Jump to content
Sadist2

Halb toitumine

Recommended Posts

Tervist!

Ma olen suhteliselt noor, tegelen jõutõstmisega (omaette) ja kokku on kogemust juba üle aasta.

Mul tekkis küsimus toitumise osas.

Ma tean et mul on praegust suhteliselt halb toitumine, kuid söömise rezhiim on enam-vähem paigas.

Ma söön kindlasti hommikust, tavaliselt putru, mune ja kala, siis söön koolis ja pärast kodus kah.

Valku tuleb mul tavaliselt ära u. 1,1g/kg - 1,5g/kg päevas, sest hetkel ei luba kool ega finants süüa paremini.

Trenn on mul suunatud praktiliselt ainult baasharjutustele, arendamaks max jõudu jne.

Nüüd tekib küsimus, kas sellise toitumisega on võimalik jõudu juurde saada või siis mitte eriti ?

Ja kas jõu arendamine on rohkem treeningmetoodikas kinni või toitumises ?

Ise vaatasin oma treeningpäevikut ja tundub, et väike areng on siiski toimunud näiteks pooleteise kuuga sain jõutõmbele 10kg juurde ja kuu ajaga on ka biitseps tugevamaks läinud ning kõht on kõvasti arenenud, aga teistes asjades nagu arengut eriti ei näegi.

Näiteks surumine oli mul 2,5 kuud tagasi sama mis praegu, ehk siis 70kgx2 on olnud seni parim tulemus, kuid selle juures saan öelda, et mul oli umbes kuu aega puhkus õlale, nii et suruma hakkasin ma uuesti alles hiljuti.

Samuti tundub, et kükk pole eriti arenenud, suvel oli ta praktiliselt sama, mis praegu, kuid jällegi saan öelda, et ilusti hakkasin ma kükkima alles 2 kuud tagasi, muidu oli koguaeg valesti treenitud jne.

Loogiline tundub, et kui ma sain tõmbele juurde, siis pidi ka kükk parem olema, aga ma pole seni kunagi max-i kükkinud, parim seeria oli 100kgx3, seegi 2 kuud tagasi.

Ei tea mis öelda, võibolla on asi selles, et nende baasharjutustega oli koguaeg selline jama, et treenisin valesti ja koguaeg oli puhkus (mitteplaneeritud) jne aga motivatsiooni võtab see küll alla.

Ja muidugi jagage oma teadmisi ja arvamusi sellise toitumise kohta ning üleüldiselt, kas ma arengut näen veel või mitte . :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Unustasin mainida, et suvel ma toitusin väga ilusti ja treenisin regulaarselt ja sain ennast trennile pühendada ning sealt ka oli mul päris hea areng .

Muudetud kasutaja Sadist2 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vaatasin oma treeningpäevikut ja mis ma sealt avastasin: ma olen 4 kuu jooksul kükkinud kõigest 4-6 korda (v.a kastilt kükid)

no nüüd ma saan vist aru, miks arengut eriti ei näe - ma pole regulaarselt kükkinud ega ka surunud. (v.a triitsepsi trennis kitsalt surumised)

jõutõmmet tegin ma küll suht korralikult ja see ka arenes mul, sama kehtib biitsepsi kohta.

ainuke millest ma veel aru ei saa, on see et miks selg mul eriti ei arene, nimelt ma ei suuda lõuatõmmetes veel kuidagi 5x5 ära teha, kuigi treenin selga suht korralikult juba üle 3 kuu. Ainuke variant on see, et mul kaal kasvas nende kolme kuuga u. 3 kilo võrra ja lõuatõmbeid oli raskem teha.

Mäletan suvel tegin u 8-10 kilo väiksema kehakaaluga ja suutsin need 5x5 ära teha, nüüd enam mitte.

Ikka ootan arvamusi ja teie teadmisi . :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vaatasin oma treeningpäevikut ja mis ma sealt avastasin: ma olen 4 kuu jooksul kükkinud kõigest 4-6 korda (v.a kastilt kükid)

no nüüd ma saan vist aru, miks arengut eriti ei näe - ma pole regulaarselt kükkinud ega ka surunud. (v.a triitsepsi trennis kitsalt surumised)

jõutõmmet tegin ma küll suht korralikult ja see ka arenes mul, sama kehtib biitsepsi kohta.

ainuke millest ma veel aru ei saa, on see et miks selg mul eriti ei arene, nimelt ma ei suuda lõuatõmmetes veel kuidagi 5x5 ära teha, kuigi treenin selga suht korralikult juba üle 3 kuu. Ainuke variant on see, et mul kaal kasvas nende kolme kuuga u. 3 kilo võrra ja lõuatõmbeid oli raskem teha.

Mäletan suvel tegin u 8-10 kilo väiksema kehakaaluga ja suutsin need 5x5 ära teha, nüüd enam mitte.

Ikka ootan arvamusi ja teie teadmisi . :D

Kle,sul ei mitte arvamusi vaja vaid treenerit;no vähemalt treening- ja toitumiskava.

Aga treener oleks sinu puhul parem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

treener on küll viimane asi mida mul vaja on .

veel kommentaare ?

kas kellegil on üldse sellesarnaseid kogemusi, et toitumine mitte eriti hea ja millised on seejuures trennitulemused, jõu osas ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
treener on küll viimane asi mida mul vaja on .

veel kommentaare ?

kas kellegil on üldse sellesarnaseid kogemusi, et toitumine mitte eriti hea ja millised on seejuures trennitulemused, jõu osas ?

Tsiteerin sind ennast:

Nüüd tekib küsimus, kas sellise toitumisega on võimalik jõudu juurde saada või siis mitte eriti ?

Ja kas jõu arendamine on rohkem treeningmetoodikas kinni või toitumises ?

Ja sa väidad, et treener on viimane asi mida sul vaja on. Mis sa arvad kuidas Kuusnõmmed ja Sagor on näiteks nii kaugele jõudnud? Üksi on väga raske tulemusi saavutada. Oleks sul treener siis oleksid su jõunäitajad ka suuremad kui näiteks lamades surumise 70kgx2.

1.5g/kg valku on normaalne kogus, kindlasti on olulised ka rasvad ja süsivesikud ning üldine kaloraaž. Jälgi kuidas taastud trennist ja omadega kinni ei jookse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tsiteerin sind ennast:

Ja sa väidad, et treener on viimane asi mida sul vaja on. Mis sa arvad kuidas Kuusnõmmed ja Sagor on näiteks nii kaugele jõudnud? Üksi on väga raske tulemusi saavutada. Oleks sul treener siis oleksid su jõunäitajad ka suuremad kui näiteks lamades surumise 70kgx2.

1.5g/kg valku on normaalne kogus, kindlasti on olulised ka rasvad ja süsivesikud ning üldine kaloraaž. Jälgi kuidas taastud trennist ja omadega kinni ei jookse.

sellesmõttes, näiteks sul treenerit nagu ma aru saan pole, aga ikkagi on sul head tulemused .

ka ilma treenerita saab saavutada häid tulemusi, selleks peab ise olema treener enda jaoks .

treener on lihtsalt see, kes annab sulle juhiseid ja koostab sulle treeningkava, sedasama võib ka ise teha .

kuusnõmm ja sagor on suurte eesmärkidega treenijad, kellel on selleks ka võimalus olemas .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sellesmõttes, näiteks sul treenerit nagu ma aru saan pole, aga ikkagi on sul head tulemused .

ka ilma treenerita saab saavutada häid tulemusi, selleks peab ise olema treener enda jaoks .

treener on lihtsalt see, kes annab sulle juhiseid ja koostab sulle treeningkava, sedasama võib ka ise teha .

kuusnõmm ja sagor on suurte eesmärkidega treenijad, kellel on selleks ka võimalus olemas .

Kui mul oleks võimalus ja ma leiaksin endale Valgast pädeva treeneri siis ma kindlasti treeniksin tema näpunäidete järgi.

Loomulikult on ise ka võimalik lugeda ja harida, aga siiski kõik pole ainult teooria. Kogemused on ka kindlasti olulised ja seda treener pakubki sulle.

Ma ei taha väita, et üski treenides pole võimalik kusagile jõuda, kindlasti on. Kuid sinu väide, et "treener on viimane asi mida ma vajan", sellega ei saa ma kuidagi nõustuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui Sa oled asjaga nii lühikest aega tegelenud ja nii ebajärjekindlalt sahmerdanud, siis on ka ülekohtune tulemusi nõuda. Kõikide küsimuste vastused on Sinu enda poolt siin juba kirjas. Mõni kuu treenimist ei ole mingi aeg. Ei maksa uskuda igasuguseid "rannahooajaks sixpack" välja ja nii edasi jutte. Pane oma sihik paika ja hakka õiges suunas tulistama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×