Jump to content
armando

Rasked baasharjutuste kava

Recommended Posts

Tervist.

Kas sellist kava on mõtet teha 3x nädalas, või tuleks jaotada mitme päeva peale ära koos rohkemate isoleerivate harjutustega? Olen suhteliselt algaja.

Lamades surumine kangiga 3 x 8 – 10

Ploki tõmbed kukla taha 3 x 8 – 10

Õlapress 3 x 8 – 10

Lõuatõmbed 3 x 8 – 10

Biitsepsitele seistes hantlitega küünarvarte kõverdused 3 x 8 - 10

Surumine kitsa haardega 3 x 8 – 10

Kükid 3 x 8 - 10

Säärte sirutused ette trenazööril 3 x 8 – 10

Säärtele seistes pöialetõus, kas trenazööril või kangiga 3 x 8 – 10

Keretõsted kõhupingil 3 x max

Muudetud kasutaja armando poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist.

Kas sellist kava on mõtet teha 3x nädalas, või tuleks jaotada mitme päeva peale ära koos rohkemate isoleerivate harjutustega? Olen suhteliselt algaja.

Lamades surumine kangiga 3 x 8 – 10

Ploki tõmbed kukla taha 3 x 8 – 10

Õlapress 3 x 8 – 10

Lõuatõmbed 3 x 8 – 10

Biitsepsitele seistes hantlitega küünarvarte kõverdused 3 x 8 - 10

Surumine kitsa haardega 3 x 8 – 10

Kükid 3 x 8 - 10

Säärte sirutused ette trenazööril 3 x 8 – 10

Säärtele seistes pöialetõus, kas trenazööril või kangiga 3 x 8 – 10

Keretõsted kõhupingil 3 x max

Miks mitte võtta siit fitnessis tööriistade alt üks korralik kava ? Need on päris asjalikud kavad !

Sellise kava järgi, kus sul on 10 rasket harjutust jääks kindlasti trennis oleku aeg väga pikaks, 3st seeriast samas ei piisaks, et saada korraliku trenni mingile lihasgrupile jnejne. Jaota parem korralikult kava 3 päeva peale nädalas ära !

Edu...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist.

Kas sellist kava on mõtet teha 3x nädalas, või tuleks jaotada mitme päeva peale ära koos rohkemate isoleerivate harjutustega? Olen suhteliselt algaja.

Lamades surumine kangiga 3 x 8 – 10

Ploki tõmbed kukla taha 3 x 8 – 10

Õlapress 3 x 8 – 10

Lõuatõmbed 3 x 8 – 10

Biitsepsitele seistes hantlitega küünarvarte kõverdused 3 x 8 - 10

Surumine kitsa haardega 3 x 8 – 10

Kükid 3 x 8 - 10

Säärte sirutused ette trenazööril 3 x 8 – 10

Säärtele seistes pöialetõus, kas trenazööril või kangiga 3 x 8 – 10

Keretõsted kõhupingil 3 x max

Hea näha et lõpuks on mingi algaja kes saab aru raskete baasharjutuste tähtsusest, mitte ei hakka endale sellist kava koostama kus on sees triitsepsi päevad ja muu taoline jama.

Baasharjutuste kava kohta on sul ikkagi veidi palju isoleerivaid harjutusi- need võiks täiesti välja jätta.

Mark Rippetoe (jõutreeningu jumal minu arvates) pakub algajatele välja sellist kava:

(Loe siit edasi: http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=998224)

Workout A

3x5 Squat (kükk)

3x5 Bench Press (rinnalt surumine)

1x5 Deadlift (jõutõmme)

Workout B

3x5 Squat (kükk)

3x5 Standing military press (seistes õlapress)

3x5 Pendlay Rows (kangiga sõudmine)

Või siis tee midagi sellist:

Päev 1:

Kükk

Rinnalt surumine

Õlapress

Päev 2:

Jõutõmme

Lõuatõmme

Kangi/hantliga sõudmine või rinnalevõtt

Või kui kolmele päevale jaotada, siis võid teha surumine/tõmbamine/jalad tüüpi kava:

Päev 1: Surumine

Rinnalt surumine

Õlapress

Rööbaspuudel surumine

Päev 2: Jalad

Kükk

Good morning

Väljaasted või platvormile asted

Sääretõsted

Päev 3: Tõmbamine

Jõutõmme

Rinnalevõtt

Lõuatõmme

Kangi/hantliga sõudmine

Oleks ma teadnud kui tähtsad on baasharjutused ning kui mõttetud igasugused küünarvarte kõverdamised siis kui ma jõutrenniga alustasin, siis oleksin ma oluliselt tugevam ning võibolla ka suurem praegu.

Muudetud kasutaja matjusm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist.

Kas sellist kava on mõtet teha 3x nädalas, või tuleks jaotada mitme päeva peale ära koos rohkemate isoleerivate harjutustega? Olen suhteliselt algaja.

Lamades surumine kangiga 3 x 8 – 10

Ploki tõmbed kukla taha 3 x 8 – 10

Õlapress 3 x 8 – 10

Lõuatõmbed 3 x 8 – 10

Biitsepsitele seistes hantlitega küünarvarte kõverdused 3 x 8 - 10

Surumine kitsa haardega 3 x 8 – 10

Kükid 3 x 8 - 10

Säärte sirutused ette trenazööril 3 x 8 – 10

Säärtele seistes pöialetõus, kas trenazööril või kangiga 3 x 8 – 10

Keretõsted kõhupingil 3 x max

Kui sa tahad ülekeha treeningkava, siis peaks igale lihasgrupile tegema ainult 1 harjutus päevas. Ehk siis Surumine, lõuatõmbed, kükk ja ntx rumeenia jõutõmme. Seejärel võid mõnda lisaharjutust teha vähemarenenud lihastale. Ntx seistes pöialetõus ja keretõsted kõhupingil.

Kuklataha tõmbed unusta ära, samuti ka kukla tagant surumine- õlgadele vägagi ohtlik harjutus.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuklataha tõmbed unusta ära, samuti ka kukla tagant surumine- õlgadele vägagi ohtlik harjutus.

Miks kukla taha tõmbed ohtlik harjutus on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks kukla taha tõmbed ohtlik harjutus on?

Ma ei tea mis täpne teaduslik seletus on aga mulle näiteks on igasugused kuklatagused harjutused, olgu see siis surumine või tõmbamine, väga ebamugavad ning ma ei suuda neid eriti teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas tänapäeval enam alaselja treenimist vajalikuks ei peetagi?

Selles kavas küll ei märganud ühtegi alaselja harjutust peale küki, mis polegi otseselt alaselja harjutus..

E: Jutt siis armando kavast

Muudetud kasutaja Arnie poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:lol:

Ma ei tea mis täpne teaduslik seletus on aga mulle näiteks on igasugused kuklatagused harjutused, olgu see siis surumine või tõmbamine, väga ebamugavad ning ma ei suuda neid eriti teha.

Endal oli alguses samuti ebamugav aga tee alguses väiksemate raskustega soojaks ja siis tõsta vaikselt kaalu.Aja jooksul painduvus paraneb ka ja probleeme ei tohiks enam olla ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hea näha et lõpuks on mingi algaja kes saab aru raskete baasharjutuste tähtsusest, mitte ei hakka endale sellist kava koostama kus on sees triitsepsi päevad ja muu taoline jama.

Baasharjutuste kava kohta on sul ikkagi veidi palju isoleerivaid harjutusi- need võiks täiesti välja jätta.

Mark Rippetoe (jõutreeningu jumal minu arvates) pakub algajatele välja sellist kava:

(Loe siit edasi: http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=998224)

Oleks ma teadnud kui tähtsad on baasharjutused ning kui mõttetud igasugused küünarvarte kõverdamised siis kui ma jõutrenniga alustasin, siis oleksin ma oluliselt tugevam ning võibolla ka suurem praegu.

Kas see kava on mõeldud põhiliselt jõu arendamiseks?

Kava enda kohta, et kui seda kava teed, kas teed ühe treeningu ajal ainult raskeid baasharjutusi? Milline on su seeriate/korduste arv?Kaua sa seeriate vahel puhkad ja kaua see üldiselt jõusaalis aega võtab?

Muudetud kasutaja armando poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei tea mis täpne teaduslik seletus on aga mulle näiteks on igasugused kuklatagused harjutused, olgu see siis surumine või tõmbamine, väga ebamugavad ning ma ei suuda neid eriti teha.

Sellepärast ei suudagi, et ei harjuta!!! Alati tunduvad need harjutused rasked ja ebamugavad mida teha ei jõuta, nagu keegi juba varemgi ütles alusta väikeste raskustega ja mine sealt edasi tasapisi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas see kava on mõeldud põhiliselt jõu arendamiseks?

Kava enda kohta, et kui seda kava teed, kas teed ühe treeningu ajal ainult raskeid baasharjutusi? Milline on su seeriate/korduste arv?Kaua sa seeriate vahel puhkad ja kaua see üldiselt jõusaalis aega võtab?

Jõud ja suurus käivad käsikäes. Jõud tuleb siis kui treenid, mass tuleb siis kui sa sellele lisaks ka vastavalt toitud.

Ning millise kava kohta sa täpsemalt küsid? Kui on see esimene, siis loe sealt lingilt mida ma andsin. Kui mõtled neid mida ma ise välja mõtlesin, siis ma arvan et samuti võiks seeriaid kordusi teha 3x5 nagu selles teises kavas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei ütleks,et jõud ja suurus just nii väga üksteisega seotud on.

lihas võib olla märkimisväärselt tugev kuid mõõtmetelt tagasihoidlik.

On ikka seotud küll. Lihase tugevus (vähemalt Wikipedia andmetel: http://en.wikipedia.org/wiki/Muscle#Strength) sõltub kolmest asjast millest üks on lihase läbimõõt. Suurem lihas on tugevam lihas.

Mõni väiksem mees võib küll olla märkismisväärselt tugev kuid kõik jõurekordid on ikkagi tohutute kappide käes. Kulturistid on valdavalt ikkagi üpris tugevad ning jõutõstjad/klassikalised tõstjad (kui nad ei ole mingites madalamates kaalukategooriates) on sama jällegi päris suured.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks kukla taha tõmbed ohtlik harjutus on?

Sest enamusel puudub piisav mobiilsus õlgadel, et seda korrektselt teha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sest enamusel puudub piisav mobiilsus õlgadel, et seda korrektselt teha?

Ega see harjutust ohtlikuks tee, kui mõnel inimesel probleemid on. Sama võib öelda küki kohta.

Kukla tagant surumise teeb ohtlikuks kangi kõrvalekaldumine ideaaltrajektoorilt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

paljud jõutõstjad ei ole teab mis suured lihamäed aga jõud on palju.ma ei väidagi,et lihase suurusega ei ole siin mingit seotust kuid mass ei mängi siin väga suurt rolli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega see harjutust ohtlikuks tee, kui mõnel inimesel probleemid on. Sama võib öelda küki kohta.

Kukla tagant surumise teeb ohtlikuks kangi kõrvalekaldumine ideaaltrajektoorilt.

Ega ma ei soovitakski kõigile kang turjal kükki teha. Enamus kallutab keha liiga ette ja all lasevad selja küüru, kas see ei tee harjutust potentsiaalselt ohtlikuks? Rääkimata selles, et lasevad põlvad liiga ette.

Ma üldsegi soovitaks algajale eeskükki, seda on palju lihtsam ära õppida.

Kukla taha tõmbed võib olla ei tee tõesti harjutust ohtlikuks, kellel pole varem õlaprobleeme olnud, aga see ei tähenda, et ta õlad lasevad harjutust effektiivselt teha.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega ma ei soovitakski kõigile kang turjal kükki teha. Enamus kallutab keha liiga ette ja all lasevad selja küüru, kas see ei tee harjutust potentsiaalselt ohtlikuks? Rääkimata selles, et lasevad põlvad liiga ette.

Ma üldsegi soovitaks algajale eeskükki, seda on palju lihtsam ära õppida.

Kukla taha tõmbed võib olla ei tõesti harjutust ohtlikuks, kellel pole varem õlaprobleeme olnud, aga see ei tähenda, et ta õlad lasevad harjutust effektiivselt teha.

Enamus inimesi teeb seljale liiga kodus lihtsaid kodutöid tehes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×