Jump to content
Raul93

Magusaisu

Recommended Posts

See väljend -rasvad-süsivesikud-võrdsed - on just see millest räägin, oled õigesti aru saanud. Need ongi võrdsed magusaisu suhtes. Täiskõhutunde kestuse jaoks jaoks võivad nad mitte-võrdsed olla, kuid see kestus ei ole seotud magusaisuga. Magusaisu üleüldse on seotud tõenäoselt täiskõhutundega võib-olla 3% tähtsus-kaalus, kui sedagi, magusaisu sõltub peamiselt muudest atribuutidest, mida siin osaliselt ka eespool nimetati. Seetõttu, on mõttetu soovitus "söö rohkem rasvu, see vähendab magusaisu", samahästi võiks öelda "söö rohkem kartuliputru, seevähendab magusaisu".

Vata,marksism väidab,et tõe kriteerium on praktika ja praktika kipub kinnitama,et su jutt on intellektuaalselt 'uvitav plära - sry,nthn' personal, :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vata,marksism väidab,et tõe kriteerium on praktika ja praktika kipub kinnitama,et su jutt on intellektuaalselt 'uvitav plära - sry,nthn' personal, :lol:

Seega sa ütled sisuliselt, et "ma ei suuda seda tõestada, kuid see on (aksiomaatilsielt) tõene, usu või ära usu".

See oleks parim tõestus käesoleva hetkeni muidu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seega sa ütled sisuliselt, et "ma ei suuda seda tõestada, kuid see on (aksiomaatilsielt) tõene, usu või ära usu".

See oleks parim tõestus käesoleva hetkeni muidu.

Täpselt sama lugu oli ka ühega Zenoni apooriatest - Achilleuse ja kilpkonna loo puhul.

Kulus aastasadu,enne kui see suudeti matemaatiliselt ümber lükata.

Praktikas lükati too ümber loomulikult kohe, :lol:

Mind isiklikult aga huvitab praktika ja kuna vastav ettevalmistus puudub,siis isiklikult ei üritagi teoorias kõike tõestada,peamine ikka,et asi toimiks.

Ja magusaisu ja rasvarikkama toiduga on just nii.

Põhjendamise jätan vastava ala spetsialistidele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See pole mingi uudis, see on reaalne tõde, et enamik inimesi sööb suvalise söögi lõunaks, näiteks prae sööklast, ja neil püsib kõht täis õhtuni.

Hmm, siin on kaks poolt, esiteks on need inimesed oma ainevahetuse niivõrd aeglaseks ajanud mitte liikumise ja harva söömisega, et suvaline asi seisab kõhus oluliselt kauem. Ja teiseks ei ole see kõht neil nii täis midagi, koguaeg näksitakse midagi juurde kuni õhtuni, lisaks ollakse veel uimased ja juhmid peale lõunat.

Huvitav mis saaks kui nad lõunaks ühe tõsise valgu-rasva laksu paneks, siis püsiks kõht vist 24h jutti täis neil:-P

Mina antud teemal võin praktikast julgelt väita, et on olemas otsene seos heade rasvade ja magusavajaduse vahel, tõestust ei viitsi otsida, kuid on vägapalju ketogeense ning atkinsi süsteemide harrastajaid, kes nõustuvad eri foorumites ja vestlusringides.

Loomulikult kõik algab sõltuvusest ülesaamisega, siis saab edasi rääkima hakata...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

isiklikult arvan,et ainult tervete ja normaalselt toituvate inimeste puhul on magusaisu seotud otseselt toitainete valikust.

rasvunud ning ülekaaluliste puhul kes pmt õgivad kuni kapp tühi neil on probleemid juba nii põimunud,et konkreetset põhjust ei saa välja tuuagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
isiklikult arvan,et ainult tervete ja normaalselt toituvate inimeste puhul on magusaisu seotud otseselt toitainete valikust.

rasvunud ning ülekaaluliste puhul kes pmt õgivad kuni kapp tühi neil on probleemid juba nii põimunud,et konkreetset põhjust ei saa välja tuuagi.

EI hakka loomulikult üldistama,aga ülipaksud on valdavalt söögisöltlased kõigi siit tulenevate probleemidega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hoia lihtsalt poest eemale :lol: kui juba poes oled, siis on raske ju vastu panna ;D Võid vaikselt hakata harjutama poest tervislike asjade ostmist ka, võta vesi näiteks, endal pärast enesetunne palju parem, kui tuled poest välja ja mõtled, jei, suutsingi vastu panna :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hoia lihtsalt poest eemale :lol: kui juba poes oled, siis on raske ju vastu panna ;D Võid vaikselt hakata harjutama poest tervislike asjade ostmist ka, võta vesi näiteks, endal pärast enesetunne palju parem, kui tuled poest välja ja mõtled, jei, suutsingi vastu panna :D

Ma oleks küll suht nukker kui poest veepaak näpus välja tuleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma oleks küll suht nukker kui poest veepaak näpus välja tuleks.

Aga kui sa selle veepaagi mahlapaki või limonaadipaagi asemel võtaksid, poleks küll põhjust nukker olla, tervise seisukohalt vähemalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kui sa selle veepaagi mahlapaki või limonaadipaagi asemel võtaksid, poleks küll põhjust nukker olla, tervise seisukohalt vähemalt.

Tihti tulen mahlapakiga, meeldib ploomimahl. Aga magusat söön hommikul ja peale trenni!

Pealegi vajan ka vedelaid kaloreid :lol:

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sul pole ju magusaisuga probleeme, aga inimene, kellel on, sellel on küll ju hea meel, kui ta suutis vastu panna (vähemalt peaks olema, kui ta üritab magusaisu vastu võidelda ).. võib kõlada ebareaalselt, aga nii see on :lol:

Muudetud kasutaja krms poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks rasvarikas toit pärsib magusaisu?

Põhjust tuleb otsida insuliinist ja selle sisaldusest veres. Viimane on aga tugevasti seotud toidu GI-ga.

Miks organism "nõuab" näljatunde korral ennekõike magusat?

Organism (keha ja psüühika koos) ei ole rumal, kui nii võin ennast väljendada. Organismil on olemas kogemus, kuidas üks või teine söök-jook kehas toimib, sh insuliinieritust mõjutab, ja toidust energia kättesaamist võimaldab.

Pikemalt hetkel ei kirjuta, kuivõrd asja põhituum on sellega vast välja toodud.

Kui nüüd ka nii mõnegi eelneva postitaja jutt siia kõrvale panna ja netiavarustes ringi vaadata, siis leiab kõigele sellele ka kinnitust uuringute ja praktiliste kogemuste kirjelduste näol.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks rasvarikas toit pärsib magusaisu?

Põhjust tuleb otsida insuliinist ja selle sisaldusest veres. Viimane on aga tugevasti seotud toidu GI-ga.

Kindlasti ei oleks õige otsida põhjust ainult ühest asjast. Toon illustreerivalt hetkel näiteks järgmise: isik muutub füsioloogiliselt kui ta näeb pilti söögist mis talle väga maitseb, tema füsioloogia muutub koheselt, süljenäärmed hakkavad erituma jne, seejuures vabalt võib tekkida magusaisu. See aga pole insuliiniga kuidagi seotud, vaid hoopis paber-pildiga. Seega pole õige otsida põhjusi vaid insuliinist, ja seejuures kui insuliinil mingi mõju üldse on, siis on keeruline öelda, mitu % summaarsele-mõjule on insuliinist ja mitu % paber pildist ja mitu % muudest rohketest parameetritest.

Miks organism "nõuab" näljatunde korral ennekõike magusat?

Minuarust selles küsimuses olev väide on vale. Kui isikul on nälg, siis pole oluline mis laadi sööki saab, eesmärgiks on ellu jääda. Näljatunne ja magusa-vajadus pole samad asjad. Ka siis kui on kerge nälg, siis koheselt magus pudin ei pruugi mõttesse küll tulla, pigem tuleb praad enamikel mõttesse sel juhul.

Organism (keha ja psüühika koos) ei ole rumal, kui nii võin ennast väljendada. Organismil on olemas kogemus, kuidas üks või teine söök-jook kehas toimib, sh insuliinieritust mõjutab, ja toidust energia kättesaamist võimaldab.

Kui on tõsi, et organismil on mälu, et jsut magusate pudinatega (mitte aga saia, kartuli jm-de mitte-magusate toitudega) lahendu(s/:D näljaolukord, siis on küsimus organismi mälu programmeerimises, ja see on subjektiti erinev- ühe isiku keha mäletab, et näljatunde jaoks on parim vahend sai, teisel mäletab et hoopis liha. Seega kui see asi on subjektiivne, siis ei tõesta see kuidagi, et kõikide inimeste jaoks rasvane toit magusaisu pärsiks.

Pikemalt hetkel ei kirjuta, kuivõrd asja põhituum on sellega vast välja toodud.

Kui nüüd ka nii mõnegi eelneva postitaja jutt siia kõrvale panna ja netiavarustes ringi vaadata, siis leiab kõigele sellele ka kinnitust uuringute ja praktiliste kogemuste kirjelduste näol.

See ei ole asja põhituum minu arvates. Arvan, magusaisu põhituum on keerukam, ja rasva osalus menüüs mõjutab seda tõenäoselt eriti vähe kui üldse.

Mõned uuringud väidavad mõneti nii olevat, et rasvad mõjutavad aju ja tema isusid teisiti kui muud makrotoitained:

http://www.oliveoilonly.org/101_uses/olive...bs_appetite.htm

Sedalaadi uuringud näivad nõrgad olema, nagu kogu selle temaatika ümber käivad teisedki uuringud.

Leitakse, et nälja-hormooni mõjutavad mitmed nähtused, sh ka stress:

http://www.utsouthwestern.edu/utsw/cda/dep...les/467955.html

Seega, psüühiline stress mõjutab erinevaid hormoone, sh söögiisu hormooni, ja tõenäoselt ka magusaisu hormooni. Isiklikult usun, et peamine mõjutaja see stress enamasti ongi. Ja selleasemel et öelda "tõsta rasvu menüüs" oleks mitu korda õigem oleks öelda "ära stressa".

Näljahormooni mõjutajate hulgas on teisigi mõjutajaid, ja juttu selelst hormoonist pikemalt seal:

http://findarticles.com/p/articles/mi_m120...ag=content;col1

Seal artiklis spekuleeritakse ka, et paksukestel on geneetiliselt katki näljahormoon.

Üks vähese selgusega artikkel, kuid ühe usutava lausega selles, on see artikkel:

http://www.plosone.org/article/info:doi%2F...pone.0006581#s1

Human eating behaviour is controlled by a number of factors, ranging from genetic to cultural ones

Tõlge: söömis-käitumist mõjutab hulk erinevaid parameetreid, alustades lausa geneetikast.

Mina isiklikult praktiliselt ei tunneta, et magusaisu mul sõltuks rasvade hulgast. Ma üldiselt ka ei usu ega tunneta, et toit mõjutaks füüsilist vormi või erksust, aga see on teine teema, hetkel räägime vaid toidu ja magusaisu vahelisest seosest ainult.

Olulisim viga mida tehakse minumeelest on see, et näljatunnet ja magusaisu ühte patta pannakse.

Muudetud kasutaja asdfghjkl poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kindlasti ei oleks õige otsida põhjust ainult ühest asjast. Toon illustreerivalt hetkel näiteks järgmise: isik muutub füsioloogiliselt kui ta näeb pilti söögist mis talle väga maitseb, tema füsioloogia muutub koheselt, süljenäärmed hakkavad erituma jne, seejuures vabalt võib tekkida magusaisu. See aga pole insuliiniga kuidagi seotud, vaid hoopis paber-pildiga. Seega pole õige otsida põhjusi vaid insuliinist, ja seejuures kui insuliinil mingi mõju üldse on, siis on keeruline öelda, mitu % summaarsele-mõjule on insuliinist ja mitu % paber pildist ja mitu % muudest rohketest parameetritest.

Minuarust selles küsimuses olev väide on vale. Kui isikul on nälg, siis pole oluline mis laadi sööki saab, eesmärgiks on ellu jääda. Näljatunne ja magusa-vajadus pole samad asjad. Ka siis kui on kerge nälg, siis koheselt magus pudin ei pruugi mõttesse küll tulla, pigem tuleb praad enamikel mõttesse sel juhul.

Kui on tõsi, et organismil on mälu, et jsut magusate pudinatega (mitte aga saia, kartuli jm-de mitte-magusate toitudega) lahendu(s/:D näljaolukord, siis on küsimus organismi mälu programmeerimises, ja see on subjektiti erinev- ühe isiku keha mäletab, et näljatunde jaoks on parim vahend sai, teisel mäletab et hoopis liha. Seega kui see asi on subjektiivne, siis ei tõesta see kuidagi, et kõikide inimeste jaoks rasvane toit magusaisu pärsiks.

See ei ole asja põhituum minu arvates. Arvan, magusaisu põhituum on keerukam, ja rasva osalus menüüs mõjutab seda tõenäoselt eriti vähe kui üldse.

Mõned uuringud väidavad mõneti nii olevat, et rasvad mõjutavad aju ja tema isusid teisiti kui muud makrotoitained:

http://www.oliveoilonly.org/101_uses/olive...bs_appetite.htm

Sedalaadi uuringud näivad nõrgad olema, nagu kogu selle temaatika ümber käivad teisedki uuringud.

Leitakse, et nälja-hormooni mõjutavad mitmed nähtused, sh ka stress:

http://www.utsouthwestern.edu/utsw/cda/dep...les/467955.html

Seega, psüühiline stress mõjutab erinevaid hormoone, sh söögiisu hormooni, ja tõenäoselt ka magusaisu hormooni. Isiklikult usun, et peamine mõjutaja see stress enamasti ongi. Ja selleasemel et öelda "tõsta rasvu menüüs" oleks mitu korda õigem oleks öelda "ära stressa".

Näljahormooni mõjutajate hulgas on teisigi mõjutajaid, ja juttu selelst hormoonist pikemalt seal:

http://findarticles.com/p/articles/mi_m120...ag=content;col1

Seal artiklis spekuleeritakse ka, et paksukestel on geneetiliselt katki näljahormoon.

Üks vähese selgusega artikkel, kuid ühe usutava lausega selles, on see artikkel:

http://www.plosone.org/article/info:doi%2F...pone.0006581#s1

Tõlge: söömis-käitumist mõjutab hulk erinevaid parameetreid, alustades lausa geneetikast.

Mina isiklikult praktiliselt ei tunneta, et magusaisu mul sõltuks rasvade hulgast. Ma üldiselt ka ei usu ega tunneta, et toit mõjutaks füüsilist vormi või erksust, aga see on teine teema, hetkel räägime vaid toidu ja magusaisu vahelisest seosest ainult.

Olulisim viga mida tehakse minumeelest on see, et näljatunnet ja magusaisu ühte patta pannakse.

Sa ei ole ikka veel viitsinud läbi lugeda Zenoni apooriaid, :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pole veel aru saanud, et mida sa (asdfghjkl) tõestada üritad ?

Võttes aluseks Zenoni,üritab ta tõestada,et Achilleus ei suuda iil mööduda kilpkonnast elik seda,et maguasisu ärahoidmiseks on parim vahend täis kõht.Mis,nagu kõik (endised) magusasõltlased teavad,on täielik jama.

Seda,mida räägivad (endised) paksud,(endised) magusa- ja söögisõltlased,et just nimelt rasvarikkam toit on neilt magusaisu viinud,selle peale ta lihtsalt sülitab - ei sobi kokku tema teooriaga.

Kuna tal endal kaaluga ilmselt probleeme ei ole,siis ei tee siuke teooria talle halba ja need,kellel on magusaisu ja kaaluga probleeme,taolist jura ei usu.

No mis hullu on sellest,kui kaaluprobleemideta inime usub,et magusaisu saab peletada tordiga,võimalikult SUURE tüki tordiga, :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olin ise kunagi tõsielt vormist väljas ja üsna paks.

polnud vahet kas sõin rasvarikkamat toitu või midagi muud.isu püsis kuni füüsiliselt ei suutnud enam sisse õgida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võttes aluseks Zenoni,üritab ta tõestada,et Achilleus ei suuda iil mööduda kilpkonnast elik seda,et maguasisu ärahoidmiseks on parim vahend täis kõht.Mis,nagu kõik (endised) magusasõltlased teavad,on täielik jama.

Seda,mida räägivad (endised) paksud,(endised) magusa- ja söögisõltlased,et just nimelt rasvarikkam toit on neilt magusaisu viinud,selle peale ta lihtsalt sülitab - ei sobi kokku tema teooriaga.

Kuna tal endal kaaluga ilmselt probleeme ei ole,siis ei tee siuke teooria talle halba ja need,kellel on magusaisu ja kaaluga probleeme,taolist jura ei usu.

No mis hullu on sellest,kui kaaluprobleemideta inime usub,et magusaisu saab peletada tordiga,võimalikult SUURE tüki tordiga, :D

Talle sobib üks, mulle teine, sulle kolmas. Pole vaja nüüd teistele oma arvamust peale suruda imo ja kõiki väiteid/näiteid hakata ümber lükkama.

Muudetud kasutaja JarmoOberst poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suhteliselt imelik teema areng. Teema algataja poolt on ainult kaks postitust - edasi areneb debatt hoopis uue kasutaja eestvedamisel... mis ei vii mitte kuhugi.

Milles probleem, ei suuda šokolaadiga võidelda??!! :)

On ainult üks ja väga konkreetne lahendus - enesedistsipliin!

No nüüd ma olin nädala alguses paar päeva haige, millega kadus ka suurem osa magusaisust ära. loodetavasti ei tule tagasi. või noh, kolmapäevast kuni praeguseni on piisanud mingist paarist batoonist, enne läks ming 3 sellist päevas.

Ja seda ka et vähemalt minu puhul pole mingit vahet kas k6ht täis või mitte. Isegi kui kõht oli ''ääreni täis'' , polnud minu jaoks mingi probleem paar Tupla sokolaadi veel kerre mahutada.

Kuna siin vahepeal tuli figuurist mingi jutt siis, yleliigset rasva mul pole. Kõhu peal kyll on mu enda jaoks nagu tsipakene rasva liiga palju, aga no yleliigseks ma seda ei loeks!

Hoia lihtsalt poest eemale :D kui juba poes oled, siis on raske ju vastu panna ;D Võid vaikselt hakata harjutama poest tervislike asjade ostmist ka, võta vesi näiteks, endal pärast enesetunne palju parem, kui tuled poest välja ja mõtled, jei, suutsingi vastu panna :P

Ma sööngi tervislikult ja poes ostangi tavaliselt tervislike asju, aga no kassade juures krt võtaks neid sokolaadi riiuleid. Koolis samamoodi, ainult et seal müüakse ainult kuradi sokolaadi ja muid maiustusi. :D mõned harvad korrad kui saab ilma nende poole vaatamata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Talle sobib üks, mulle teine, sulle kolmas. Pole vaja nüüd teistele oma arvamust peale suruda imo ja kõiki väiteid/näiteid hakata ümber lükkama.

Seega sinu seisukoht on: sulle sobib rasva osakaalu tõstmine selleks, et magusaisu vähendada. Ja sa soovitad seda teema-algatajale, arvates, et talle sobib sama mis sulle. Nii sa surudki oma arvamust peale talle. Aga sa leiad, et see nn oma arvamuse peale surumine, mida sa teed, on halb eksole. Mina ei leia, et sa halvasti midagi teed, pigem ongi hea, kui arutatakse mingi asja kohta, see on foorumite üks eesmärk ju.

Ennem küsisid, et mida ma tõestada üritan. Ma ei üritan mõista anda, et sinu esialgne soovitus siin Teemas polnud hea. Miks sa soovid magusaisu vähendamiseks rasvu rohkem süüa, arusaamatu minu jaoks. Aga see on sinu arvamus, teised siin teemas on mitmeid teisi arvamusi selle teema kohta välja öelnud, las ütlevad ka edaspidi, nad ei pea arvama nii nagu sina või mina arvame ju.

Ses mõttes pole mingit pealesurumist minumeelest, tavaline interneti mulin lihtsalt ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
maguasisu ärahoidmiseks on parim vahend täis kõht.Mis,nagu kõik (endised) magusasõltlased teavad,on täielik jama.

Ei ole täis kõht parim vahend, ja täisk õht üldse vaid kaudselt jak üsitavalt on seotud magusaisuga, seega ei oel täiskõhust pikemalt midagi siin rääkida.

Magusaisu on sisuliselt üks nupp inimese sees, selle vajutab eriti tõhusalt stress. See, kas menüüs oli rasvu palju või vähe ,ei puuduta seda nuppu küll eriti, kui üldse. Mina arvan, et soovitus rasva osakaalu tõsta magusaisu vähendamiseks on eelarvamus. Need praktikud eksivad, kes väidavad, et see rasvane toit magusaisu vähendab, see rasvane toit on neile muud moodi hea, seda võib uskuda, aga seetõttu nad ei peaks väitma et just magusaisu jaoks hea see on, magusaisu jaoks on hea hoopis muu, mis neil praktikutel kahesilma vahele jääb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×