüakse ka toidulisandeid. “Mitte kõik meie poolt ära korjatud toidulisandid ei sisalda dopingut. Aga kõik nad on ravimid ja ravimeid tohib Eestis müüa ainult apteegis,” ütleb Puio.

Mismõttes???

Toidulisandeid peab myyma apteegis?

Säästumarket myyb ka ju toidulisandeid

Kui natuke teemasse süvened, siis saad aru mis vahe on "ravimil" ja toidulisandil ja mis alustel need konfiskeeriti. Üldiselt jutt sel puhul taime-ekstraktidest ja soovituslike päevaste vitamiinikoguste ületamisest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ise tuline steroidide vastane, aga...

...kas ma olen ainuke, kellele Ekspressi artikkel Ravimiameti poolt tellituna näib? Alguses kirjeldatakse hobikulturist Tiitu kui oma eriala tunnustatud spetsialisti ja igati mõistlikku keskeas olevat tegelast. Artikli edenedes ütleb Tiit, et tarvitas steroide nooruse rumalusest (parandage mind, kui ma eksin, aga nooruse ja keskea vahele jääb päris hulk aastaid). Samuti räägib Tiit, et jõusaalis käivad mehed, kes räägivad vaid "kes mida paneb ja kes kui palju surub", kusjuures ta ise väidetavalt nende hulka ei kuulu, kuna ei poolda "ebaloomulikult punnis kehasid". Vabandust, aga miks Tiit siis trennis käib, kui ta ei taha tulemust saavutada...ja tituleerib end veel hobikulturistiks?

Lisaks on sujuvalt jutu sisse poogitud toidulisandeid, mille Ravimiameti karvane käsi ära korjas, liigitades nad ravimiteks. Kontekst on täpselt selline, et pole vahet, kas istud nõela otsas või jood pulbrist segatud kokteili. Mädapunnid ja vähk tekivad ikka.

Samamoodi peaks hakkama heeringat apteegis müüma, kuna 144g heeringafilees on B12 vitamiini 13,9 mcg ehk 231% soovituslikust päevasest kogusest. Ja mõelda, et kõht on tühi ning tahaks ära süüa 300g heeringafileed...

Head ja pädevat uurivat ajakirjandust kohtab paraku aina vähem ja vähem. Kui ei suudeta pädevat ja kallutamata artiklit kirjutada, võiks oma võhma millekski muuks hoida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@47 mulle ei näi see tellituna ja ka ei näe selles kontekstis nii hullu kolli kui sina.

Ühtlasi ei läheks ma "hea ja pädeva" uuriva ajakirjanduse kallal selliste pisiasjade pärast. Ajakirjanikud on ka inimesed.

Nad ei pea teadma, mis vahet on geneetilisel koodil ja genoomil ning peast vitamiinide päevanorme.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen ise tuline steroidide vastane, aga...

...kas ma olen ainuke, kellele Ekspressi artikkel Ravimiameti poolt tellituna näib? Alguses kirjeldatakse hobikulturist Tiitu kui oma eriala tunnustatud spetsialisti ja igati mõistlikku keskeas olevat tegelast. Artikli edenedes ütleb Tiit, et tarvitas steroide nooruse rumalusest (parandage mind, kui ma eksin, aga nooruse ja keskea vahele jääb päris hulk aastaid). Samuti räägib Tiit, et jõusaalis käivad mehed, kes räägivad vaid "kes mida paneb ja kes kui palju surub", kusjuures ta ise väidetavalt nende hulka ei kuulu, kuna ei poolda "ebaloomulikult punnis kehasid". Vabandust, aga miks Tiit siis trennis käib, kui ta ei taha tulemust saavutada...ja tituleerib end veel hobikulturistiks?

Lisaks on sujuvalt jutu sisse poogitud toidulisandeid, mille Ravimiameti karvane käsi ära korjas, liigitades nad ravimiteks. Kontekst on täpselt selline, et pole vahet, kas istud nõela otsas või jood pulbrist segatud kokteili. Mädapunnid ja vähk tekivad ikka.

Samamoodi peaks hakkama heeringat apteegis müüma, kuna 144g heeringafilees on B12 vitamiini 13,9 mcg ehk 231% soovituslikust päevasest kogusest. Ja mõelda, et kõht on tühi ning tahaks ära süüa 300g heeringafileed...

Head ja pädevat uurivat ajakirjandust kohtab paraku aina vähem ja vähem. Kui ei suudeta pädevat ja kallutamata artiklit kirjutada, võiks oma võhma millekski muuks hoida.

Nende lapsed tahavad ka süüa...

Noorem keskiga peaks olema 30 künnise ületanud mees, mis iseenesest ei ole küll miski erilist soliidsust või tarkust eeldav vanus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
@47 mulle ei näi see tellituna ja ka ei näe selles kontekstis nii hullu kolli kui sina.

Ühtlasi ei läheks ma "hea ja pädeva" uuriva ajakirjanduse kallal selliste pisiasjade pärast. Ajakirjanikud on ka inimesed.

Nad ei pea teadma, mis vahet on geneetilisel koodil ja genoomil ning peast vitamiinide päevanorme.

Eks see oligi rohkem konspiratsiooniteooria:) Samas, mis puutub ajakirjanduse pädevuse olemasolusse, siis ma ei saa sinuga nõustuda. Kui ma loen majandusuudiseid börsikõikumiste, tarbijahinnaindeksi vmt. parameetrite kohta, siis eeldan, et uudises/artiklis sisalduv on pädev info ja ma ei pea seadma kahtluse alla viisi, kuidas ajakirjanik THI on koostanud või seda interpreteerinud. Sama on välispoliitikaga - ootaks ju tõeseid fakte tippkohtumiste tulemuste või sõjalise konfrontatsiooni üksikasjade kohta.

Vitamiinide päevanormide teadasaamiseks piisab internetis Facebook korra kinni panna ja soovitud infot veidi otsida. Aga vot seda ei viitsita teha. Just nendel põhjustel olen ma lõpetanud Eesti meedia (ja loomulikult ka ilmateate) tarbimise ning ammutan oma info kanalitest, kus inimesed veel viitsivad oma tööd professionaalselt teha.

Ajakirjandus on 4. võim ning selle võimu esindajad võiksid sellega ka vastutustundlikult ringi käia, kajastades teemasid ning sündmusi erapooletult ning tehes enne teema kohta eeltööd. Mina ei leia, et seda käesoleval juhul tehtud oli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks see oligi rohkem konspiratsiooniteooria:) Samas, mis puutub ajakirjanduse pädevuse olemasolusse, siis ma ei saa sinuga nõustuda. Kui ma loen majandusuudiseid börsikõikumiste, tarbijahinnaindeksi vmt. parameetrite kohta, siis eeldan, et uudises/artiklis sisalduv on pädev info ja ma ei pea seadma kahtluse alla viisi, kuidas ajakirjanik THI on koostanud või seda interpreteerinud. Sama on välispoliitikaga - ootaks ju tõeseid fakte tippkohtumiste tulemuste või sõjalise konfrontatsiooni üksikasjade kohta.

Vitamiinide päevanormide teadasaamiseks piisab internetis Facebook korra kinni panna ja soovitud infot veidi otsida. Aga vot seda ei viitsita teha. Just nendel põhjustel olen ma lõpetanud Eesti meedia (ja loomulikult ka ilmateate) tarbimise ning ammutan oma info kanalitest, kus inimesed veel viitsivad oma tööd professionaalselt teha.

Ajakirjandus on 4. võim ning selle võimu esindajad võiksid sellega ka vastutustundlikult ringi käia, kajastades teemasid ning sündmusi erapooletult ning tehes enne teema kohta eeltööd. Mina ei leia, et seda käesoleval juhul tehtud oli.

Üldiselt majandus- ja välisuudiseid koostavad oma ala spetsialistid, kahjuks meil toidulisandiajakirjanikke pole (vähemalt veel). Seega peavad sellega hakkama saama eesti uudiste kajastajad, kes peavad jagama teemasid seadusandlusest ja loomade talitamisest looduskaitseni, seega oleks üsna raske veelgi teemasid juurde omandada, seda enam kui teemast tuleb juttu heal juhul 3x aastas.

Seda enam, et antud info toidulisandite kohta tuli politseinikult. Kas ta oleks pidanud ka seda infot kallutatuks pidama ja hakkama puurima, miks need ikkagi konfiskeeriti, kuigi see teema on juba nämmutatud:D ?

Ma ei soovi siin sugugi kellelgi kopsu üle maksa ajada vaid lihtsalt üritada selgeks teha, et "meie" oleme nii väike huviringkond, et hea kui üldse kellelegi toidulisandite kaitseks sõna antakse.

Lisaks ei usu et oleks ühtki artiklit, mille suhtes kellelgi midagi kritiseerida ei oleks.

@timo116. On siis selles midagi halba kui steroidi teema ümber artikleid kirjutatakse?

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei asi polegi selles, hea kui räägitakse võimalikest kõrvalmõjudest, ohtudest tervisele jne. Kui viimaste skandaalidega on hakatud eriti tihti seda nämmutama. Isegi tavalised toidulisandid tembeldatakse juba steroidipähe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üldiselt majandus- ja välisuudiseid koostavad oma ala spetsialistid, kahjuks meil toidulisandiajakirjanikke pole (vähemalt veel). Seega peavad sellega hakkama saama eesti uudiste kajastajad, kes peavad jagama teemasid seadusandlusest ja loomade talitamisest looduskaitseni, seega oleks üsna raske veelgi teemasid juurde omandada, seda enam kui teemast tuleb juttu heal juhul 3x aastas.

Seda enam, et antud info toidulisandite kohta tuli politseinikult. Kas ta oleks pidanud ka seda infot kallutatuks pidama ja hakkama puurima, miks need ikkagi konfiskeeriti, kuigi see teema on juba nämmutatud:D ?

Ma ei soovi siin sugugi kellelgi kopsu üle maksa ajada vaid lihtsalt üritada selgeks teha, et "meie" oleme nii väike huviringkond, et hea kui üldse kellelegi toidulisandite kaitseks sõna antakse.

Ekspressi formaat on midagi muud kui igapäevaajakirjandus. Nad tituleerivad end Eesti ajakirjanduse lipulaevaks ning andes lehte välja korra nädalas, peaks nad suutma tagada ka sisu kvaliteedi. Kui kulutada nii suur lehepind mingi loo alla ning lasta veel karikatuur ka juurde joonistada, võiks ju vaeva näha rohkem kui kolme telefonikõne jagu. Teema mittetundmine ei anna kellelegi moraalset õigust ebapädevat artiklit kirjutada vabandusega, et muidu kirjutan Maalehes õunapuudest ja minult ei saagi midagi paremat oodata/loota.

Õnneks ei oma kõik politseisse nii pimedat usku kui sina ja konkreetne ajakirjanik. Nii on tehtud Lõuna PP's korralik suurpuhastus, paljastatud süsteemisisesed altkäemaksuskeemid ja riisumised. Ja seda tänu sellele, et on inimesi, kes sinist mundrit tõe ja õiguse garandiks ei pea ning ON hakanud edasi puurima.

Steroidi-ravimiteemat on kajastatud loomulikult küll, kuid väga mõistetavatel põhjustel äärmiselt ühekülgselt. Ka mina ei hakkaks rusikatega vastu rinda tagudes enda õigust taga nõudma või mingit diskussiooni tekitama, teades, et sisuliselt on ametniku suva, kas ma pääsen hoiatusega või tehakse poole miljonini küündida võiv trahv.

Las jääme siis eriarvamusele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õnneks ei oma kõik politseisse nii pimedat usku kui sina ja konkreetne ajakirjanik. Nii on tehtud Lõuna PP's korralik suurpuhastus, paljastatud süsteemisisesed altkäemaksuskeemid ja riisumised. Ja seda tänu sellele, et on inimesi, kes sinist mundrit tõe ja õiguse garandiks ei pea ning ON hakanud edasi puurima.

Steroidi-ravimiteemat on kajastatud loomulikult küll, kuid väga mõistetavatel põhjustel äärmiselt ühekülgselt. Ka mina ei hakkaks rusikatega vastu rinda tagudes enda õigust taga nõudma või mingit diskussiooni tekitama, teades, et sisuliselt on ametniku suva, kas ma pääsen hoiatusega või tehakse poole miljonini küündida võiv trahv.

Las jääme siis eriarvamusele.

Me pole tegelikult väga suurel eriarvamusel, olen sinuga nõus antud postituses toodud näidetega politsei ja ravimiameti suhtes, üritan lihtsalt asja teist poolt näidata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui natuke teemasse süvened, siis saad aru mis vahe on "ravimil" ja toidulisandil ja mis alustel need konfiskeeriti. Üldiselt jutt sel puhul taime-ekstraktidest ja soovituslike päevaste vitamiinikoguste ületamisest.

eiei , sina said valesti pigem aru. üritasingi rõhutada seda, et igasugune toidulisand ei sisalda steroide aga ära korjati ikkagi. Ja artiklis just ongi toidulisandite ja ravimite vahele võrdusmärk pandud.

vitamiini yledoosi võid ka mõnest korralikumast sheigist saada, kui vitamiinid tootele lisatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise jõusaalis olles olen mõned korrad juhuslikult kuulanud pealt pubekate omavehelisi jutte. Tekst käib selle ümber, et üks või teine vend kui palju millist steroidi paneb ja palju tal selle peale pappi kulub. Minu jaoks oli jahmatav, et asi noorte hulgas nii levinud on. Näidetene toodi ka nimed ja samas nenditi, et paneks ka aga pappi ei ole.

Selliste tänavadiileritege peaks politsei kindlasti tegelema. Noored lihtsalt on kõige haavatavamad kõige sellise suhtes. Oma metaanitabletid kusagilt kätte saades võivad nad ju suurema kasvu eelduses kuu aja doosi nädalaga sisse tõmmata, nooruse uljusest(mitte kindlasti lollusest :D ).

Usun et steroid.ee tegelased on politsei pideva luubi all.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsin seda Eesti kulturismi ja fitnessi liidu juhilt Arnold Tokkolt. “Väga raske öelda, keegi pole neid lugenud,” vastab Tokko. Aga ta arvab, et steroide võib tarvitada iga kolmas jõusaalihuviline mees.

:ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jube ühepoolne artikkel ausalt öeldes.Jälle inimesed loevad ja saavad asjast nii aru et kui käid jõusaals oled põhimõtteliselt kohe ka steroidide kasutaja ja kui veel ei kasuta siis toidulisandeid kasutad kindlasti ja need on ju peaaegu steroidid või vähemalt sisaldavad mingeid steroide. :D Jube kuidas jõusaalis treeniate maine maha tehakse.Vahepeal täitsa selline tunne, et Sotsiaalministeeriumi/Ravimiameti tellimusartikkel.Saab lihtsalt põhjendada miks mõned toidulisandid ära keelata, sest tegelikult ju mingit normaalselt põhjendust keelamiseks ei olnud peale mingi ajast ja arust seaduse.

Aga eks elu läheb edasi ja kes tahab saab ikka steroide kui tahab ja kes tahab tellib või laseb mõnel tuttaval välismaalt eestis keelatud toidulisandeid tuua.Need artikklid võib-olla tekitavad hoopis huvi steroidide vastu noortes, sest mida keelatakse see pakub ju ikka huvi noortele.Riik võiks rohkem alkoholi ja tubaka probleemiga tegeleda aga kus sa sellega, alkoholi- ja tubakaaktsiis toob ju päris palju raha riigieelarvesse, nii et jooge ja suitsetage edasi :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×