Jump to content
4Qlimax

Kuidas rikkuda ära vorm ja kahjustada tervist ?

Recommended Posts

Artiklis, mis asub siin http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=3324 , seoses on tekkinud mul küsimusi.

Esimesed küsimused tulenevad järgnevast...

Intensiivne jõutreening, intervalltreening ja/või kardiotreening anaeroobse läve läheduses, mis käivitab ainevahetuse pikaks ajaks ning piirdumine aeroobse (pulsiga allpool aeroobset läve) treeninguga kuni 2 korda nädalas, sest tegu on ikkagi anaboolseid, mitte kataboolseid protsesse tähtsustava spordiga.

Kas jõutreeningud ja aeroobsed treeningud peab hoidma eraldi päevadel ?

Kui teha aeroobset enda aeroobse läve lähedal, siis kui pikad peaksid olema need treeningud ?

Teised küsimused tulenevad järgmisest...

süsivesikute osakaalu vähendamine toiduratsioonis - tarbides nende enamuse treeningujärsetel toidukordadel ning hoides ülejäänud ajal madalat profiili, õpetate oma keha kasutama energiaallikana just rasvu, sest hoiate insuliinieritumise kontrolli all.

Kas ma saan õigesti aru, et toidukordadel enne treeningut tarbida rohkem rasvu ja vähem süsivesikuid (kui jah, siis millises vahekorras neid tarbida ? ) ja peale trenni tarbida jälle süsivesikuid julgemalt ( kui jah, siis millises vahekorras neid tarbida ? ) ?

Kui päeva treeningkord juhtub olema peale esimest söögikorda, kas siis ülejäänud 3-4 söögikorda päevas tuleks tarbida rohkem süsivesikuid ?

Kolmas küsimus tuleneb järgmisest...

juhul, kui tarbite rohkelt valku (40 % ja rohkem), tuleb ka valgu osakaalu vähendada - valkude ülemäärane tarbimine ei soodusta valgusünteesi ning kiired valgud koos süsivesikutega ja rasva osaluseta põhjustavad suurema insuliinieritumise kui süsivesikud eraldivõetuna, mis on soodne ainult treeningujärgselt. Tarbida toidu asemel pulbreid ka ülejäänud ajal ei ole mõistlik, sest kui insuliinitase on kõrge, siis ei saa rasva samaaegselt lihast kulutamata põletada.

Nagu ma saan aru, siis peale trenni šeik mis koosneb valkudest ja süsivesikutest on OK ? Kui suur peaks selles olema valkude ja süsivesikute osakaal ?

Millises vahekorras peaksid olema toidu sv-de, valkude, rasvade osakaalud enne päevast treeningkorda ?

Millises vahekorras peaksid olema toidu sv-de, valkude, rasvade osakaalud peale päevast treeningkorda ?

Jään vastust ootama,

Siim.

Muudetud kasutaja 4Qlimax poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas jõutreeningud ja aeroobsed treeningud peab hoidma eraldi päevadel ?

Kui teha aeroobset enda aeroobse läve lähedal, siis kui pikad peaksid olema need treeningud ?

Nad tuleks teha kindlasti eraldi kas üks hommikul ja teine õhtul või eraldi päevadel. Pikkus? Sõltub, aga kindlasti alates 30 minutist.

Kas ma saan õigesti aru, et toidukordadel enne treeningut tarbida rohkem rasvu ja vähem süsivesikuid (kui jah, siis millises vahekorras neid tarbida ? ) ja peale trenni tarbida jälle süsivesikuid julgemalt ( kui jah, siis millises vahekorras neid tarbida ? ) ?

Kui päeva treeningkord juhtub olema peale esimest söögikorda, kas siis ülejäänud 3-4 söögikorda päevas tuleks tarbida rohkem süsivesikuid ?

Mingeid täpseid vahekordi on võimatu öelda, treeningueelselt domineerivad valgud/rasvad ja süsivesikuid on vähem ning treeningujärgselt valgud/süsivesikud ja rasva on vähem. Pead enesetunnet jälgima ja õigeid järeldusi tegema - näiteks kui energiat on vähe, siis tuleb tõsta toidu rasvasisaldust. Ei tohi teha seda viga, et asendatakse süsivesikud valguga, mida saadakse suure tõenäosusega niigi rohkem kui vaja - asendus toimub rasvadega. Ja sellega kaasneb söögikordade arvu vähenemine, sest rasv koos valguga küllastab paremini ja annab pikka ühtlast energiat.

Ühest süsivesikurikkast treeningujärgsest toidukorrast enamasti piisab (kui treeningmaht ei ole suur). Jälgi jõunäitajaid.

Nagu ma saan aru, siis peale trenni šeik mis koosneb valkudest ja süsivesikutest on OK ? Kui suur peaks selles olema valkude ja süsivesikute osakaal ?

Sõltub inimese kõhunäärmest: paljudele ei sobi pulbrid ka treeningujärgselt, sest põhjustavad rasva kogunemist taljele, mis viitab üleliigsele insuliinieritusele. Kui tarbida, siis valk 1 ja süsivesik 0.5-1.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tekib kohe küsimus.

Kas peale rasvarikast hommikusööki, mis eelneb trennile on kohe peale trenni vajalik süüa.Järgida 1 h reeglit, et tunni aja jooksul peale trenni peab sööma.Või tuleks järgida kõhutunnet, et kui kõht on täis siis ei söö.

Näiteks hommikusöök 6.45

Trenn 8.00-9.00

ja järgmine söögikord 11.00 sest siis hakkab keha märku andma, et vajab kütust

Või tuleks tarbida hommikul vähem rasvasid, et peale trenni end valgu ja süsivesikutega peatselt laadida saaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul tekib kohe küsimus.

Kas peale rasvarikast hommikusööki, mis eelneb trennile on kohe peale trenni vajalik süüa.Järgida 1 h reeglit, et tunni aja jooksul peale trenni peab sööma.Või tuleks järgida kõhutunnet, et kui kõht on täis siis ei söö.

Näiteks hommikusöök 6.45

Trenn 8.00-9.00

ja järgmine söögikord 11.00 sest siis hakkab keha märku andma, et vajab kütust

Või tuleks tarbida hommikul vähem rasvasid, et peale trenni end valgu ja süsivesikutega peatselt laadida saaks.

Õige on teine variant, peale trenni söömine on väga suure tähtsusega, 2h on liiga palju!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul tekib kohe küsimus.

Kas peale rasvarikast hommikusööki, mis eelneb trennile on kohe peale trenni vajalik süüa.Järgida 1 h reeglit, et tunni aja jooksul peale trenni peab sööma.Või tuleks järgida kõhutunnet, et kui kõht on täis siis ei söö.

Näiteks hommikusöök 6.45

Trenn 8.00-9.00

ja järgmine söögikord 11.00 sest siis hakkab keha märku andma, et vajab kütust

Või tuleks tarbida hommikul vähem rasvasid, et peale trenni end valgu ja süsivesikutega peatselt laadida saaks.

Su kõht ei ole tühi, sest rasvad annavad energiat kaua. Söö peale trenni siis, kui kõht hakkab märku andma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peale jõutreeningut väike aeroobne 20-30 minti, see ei lähe kohe mitte?

See ei aita siis, nagu räägitakse, rasvapõletusele kaasa?

Jõutreeningu eesmärgiks on lihaste jõu ja massi juurdekasv, aeroobne arendab aga lihaste vastupidavust ehk nad põhjustavad erinevaid kohastumusi - kui annad kehale jõutreeninguga kindla signaali, siis sellele järgneva aeroobsega annad eelmisest erineva "käskluse", mis vähendab jõutreeningu efekti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõutreeningu eesmärgiks on lihaste jõu ja massi juurdekasv, aeroobne arendab aga lihaste vastupidavust ehk nad põhjustavad erinevaid kohastumusi - kui annad kehale jõutreeninguga kindla signaali, siis sellele järgneva aeroobsega annad eelmisest erineva "käskluse", mis vähendab jõutreeningu efekti.

Siin huvitaks mind väga täpsemalt kuidas see käib. Kui me põhjustame lihases mingisuguse seisundi, millest on vajalik taastumine. Kuidas me täiendava ent samalaadse tegevusega selle efekti nullida saame?

Milles täpselt väljendub see, et jõutreening ja aeroobne lihase jaoks justkui vastandprotsessid oleks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siin huvitaks mind väga täpsemalt kuidas see käib. Kui me põhjustame lihases mingisuguse seisundi, millest on vajalik taastumine. Kuidas me täiendava ent samalaadse tegevusega selle efekti nullida saame?

Milles täpselt väljendub see, et jõutreening ja aeroobne lihase jaoks justkui vastandprotsessid oleks?

Mulle tundub, et ei viita mitte sellele, et need teineteisele vastanduks aga pigem üritab väita, et aeroobne lisaks on jõu/massi kasvatamise seisukohalt negatiivse mõjuga. Tekstist jääb selgusetuks vaid, miks täpsemalt (millest tulenevalt - teine "käsklus" ? ). Kahjuks pole pädev seda teemat sügavamalt lahkama :D Jätan selle teile...

Muudetud kasutaja savi_ poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellepärast ma seda teengi ja kuna pole aega ega raha eraldi päeval aerobset tegema minna jõusaali, siis teen paar korda nädalas kerge aeroobse jõutrennile kohe otsa. Saab, mis saab...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kuidas suhtuda siis siin samal leheküljel antud massitsükli treeningusse? Seal näitab et 3-4*nädalas peale jõutreeningut 30 minti aeroobset tenni. Jätta ära need ja viia muudele päevadele?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Charles Poliquin says:

"Continuous aerobic work (long jogs) raises cortisol, which in turn makes you fatter in the long run. So don’t bother doing it unless it is sport specific training."

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siin huvitaks mind väga täpsemalt kuidas see käib. Kui me põhjustame lihases mingisuguse seisundi, millest on vajalik taastumine. Kuidas me täiendava ent samalaadse tegevusega selle efekti nullida saame?

Milles täpselt väljendub see, et jõutreening ja aeroobne lihase jaoks justkui vastandprotsessid oleks?

Sa ju ise vastasid oma kysimusele. Tekitad lihases seisundi, millest on vajalik taastumine. St vajalikke toitaineid ja puhkust.

Vastandprotsess ei ole küll sobiv sõna, kuid aeroobse ja anaeroobse treeningu täpsem kirjeldus oleks mitme loengu materjal.

Närvisüsteem- lihaskiu innervatsioon-erinevate lihaskiudude omapära-erinevate lihakiudude treeningule reageerimise märgid jne jne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Su kõht ei ole tühi, sest rasvad annavad energiat kaua. Söö peale trenni siis, kui kõht hakkab märku andma.

Kas selline lähenemine mõjutab ka kuidagi lihase taastumise kiirust või kasvupotentsiaali? Võrreldes praegusel ajal väga juurdunud ja populaarse lähenemisega-palju valku( ütleks et kohati ülearu palju) vähe rasvasid ja meeletu tihe söömine ning pulbrite kultus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas selline lähenemine mõjutab ka kuidagi lihase taastumise kiirust või kasvupotentsiaali? Võrreldes praegusel ajal väga juurdunud ja populaarse lähenemisega-palju valku( ütleks et kohati ülearu palju) vähe rasvasid ja meeletu tihe söömine ning pulbrite kultus.

Ütleks selle kultuse kohta nii palju et väheste rasvade osas pole ma sinuga nõus. (vähemalt soovituslikult)

Kui asi praktikaks läheb siis võib muidugi tulem olla selline nagu sina kirjeldasid.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütleks selle kultuse kohta nii palju et väheste rasvade osas pole ma sinuga nõus. (vähemalt soovituslikult)

Kui asi praktikaks läheb siis võib muidugi tulem olla selline nagu sina kirjeldasid.

Aga mida sinu praktika näitab?

Kuidas on lood taastumisega peale trenni? Kui suur on vahe kas süüa enne trenni vähem rasvu laagiga end peale trenni süsivesiku-valgujoogiga ja 1,5 h hiljem süüa tavatoitu või süüa enne ytrenni rasva-valgurikast sööki ning peale trenni oodata järgmise söögigkorrani.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mida sinu praktika näitab?

Kuidas on lood taastumisega peale trenni? Kui suur on vahe kas süüa enne trenni vähem rasvu laagiga end peale trenni süsivesiku-valgujoogiga ja 1,5 h hiljem süüa tavatoitu või süüa enne ytrenni rasva-valgurikast sööki ning peale trenni oodata järgmise söögigkorrani.

Oleneb kas tegemist on tavainimese või kulturistiga :D

Minul isiklikult hakkaks pikapeale teine variant kaalu (ja seega taastumist) alla kiskuma (Ektomorf olen). Mõned korrad ei muuda midagi.

Ma ei tunne trennis vahet, kui olen söönud enne trenni paki rasvatut kohupiima jogurtit või rasvast ahjukana köögiviljadega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×