Jump to content
Jeeje

Kaalu langetamine lihtsalt trenniga?

Recommended Posts

Paluksin abi!

Lugu on siis selline, et olen noor tüdruk, kes on paks, kuid ei taha selline olla. Ma ise oleks tegelikult vabalt nõus tervislikult toituma, aga ma ei ole nõus kuulma mõnitusi oma vanematelt, ma olen ühe korda toitunud tervislikult, aga see pole ikka kerge küll, kui pereliige kõrval irvitab ja küsib: "Oi, mis sa pead nüüd dieeti vä?" Seda sellise tooniga, et "Kuule, sa ei saa kunagi saledaks!" Andsin kiirelt alla. Ma ei talu neid mõnitusi. Juba 6 aastaselt oli mul väga selge, et olen paks ja kole ning selles ise süüdi. Ju siis olen. Mina lihtsalt söön kõik ära, mis ette antakse ega ei ütle, et ei jõua enam, kuna ma lihtsalt kardan saada solvanguid, see on mu mõttes kinni. (Muide olen ka saanud mõnitada sellepärast, et ma lihtsalt ei jõua enam.) Ma juba tean, millal saan sõimu, oskan end nö "kaitsta".

Olen siin foorumis ringi uitanud ja sain teada, et kõik algab toitumisest. Daamn, ma kardan seda muuta. Aga ma mõtlesin, et kas nii pole võimalik, et arvutan kuidagi moodi välja, kui palju kaloreid sisse söön ning siis põletan rohkem nendest ära. Sest trenni saan ma teha, lihtsalt valetan, et lähen sinna ja sinna, kuigi saan kusagil jalutada või midagi. Minu arust kõlab see loogiliselt. Toimib ka? Emm, olen 170 cm pikk ning kaalun ligikaudu 75, alla selle. Viimati kaalusin, siis oli 72. Tahaksin olla kusagil 60 kg. Kaalu kodus pole.

Loodan, et väga pusse ei läinud teemaga. ;) Mingi info jäi puudu? Küsige.

Tänud juba ette!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

K6ige 6igem, ikka toitumine korda teha ja aeroobset tegema hakata (jooksmine, ujumine, jalutamine jms..)

ja t2itsa reaalne oleks siis, et suveks saaksid 60 kg peale vb isegi varem...

Selle abil saad v2lja arvutada oma BAV (baasainevahetuse e palju on p2evas vaja v2hemalt kaloreid, treeninguid ja midagi pole siia sisse arvestatud)

http://www.fitness.ee/main.php?main=toorii...mp;bot=bot.lime

Ja kaloriarvuti http://www.fitness.ee/main.php?main=toorii...mp;bot=bot.lime

Dieedi ja treeningute kohta on siis foorumis sadu artikkleid.

Muudetud kasutaja sass01 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Katsu ära kannatada. Kui tulemused juba paistma hakkavad, läheb kindlasti lihtsamaks. Ning väsivad mõnitajad. Toitumine on siiski kõige alus ja seda mitte üksnes väljanägemise koha pealt, vaid ka tervise pärast. Liigutamine lisab muidugi veel boonust.

Ole tubli! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõigepealt küsimus, kas Sulle tõstetakse kodus toit taldrikule ette? Kui jah, siis tõsta ise endale toitu, saad jälgida, palju ja mida läheb. Ja kui keegi Sinult küsibki irvitades, et kas pead nüüd dieeti, siis ole enesekindel ja ütle, et ei, sa lihtsalt vaatad, mida endale suhu pistad. Ma usun, et Sul on kodus väga raske, kui pead pidevalt mõnitusi kuulama, ehk on abi sellest, kui püüaksid oma vanematega rahulikult rääkida, selgitada, et tervislik toitumine ei tähenda mingi imedieedi pidamist. Sinu probleem tulenebki ilmselt perekonna teadmatusest, kui Sa ütled, et juba väikese lapsena kaaluga probleeme oli. Võta oma vanemad ette, istuge rahulikult maha ja tehke üks tõsine jutuajamine. Tundud enda vanuse kohta väga mõistlik ja arukas, usn, et suudad oma vanemad ennast mõistma panna. Toitumise ja trenni kohta saad siinsetest foorumitest kindlasti palju kasuliku teada. Soovin Sulle edu ja tahtmist edaspidiseks ja ära loobu kunagi oma eesmärkidest!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valusad vanemad muidugi sellised kes mõnitavad, kuid jahh... trenniga saad küll muuta, kuid see ikka megasuurt pingutust nõuab.

Lihtsam on emale / isale sellepeale öelda, et ise te sellise põrssa sünnitasite.

Usu mind, küll siis mõtlema hakkavad ja vait jäävad.

Natuke rohkem enesekriitikat ;)

Kõige lihtsam on muidugi see, et kui sa toitumist ei muuda, vaid muudad ainult toidu koguseid.

Olenevalt palju sa praegu sööd, aga soovitaks ca 30% vähem sööma hakata (seda muidugi juhul, kui sa enam-vähemgi normaalselt sööd).

Ja pealegi, kui paari kuu pärast vanematelt uusi riideid nõuad, kuna vanad kõik suured, siis saad ainult kiitust kah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ju siis ema isa ei tea sul, mida tähendab dieet. Arvatakse kohe, et see on mingit sorti näljutamine, ei söö piisavalt jne jne. Mida üks teadmatuses olev inimene mõelda ka võib. Tervislikust toitumisest kui mõistest ei teata suurt midagi. Siit ka selline arusaam.

Kui oma toitumise korda saad, liigud väheke rohkem ringi ning kilod vähenevad (ja ka välimus muutub) võivad vanemad oma sõnu sööma hakata. Ole järjekindel ning ära anna alla, eriti veel mõttetute kommentaaride peale, mida sa kuulma pead

Söödud kaloreid saad muidugi välja arvutada. Kui arvutad oma baasainevahetuse kulu pluss päevas kulutatud ligikaudse kalorite hulga saadki oma kaalu nii reguleerida. Peab lihtsalt püsivust olema, ega tohi alla anda. Esimeste tulemustega tõuseb ka motivatsioon.

vaata seda ka

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paluksin abi!

Lugu on siis selline, et olen noor tüdruk, kes on paks, kuid ei taha selline olla. Ma ise oleks tegelikult vabalt nõus tervislikult toituma, aga ma ei ole nõus kuulma mõnitusi oma vanematelt, ma olen ühe korda toitunud tervislikult, aga see pole ikka kerge küll, kui pereliige kõrval irvitab ja küsib: "Oi, mis sa pead nüüd dieeti vä?" Seda sellise tooniga, et "Kuule, sa ei saa kunagi saledaks!" Andsin kiirelt alla. Ma ei talu neid mõnitusi. Juba 6 aastaselt oli mul väga selge, et olen paks ja kole ning selles ise süüdi. Ju siis olen. Mina lihtsalt söön kõik ära, mis ette antakse ega ei ütle, et ei jõua enam, kuna ma lihtsalt kardan saada solvanguid, see on mu mõttes kinni. (Muide olen ka saanud mõnitada sellepärast, et ma lihtsalt ei jõua enam.) Ma juba tean, millal saan sõimu, oskan end nö "kaitsta".

Olen siin foorumis ringi uitanud ja sain teada, et kõik algab toitumisest. Daamn, ma kardan seda muuta. Aga ma mõtlesin, et kas nii pole võimalik, et arvutan kuidagi moodi välja, kui palju kaloreid sisse söön ning siis põletan rohkem nendest ära. Sest trenni saan ma teha, lihtsalt valetan, et lähen sinna ja sinna, kuigi saan kusagil jalutada või midagi. Minu arust kõlab see loogiliselt. Toimib ka? Emm, olen 170 cm pikk ning kaalun ligikaudu 75, alla selle. Viimati kaalusin, siis oli 72. Tahaksin olla kusagil 60 kg. Kaalu kodus pole.

Loodan, et väga pusse ei läinud teemaga. ;) Mingi info jäi puudu? Küsige.

Tänud juba ette!

Asi on väga lihtne - sa kas tahad saledaks saada või ei taha.Kui pereliikmete irvitamine on sulle tähtsam soovist sale olla - siis järelikult sa ei taha sale olla,ei taha piisavalt.

Ainult trenniga,toitumist muutmata, kaalust vabaneda ...

mnjah,selleks peab olema väga hea füüsiline ettevalmistus,et nii tugevat trenni välja kannatada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii palju trenni teha on väga kurnav ja eriti suure kehakaalu juures ebatervislik. See on aga küll ennekuulmatu, et kedagi mõnitatakse tervisliku eluviisi pärast. Ajab harja punaseks kohe selline asi. Tahaks näha neid vanemaid ja pereliikmeid kes irvitavad ja nendega paar viisakat sõna vahetada. Pane omale eesmärgiks, et langetad näiteks x kuuga y kilo ja püüa seda korraliku toitumisega teha. Kui kilod langema hakkavad, siis esiteks jääb teistel mõnitamistuju ära ning teiseks saad sa neile vastu öelda, et nägid vaeva reaalse eesmärgi nimel. Mis see üldse teiste asi on mida ja kui palju sa sööd? Ütle lihtsalt, et ela oma elu ja ära pane tähele.

Vabandan, kui tuli veidi vaenulik tekst su sugulaste suhtes, kuid sellised sugulased väärivadki taolist suhtumist. Mina ütlen et sea toitumine korda ja järgi seda no matter what.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

to marjasha: Enam-vähem küll, seda juhtub harva, kui kedagi kodus pole ning ise süüa endale teen. Hm, nad ei mõistaks. Ma olen nende arust üks naeruväärne inimene lihtsalt, kes ei saa millegagi hakkama. Mitte mingil juhul nad ei võtaks mind tõsiselt. Ning lõpptulemuseks oleks ikkagi see, et nad teevad labaseid nalju minu üle.

Minu probleem on geenides, sest mu ema on ka paks, üleüldse kõik naised selles sugukonnas on ülekaalulised. Ma ei otsi vabandusi, paks on paks. Mis vahet sel on? Kui on kalduvus juurde võtta, siis on, aga alla läheb ikka sama moodi.

Tänan, edu vaja. See on minu uus eesmärk, ma ei loobu sellest! Kui vaja, eks siis tuleb ära kannatada, mis teha. ;)

to triplekix: Ise sünnitasid jahh, aga põrssa? Nää, selles olen ikka mina ise süüdi. Ma võin ju alati öelda "ei" ning naljad välja kannatada, aga ma valin mitte.

Rohkem enesekriitikat? Uau, praegu arvan, et olen lihtsalt üks paks, kole andetu tüdruk. No, räägi, mis veel valesti on ning mida peaks kritiseerima? ;)

Ma üritan seda toitumist paremaks muuta, ei, mai ürita, vaid muudan, aga ma ei ütle siiski vanematele midagi. Vähemalt esialgu.

to Xero: Nad tõesti ei tea, nad arvavadki nii. Nad ei tee vahet dieedil ja tervislikul toitumisel. Sul on täiesti õigus. Mina seda muuta ka ei saa kahjuks.

Nad võivad seda teha, aga pakun, et ei tee. Nad jäävad lihtsalt vait selle koha pealt. Eelminekord, ma lihtsalt üritasin, seekord teen. Tegelikult need ei ole mõtetud, täiesti tõsi. Tõde on see, mis teeb haiget.

See link, mis andsid. Minu vanus väljub nende piiridest. :D On väga suur vahe, kui vana oled?

to daemonium: Jumala õigus. Vb ma ei tahagi piisavalt, aga ma siiski tahan. Ja kui mina juba midagi tahan, siis ma mõtlen välja valemi, kuidas seda saada. Muudan toitumist, mitte täiuslikuks, vaid paremaks. Ning liigun mitu korda praegusest rohkem. Halba see ei tee. Vähemalt ma teen midagigi.

to Rookie21: Selle kallal nad suudavad ka vinguda. Selle kallal vinguvad kõik meie vanemad. :D See ei oma erilist tähtsust, ma pakun.

Ma tänan kõiki, kes vaevusid midagi vastama. Olen tubli ning vaatan paremini, mida söön ning hakkan lihtsalt ütlema "ei"... Või valetama. :D Omab tähtsust? Kaalu pole, seega ei saa kohe tulemusi teada. Paari kuu pärast ehk. Ülimalt positiivne oli saada tagasi sidet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii palju trenni teha on väga kurnav ja eriti suure kehakaalu juures ebatervislik. See on aga küll ennekuulmatu, et kedagi mõnitatakse tervisliku eluviisi pärast. Ajab harja punaseks kohe selline asi. Tahaks näha neid vanemaid ja pereliikmeid kes irvitavad ja nendega paar viisakat sõna vahetada. Pane omale eesmärgiks, et langetad näiteks x kuuga y kilo ja püüa seda korraliku toitumisega teha. Kui kilod langema hakkavad, siis esiteks jääb teistel mõnitamistuju ära ning teiseks saad sa neile vastu öelda, et nägid vaeva reaalse eesmärgi nimel. Mis see üldse teiste asi on mida ja kui palju sa sööd? Ütle lihtsalt, et ela oma elu ja ära pane tähele.

Vabandan, kui tuli veidi vaenulik tekst su sugulaste suhtes, kuid sellised sugulased väärivadki taolist suhtumist. Mina ütlen et sea toitumine korda ja järgi seda no matter what.

Ma tean, eks. Täiesti nõme. Olen paks - sõimavad. Teen midagi - oi, näe. sõimavad veel rohkem. Ei saa nende loogikast aru. Kui minu arvamus loeks, siis need ei oleks vaid paar viisakat sõna, aga ma olen kõigest nende laps, mis mul öelda. Ja astun oma f kaalule ka. ;) Kahjuks pole kaalu, silma järgi pean asja vaatama. Haha, mu elu on õnnetuseks mu ema ka, sest elame veel samas kohas.

Eei ole millegi ees vabandada, täiesti okei. Minul sama arvamus. Ma saan nii palju motivatsiooni praegu. Tänan, veelkord!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kulla tütarlaps, mul on tõeliselt kahju Su vanemate suhtumise pärast, sest see on täiesti vale. Kas Sul ei leidu mõnda vanemat sugulast või peresõpra, kes oleks nendes asjades väheke rohkem kodus ja saaks vanematega rääkida? Mul on lihtne öelda Sulle, et ole rohkem enesekindel ja pane oma arvamus maksma, aga arusaadavalt see on suht raske, kui oled nii noor, elad oma vanemate katuse all ja nende arvamused ja tõekspidamised teatud asjadest hoopis teistsugused on. Ma usun küll, et sellest oleks abi, kui keegi kolmas nendega tõsiselt räägiks, siis näeksid nad asja ka läbi kellegi teise silmade, kelle arvamus neile korda läheks. Selle geeniasja kohapealt ütlen ma, kuigi ma pole mingi spetsialist, et alati on võimalik toidu ja trenniga kaalu korrigeerida, mis siis, et paljud Su naissugulased toovad oma suure kaalu põhjuseks just geenid. Kui Su perekonnas veel sellised valearusaamad tervislikust toitumisest, siis on ju selge, et ega nad ise ka õigest ei toitu ja ilmselt ka sporti ei tee.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära muretse nende kommentaaride üle, peaasi et sa liiga järsku dieeti ei pea. Usun, et enamus siin olijatest on mingil hetkel kuulnud kommentaare oma pereliikmetelt vahet pole kas eesmärgiga kaalu alandada või tõsta. Minu vanemad näiteks ka algul arvustasid mu toiduvalikut(+ isa rääkis onule ,et ma tarvitan steroide- tegelt kõigest kreatiini ja valgupulbrit), nüüd aasta hiljem on kõik täiesti ära harjund sellega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

marjasha: Ei leidu, ma ei käi eriti läbi peresõprade ega ka sugulastega ja nii palju, kui olen, siis... ega nad paremad ole. On raske küll, aga tuleb harjuda. Nad ei taha üldse seda paha pärast, neil on lihtsalt selline huumorisoon. Ja kui vihaseks vahel saavad, siis tulevad ka mõned õelad kommentaarid. Viimasel ajal pole olnud, sest ma ei ole neile selleks põhjust andud.

Mitte keegi ei toitu õigest selles majas, kus mina elan. Trenni nagu vahel teevad küll, kuidagi ebamääraselt.

Esimene päev oli, kui ma "toitusin tervislikult" & "liikusin ringi". Aia taha läks värk. Hommikusööki mai jõudnudki süüa, selle asemel sõin koolis esimese ja teise vahetunniajal 4 mandariini, siis kooli söök ning, siis mõõõnus pikk 7'me tunnine paus söömisele. No, 2 õnuna midagi ei päästnud. Ja sinna ei saa midagi teha. See paus lihtsalt tuleb. Neljapäevadel lihtsalt on nii. Ei jõua kodus ära käia, et süüa ega ka linnast midagi osta. Nüüd jõudsin koju ja sõin kartuleid, pool sellest, mis ette pandi. Liikusin nii palju, et... vähe. Umbes tund aega tatsasin uimaselt ringi, siis läks üle edasi "kuula ja istu" režiimile. Busse ei kasutanud, jala läksin igalepoole, vahetpole, et jalgu ei tundunud ja nägu kipitas. (Hiljem, kui kojun tulin) ;) Aga ega midagi hullu pole, kui nädalas korra nii läheb? See on vältimatu. Ja kui väga ikka valesti on selle neljapäevaga? Aa, muidu teisipäevad ka suhtkoht samasugused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ahah, ütleme, et ma võtaksin. Nii, millal leidub aeg söömiseks? Enne tundi kusagil uksetaga söön midagi? Tundide ajal on söömine keelatud, õuna andis kiirelt ära süüa. Ma ei tea, mis toite annaks veel käbe ära süüa?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina isiklikult talitan koolipäeval oma söögikorrad järgnevalt.

7.00- Kodus hommikusöök

10.00-Koolis,kodust kaasa võetud toit.

13.00 või 14.00-Koolis,kodust kaasa võetud toit,kui kell 14.00 siis lähen tunni ajal "vetsu" ja söön oma söögi ära.

16.00 - Kodus toit

19.00 - Kodus toit(trennipäeval sheik)

(20.00 - Kodus toit,trennipäeval ainult)

22.00- Kodus toit ja magama

Sätid oma toiudkorrad selliselt, et need jääksid vahetundide ajale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul, 7.30 hommikusöök (väga harva jääb vahele, nii nagu see täna juhtus). Minul ka samal ajal suhtkoht söömine, söön koolitoitu. Mul lõppevad neljap. kell 2 tunnid, siis on 1 tund vaba aega, saan tõesti midagi süüa sellel ajal. Aagam siis on mul kell 15.00 kitarr, kuni 16.00 ja siis KOHE, lähen kohe ja jään hiljaks ka on matemaatika. See kestab mul 1 tund ja siis on KOHE jälle kitarri tund. Ja nii läheb see kella kuueni välja, üle kuue, kell seitse olen kodus, seal söön. Need on ainult neljapäevad. Teisipäevu annaks reguleerida... Okei. Ma ka ei tea ju toitumisest mitte kui midagi, aga tean, et see, mida minu vanemad rakendavad on hullem. Olen mõelnud sellele toitumiskavale, minul raha ei ole selle jaoks, lugesin, et see umbes 500 kr. Peaksin vanematega rääkima, nende arust oleks see mõttetu, sest ise saaks sama hästi ju "tervislikult toituda". Jama värk sellega. Loen neid artikleid, mis siin toitumisekohta on antud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minul, 7.30 hommikusöök (väga harva jääb vahele, nii nagu see täna juhtus). Minul ka samal ajal suhtkoht söömine, söön koolitoitu. Mul lõppevad neljap. kell 2 tunnid, siis on 1 tund vaba aega, saan tõesti midagi süüa sellel ajal. Aagam siis on mul kell 15.00 kitarr, kuni 16.00 ja siis KOHE, lähen kohe ja jään hiljaks ka on matemaatika. See kestab mul 1 tund ja siis on KOHE jälle kitarri tund. Ja nii läheb see kella kuueni välja, üle kuue, kell seitse olen kodus, seal söön. Need on ainult neljapäevad. Teisipäevu annaks reguleerida... Okei. Ma ka ei tea ju toitumisest mitte kui midagi, aga tean, et see, mida minu vanemad rakendavad on hullem. Olen mõelnud sellele toitumiskavale, minul raha ei ole selle jaoks, lugesin, et see umbes 500 kr. Peaksin vanematega rääkima, nende arust oleks see mõttetu, sest ise saaks sama hästi ju "tervislikult toituda". Jama värk sellega. Loen neid artikleid, mis siin toitumisekohta on antud.

*Hommigusöögi jaoks peab ALATI leidma aega.

*Proovi süüa järgmine kord umbes kella 10.30 paiku.

*Järgmisena võiksid süüa kella 13.30 paiku, kuna sel hetkel vaba aega.

*Peale kella 5st matemaatikat proovi jõuda süüa midagi-> Kodus teha kohupiim valmis,lisad kaerahelbeid,peeneks tükeltatud õunu,marju ükskõik mida, aga et liiga tahke poleks. Sellise vedelama kohupiima lisanditega jõuad ruttu ära süüa enne kella 5st kitarri tundi.

*Õhtul saaksid juba kodus süüa.

Toitumiskava tuleks kasuks ning artikleid soovitaksin küll lugeda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×