Jump to content
ivey

Ületreening?

Recommended Posts

Olen tähele pannud, et tihtipeale, kui siin foorumis näiteks algajate kavasid kommenteeritakse, siis öeldakse midagi sellist: "Ära tee rinda ja triitsepsist ühel päeval" või et "ära tee rinda ja õlga ühel päeval," et selline treening tekitab ületreeningu ning pidurdab arengut. Kuid nt fitness.ee edasijõudnute kavas on kirjas, et 1. päev rind, biitseps, triitseps, kõht, kuid samas olen uurinud ka teistelt saitidelt kavasid, kus soovitatakse teha rinda, õlga ja triitsepsit ühel päeval ning biitsepsit, selga ja jalgu teisel päeval. Muidugi on loogiline, et erinevaid võimalusi on palju. Kuid äkki keegi oskab mulle seletada, milline nö kooslus siis kõige optimaalsem on? (Mõtlen selle all seda, et milliseid lihasgruppe samal treeningul kõige mõtekam teha oleks, räägin siis: biitsepsist, triitsepsist, õlast ja seljast)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen tähele pannud, et tihtipeale, kui siin foorumis näiteks algajate kavasid kommenteeritakse, siis öeldakse midagi sellist: "Ära tee rinda ja triitsepsist ühel päeval" või et "ära tee rinda ja õlga ühel päeval," et selline treening tekitab ületreeningu ning pidurdab arengut. Kuid nt fitness.ee edasijõudnute kavas on kirjas, et 1. päev rind, biitseps, triitseps, kõht, kuid samas olen uurinud ka teistelt saitidelt kavasid, kus soovitatakse teha rinda, õlga ja triitsepsit ühel päeval ning biitsepsit, selga ja jalgu teisel päeval. Muidugi on loogiline, et erinevaid võimalusi on palju. Kuid äkki keegi oskab mulle seletada, milline nö kooslus siis kõige optimaalsem on? (Mõtlen selle all seda, et milliseid lihasgruppe samal treeningul kõige mõtekam teha oleks, räägin siis: biitsepsist, triitsepsist, õlast ja seljast)

Väga vabalt võid treenida rinda, õlga, triitsepsit ühel päeval ja teisel päeval jalga, selga, biitsepsit. See oleks siis kahe päeva kava. Kui aga kava jaotada 3-4 päeva peale laiali siis saab suuremat tähelepanu pöörata eri lihasgruppidele.

Muudetud kasutaja JarmoOberst poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arvates on see igati loogiline panna kõik surumise lihased ehk rind, õlg ja triitseps ühele päevale ning nad kõik üheskoos läbi treenida.

Samas on hea idee ka biitsepsi ja selg kokku panna. Kuigi algaja vist ei peaks üldse väga tähelepanu pöörama käte isolatsioon harjutustele- igasuguste surumiste ja tõmbamiste juures saavad biitseps ja triitseps korraliku trenni kätte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii et tegelikult pole vahet, kas teha rinda, biitsa ja triitsa ühel päeval või rinda, õlga ja triitsa? (no variante on palju) Kui nii, siis see mu küsimuse eesmärk oligi, et kas on vahe ja kui on, siis milles see seisneb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin on 2 vastandlikku arvamust:

1) neid lihaseid, mis töötavad koos, tuleb treenida koos (näiteks rind+triitseps ja selg+biitseps), ning seletatakse seda sellega, et kui väiksem lihas (triitseps näiteks) juba suurema lihase trenni ajal natuke koormust saab, siis tuleb teda lõpuni "pommitada".

2) Neid lihaseid, mis töötavad koos, tuleb treenida eraldi, ning seletatakse seda sellega, et kui väiksem lihas saab suurema lihase trenni ajal natuke koormust, siis ei ole mõtet teda väsinuna treenida, vaid tuleb treenida siis, kui ta värske on. Näiteks rinna päeval väsib triitseps ära, siis triitsepsit ei tehta, vaid tehakse biitsepsit.

Ma ise olen mõlemat varianti proovinud, aga jäin esimese juurde. Teise variandiga oli mul taastumisega probleeme. Ma arvan, et on mõtet mõlemad ära proovida ja siis enda jaoks otsustada, kumb variant sinu puhul paremini töötab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et õlga, triitsa ja rinda sa treenid ühel päeval, sest se rinnatreening hõlmab neid lihaseid sekundaarselt kaasa ju? Siis treenidki kõik lihased korralikult läbi, mitte natukene ühel ja natukene teisel päeval.

jäin juba hiljaks...-.-

Muudetud kasutaja moosese10k2sku poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on individuaalne, kuid minule mõjub kõige paremini järgnev:

E:rind+triitseps

T:selg

K:vaba

N:õlg+biitseps

R:jalad

L:vaba

P:vaba

Olen proovind selg+biits samal päeval, kohe üldse ei sobinud mulle. Biitseps oli peale selga nii läbi juba.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen proovind selg+biits samal päeval, kohe üldse ei sobinud mulle. Biitseps oli peale selga nii läbi juba.

Loogiline ju- seljaharjutused on ka biitsepsiharjutused. Küünarvarte kõverdused pole ainsad biitsepsi treenimise võimalused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on individuaalne, kuid minule mõjub kõige paremini järgnev:

E:rind+triitseps

T:selg

K:vaba

N:õlg+biitseps

R:jalad

L:vaba

P:vaba

Olen proovind selg+biits samal päeval, kohe üldse ei sobinud mulle. Biitseps oli peale selga nii läbi juba.

Teen täpselt sama jaotuse järgi ainult biitsa treenin selja päeval!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on individuaalne, kuid minule mõjub kõige paremini järgnev:

E:rind+triitseps

T:selg

K:vaba

N:õlg+biitseps

R:jalad

L:vaba

P:vaba

Olen proovind selg+biits samal päeval, kohe üldse ei sobinud mulle. Biitseps oli peale selga nii läbi juba.

Ai, väga karm jaotus. Ma ei suudaks ealeas (järgnev päev) peale rinna trenni selga teha, või vastupidi. Rahulikult jääb 2 päeva vahele.. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on individuaalne, kuid minule mõjub kõige paremini järgnev:

E:rind+triitseps

T:selg

K:vaba

N:õlg+biitseps

R:jalad

L:vaba

P:vaba

Olen proovind selg+biits samal päeval, kohe üldse ei sobinud mulle. Biitseps oli peale selga nii läbi juba.

Päris huvitav... Kardan, et ei taastuks ära päris,kui kaks päeva järjest trenni teha.. Rinna trennist on ikka päris mõnusad lihased ja kui siis selga kohe tegema hakata siis oleks ikka päris kaputt kolmapäeval..

Endal on selline trenniplaan hetkel

E:Rind, Biitseps, Triitseps, Kõht

T:Vaba

K:Jalad, Sääred

N:Vaba

R:Selg, Õlg, Trapets, Kõht

L:Vaba

P:Vaba

Tegelikult on plaanis neli päeva trenni nädalas tegema hakata, aga pole veel kindlat mõtet, mismoodi see välja nägema hakkas..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas rinnatrenn seljatrenni segab, ma ei saa aru? Kui väga suurt silda harjutada, siis alaselg rinnatrenni ajal natuke küll väsib, aga mitte nii palju, et selga teha ei jõuaks. Või mis harjutusi te teete, et rinnatrenn selga koormab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas rinnatrenn seljatrenni segab, ma ei saa aru? Kui väga suurt silda harjutada, siis alaselg rinnatrenni ajal natuke küll väsib, aga mitte nii palju, et selga teha ei jõuaks. Või mis harjutusi te teete, et rinnatrenn selga koormab?

Kui sa ei tee just mingit ülakeha/alakeha treeningjaotust, siis minu arvates võiks sellised suuremad lihasgrupid nagu selg ja rind erinevatele päevadele jagada et mõlemat 100% energiaga teha. Mul vähemalt küll nii et see baasharjutus mida teen esimesena, seda suudan täie jõuga teha ning kui seda on mõned seeriad korralikult tehtud, siis mingid järgmised rasked baasharjutused mis otsa teen ei tule enam nii hästi välja kui ma oleksin neid näiteks esimesena teinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa ei tee just mingit ülakeha/alakeha treeningjaotust, siis minu arvates võiks sellised suuremad lihasgrupid nagu selg ja rind erinevatele päevadele jagada et mõlemat 100% energiaga teha. Mul vähemalt küll nii et see baasharjutus mida teen esimesena, seda suudan täie jõuga teha ning kui seda on mõned seeriad korralikult tehtud, siis mingid järgmised rasked baasharjutused mis otsa teen ei tule enam nii hästi välja kui ma oleksin neid näiteks esimesena teinud.

Ei, ma mõtlen seda, et miks mõned ei jõua järgmine päev selga teha, kui eelmine päev tegi rinda. Kahte baasharjutust ühel päeval on jah raske teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei, ma mõtlen seda, et miks mõned ei jõua järgmine päev selga teha, kui eelmine päev tegi rinda. Kahte baasharjutust ühel päeval on jah raske teha.

jup, minu arust ka ei takista eelmine päev rinna,triitsepsi trenn järgmise päeva selja + nt biitsepsi trenni.

Äkki mõnel rind järgmisel päeval nii valus, et ei suuda pastakatki käes hoida, sellesmõttes või ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen pikalt rinna päeval teinud biitseptsit ja õlga, kava esimene päev. Kava viimane päev on õlg, triitsepts. Hiljuti hakkasin kitsa haardega surumist katsetama ja kuigi harjutus on päris hea teha, siis rinna päeval pole päris 100% tunne (2 päeva pausi vahel).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna pole aeroobse fänn siiamaani eriti olnud siis küsiks, et kui teha mõõduka pulsiga(120-130) 30-40 minti aeroobset igapäev kui jõusaalis ei käi(3-4x nädalas jõusaalis) kas siis on mingist ületreeningu ohtu? St palju selline kergema poolne aeroobne organismi koormab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna pole aeroobse fänn siiamaani eriti olnud siis küsiks, et kui teha mõõduka pulsiga(120-130) 30-40 minti aeroobset igapäev kui jõusaalis ei käi(3-4x nädalas jõusaalis) kas siis on mingist ületreeningu ohtu? St palju selline kergema poolne aeroobne organismi koormab?

Ei ole ohtu ja ainult kasuks tuleb ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen tähele pannud, et tihtipeale, kui siin foorumis näiteks algajate kavasid kommenteeritakse, siis öeldakse midagi sellist: "Ära tee rinda ja triitsepsist ühel päeval" või et "ära tee rinda ja õlga ühel päeval," et selline treening tekitab ületreeningu ning pidurdab arengut. Kuid nt fitness.ee edasijõudnute kavas on kirjas, et 1. päev rind, biitseps, triitseps, kõht, kuid samas olen uurinud ka teistelt saitidelt kavasid, kus soovitatakse teha rinda, õlga ja triitsepsit ühel päeval ning biitsepsit, selga ja jalgu teisel päeval. Muidugi on loogiline, et erinevaid võimalusi on palju. Kuid äkki keegi oskab mulle seletada, milline nö kooslus siis kõige optimaalsem on? (Mõtlen selle all seda, et milliseid lihasgruppe samal treeningul kõige mõtekam teha oleks, räägin siis: biitsepsist, triitsepsist, õlast ja seljast)

Kui tohib küsida, siis mida sa arendada tahad: kas jõudu või lihasmassi?

Algajatel on mõtekas jõule keskenduda. Jõudu saab ülekeha harjutustega arendada mitte isoleeritud. Ja algajale on seda parem mida vähem harjutusi peab selgeks õppima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minuarust oleks just algajatel parem teha alguses kergemate raskustega ja rohkem kordusi, et tehnika selgeks saada ja alles siis liikuda suuremate raskuste juurde, nii on vast vigastuste oht väiksem kui kohe mingit 100't kilo valesti rebima hakata. või eksin? et ehitada nö. põhi alla. Mina alustasin vähemalt nii. Ja pole see harjutuste selgeks õppimine midagi nii rasket kui tahtmist on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma teen kõike (terve keha) ühel päeval) ja ikka on arengut märgata. Ärge hakatake liiga kergekäeliselt treeningut lihasgruppide vahel jagama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see oleneb ikka puhkepäevadest ka, sest kui 2 korda nädalas üldist trenni teha, siis väga hullude tagajärgedega see vast polegi, aga nt 4-5 trennipäeva puhul läheb asi käest ära küll

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×