Jump to content
Raul93

Magusaisu

Recommended Posts

Proteiinijook teeb kõhu rohkem täis kui süsivesikujook

Mingi kokkuvõte koos viidetega

Üks huvitav rotikatse

Palun.

Minu arvates võiks asja kokku võtta nii:

1) On kindel, et proteiin ja aedviljad (suure mahuga toit) tagavad pikaaegse kõhu täis püsimise võrreldes rasva ja SVga

2) Mõnedes katsetes inimestel omab rasv kõige väiksemat täiskõhutunnet tekitavat potentsiaali AGA nendes katsetes antakse rasva tavaliselt LISAKS baas SV toidule.

3) Rotid seevastu tarbivad rasvast saades vähem toitu edaspidi, seega neil on "täiskõhutunne".

SEEGA: parima ja kestvaima täiskõhutunde annab eine, mille makrokoostis on valk + rasv + madala SVga aedviljad. Biokeemiliselt halvima reaktsiooni annab kombinatsioon SV + rasv. Täiskõhutunne on otseselt seotud ka isuga tarbida täiendavat energiat.

M.O.T.T.

(rohkem ei viitsi)

Thx, hetkel ise ka ei saa linke lugeda, loen hiljem.

Aga esmapilgul tundub, et räägid täiskõhutunde kestvusest, mitte aga magusa-isust ja selel seosest menüü rasva osalusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Thx, hetkel ise ka ei saa linke lugeda, loen hiljem.

Aga esmapilgul tundub, et räägid täiskõhutunde kestvusest, mitte aga magusa-isust ja selel seosest menüü rasva osalusega.

Inglisekeelne termin "satiety" eesti keeles ei ole päris täpselt täiskõhutunne. Objektiks on nendes uuringutes muuhulgas ka see, palju täiendavaid kaloreid tarbitakse.

Magusaisu, muide, on seotud ka stressi ja muude asjadega. Loomulikult ei ole rasva tarbimine/mittetarbimine ainus osa valemis, aga väita, et see mingi suur müsteerium ainult oleks, pole ka õige.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Või siis joo kondenspiima, ega sa seda ei suuda nagunii palju lürpida enne kui isu täis :lol:

Kusagilt oleks nagu kuulnud, et kondenspiim on kasulik, ilmselt on siiski mõeldud ilma suhkruta varianti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina sain magusaisust tõeliselt lihtsalt ja ilma asendusi otsimata lahti. Lahendus: ma lihtsalt ei söönud seda. See oli nagu surnud ring - tekitas sõltuvust ja tahtsin üha enam. Nüüd söön vb sünnipäeval tüki paremat torti või kui midagi tõeliselt head lauapeale ette jääb. Ise ei osta magusat üldse. Nüüdseks piisab korra nädalas näiteks 21 grammisest Kinderi batoonist, millest ma tõesti loobuda ei tahagi. Samal päeval on vaja iseloomu palju, järgmisel päeval ei tule šokolaad meeldegi. :lol:

See on nii raske? Võib öelda, et ma olen ehtne naine ja varem polnud mingi probleem mitu tahvlit šokolaadi pintslisse panna. Aga tervisest hakkas kahju, kuna see aeg oli ainukeseks "soolaseks" toiduks kurgileib ka - organism oli kaloreid täis juba

Muudetud kasutaja Kassisilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olgu. Proovime nii. Magusaisu tekib siis, kui veresuhkru tase on madal, eks ole?

Ma arvan, et see pole tõene. Magusaisu ja veresuhkru tase ei ole seotud. Veresuhkru tase ja näljatunne on ilmselt seotud, aga mitte magusaisugap oel seal seost. Kas selle kohta mingit allikat ka on? Allikat selel kohta, kus öeldakse, et veresuhkru madal tase tekitab magusa isu?

Current research confirms what has been known for many years: a high-protein diet lowers blood glucose levels after meals in people with type 2 diabetes and improves overall glucose control.

Not surprisingly, many studies have shown clearly that eating fat gives by far the best control over blood glucose and insulin levels

http://www.second-opinions.co.uk/diabetics...ld-eat-fat.html

Su tahetud referenced ka:)

et see peax siis jrxi teooria kohta käima.

Thx. Aga, see jutt ei käi kuidagi magusa-isu kohta.

Teemaks pole täiskõhutunne, vaid magusa-isu.

Inglisekeelne termin "satiety" eesti keeles ei ole päris täpselt täiskõhutunne. Objektiks on nendes uuringutes muuhulgas ka see, palju täiendavaid kaloreid tarbitakse.

Magusaisu, muide, on seotud ka stressi ja muude asjadega. Loomulikult ei ole rasva tarbimine/mittetarbimine ainus osa valemis, aga väita, et see mingi suur müsteerium ainult oleks, pole ka õige.

Sinu postituses oligi jutt peamiselt täiskõhutundest jms, mitte aga magusa-isust. Need lingid ei rääkinud magusa-isust.

See, et magusaisu on seotud ka stressi ja muude asjadega, olen 100% nõus. Kuid, et ta on seotud menüü rasva protsendiga, sellegap ole siiani nõus, ja ootaan siiani, et keegi vastava seletuse annaks, et eksin selles osas.

Oluline on see, et rasvane toit seedib kaua, ja seetõttu tiksub on kauem täiskõhutunne, ja järelikult tõenäosus, et magusaisu tekib on väiksem ,sest kui kõht on täis, siis pole isu midagi süia, sh ka magusat. See täiskõhutunde seos magusaisuga on olemas, see on selge ja loogiline. Kuid magusaisu seos rasva hulgaga toidus- see poel kuidagi selge käesoleva momendini. Et kui keegi kunagi viitsib sel teemal mingeid ideid veel lisada, siis oleks hea kuulda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

damn, siis ole oma isule vastu :lol: , kui muude vahendite osas skeptiline ja järgi proovinud kõik võimalikud teooriad ja toitumise variandid, et magusaisu ei tekiks. isegi soovin aeg ajalt magusat ja näiteks tihti käivad RIMI ülemistest mune ostes neelud ka samas letis asuvate kondentspiima purkide järele, aga olen üle. krt, kui tahad miskit saavutada, siis ole oma isudest üle!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oluline on see, et rasvane toit seedib kaua, ja seetõttu tiksub on kauem täiskõhutunne, ja järelikult tõenäosus, et magusaisu tekib on väiksem ,sest kui kõht on täis, siis pole isu midagi süia, sh ka magusat. See täiskõhutunde seos magusaisuga on olemas, see on selge ja loogiline. Kuid magusaisu seos rasva hulgaga toidus- see poel kuidagi selge käesoleva momendini. Et kui keegi kunagi viitsib sel teemal mingeid ideid veel lisada, siis oleks hea kuulda.

Rasvasel toidul ja rasvasel toidul on vahe. Kartulipuder võib ka väga rasvane olla, kuid see ei ole võrreldav näiteks avokaadoga. Olulist osa mängivad süsivesikud.

Süsivesikurikas hommikusöök määrab ära suuna kogu päevaks - energeetilised vajadused langevad otsesesse sõltuvusse süsivesikute kättesaadavusest! Samuti igatseb aju pidevalt midagi magusat. Rasva ja valgurikka hommikusöögi korral kaob päevajooksul ära igasugune vajadus magusa järele!

Ise pole kunagi magusasõltlane olnud, kuid tuttava tütarlapse puhul oli küll kenasti näha, kuidas šokolaad võis kuudeks kappi seisma jääda, kui toitumine tasakaalu sai (süsivesikud jäid peamiselt ainult trennijärgsesse sööki, muul ajal kana, hapukoor, juurviljad jms).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
näiteks tihti käivad RIMI ülemistest mune ostes neelud ka samas letis asuvate kondentspiima purkide järele, aga olen üle. krt, kui tahad miskit saavutada, siis ole oma isudest üle!

Mina joon hommikuti kohvi 1 teelusika täie kondentspiimaga. Täiesti OK aga kaalule juurde ei anna :lol: .

Samas pole ma ka kunagi šokolaadi ja komme armastanud. Ju siis saan kogu vajaliku tavatoidust kätte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

SV rikkal toidul on tõesti omadus tekitada edasist soovi SV järgi (mis kassisilm ütles oma kogemusest).

Enda kogemuse põhjal - süsivesikurikka toidu pealt "maha tulemisel" füüsilised "võõrutusnähud" kestavad tavaliselt 1-2 päeva. Aga nagu suitsetamisegi puhul - oluliseimad ei ole mitte füüsilised võõrutusnähud vaid psühholoogiline sõltuvus (mis on ka tehniliselt võttes füsioloogiline, aga ikkagi teistsugune).

"Oluline on see, et rasvane toit seedib kaua, ja seetõttu tiksub on kauem täiskõhutunne, ja järelikult tõenäosus, et magusaisu tekib on väiksem ,sest kui kõht on täis, siis pole isu midagi süia, sh ka magusat. See täiskõhutunde seos magusaisuga on olemas, see on selge ja loogiline. Kuid magusaisu seos rasva hulgaga toidus- see poel kuidagi selge käesoleva momendini. Et kui keegi kunagi viitsib sel teemal mingeid ideid veel lisada, siis oleks hea kuulda."

Ma ei saa aru, millest sa siin aru ei saa:D

Ütled et saad aru, et rasvane toit (eriti rasv + valk) = pikem täiskõhutunne.

Ütled, et saad aru, et pikem täiskõhutunne = väiksem magusaisu.

Ütled, et EI saa aru, kuidas rasvane toit = väiksem magusaisu. WTF?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suhteliselt imelik teema areng. Teema algataja poolt on ainult kaks postitust - edasi areneb debatt hoopis uue kasutaja eestvedamisel... mis ei vii mitte kuhugi.

Milles probleem, ei suuda šokolaadiga võidelda??!! :lol:

On ainult üks ja väga konkreetne lahendus - enesedistsipliin!

Muudetud kasutaja Tigerkutsu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa aru, millest sa siin aru ei saa:D

Ütled et saad aru, et rasvane toit (eriti rasv + valk) = pikem täiskõhutunne.

Nõus.

Ütled, et saad aru, et pikem täiskõhutunne = väiksem magusaisu.

Jah.

Ütled, et EI saa aru, kuidas rasvane toit = väiksem magusaisu. WTF?

Jah, just nii, ei saagi aru saada. Sest relatsioon on selline:

"Täiskõhutunne (rasvarikkast toidust)-->väiksem magusaisu"

aga samas võib ju ka selliselt relatsiooni teha:

"Täiskõhutunne (süsivesikurikkast toidust)-->väiksem magusaisu"

Seega väita, et rasvarikas toit magusaisu vähendab on samaõige, kui, et süsivesikurikas toit vähendab magusaisu- senikaua, kuni kõht on täis pole oluline, millest see täis on. Seetõttu ongi jabur see seisukoht, et just rasvarikas toit maagiliselt magusaisu vähendaks. Seejuures isegi eksitav on sedalaadi väide. Jätab mulje, et makrotoit-aine "rasv" on maagilise võimega. See aga pole nii sama eesmärk täidab mistahes liiki toit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rasvasel toidul ja rasvasel toidul on vahe. Kartulipuder võib ka väga rasvane olla, kuid see ei ole võrreldav näiteks avokaadoga. Olulist osa mängivad süsivesikud.

Süsivesikurikas hommikusöök määrab ära suuna kogu päevaks - energeetilised vajadused langevad otsesesse sõltuvusse süsivesikute kättesaadavusest! Samuti igatseb aju pidevalt midagi magusat. Rasva ja valgurikka hommikusöögi korral kaob päevajooksul ära igasugune vajadus magusa järele!

Ise pole kunagi magusasõltlane olnud, kuid tuttava tütarlapse puhul oli küll kenasti näha, kuidas šokolaad võis kuudeks kappi seisma jääda, kui toitumine tasakaalu sai (süsivesikud jäid peamiselt ainult trennijärgsesse sööki, muul ajal kana, hapukoor, juurviljad jms).

hehee,

See tsitaat ütleb vaid seda, et kui kõht on täis, siis pole söögi-isu. Kas on nii selle tsitaadi mõte? Kui jah, siis täis-kõhutunde saame mitmel viisil ju, mitte ainult rasvadega, ja korrektsem oleks öelda "täiskõhutunne pärsib magusaisu", mitte aga pole vaja öelda "rasvane toit pärsib magusaisu".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et teema-algataja ongi selline.

Siit vastuküsimus: kaso led nõus, et kui sinu poolt pakutud omleti asemel süia torti, siis samuti ei soovi magusat hiljem?

1.Seda peab tema käest küsima.Ise ta seda väitnud ei ole.Seega jään enda juurde - ei ole olnud au taolist isikut kohata.

2.Ainult juhul,kui end oksendamiseni täis õgida ja ka siis mitte kauaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Imelik, kõik räägivad isudest - justkui keha vajaks. Minu meelest teemaalgatajal ka pigem psühholoogiline probleem - aju vajab. Või nohh.. sellest sõltuvusringist väljamurdmine on psühholoogiline.

Mõned nipid, millest minul oli kasu:

1) Võõrandumine on pikk protsess, muutus ei tule üleöö. Mitu nädalat tuli harjutada end muutusega, enne kui võtsin seda loomulikuna (mis ta ka peaks olema). Nt, et enam hilja õhtul ei söö magusat, kui.. siis ainult hommikul.

2) Aitas kindlate lemmikute kujunemine - minul olid nendeks piimašokolaad, omaküpsetatud koogid ning kohupiimakreem. Igasugstest küpsistest ja muust poekraamist hoidsin eemale. Kitsendas oluliselt valikut.

3) Kui magusaisu tekkis valel ajal.. nt bussipeatuses oodates R-Kioskis šokolaadiriuulit silmitsedes, tegin pisikese jalustuskäigu - läks kähku üle.

4) Vee joomine ka aitas - sageli oli isu ja janu sassis

5) Peale pikka päeva tuli hirmus isu magusa järgi, ajaga õppisin oma keha tundma ja sain aru, et ta vajab lihtsalt energiat - kvaliteetset energiat

6) Vaba päeva hommikul käisid neelud jälle magusa järgi - pakkisin spordikoti ja kadusin jõusaali

7) Kui mees kadus sõjaväkke, sadasi kohe pood ja ostsin kolm tahvlit šokolaadi kurvastusest - ladusin aga koju jõudes kõik koduste ette lauale, ise ei puutunud - aitab ka siis, kui on häbeneda oma hirmsat magusaisu teiste ees

8) Magusa asendamine nt kuivatatud puuviljade, datlite ja pähklitega minul ei õnnestunud - need läksid ka liiga kergelt alla

9) Avastasin, et porgandid maitsevad väga hästi ja näiteks maitsestatud jogurt maitseb samahea kui jäätis (ainult siis kui pole jäätise maitset kaua tundnud)

10) Kui mees kõrval šokolaadi nosis ja mulle pakkus, keeldusin juba väiksest ampsust - isu oleks ju tekkinud

11) Kõige efektiivsem - hakkasin lisaks praegusele treeningule lippama ka cross-traineril, sealne (umbkaudne?) kaloriarvestaja oli piisavalt efektiivne - ma nägin oma silmaga, kui palju ma pean seal masinal lippama, et maha saada tahvel šokolaadi.

Kõik on psühholoogiline. Sest ainuke kord kui mu keha lausa karjus coca-cola järgi (ma ei joo kunagi cocat), oli siis kui oli füüsiliselt väga raske päev. Selge.. süsivesikuid vaja, aga kas just neid, mis šokolaadis? See psühholoogiline magusaisu tabas enamasti täis kõhuga.. kõlgutasin ainult jalgu ja haudusin peas "tahaks midagi, tahaks midagi". Sry.. keha küll seda ei väitnud. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hehee,

See tsitaat ütleb vaid seda, et kui kõht on täis, siis pole söögi-isu. Kas on nii selle tsitaadi mõte? Kui jah, siis täis-kõhutunde saame mitmel viisil ju, mitte ainult rasvadega, ja korrektsem oleks öelda "täiskõhutunne pärsib magusaisu", mitte aga pole vaja öelda "rasvane toit pärsib magusaisu".

OMG! :lol: Mina loobun.

Enda kogemuse põhjal - süsivesikurikka toidu pealt "maha tulemisel" füüsilised "võõrutusnähud" kestavad tavaliselt 1-2 päeva. Aga nagu suitsetamisegi puhul - oluliseimad ei ole mitte füüsilised võõrutusnähud vaid psühholoogiline sõltuvus (mis on ka tehniliselt võttes füsioloogiline, aga ikkagi teistsugune).

Mina tulin maha kolm korda. Esimesel kahel korral läks enesetunne väga kehvaks, iiveldus, nõrkus, isutus. Kolmandal korral polnud enam mingeid probleeme. Ja olgu ka öeldud, et minu nõrkus ei olnud magus, vaid kartul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hehee,

See tsitaat ütleb vaid seda, et kui kõht on täis, siis pole söögi-isu. Kas on nii selle tsitaadi mõte? Kui jah, siis täis-kõhutunde saame mitmel viisil ju, mitte ainult rasvadega, ja korrektsem oleks öelda "täiskõhutunne pärsib magusaisu", mitte aga pole vaja öelda "rasvane toit pärsib magusaisu".

Kaua püsib täiskõhutunne süsivesikurikka toiduga ?

Kaua püsib täiskõhutunne rasvarikka toiduga ?

Sa ei loe ridade vahelt üldse vist ? Tsitaadis on kirjas selge sõnaga, mis juhtub, kui sööd sv või rasvu. Muidugi rasvad annavad pikema täiskõhutunde, aga miks sa igat lauset väänad ja keerad ning ei taha tunnistada, et teistelgi on õigus. Kui soovid kindla peale välja minna, soovitan rääkida Fred Antsoniga. Või järsku lased temalgi viiteid ja allikaid välja tuua, kus tema seda kõike teab ? :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaua püsib täiskõhutunne süsivesikurikka toiduga ?

Kaua.

Kaua püsib täiskõhutunne rasvarikka toiduga ?

Samuti kaua. Võib püsida vähem kui süsikate-variandi korral, juhul kui ports väike oli.

Sa ei loe ridade vahelt üldse vist ?

Miks ma seda tegema peaks üleüldse? Ja ma ei mõista, mis reavahed arusaamatuks jäid?

Tsitaadis on kirjas selge sõnaga, mis juhtub, kui sööd sv või rasvu. Muidugi rasvad annavad pikema täiskõhutunde, aga miks sa igat lauset väänad ja keerad ning ei taha tunnistada, et teistelgi on õigus. Kui soovid kindla peale välja minna, soovitan rääkida Fred Antsoniga. Või järsku lased temalgi viiteid ja allikaid välja tuua, kus tema seda kõike teab ? :lol:

Ma kommenteerisin toda tsitaati. Sealt tsitaadist pole nagu midagi välja lugeda. Ma seletasin juba, mida sealt tsitaadist välja loeb- täiskõhutunde ajal pole söögiisu. Seda täiskõhutunnet tekitab suvalise toiduga, mitte rasvarikka toiduga. Seega on sama korrektne öelda, et "riis pärsib magusaisu", kuna ka riisist saab täiskõhutunde. Siit ka möödarääkimine, kui soovitatakse, et söö rohkem rasvu, siis magusaisu kaob- see pole ju õige, võin ju samahästi süüua riisi ja pole magusaisu ning juua toiduõli vähemas koguses ja olla näljas ja magusaisus. Ma ei soovi kellegi teadmisi kaaluda, sooviks ühte esimesi postitusi siin kommenteerida, kus soovitati rasvade hulka tõsta kuna see pidavat magusaisu vähendada, ma ei ole selle soovitusega päris kuidagi.

Miks ma Fred-iga rääkima peaks? Samahästi võib iga suvaline isik siit foorumist kunagi tulevikus proovida käesoleva teema suhtes midagi öelda, las neil ollab see võimalus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Isiklikult minu puhul on jutt,et süsivesikurikka ja rasvarikka toidu puhul püsib kõht ühtemoodi täis täielik jama.

Ei ole nii.Süsivesikurikka toidu järel läheb kõht tühjaks kiiremini.Palju kiiremini - vaatamata suuremale kaloraazhile.

Ja jälle - ei tunne inimest,kelle puhul see nii Ei oleks.

Täpselt sama lugu magusaisuga.

Kui kellelegi meeldib sel teemal edasi targutada - andku minna.Too rasvad-süsivesikud-võrdsed sõnademulin meenutab kangesti Zenoni apooriaid - intellektuaalselt 'uvitav lugemine,aga praktilist väärtust vähe, :lol:

----

btw,kohe on näha,et ükski siin sõna võtnu ei ole kunagi olnud tõeliselt paks, :D

Nimelt - TÄISKÕHUTUNNE MAGUSAST elik süsivesikutest EI VÄHENDA MAGUSAISU.Et see magusaisu lühiajaliselt kaoks,peab end silmini täis õgima sõna kõige otsesemas mõttes.

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaua.

Samuti kaua. Võib püsida vähem kui süsikate-variandi korral, juhul kui ports väike oli.

Miks ma seda tegema peaks üleüldse? Ja ma ei mõista, mis reavahed arusaamatuks jäid?

Ma kommenteerisin toda tsitaati. Sealt tsitaadist pole nagu midagi välja lugeda. Ma seletasin juba, mida sealt tsitaadist välja loeb- täiskõhutunde ajal pole söögiisu. Seda täiskõhutunnet tekitab suvalise toiduga, mitte rasvarikka toiduga. Seega on sama korrektne öelda, et "riis pärsib magusaisu", kuna ka riisist saab täiskõhutunde. Siit ka möödarääkimine, kui soovitatakse, et söö rohkem rasvu, siis magusaisu kaob- see pole ju õige, võin ju samahästi süüua riisi ja pole magusaisu ning juua toiduõli vähemas koguses ja olla näljas ja magusaisus. Ma ei soovi kellegi teadmisi kaaluda, sooviks ühte esimesi postitusi siin kommenteerida, kus soovitati rasvade hulka tõsta kuna see pidavat magusaisu vähendada, ma ei ole selle soovitusega päris kuidagi.

Miks ma Fred-iga rääkima peaks? Samahästi võib iga suvaline isik siit foorumist kunagi tulevikus proovida käesoleva teema suhtes midagi öelda, las neil ollab see võimalus.

Oohoo, see küll uudis, et süsivesikurikka toiduga püsib kõht kaua täis. No muidugi sel juhul, kui sisse on aetud pool kilo makarone. Ja milleks ?

Ja muidugi püsib kõht lühemat aega täis, kui portsjon väike oli :lol: Ükskõik, millega ka tegu pole.

Ja milleks ajada endale siis suvalist toitu sisse millega saab täiskõhutunde natukeseks, kui süüa valitud toitu, mis on tervislikum ja omab otstarvet ning kõht püsib kauem täis. Ja muidugi toiduõlist ei saa kõhtu täis, kuna see ei lähe alla mitte eriti hästi(arvatavasti enamikel).

See on nagu nõiaring, kui sellel teemal vaielda. Sest ma ei saa mitte kuramuse pärast aru, miks sa oled nii vastu rasvarikastele toitudele. Tundub, nagu otsid lihtsalt üht põhjust, miks ei peaks rasvu sööma ja see põhjus on siis see, et rasvad ei vähenda magusaisu ? Kui sa nii kindel oled selles, siis too viiteid/linke. Parimal võimalusel katseta ise seda enda peal või oled juba seda teind, et nii hästi tead - süües rohkem süsivesikuid(kartul, makaronid, riis, kaerahelbed jne) ja vähem rasvu või siis rasva+valgu rikast toitu ? Sest mina ja arvatavasti paljud siin söövad esimese põhimõtte järgi. Ja ma võin väita, et see töötab. Varem ei olnud mulgi toitumine korras. Tähendab seda, et kõht oli küll kogu aeg täis, kuid süsivesikute, rasvade ja valkude suhe polnud õige ning magusisu oli meeletu tekkima. Peale seda, kui muutsin oma toitumispõhimõtteid, muutus ka magusisu. Šokolaadid, kommid ja muud magusad võivad nii kaua mul kapis seista, kuni nad riknema lähevad(kuid vaevalt šokolaad riknema läheb :D)

See pole mingi arutamine, kui kõik räägivad nii, mis on pigem õige, kuid sina ütled teist. No sellest ka see, et toitumisharjumused teised ?

Miks peaks igal suvalisel olema võimalus midagi öelda - no muidugi seetõttu, et siis on hea väiteid ümber lükata. :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Isiklikult minu puhul on jutt,et süsivesikurikka ja rasvarikka toidu puhul püsib kõht ühtemoodi täis täielik jama.

Ei ole nii.Süsivesikurikka toidu järel läheb kõht tühjaks kiiremini.Palju kiiremini - vaatamata suuremale kaloraazhile.

Ja jälle - ei tunne inimest,kelle puhul see nii Ei oleks.

Täpselt sama lugu magusaisuga.

Kui kellelegi meeldib sel teemal edasi targutada - andku minna.Too rasvad-süsivesikud-võrdsed sõnademulin meenutab kangesti Zenoni apooriaid - intellektuaalselt 'uvitav lugemine,aga praktilist väärtust vähe, :lol:

----

btw,kohe on näha,et ükski siin sõna võtnu ei ole kunagi olnud tõeliselt paks, :D

Nimelt - TÄISKÕHUTUNNE MAGUSAST elik süsivesikutest EI VÄHENDA MAGUSAISU.Et see magusaisu lühiajaliselt kaoks,peab end silmini täis õgima sõna kõige otsesemas mõttes.

Ma uurin Zanonit hiljem.

See väljend -rasvad-süsivesikud-võrdsed - on just see millest räägin, oled õigesti aru saanud. Need ongi võrdsed magusaisu suhtes. Täiskõhutunde kestuse jaoks jaoks võivad nad mitte-võrdsed olla, kuid see kestus ei ole seotud magusaisuga. Magusaisu üleüldse on seotud tõenäoselt täiskõhutundega võib-olla 3% tähtsus-kaalus, kui sedagi, magusaisu sõltub peamiselt muudest atribuutidest, mida siin osaliselt ka eespool nimetati. Seetõttu, on mõttetu soovitus "söö rohkem rasvu, see vähendab magusaisu", samahästi võiks öelda "söö rohkem kartuliputru, seevähendab magusaisu".

--

(Esmamuljena saan aru, et Zenon-i puhul võib lühidalt kokku võtta tema metoodika sellega, et ta "kaudsete tõestuste abil" vaidlusi võitis? Kaudsed selles mõttes ilmselt, et kui on tõene järelduvus-seos "1-->2-->3", siis saab tõestada või ümber lükata, vastavalt soovile, väite et 1 ja 3 pole seotud, kuni tulemuseni 3 võib viia ka muu ahel, näiteks ilmselt selline "0-->2-->3", kus 0 ei ole sama mis 1, või vastavalt soovile võib tõestada, et justnimelt on tõene, et 1 ja 3 on seotud, kuna leidub järelduvus-seos järelduvus-seos "1-->2-->3". Ma saan nii aru Zenoni kaudsete tõestuste asjaolust. Seetõttu too isik vist kuulus ongi? Selline kaudne tõestus protsess ilmselt ongi ,et mõnet isarnane käesoelva teemaga ilmselt. Paranda kui eksin. )

Muudetud kasutaja asdfghjkl poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oohoo, see küll uudis, et süsivesikurikka toiduga püsib kõht kaua täis. No muidugi sel juhul, kui sisse on aetud pool kilo makarone.

See pole mingi uudis, see on reaalne tõde, et enamik inimesi sööb suvalise söögi lõunaks, näiteks prae sööklast, ja neil püsib kõht täis õhtuni.

Ja milleks ?

Ja muidugi püsib kõht lühemat aega täis, kui portsjon väike oli :lol: Ükskõik, millega ka tegu pole.

Just. Seega väide, et "söö rohkem rasva, sisi on magusaisu väiksem" on vale.

Ja milleks ajada endale siis suvalist toitu sisse millega saab täiskõhutunde natukeseks, kui süüa valitud toitu,

See on teine teema. minuarust poel täiskõhutunne kuigi määrav magusaisu jaoks, aga kas tegu on 0% kaaluse mõjuga või 3% mõjuga, seda ei oska spekuleerida. Pigem määravad selle isu muud asjaolud, seejuures tundubk ieriti vale just rõhutada rasva olulisust magusaisu mõjule.

Ja muidugi toiduõlist ei saa kõhtu täis, kuna see ei lähe alla mitte eriti hästi(arvatavasti enamikel).

Me küll kasutame siin terminit "täiskõhutunne", kuid me mõtleme siin üldist energilist olekut, et kehas hõljuks ajahetkel ühtlaselt piisavalt energiat koguaeg.

Täiskõhutunde võib tekitada teatud muud asjad, paisuvad toitained ilmselt jms. Need ei pruugi olla rasvad. Et räägime täiskõhutundest selles mõttes siis, kuid õige oleks rääkida magusaisust üleüldse, mis on teine omaette olev asi.

Sest ma ei saa mitte kuramuse pärast aru, miks sa oled nii vastu rasvarikastele toitudele.

Ma seletasin vist eespool, et ma ei näe, et oleks korrektne soovitada rasva osalust menüüs tõsta sel eesmärgil, et see magusaisu võiks vähendada. See ei vähenda mingit magusaisu. Vastu pole ma millegile, siiani poel saanud seletust, miks rasvarikast menüüd soovitada, seetõttu on pikaks veninud arut-elu, kuid mis siis, las venib.

Kui sa nii kindel oled selles, siis too viiteid/linke.

Samahästi võiks linke tuua need, kes rasv+magusaisu ideed arvavad õige olevat.

Ma võin vahetada pooli küll nö, ja selgelt need lingid tuua, mis "rasv magusaisu vähenduseks" juttu kinnitavad, aga seda võin proovida hiljem kunagi, las praegu jääda nii nagu on, et ootan siiani miskit seletust teistelt.

--

probleem on pigem kahe kõrvavahel kuid otseselt toitumises.

Teised arvavad teisiti. Ja peamiselt nii, et toitumine määrab magusaisu, ja täpsemalt just rasv toidus määrab magusaisu.

Muudetud kasutaja asdfghjkl poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×