Jump to content
matuyo

Toitumine.

Recommended Posts

Suht mõtekad ja teemasse postid need viimased siin.

Aga teemasse, enne, kui hakkad kreatiini võtma, soovitaks sul veenduda, et teed igat harjutust õige tehnikaga. Valgujooki võid võtta kohe pärast trenni, võid enne trenni ka. Söö mitu korda päevas, hommikul söö kindlalt midagi korralikku ja valgurikast, nt. omletti, kõrvale võileiba, rohelist ( kurki, tomatit ) ja joogiks võta piima või teed, hommiku puhul soovitaks teed, kui jõuad võta ka mingit kohupiima.. Arvesta, et kogused liiga suureks ei läheks, kuna valik päris suur.. Siis mingi 10 ajal võiksid süüa näiteks mingi kohupiima, kõrvale võta näiteks õun või teed. Päeval söö koolisööki, koolides on piimaautomaadid, soovitaks paar tassi söögi peale ära juua :P Siis söö enne õhtusööki, mingi 3-4 ajal, näiteks pähkleid, puuvilju ja midagi kergemat.. Kodus söö õhtusööki, vaata jällegi, et kogus liiga suureks ei läheks, kui võileiba teed kõrvale, ära määri peale margariini ega midagi sellist, vaid tavalist võid ja kasuta näiteks rukileiba või teravilja leiba, korraliku toidu kõrvale võid võtta ka näiteks jogurtit. Ja siis mingi 8 ajal õhtul võta kohupiim ja tass teed näiteks :D Tegelt neid valikuid on palju, mida süüa, uuri netist ja enne magamaminekut mõtle alati 10 minutit, mis sa homme sööd. Edu :)

Piim ja piimatooted peaks olema eraldi toidukord, mitte, et jood igale poole piima kõrvale, lihtsalt nullid oma seedeprotsessi ära( eriti lihatoodetega ). Kui alla võtta tahad, siis piira just süsivesikuid, ära häbene süüa juur-ja köögivilju, enne trenni võid mingit tõsisemat süsivesikut süüa ja peale trenni puuvijlad ja leivad või asjad.

Vaata, et piisavalt valku ja rasva saad.

Allavõtmine, kuivemaks saamine ongi esmalt menüü korda saamine ( süsivesikute vähendamine )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga miks see tavaline Või parem on kui margariin?

Kas seetõttu, et võis pole soola ja kunagi on rohkelt arvatud ja arvatakse praegugi paljuski, et sool on tervisele halb? Või miks see margasiin halb on ja või hea?

Küllastatud vs küllastamata rasvad on siin põhiteemaks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sai siis miskisugune toidukava endale kokkupandud: päevane kcal tuli 2430, rasva 80g valku 130g süsivesikuid 310g. BAV on 1810kcal. On rasva valgu ja süsivesikute suhe normis või vajaks korrigeerimist ?

Jaga kcal ära süsikate, valkude ja rasvade peale vahekorras näiteks 40%/30%/30% .. Süsikad ja valgud on 1g = 4kcal Rasvad on 1g = 9kcal ..

Muudetud kasutaja krms poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küllastatud vs küllastamata rasvad on siin põhiteemaks

Aa ok, selge.

Ilmselt siis neis Keiju, Voila jm värvilistes karpidest margariinides on kehvemaid rasvu sees rohkem kui Taluvõis.

Infoks, et sattusin just ka Taluvõi selel artikli otsa:

http://www.tarbija24.ee/280407/esileht/olu...toit/256020.php

Seega, eestis otseselt võid nagu ei saagi nagu ma aru saan hetkel. Peale toote "Taluvõi" muid võisid nagu pole müügil meil vist?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On ikka mitmeid päris või-sid, tavaline tere või on 82%, samuti saaremaa või ja miski soome poole kilone roheline pakk on 80% (samasugune on ka punane, aga see oli soolatud).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Ma lasin treeneril toitumiskava teha, aga on see OK, et tunnen näljatunnet?

Näidis ühest päevast:

Hommik: (8.00-8.15)

25 g kaerahelvestest puder (veega)

50 g kodujuustu

10 g oliiviõli

10 g suhkurt

1 kruus kohvi

150g õuna

Lõuna: (12.00-13.30)

20 g riis

75 g kanafilee

10 g oliiviõli

10 g magusat (1 kompvek või 10 g suhkurt 1 kruusi kohviga)

225 g köögivilja

Õhtu:(17.00-18.30)

Sama

Teistel päevadel siis riisi asemel tatar või makaronid, 100 g kartulit või 36 g leiba. Kana asemel veisefilee või kala. Kodujuustu asemel muna. Õuna asemel apelsin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Ma lasin treeneril toitumiskava teha, aga on see OK, et tunnen näljatunnet?

Näidis ühest päevast:

Hommik: (8.00-8.15)

25 g kaerahelvestest puder (veega)

50 g kodujuustu

10 g oliiviõli

10 g suhkurt

1 kruus kohvi

150g õuna

Lõuna: (12.00-13.30)

20 g riis

75 g kanafilee

10 g oliiviõli

10 g magusat (1 kompvek või 10 g suhkurt 1 kruusi kohviga)

225 g köögivilja

Õhtu:(17.00-18.30)

Sama

Teistel päevadel siis riisi asemel tatar või makaronid, 100 g kartulit või 36 g leiba. Kana asemel veisefilee või kala. Kodujuustu asemel muna. Õuna asemel apelsin.

Tervislik toitumiskava, ükskõik, mis eesmärk kaval ei oleks, ei peaks sisaldama suhkrut ega kompvekke.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervislik toitumiskava, ükskõik, mis eesmärk kaval ei oleks, ei peaks sisaldama suhkrut ega kompvekke.

Treener väitis, et vajan süsivesikuid selleks, et jõuaks trenni teha. Olen 22 a, naine, 157 cm, 54 kg, sooviks on alla võtta (treener väitis, et mu ideaalkaal oleks 47 kg, tundub ulmeline aga vb tõesti on nii :D )

Aga näljatunne? Olen lugenud, et näljatunnet ei tohi tekkida.

Helen

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas näljatunne ei teki siis, kui harjutad end sööma väiksemaid toiduportsjoneid ja magu pole veel kokku tõmbunud?

Igaljuhul tundub see 47 kilo ülemõistuse vähe. Aga vaatasin, et praegult on sinu KMI veidi rohkem, kui mul...seega ei tundugi enam nii ulmeline (kuna minu jaoks on 54kg ka paras ulme). Aga.. 157 pikkuse juures on 47 kilo juba alakaalu piiril ju. Või siiski ei ole? :D

Muudetud kasutaja Kassisilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas näljatunne ei teki siis, kui harjutad end sööma väiksemaid toiduportsjoneid ja magu pole veel kokku tõmbunud?

Igaljuhul tundub see 47 kilo ülemõistuse vähe. Aga vaatasin, et praegult on sinu KMI veidi rohkem, kui mul...seega ei tundugi enam nii ulmeline (kuna minu jaoks on 54kg ka paras ulme). Aga.. 157 pikkuse juures on 47 kilo juba alakaalu piiril ju.

Vb peaksin siis veel ootama, äkki kaob ka näljatunne. Ma ise tegi ka suured silmad, kui treener ütles, et 47 kg oleks OK..samas mõned aastad tagasi olin 50 kg siis oli väike polster ka kõhupeal...aga kui jõusaalis käin, siis lihasmass kasvab ja see annab ka ju kaalu juurde, niiet ma ei usu eriti seda 47 kg, peaasi ikkagi et ennast hästi tunneksin ja endaga rahul oleksin :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Treener väitis, et vajan süsivesikuid selleks, et jõuaks trenni teha. Olen 22 a, naine, 157 cm, 54 kg, sooviks on alla võtta (treener väitis, et mu ideaalkaal oleks 47 kg, tundub ulmeline aga vb tõesti on nii :D )

Aga näljatunne? Olen lugenud, et näljatunnet ei tohi tekkida.

Helen

1. 47kg ei ole midagi ulmelist - minu elukaaslane on 160cm pikk ja kaalu hoiab 44kg kandis.

2.Selle toitumiskavaga on 47kg tõesti ulmeline ja saavutatav vaid lihaskao arvel,ehk siis,lähed veel "pehmemaks"

3.Kindlasti vajad sa süsivesikuid,kuid su treener paistab arvavat,et sa vajad eelkõige süsivesikuid.

Valkude-rasvade osa menüüs minu arvates väike,valkude koha pealt väga väike;millest su lihased kasvama peavad - seda mina ei tea,ilmselt süsivesikutest ...

btw,siit ka näljatunne - väga vähe on menüüs valke ja rasvu,mis kõhtu täidavad.

Ja mis imeline spordiala see ka on,mis vajab lihaste asemel pekki, :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu meelest valgud täitsa olemas: kodujuust, kana, kala, muna. Ja ma ei saa küll teemaalgataja eest rääkida, aga aeroobika on ka näiteks trenn. Kusjuures ma puhtalt huvi pärast sisestasin selle menüü ampserisse:

Kalorsus: 1223.25 kcal

Valgud: 62.5 g

Rasvad: 47.1 g

Süsivesikud: 133.47 g

Tekib mõte: 1) kalkulaatori järgi sinu BAV on 1347.2 kcal ja 2) kas treener sulle mõned vahepalad ka ette nägi, või oligi toidukordi 3?

(Kõik oli uudishimust tehtud, huvitavad ja kasulikud ideed ma pätsan ju endale :D )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu meelest valgud täitsa olemas: kodujuust, kana, kala, muna. Ja ma ei saa küll teemaalgataja eest rääkida, aga aeroobika on ka näiteks trenn. Kusjuures ma puhtalt huvi pärast sisestasin selle menüü ampserisse:

Kalorsus: 1223.25 kcal

Valgud: 62.5 g

Rasvad: 47.1 g

Süsivesikud: 133.47 g

Tekib mõte: 1) kalkulaatori järgi sinu BAV on 1347.2 kcal ja 2) kas treener sulle mõned vahepalad ka ette nägi, või oligi toidukordi 3?

(Kõik oli uudishimust tehtud, huvitavad ja kasulikud ideed ma pätsan ju endale :D )

Toidukordi ongi 3, mingeid vahepalasid ei ole.

Esimesel nädalal oli kaalukaotus 700g, teisel 900 g, nüüd vaatab mis edasi saab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×