Jump to content
Raul93

Magusaisu

Recommended Posts

Väga vastik probleem. Selline magusaisu et täitsa lõpp.

Mõni päev on nii et söön mingi paki kommi ja lasen veel paar sokolaadi batooni ka veel otsa ja ikka on tunne, et sööks veel. Nii kaua pean vastu et söön õige toidu ära, söön kõhu nii täis et mitte midagi ei tohiks enam kõhtu mahtuda, aga no ikkagi on magusa jaoks ruumi. Kaalu saate ajal said inimesed teha treeneritele kysimusi ja juhtusin lugema et võiks võta hommikul lusikatäie mett, et siis peaks nagu leevendama päeva jooksul tekivat magusaisu, aga no ei midagi... Et äkki keegi oskab välja pakkuda mingeid häid lahendusi kuidas magusaisu ära ajada vms? Lisaks selle veel et põhilised neelud käivad ikkagi sokolaadi järele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga vastik probleem. Selline magusaisu et täitsa lõpp.

Mõni päev on nii et söön mingi paki kommi ja lasen veel paar sokolaadi batooni ka veel otsa ja ikka on tunne, et sööks veel. Nii kaua pean vastu et söön õige toidu ära, söön kõhu nii täis et mitte midagi ei tohiks enam kõhtu mahtuda, aga no ikkagi on magusa jaoks ruumi. Kaalu saate ajal said inimesed teha treeneritele kysimusi ja juhtusin lugema et võiks võta hommikul lusikatäie mett, et siis peaks nagu leevendama päeva jooksul tekivat magusaisu, aga no ei midagi... Et äkki keegi oskab välja pakkuda mingeid häid lahendusi kuidas magusaisu ära ajada vms? Lisaks selle veel et põhilised neelud käivad ikkagi sokolaadi järele.

Sööd päevas liiga vähe rasvu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Okei ,aga kas on olemas mingid kindlad rasvad mida peaks sööma või lihtsalt korralikum kogus võid pudrule jne?

Pähklid on head, aga nad on nii head, et nendega on kerge liiale minna. Hapukoort pane toitudele jne. Võid võid ka süüa, 93.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Okei ,aga kas on olemas mingid kindlad rasvad mida peaks sööma või lihtsalt korralikum kogus võid pudrule jne?

Head rasvad.Avokado,kookoshelbed,pähklid,kalaõli,hapukoor etc.

Vaata voorumis ringi,kasuta otsingut - otsi üles kaasfoorumlase austatud spetsialist hr.ROtteri näidismenüü.

Tahaks kangesti näha inimest,kes peale seal toodud hommikust singiomletti avokado,tomati ja hapukoorega(brokkoli oli vist kah) päeva jooksul veel magusat himustaks, :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kust te muidu võtate seda, et magusaisu ja rasvane toit on korrelatsioonis omavahel? Kas sellest, et kuulsite kuskil foorumis seda väidet kellegi poolt, või seetõttu, et lugesite läbi ühe artikli kusagil foorumis või? Ma praktiliselt ise ei ole küll täheldanud, et magusaisu suureneks või väheneks sellest, milline menüü mul on. Lisaks ei tähelda ka energilisuse/erksuse sõltuvust menüüst. Erenrgiline olen seetõttu, et selline on isiksus jms psühholoogiline, söön ma hetkel saia või joon õli, ei muuda seal midagi. Magusat söön harva koguaeg, seejuures menüü kõigub aeg-ajalt süsivesikute rohke sisalduse juurde, ja seejärel Atkinsi dieeti kanti, see magusaisu mingit korrelatsiooni küll ei ole näidanud menüüga, see isu tekib aju kapriiside jms normaalsete nähtuste pärast, mitte aga mingi menüü tõttu. Niiet minu jaoks arusaamatu see jutt et "toidurasva hulk ja magusaisu on korrelatsioonis".

Selline mõttekäik siis teile järelemõtlemiseks, ümber-lükkamiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga vastik probleem. Selline magusaisu et täitsa lõpp.

Mõni päev on nii et söön mingi paki kommi ja lasen veel paar sokolaadi batooni ka veel otsa ja ikka on tunne, et sööks veel. Nii kaua pean vastu et söön õige toidu ära, söön kõhu nii täis et mitte midagi ei tohiks enam kõhtu mahtuda, aga no ikkagi on magusa jaoks ruumi. Kaalu saate ajal said inimesed teha treeneritele kysimusi ja juhtusin lugema et võiks võta hommikul lusikatäie mett, et siis peaks nagu leevendama päeva jooksul tekivat magusaisu, aga no ei midagi... Et äkki keegi oskab välja pakkuda mingeid häid lahendusi kuidas magusaisu ära ajada vms? Lisaks selle veel et põhilised neelud käivad ikkagi sokolaadi järele.

Kasvata iseloomu või söö komme edasi nii lihtne see ongi . Kui täis kõhu peale kombeks kilo komme sisse ahmida siis vast rasva söömine sind küll ei aita :P . Huvi pärast küsin , et mida sa üldse päeva lõikes sööd ? Ja kui vana oled? Ega lastele kommi keelata ei saa , aga küll võib kommikoti peitu panna ja aeg ajalt mõned kätte anda. :P

Kui kommiisu söö õuna parem..

Muudetud kasutaja Okk poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kust te muidu võtate seda, et magusaisu ja rasvane toit on korrelatsioonis omavahel? Kas sellest, et kuulsite kuskil foorumis seda väidet kellegi poolt, või seetõttu, et lugesite läbi ühe artikli kusagil foorumis või? Ma praktiliselt ise ei ole küll täheldanud, et magusaisu suureneks või väheneks sellest, milline menüü mul on. Lisaks ei tähelda ka energilisuse/erksuse sõltuvust menüüst. Erenrgiline olen seetõttu, et selline on isiksus jms psühholoogiline, söön ma hetkel saia või joon õli, ei muuda seal midagi. Magusat söön harva koguaeg, seejuures menüü kõigub aeg-ajalt süsivesikute rohke sisalduse juurde, ja seejärel Atkinsi dieeti kanti, see magusaisu mingit korrelatsiooni küll ei ole näidanud menüüga, see isu tekib aju kapriiside jms normaalsete nähtuste pärast, mitte aga mingi menüü tõttu. Niiet minu jaoks arusaamatu see jutt et "toidurasva hulk ja magusaisu on korrelatsioonis".

Selline mõttekäik siis teile järelemõtlemiseks, ümber-lükkamiseks.

Palju sa ise praktiliselt süsteemselt oma toitumist ja sellest tulenevaid kehalisi ja vaimseid muutuseid oled jälginud?

Kui sa nt. kuu aega näljas oled, kas sa oled ikka sama energiline "isiksus"? Kas kui sa jood 3 tassi kohvi, ei muutu sa erksamaks? Kui jood pudeli viina siis loiumaks? Pannitäe praekartuleid soustiga unisemaks?

Ja mida muud on "aju kapriisid" kui füsioloogiline nähtus, mis on seotud füsioloogiliste protsessidega, mis muuhulgas on seotud toitumisega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige lihtsam lahendus on see, et ei osta koju mõttetut magusat kraami. Ostad vaid natuke tervislikumat magusat - värsked ja kuivatatud puuviljad, mahlad, kohupiimad, jogurtid, mesi, pähklivõi, müsli- ja proteiinibatoonid, tume šokolaad - ja sedagi muidugi mõistlikes kogustes.

Räägitakse jah, et kroomi või rasvase tarbimine võtab magusaisu ära. Aga eks see siiski rohkem ikka psühholoogiline värk ja enesekontroll ole, inimene tahab ju elust mõnu tunda ja nö meelelahutussöömine on kahtlemata üks meeldivamaid tegevusi. Kui teed tugeva trenni, siis pärast seda on kiired süsivesikud asjakohased. Ja sedasi toimib ka põhimõte - enne töö, siis lõbu.

Pead lihtsalt tugev olema, harjumustest ja isudest võitu saama!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Räägitakse jah, et kroomi või rasvase tarbimine võtab magusaisu ära.

Minumeelest see kroomi müüt on juba ümber lükatud:)

Aga teema juurde tagasi tulles: asdfghjkl

Mina võin vähemalt enda eest rääkides küll öelda, et magusaisu oleneb toitumisest. Praegu söön tavalisest enam ja magusaisu puudub täielikult.

Söö üks pool kilo pastat rasvase lõhekastmega näiteks ja ütle et ei tõmba silma kinni:)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minumeelest see kroomi müüt on juba ümber lükatud:)

Aga teema juurde tagasi tulles: asdfghjkl

Mina võin vähemalt enda eest rääkides küll öelda, et magusaisu oleneb toitumisest. Praegu söön tavalisest enam ja magusaisu puudub täielikult.

Söö üks pool kilo pastat rasvase lõhekastmega näiteks ja ütle et ei tõmba silma kinni:)?

Sa räägid seda ma arvan, et "söö kõht eriti täis, siis pole isu ei magusa ega muu järele."

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa räägid seda ma arvan, et "söö kõht eriti täis, siis pole isu ei magusa ega muu järele."

Võin enda kogemusest rääkida, et kui söön regulaarselt iga kolme tunni tagant (ja mu toidukorrad sisaldavad päris palju rasva) siis ei teki mingit isugi magusa järele. Samas kui ei saa normaalselt süüa ja pean leppima mingi asendusega toidukorras (mis ei sisalda rasvu) siis on juba 2tunni pärast kõht tühi ja mõtetesse ilmub šokolaad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võin enda kogemusest rääkida, et kui söön regulaarselt iga kolme tunni tagant (ja mu toidukorrad sisaldavad päris palju rasva) siis ei teki mingit isugi magusa järele. Samas kui ei saa normaalselt süüa ja pean leppima mingi asendusega toidukorras (mis ei sisalda rasvu) siis on juba 2tunni pärast kõht tühi ja mõtetesse ilmub šokolaad.

No aga miks sa siis soovitad selle juures rasvahulka toidus tõsta, mis see toidurasv siia puutub et kõht täis oleks? Kõht võib täis olla ükskõik missugustest mikrotoitainetest, see pole oluline et ta rasvast täis oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Palju sa ise praktiliselt süsteemselt oma toitumist ja sellest tulenevaid kehalisi ja vaimseid muutuseid oled jälginud?

Kui sa nt. kuu aega näljas oled, kas sa oled ikka sama energiline "isiksus"? Kas kui sa jood 3 tassi kohvi, ei muutu sa erksamaks? Kui jood pudeli viina siis loiumaks? Pannitäe praekartuleid soustiga unisemaks?

See kui ma kuu aega näljas olen, pole ma energiline seetõttu, et pole energiat, magusad pudinad või rasvased toidud ei puutu sellesse üldse.

Uimasus ja erksus ja magusavajadus minu arust ei sõltu toidu makro-atribuutidest.

Ja mida muud on "aju kapriisid" kui füsioloogiline nähtus, mis on seotud füsioloogiliste protsessidega, mis muuhulgas on seotud toitumisega?

Lõpptulemusena on kõik füsioloogiline, kuid siin me ei tea, mis laadi füsioloogiaga o ntegu. Mina arvan, et mistahes söögi "makrotoitainete kaart" ei tekita füsioloogiat, mis magusa isu mõjutaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kust te muidu võtate seda, et magusaisu ja rasvane toit on korrelatsioonis omavahel? Kas sellest, et kuulsite kuskil foorumis seda väidet kellegi poolt, või seetõttu, et lugesite läbi ühe artikli kusagil foorumis või? Ma praktiliselt ise ei ole küll täheldanud, et magusaisu suureneks või väheneks sellest, milline menüü mul on. Lisaks ei tähelda ka energilisuse/erksuse sõltuvust menüüst. Erenrgiline olen seetõttu, et selline on isiksus jms psühholoogiline, söön ma hetkel saia või joon õli, ei muuda seal midagi. Magusat söön harva koguaeg, seejuures menüü kõigub aeg-ajalt süsivesikute rohke sisalduse juurde, ja seejärel Atkinsi dieeti kanti, see magusaisu mingit korrelatsiooni küll ei ole näidanud menüüga, see isu tekib aju kapriiside jms normaalsete nähtuste pärast, mitte aga mingi menüü tõttu. Niiet minu jaoks arusaamatu see jutt et "toidurasva hulk ja magusaisu on korrelatsioonis".

Selline mõttekäik siis teile järelemõtlemiseks, ümber-lükkamiseks.

Mul ei ole sellele :

Tahaks kangesti näha inimest,kes peale hommikust singiomletti avokado,tomati ja hapukoorega(brokkoli oli vist kah) päeva jooksul veel magusat himustaks

midagi lisada kui et tõesti tahaks siukest inimest kohata.

Põhjenduste-selgituste otsimisega tegelegu teised,minu kompetents saab siinjuures kahjuks otsa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See kui ma kuu aega näljas olen, pole ma energiline seetõttu, et pole energiat, magusad pudinad või rasvased toidud ei puutu sellesse üldse.

Uimasus ja erksus ja magusavajadus minu arust ei sõltu toidu makro-atribuutidest.

Lõpptulemusena on kõik füsioloogiline, kuid siin me ei tea, mis laadi füsioloogiaga o ntegu. Mina arvan, et mistahes söögi "makrotoitainete kaart" ei tekita füsioloogiat, mis magusa isu mõjutaks.

Teame küll. Veresuhkru taseme ning insuliini taseme, samuti mitmete neuropeptiidide tase on nii rottides kui inimestes seostatud erinevate isude ja käitumistega.

Oma arvamuseks jääb sulle alati õigus:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Uimasus ja erksus ja magusavajadus minu arust ei sõltu toidu makro-atribuutidest.

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=4631

Loe siis see läbi. Siin vähemalt su uimasuse ja erksuse vastu.

Ja magusavajadus tekib minu arusaamade järgi siis, kui kehal on puudu n.ö. ehitusmaterjalist. Kui sööd magusaisu peale korraliku söögi siis sul ju see magusaisu kaob ära? S.t. kui sul on toitumine pidevalt korras ehk tuleb pidevalt peale kvaliteetset ehitusmaterjali ja energiat, siis ei teki kehal tahtmist saada seda suhkrust..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teame küll. Veresuhkru taseme ning insuliini taseme, samuti mitmete neuropeptiidide tase on nii rottides kui inimestes seostatud erinevate isude ja käitumistega.

Kui sa väidad, et kuskil on tõestatud, et magusaisu ei teki kui süüa rasvarikast toitu, siis võiksid tuua selle allika, kus see on tõestatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul ei ole sellele :

Tahaks kangesti näha inimest,kes peale hommikust singiomletti avokado,tomati ja hapukoorega(brokkoli oli vist kah) päeva jooksul veel magusat himustaks

midagi lisada kui et tõesti tahaks siukest inimest kohata.

Ma arvan, et teema-algataja ongi selline.

Siit vastuküsimus: kaso led nõus, et kui sinu poolt pakutud omleti asemel süia torti, siis samuti ei soovi magusat hiljem?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siit vastuküsimus: kaso led nõus, et kui sinu poolt pakutud omleti asemel süia torti, siis samuti ei soovi magusat hiljem?

Kui palju hiljem? :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=4631

Loe siis see läbi. Siin vähemalt su uimasuse ja erksuse vastu.

Ja magusavajadus tekib minu arusaamade järgi siis, kui kehal on puudu n.ö. ehitusmaterjalist. Kui sööd magusaisu peale korraliku söögi siis sul ju see magusaisu kaob ära? S.t. kui sul on toitumine pidevalt korras ehk tuleb pidevalt peale kvaliteetset ehitusmaterjali ja energiat, siis ei teki kehal tahtmist saada seda suhkrust..

Seal artiklis pole allikaid, ja artikkel tundub olema stiilis "aju on keerukas ja uurimata, aga mõnede uuringute baasil võiks arvata erksuse kohta nii, et natuke on erksam tunne, kui on rasvarikkam toit.".

Sina arvad, et magusavajadus tekib kui ehitusmaterjali või energiat on puudu eksole. Teised arvavad teisiti siin Teemas.

Mina arvan, et rasv kui makrotoitaine ei määra midagi magusa vajaduses, kui poel sellekohast uuringut ette näidata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olgu. Proovime nii. Magusaisu tekib siis, kui veresuhkru tase on madal, eks ole?

Current research confirms what has been known for many years: a high-protein diet lowers blood glucose levels after meals in people with type 2 diabetes and improves overall glucose control.

Not surprisingly, many studies have shown clearly that eating fat gives by far the best control over blood glucose and insulin levels

http://www.second-opinions.co.uk/diabetics...ld-eat-fat.html

Su tahetud referenced ka:)

et see peax siis jrxi teooria kohta käima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proteiinijook teeb kõhu rohkem täis kui süsivesikujook

Mingi kokkuvõte koos viidetega

Üks huvitav rotikatse

Palun.

Minu arvates võiks asja kokku võtta nii:

1) On kindel, et proteiin ja aedviljad (suure mahuga toit) tagavad pikaaegse kõhu täis püsimise võrreldes rasva ja SVga

2) Mõnedes katsetes inimestel omab rasv kõige väiksemat täiskõhutunnet tekitavat potentsiaali AGA nendes katsetes antakse rasva tavaliselt LISAKS baas SV toidule.

3) Rotid seevastu tarbivad rasvast saades vähem toitu edaspidi, seega neil on "täiskõhutunne".

SEEGA: parima ja kestvaima täiskõhutunde annab eine, mille makrokoostis on valk + rasv + madala SVga aedviljad. Biokeemiliselt halvima reaktsiooni annab kombinatsioon SV + rasv. Täiskõhutunne on otseselt seotud ka isuga tarbida täiendavat energiat.

M.O.T.T.

(rohkem ei viitsi)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×