Jump to content
Sadist2

Reaalained

Recommended Posts

Tervist!

Tähendab enda suure huvi tõttu reaalainete vastu tekkis mul küsimus :

kuidas teil olid lood nendega, millised hinded olid (9 klassis), kas osalesid kuskil olümpiaadidel, tegid eksamit jne.

Reaalaineteks on mata, keemia, füüsika ja bioloogia :D

Rääkige oma kogemustest nendega

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist!

Tähendab enda suure huvi tõttu reaalainete vastu tekkis mul küsimus :

kuidas teil olid lood nendega, millised hinded olid (9 klassis), kas osalesid kuskil olümpiaadidel, tegid eksamit jne.

Reaalaineteks on mata, keemia, füüsika ja bioloogia :D

Rääkige oma kogemustest nendega

9 klassis oli Mata 5 - eksam max punktid 5, keemia ja bioloogia oli 5, füüsikat ei mäleta täpselt - aga ilmselt oli 4 või 5:D Põhikool oli nagu lumme kusta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mata on läbi aegade lemmik olnud, aga asi läks huvitavamaks keskas, kus tulid tuletised ja tõenäosus. Aga ülikoolis need kolmekordsed integraalid/tuletised, maatriksid, diferentsiaalvõrrandid olid juba omaette ooper :D

Füüsika ja keemia eriti ei meeldinud ja aru ka vahel ei saanud, kuigi olid 5.

Põhikooli mata eksam 5 ja 12. klassi lõpueksam 81p (oleks tegelikult natuke rohkem tahtnud, aga oli raske variant ning paljud said loodetust vähem)

Tegelikult pole üksi reaalaine raske, tuleb lihtsalt õigel ajal asi selgeks teha, sest kui lüngad jäävad sisse, siis hiljem on väga raske neid järele õppida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

põhikool oli ladna jh mata eksam kindlalt 5, kuid peale seda rohkem ei viitsinud gümnaasiumis tegeleda nende ainetega. Eksameid tegin humanitaar ainetes ja need olid OK.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Matemaatika mulle meeldis, kuid kahjuks ei olnud eriti õpetaja vaateväljas. Füüsika meeldis mulle vähem, kui matemaatika.

Käisin füüsika olümpiaadidel, korra esindasin ka linna omal kooli (endine Tartu 1 Kk, hetkel Treffneri gümnaasium). Lemmikteemaks füüsikas on mehhaanika.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põhikooli matemaatika eksamil jäin napilt 5st ilma vormistamisvigade pärast. Need vormistamisvead on mul pidevalt hindeid allapoole kiskunud kuigi matemaatika on olnud üks mu tugevamaid külgi ning ma võtsin alati osa matemaatika olümpiaadidelt. Koolivoorus vist isegi võitsin selle korra või kaks gümnaasiumis kuid edasi ei pääsenud. Keemia ja füüsika olümpiaadidel läks veidi kehvemini. Peastarvutamises olen aga alati meister olnud.

Gümnaasiumi lõpus tegin keemia ja matemaatika eksamid, punktid vastavalt 89 ja 81. Oleks võinud rohkem olla kuid vahet pole, tähtis on see et sain heasse ülikooli sisse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on ka reaalainetega (matemaatika ja füüsika eelkõige) üsna lähedased suhted olnud läbi aegade. Käisin matemaatika ja füüsika olümpiaadidel (tegelikult käisin natuke humanitaarainete olümpiaadidel ka). Matemaatika riigieksami sai 92p, füüsikas ainult 88. Ülikoolis sai ka matemaatikat õpitud korralikult - mitte küll nii palju, nagu oleks vaja olnud ja tahtnud, aga midagi ikka. Magistriõppes on nüüd matemaatikat kahjuks vähem olnud ja füüsika on täitsa unarusse jäetud. Töö on mul ka hetkel matemaatikaga seotud. Oleks rohkem vaba aega, tegeleks sellega veel tõsisemalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nojah, mul on mõneks ajaks isu tegelikult täis, kuna läbitud on sellised ained:

matemaatiline analüüs I

matemaatiline analüüs II

füüsika I

füüsika II

keemia ja materjaliõpetus

lineaaralgebra

diferentsiaalvõrrandid

tõenäosus ja matemaatiline statistika

elektrotehnika

Võibolla oli veel midagi, aga ei meenu hetkel :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mata on läbi aegade lemmik olnud, aga asi läks huvitavamaks keskas, kus tulid tuletised ja tõenäosus. Aga ülikoolis need kolmekordsed integraalid/tuletised, maatriksid, diferentsiaalvõrrandid olid juba omaette ooper B)

Füüsika ja keemia eriti ei meeldinud ja aru ka vahel ei saanud, kuigi olid 5.

Põhikooli mata eksam 5 ja 12. klassi lõpueksam 81p (oleks tegelikult natuke rohkem tahtnud, aga oli raske variant ning paljud said loodetust vähem)

Tegelikult pole üksi reaalaine raske, tuleb lihtsalt õigel ajal asi selgeks teha, sest kui lüngad jäävad sisse, siis hiljem on väga raske neid järele õppida.

Sa tegid eksami 2006 aastal( profiili vanuse järgi arvutades :D ) ?

Ise tegin mata eksami 2007 aastal, nii kirvest eksamit ei ole varem ega hiljem olnud :D Punkte sain üle 2x vähem kui proovieksamis, nii vähe,et häbi siia kirjutada. Aga praegu õpin ikkagi inseneriks ja kõrgema matiga pole kunagi probleeme olnud :D:P

Põhikooli mataeksam 5, see oli ka ainuke reaalaine eksam põhikoolis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võib kõlada uskumatult, aga nii see oli...

Põhikooli matemaatika lõpueksam oli 5, ka 9. klassi lõpuhinne 5.

10. klassis olid terve õppeaasta jooksul KÕIK matemaatika hinded 1-d (ÜHED), välja arvatud üks hinne, mis oli 2. B):D 10. klassi jätsin suuremalt jaolt sel samal põhjusel pooleli (kevadel paar päeva enne eksameid) ja läksin sügisel tehnikumi. Seal olid hinded enamuses kolmed-neljad, lõpus tegin ka matemaatika riigieksami: 26 p (kõige kehvem puntisumma 3-st eksamist)

Seevastu füüsika oli nii põhikoolis kui ka tehnikumis koguaeg 5, põllumajanduslike tehnikumide (sel hetkel oli neid vist 13) füüsikaolümpiaadil saime 3-liikmelise võistkonnaga ülekaaluka 1. koha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa tegid eksami 2006 aastal( profiili vanuse järgi arvutades B) ) ?

Ise tegin mata eksami 2007 aastal, nii kirvest eksamit ei ole varem ega hiljem olnud :D Punkte sain üle 2x vähem kui proovieksamis, nii vähe,et häbi siia kirjutada. Aga praegu õpin ikkagi inseneriks ja kõrgema matiga pole kunagi probleeme olnud :P:P

Põhikooli mataeksam 5, see oli ka ainuke reaalaine eksam põhikoolis.

Jep 2006 ja õpin ka insenääriks :D

Aga see ülikoolimata on tegelikult üks imelik asi: nt üks kursavend, kes sai mata eksamil 100p, ei saanud enam 1. kursusel mat-analüüsiga hakkama jättis kooli pooleli. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jep 2006 ja õpin ka insenääriks B)

Aga see ülikoolimata on tegelikult üks imelik asi: nt üks kursavend, kes sai mata eksamil 100p, ei saanud enam 1. kursusel mat-analüüsiga hakkama jättis kooli pooleli. :D

Mis eriala ? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on reaalained alati viied olnud, huvitavad ja loogilised, parim kombinatsioon :D. Matemaatika ja füüsika olümpiaadidel käisin ka paar korda. Ülikoolis meeldisid väga matemaatilised analüüsid ja insenerimehaanika. Humanitaarained olen ka ära punnitanud, aga nad on liiga udused ja mõttetud kuidagi mu jaoks. Ajalugu oli eriti suur vaev koolis. No absoluutselt ei huvitanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

gümnaasiumis oli mate koguaeg 3, füüsika punnitasin mingi valemi läbi 4'ja peale. Keemia oli vist kõige nutusem - selle 3'e sain olin väga õnnelik. Bioloogia oli puhas 5 - meeldib see aine, huvitav.

Nüüd mõnevõrra kahetsen et gümnaasiumis matet hoolikamalt ei õppinud - kõrgkoolis on seda matet ikka meeletult palju aga õnneks on ta mõnevõrra huvitavam..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul põhikoolis ja keskas olid viied, aga praegu ülikoolis, tundub küll täielik müstika, eriti suurt aru ei saa! Võib-olla olekski siin sobilik abi küsida, kel asi järjel, võiks mingi kokkulepitava tasu eest aidata! Ained, milles abi vaja oleks on matem., teoreetiline mehaanika, füüsika! Kel huvi andke teada!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täpselt nii ta läheb ja nii on. Seal valatakse matetaatikaga tuugalt täis B)

Te pole Tartu Ülikoolis käinud :D TTÜ matemaatika tase on võrreldes UT-ga ikka väga kehv. Ma olen siin magistriõppes pärast UT bakat pigem lollimaks jäänud kui midagi juurde õppinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Põhikool oli tõesti lihtne. ma magasin suht palju aga hinded püsisid stabiilselt 4,5

nagu mu pnginaaber/sõber :D

muud ei teegi kui ainult magab, aga hinded enamv2hem korras

see eest on k6va olympiaadi vend B)

ma muidui ei taipa, kuidas teil on head hinded fyysikas, ilmselt on teil siuke 6petaja olnud, kes teeb t8id alati teema j2rgi ja ylesanded on ikka teemaga seonduvad

meil on 6petaja, kes teeb kyll teemaga seoses t8id, aga teeb v2hemalt yhe nii raske ylesande, kus ilma v2ga hea loogilise m6tlemiseta l2bi ei aja, seal on vaja laia silmaringi ja k6rgtaseme matet teada

meil on klassis see veerand 3-e fysa t88ga u 3-l viied, aga tarku on meil u 15 :D

nii et ega nii kerge see pole

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×