Jump to content
Ahto112

Kükkimine

Recommended Posts

Kumb kükkimine on ohutum liigestele....kas kükk natuke alle paralleeli või siis sügavkükk, mis läheb nii sügavale kui võimalik ja siis üles. Küsin kuna ise teen enamasti nn kükki, mitte sügavkükki, kuid on erinevaid arvamusi sellest. Usun et kui koguaeg sügavkükki teha, siis ei pea põlved kaua vastu....just nn tavalisel jõusaalikülastajal. Eks lihase seisukohalt on ta kindlasti natuke arendavam...aga jah...ootaks just treeneritelt/teadjatelt arvamust:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kumb kükkimine on ohutum liigestele....kas kükk natuke alle paralleeli või siis sügavkükk, mis läheb nii sügavale kui võimalik ja siis üles. Küsin kuna ise teen enamasti nn kükki, mitte sügavkükki, kuid on erinevaid arvamusi sellest. Usun et kui koguaeg sügavkükki teha, siis ei pea põlved kaua vastu....just nn tavalisel jõusaalikülastajal. Eks lihase seisukohalt on ta kindlasti natuke arendavam...aga jah...ootaks just treeneritelt/teadjatelt arvamust:)

paralleeli ikka

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ise olen ka sama meelt, kuid meil ühe sõbraga tekib koguaeg vaidlus selle peale :D Mina olen paralleeli poolt ja tema tulihingeline sügavküki pooldaja...et alla ja kiiresti üles.... et enamus treenereid ikka nii soovitab jne....mina jälle kuulen soovitusi koguaeg, et nõks alla paralleeli....saan aru et tõstespordis see oluline. Nüüd üritangi siin teadjate käest küsides tõele lähemale jõuda ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda minagi mõtlen:D aga mõtlen seda nn tavalise jõusaalikülastaja koha pealt, kes teeb näiteks 1 x nädalas kükke ja neid ka ainult sügavaid.

Kui oled lihtne harrastaja, siis pean oluliseks mitmekesisust.

Kükk, poolkükk, rinnal kükk, poolkükist üles hüpped kangiga, käärkükk, jalapress, kõiksugused staatika harjutused jalgadele, pausiga kükid ....jne. Kõik oleneb sinu eesmärgist, kuhu tahad jala treenimsiega jõuda.

Klassikalise tõstmise harrastajana on minu leib - sügavkükk...;) muidugi saab ka seda teha mitmel erineval viisil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõesti need vaidlused meie saalis tüütavad ära juba. ;) Nii palju kui mina artikleid lugenud ja ennast kursis hoidnud siis sügavkükk on siiski klassikalise tõstmisega tegeljatele. Sest sealt on vaja sügavalt üles tulla. Kahtlemat sp ka Kuningas seda suure häälega soovitas, sest tema on tõstja, kuid me kõik ei ole seda. Eesmärgid on erinevad. Mina jään oma täisküki juurde mitte ei hakka nüüd teiste soovitusel sügavkükki tegema. Olen 5 aastat saalis käinud ja näen ning tunnen, mis minule on hea ja õige. Kindlasti tasub ka muid variante proovida aga kui ei sobi siis ei sobi.

Valiku küsimus...ideaalset harjutust ei ole olemas ehk räägime jälle kükist...II osa

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpselt nii, tõde on kusagil poolküki ja täisküki vahepeal ;))). Nagu juba oma artiklites ütlesin, arvan, et täiskükki soovitatakse mingist inertsist oluliselt rohkem, kui seda praktikas tegelikult tehakse. Ise soovitan sulle jääda lihtsalt kükkimise juurde. Definitsiooni, mida pean kükiks saad siit:

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...mp;top=top.lime

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...mp;top=top.lime

Kumb on liigesele ohutum??? Kahtlustan siiski, et kui põlvesid silmas pidada, siis kükk on mõnevõrra leebem, kuna maksimaalsele sügavusele minnes ei saa te seda teha nii, et põlved varvastest ei mööduks. Te kukute lihtsalt pikali.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise olen sellega nõus täiesti ;) ise ma teen nii et alla paralleeli nõks ja väga harva ka sügavaid ning leian et sügavatele peaksid keskenduma põhiliselt just tõstjad ning treenin ka niimoodi edasi....aga mis sellest arvata kui näiteks naine, kes pole kunagi kükk ega jõutrenni teinud pannakse kohe sügavkükke tegema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõesti need vaidlused meie saalis tüütavad ära juba. ;) Nii palju kui mina artikleid lugenud ja ennast kursis hoidnud siis sügavkükk on siiski klassikalise tõstmisega tegeljatele. Sest sealt on vaja sügavalt üles tulla. Kahtlemat sp ka Kuningas seda suure häälega soovitas, sest tema on tõstja, kuid me kõik ei ole seda. Eesmärgid on erinevad. Mina jään oma täisküki juurde mitte ei hakka nüüd teiste soovitusel sügavkükki tegema. Olen 5 aastat saalis käinud ja näen ning tunnen, mis minule on hea ja õige. Kindlasti tasub ka muid variante proovida aga kui ei sobi siis ei sobi.

Valiku küsimus...ideaalset harjutust ei ole olemas ehk räägime jälle kükist...II osa

Ma tean jah juba tglt sinu arvamust :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ise olen sellega nõus täiesti ;) ise ma teen nii et alla paralleeli nõks ja väga harva ka sügavaid ning leian et sügavatele peaksid keskenduma põhiliselt just tõstjad ning treenin ka niimoodi edasi....aga mis sellest arvata kui näiteks naine, kes pole kunagi kükk ega jõutrenni teinud pannakse kohe sügavkükke tegema?

Kohe alguses vast ei oleks hea panna sügavkükke tegema, muidugi kui ta saab neid ilusti teha miks mitte- aga paljudel ei ole puusad piisavalt painduvad selle jaoks,et nii madalale laskuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui oled lihtne harrastaja, siis pean oluliseks mitmekesisust.

Kükk, poolkükk, rinnal kükk, poolkükist üles hüpped kangiga, käärkükk, jalapress, kõiksugused staatika harjutused jalgadele, pausiga kükid ....jne. Kõik oleneb sinu eesmärgist, kuhu tahad jala treenimsiega jõuda.

Klassikalise tõstmise harrastajana on minu leib - sügavkükk...:P muidugi saab ka seda teha mitmel erineval viisil.

kuidas see rinnal kükk käib, et peab raskust rinna kõrgusel hoidma?

ise teen seda harjutust

täitsa alla mina küll ei suuda lasta

10.gif

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lydon112 on õigus - teha tuleb mitte küki niisama, vaid kõikvõimalikke variatsioone sellest.

"Kükk, poolkükk, rinnal kükk, poolkükist üles hüpped kangiga, käärkükk, jalapress, kõiksugused staatika harjutused jalgadele, pausiga kükid" - minu lemmik on kükk rinnal, sest siis ei ole võimalust, et kükk muutub seljakallutuseks.

Kui teha alljärgnevat kükki, siis on kükk ikka kükk.

Deep_squat_position_3.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"Kükk, poolkükk, rinnal kükk, poolkükist üles hüpped kangiga, käärkükk, jalapress, kõiksugused staatika harjutused jalgadele, pausiga kükid" - minu lemmik on kükk rinnal, sest siis ei ole võimalust, et kükk muutub seljakallutuseks.

Või siis kõige raskem kükk üldse, peakohal kükk:

doyle_overhead_squat.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma isikilikult arvan, et kui tehnikat mõistad ning pead ennast vähegi sportlaseks, siis ikka kükkida nii sügavale kui venivus võimaldab. Ehk siis jah sügavkükki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hahaha.. minu jaoks uus ja kõige haigem kükk SISSY SQUAT (mis see eesti keeles olla võiks?)

video ka -

Mulle tundub, et sellise kükiga lõhub ennast väga kiiresti ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hahaha.. minu jaoks uus ja kõige haigem kükk SISSY SQUAT (mis see eesti keeles olla võiks?)

video ka -

Kas see mitte pole juhend, kuidas saada strippariks?:( Meenutab nagu tantsiks...

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×