Jump to content
anon

Küsimused kava kohta

Recommended Posts

Olen 16-aastane, 173cm pikk ja 73kg. Jõusaalis käidud pool aastat ja põhimõtteliselt peaks mingi põhi all olema. Surun rinnalt 53kg. Jõusaalis käin 3 korda nädalas.

Igatahes pole ma kunagi suutnud tõmmata ühtegi lõuatõmmet. Mida ma peaksin treenima/ mis harjutusi tegema, et vähemalt ükski ära teha? Ma kujutan ette, et peale esimese ära tegemist peaks asi kergemini arenema hakkama, kasvõi ühekaupa tehes.

Teiseks, kui tähtis on jõusaalis käimisel jalgade treenimine? Mulle on räägitud, et valesti treenimisel võib kasv kinni jääda ning ega ma eriti entuasistlik selles asjas ka pole ning nii see ongi soiku jäänud.

Praegusest kavast niipalju, et olen teinud oma kava järgi, mis kõike natukene treenima peaks. Kavatsen aga võtta ühe edasijõudnute kavadest. Kumb oleks parem?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen 16-aastane, 173cm pikk ja 73kg. Jõusaalis käidud pool aastat ja põhimõtteliselt peaks mingi põhi all olema. Surun rinnalt 53kg. Jõusaalis käin 3 korda nädalas.

Igatahes pole ma kunagi suutnud tõmmata ühtegi lõuatõmmet. Mida ma peaksin treenima/ mis harjutusi tegema, et vähemalt ükski ära teha? Ma kujutan ette, et peale esimese ära tegemist peaks asi kergemini arenema hakkama, kasvõi ühekaupa tehes.

Teiseks, kui tähtis on jõusaalis käimisel jalgade treenimine? Mulle on räägitud, et valesti treenimisel võib kasv kinni jääda ning ega ma eriti entuasistlik selles asjas ka pole ning nii see ongi soiku jäänud.

Praegusest kavast niipalju, et olen teinud oma kava järgi, mis kõike natukene treenima peaks. Kavatsen aga võtta ühe edasijõudnute kavadest. Kumb oleks parem?

Ära isetehtud kava järgi küll tee, kui sa ei tea isegi mis lihased lõuatõmmet tehes töötavad.

Nimelt lõuatõmbeid tehes töötab põhiliselt lailihas ja ka biitseps.

Kõige parem oleks sul võtta jah siit leheküljelt üks kava.

Jalgade treenimine on kindlasti VÄGA tähtis ja kasvu kinni jäämise jutt on müüt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui tähtis on jõusaalis käimisel jalgade treenimine? Mulle on räägitud, et valesti treenimisel võib kasv kinni jääda ning ega ma eriti entuasistlik selles asjas ka pole ning nii see ongi soiku jäänud.

Praegusest kavast niipalju, et olen teinud oma kava järgi, mis kõike natukene treenima peaks. Kavatsen aga võtta ühe edasijõudnute kavadest. Kumb oleks parem?

1.Kolm põhiharjutust on kükk,jõutõmme ja rinnalt surumine.Põhiharjutused on nad selle pärast,et kaasavad maksimaalse hulga lihaseid - eriti kükk ja jõutõmme.

Minu isikliku arvamuse kohaselt on kükk üleüldse kõige alus, :P

2.Kas su jõusaalis treenerit ei ole?Algajal oleks kindlasti vaja,et keegi tehnika paika paneks.

Omatehtud kava unusta ära ja võimalikult kiiresti - iga asi tuleb omal ajal ja kava hakkad endale ise koostama,kui oled alast rohkem teadmisi saanud ja end ja oma keha vajadusi mingilgi määral tundma õppinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1.Kolm põhiharjutust on kükk,jõutõmme ja rinnalt surumine.Põhiharjutused on nad selle pärast,et kaasavad maksimaalse hulga lihaseid - eriti kükk ja jõutõmme.

Minu isikliku arvamuse kohaselt on kükk üleüldse kõige alus, :P

2.Kas su jõusaalis treenerit ei ole?Algajal oleks kindlasti vaja,et keegi tehnika paika paneks.

Omatehtud kava unusta ära ja võimalikult kiiresti - iga asi tuleb omal ajal ja kava hakkad endale ise koostama,kui oled alast rohkem teadmisi saanud ja end ja oma keha vajadusi mingilgi määral tundma õppinud.

Treenerit jah kahjuks ei ole, küll aga on abivalmis sõbrad ning niiöelda veteranid, kes aitavad ja näitavad, kui vaja.

Kas harjutusi oleks mõtekam teha suurenevate raskustega, tavaliste raskustega või üleüldse väiksemate raskustega ning aeglaselt?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Treenerit jah kahjuks ei ole, küll aga on abivalmis sõbrad ning niiöelda veteranid, kes aitavad ja näitavad, kui vaja.

Kas harjutusi oleks mõtekam teha suurenevate raskustega, tavaliste raskustega või üleüldse väiksemate raskustega ning aeglaselt?

Oleneb, kuidas omale eesmärgid seadnud oled. Lugemist: http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=5648

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võiks proovida sellist metoodikat:

1. Arendada rippumist. Selle mõte on see, et jõuaksid lõuatõmbe protsessis end üldse rippes hoida. Seda võiks arendada mingi ca 15 trenni.

2. Arendada lõug üle rippest olemist. See oleks nagu täis-lõuatõmbe lõppfaas. Et sedalaadi rippumist võiks ka ca 10 trenni arendada.

3. Arendada kõige lihtsamat lõuatõmbe tehnikat. Siin proovi kitsast neutraalset haaret ja althaaret tõmbes. Seda võib rohkelt mitu kuud arendada. Kui kitsa neutraalse haardega lõpuks 10 lõuatõmmet ära teed, või althaardega 10 tükki, siis juba hea eeldus, et raskema tehnikaga lõuatõmbe juurde minna.

4. Kõige lõpuks arendada pealthaardega lõuatõmbeid. Seal oluline on, et tegu on eelis-arendusega, et teisedl lihasgrupid saavad vähem tähelepanu ja aega kui see harjutus. See on kal oogiline, kuna sinu eesmärgiks on just see harjutus, samamoodi nagu igal kindlal spordialal on omad kindlad harjutused jal ihasgrupid eelis-arenduses. Seda pealthaardega lõuatõmmet tee niikaua, kuni oled rahul, et suudad piisavalt teha.

5. Arenda pealthaardega lõuatõmbe tehnikat, nii et tunneksid järgmistel peävadel, et selg tõepoolest vatti on saanud. Üks hea moodus kuidas tunda, kas selg on koormust saanud või mitte, on minu arust see kui küünarnukidega lööd kergelt endale vastu külgi, st rinakorvi külgede vastu, siis kui tunned valu, siis lailihas sai koormust. Mina olen nii hinnanud seljatreeningut, muudmoodi lailihase valulikkust täpselt mõõte nagu eriti ei oskagi, selga üldse ongi raske tunentada. Et kui saad lailihase valusaks kergelt, siis ongi nagu eesmärk saavutatud, olgu siis tehnika sul ükskõik milline.

6. Proovi kuklatõmmet teha, kui see sisetunde järgi midagi head teeb seljale, siis tee seda, füüsiliselt on see raskem kui pealthaardega lõuatõmme, seega on temast kasu võib-olla miskit, et lõuatõmbed paremini edeneks edaspidi.

Äkki nii võiks proovida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline

Ise olen 17 ja ei jõua samuti ühtegi lõuatõmmet teha...kaalun ~84-85, pikkust 193. Aga plokil teen näiteks 60kg raskusega ''lõuatõmbeid''. Oktoobris, kui alustasin tegin neid mingi 30-40kg-ga. Samas 53kg rinnalt tundub jube vähe..endal läks oktoobris 55. Nüüd viimane kord sai proovida ja läks 70.

Seeriate kordused hoia max 6 peal. Jõuad 6tk teha siis lükka raskust juurde. Samas see igaühel individuaalne. Mul igatahes niimoodi areng toimub. Olen proovinud ka 10-12 kordust kaks kuud järjest, aga raskused ei suurenenud tilkagi.

Kuskilt olen ka lugenud, et ainult negatiivse faasiga saab ka treenida. Aitad end jalgadega üles ja siis lased aeglaselt alla. Samas katsetuse värk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seeriate kordused hoia max 6 peal. Jõuad 6tk teha siis lükka raskust juurde. Samas see igaühel individuaalne. Mul igatahes niimoodi areng toimub. Olen proovinud ka 10-12 kordust kaks kuud järjest, aga raskused ei suurenenud tilkagi.

Tehes kuni 6 kordust siis kasvatad jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Samas see igaühel individuaalne. Mul igatahes niimoodi areng toimub. Olen proovinud ka 10-12 kordust kaks kuud järjest, aga raskused ei suurenenud tilkagi.

Või ise ei lisanud raskust? Progress peab sees olema muidu pole ka arengut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Raskuste tõstmise kohapealt on üks hea võimalus "mikrolaadimine" kus sa suurendad oma tööseeriate raskusi pisikeste vahedega, näiteks 1.25kg või 2.5kg võrra.

Kui näiteks üks trenn tegid 3x10 50kg kangiga mingit harjutust, siis proovi järgmine kord teha 3x10 52.5kg kangiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×