Jump to content
T

Naharebendid

Recommended Posts

Ma ei tea aga kui mina mingi 14-18 aastasena raskelt jõutrenni,kergejõustiku jne tegin, siis mul ei olnud ühtki nahakoe rebendit, aga nüüd kui ma hakkasin uuesti trenni tegema 22.5 aastasena, tulid mul kohe kaenla alla 8kuuga needsamused....et ei tea millest küll aga võib-olla siis kaalu tõusust, mis oli 6 kg.....aga ei tea isegi. Õnneks ei ole väga hullult ja edasi ei ole läinud/tulnud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabandage minu võhiklikkust, kuid oleks veel üks küsimus striiade ennetamise kohta. Nimelt räägitakse kollageeni tähtsusest nende mittetekkimisel. Kuna peale määritav kollageen muhvigi ei mõjuta (liiga suured molekulid, mis ei imendu vms), siis tekkis küsimus, et kas sisse söödav kollageen (hüdrolüüsitud) midagi mõjutab ja aitab venitusarme ehk sellega ennetada? Või ei mõjuta see ka midagi? :rolleyes:

Geneetiliselt mul arvatavasti eelsoodumus nende tekkeks ja kuna peagi hakkan paisuma nagu suflee küpsetusahjus, siis mõtlesin, et ehk annab suurema häda kuidagi ära hoida.

Ehk oskab mõni targem mees siin nõu anda (ise olen kahjuks liiga laisk, et kogu google läbi tuhnida :))?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Koolis treener soovitas mul määrida nahka tavaliste niisutavate kreemidega, et siis ei pidavat neid tekkimavõi kui siis minimaalselt. Mul on aga juba hilja neid ennetada, sest päris korralikult ikka õlg ja biits täis neid. Samas rohkem ma neid juurde küll enam ei tahaks, seega võtan teda kuulda.

Mul naharebendid tekkinud arvatavasti kiirest kaalu tõusust. Pooleteise aastaga kuskil 14kg...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Koolis treener soovitas mul määrida nahka tavaliste niisutavate kreemidega, et siis ei pidavat neid tekkimavõi kui siis minimaalselt.

Loe äkki natuke eestpoolt ka?

tekkis küsimus, et kas sisse söödav kollageen (hüdrolüüsitud) midagi mõjutab ja aitab venitusarme ehk sellega ennetada?

Ei usu küll et mõjutaks.

Paljud asjad mis positiivselt mõjuvad on illegaalsed, enamus on Eestis kättesaamatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei usu küll et mõjutaks.

Paljud asjad mis positiivselt mõjuvad on illegaalsed, enamus on Eestis kättesaamatud.

Tänud vastuse eest. Ja need "illegaalsed asjad" ei sobiks rasedatele vist niigi.

Lepin siis sellega, mis geenidega antud. Nuuks :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuttav trenni ajal tundis kuidas rebenes nahk. Omal on ka ikka tõsiselt palju ja koledad õla ja biitsepsi juures. Kahju natuke, et trenn selliseid asju kehale loonud on, kuid mis ikka parata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See ongi naha rebend see tekkib minu teada sellest kui võtad kiiresti kaalust juurde ja alla siis teekivad endal ka vasakul käel aga noh juba päris 3a ja minu arust ei kao ta kuhugi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere olen 19. a noormees

Selline küsimus oleks, et:

Kui ma teeks nt nädal kaks-kolm, sellist treeningut nt põhiharjutusi(surumine,kükk jne.) seeritena oletame 2x50 kerge raskusega kas see aitaks mul veidi rasva põletada?

ja kui tõhus see oleks.

söömisega on nii,et kui kõht tühi siis söön:)põhiliselt kodust toitu

Jõusaalis käin stabiilselt 4 korda nädalas.Esmaspäevast-neljapäevani.

Kogu point selles et tahaks seda rasva põletus protsessi veidi kiirendada.

üleliigsed on u 3-4kg.

Küsimus nr 2:

treenigu käigus tekkisid naha rebendid(u 0,5 -1 cm laiad)bitsepsi peale u.7 kuud tagasi juba.KAs nad jäävadki nüüd v kaovad ära ka kunagi?:)

Ettetänades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellise treeningu puhul oleneb rasvapõletus suuresti sinu toitumisest. Tuleb lihtsalt natukene vähem süüa ja siis nädala lõikes kaalunumbrit jälgida- ütleme, et optimaalne oleks kuskil 400-500g. nädalas kaotada? (siis läheb pigem rasva arvelt)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus nr 2:

treenigu käigus tekkisid naha rebendid(u 0,5 -1 cm laiad)bitsepsi peale u.7 kuud tagasi juba.KAs nad jäävadki nüüd v kaovad ära ka kunagi?:)

Ettetänades.

Ära ei kao vist kunagi. Tuhmuvad arvatavasti ning visuaalselt eriti nähtavaks ei jää. Mul kõik kohad neid täis, piltide pealt ei saa arugi ning niisama vaadates ka eriti mitte.

Paljud soovitavad sarnaseid kreeme nagu rasedad kasutavad, et kõhunahk korras hoida. Üldiselt pidev niisutamine peaks aitama neid vältida - aga katsu sa ennast enne trenni igalt poolt sisse kreemitada. :D

Üldiselt tekib kiire kasvu puhul. Ehk kui soov veidi rohkem vältida, siis arvatavasti väga aeglane kaalutõus parim valik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ära ei kao vist kunagi. Tuhmuvad arvatavasti ning visuaalselt eriti nähtavaks ei jää. Mul kõik kohad neid täis, piltide pealt ei saa arugi ning niisama vaadates ka eriti mitte.

Paljud soovitavad sarnaseid kreeme nagu rasedad kasutavad, et kõhunahk korras hoida. Üldiselt pidev niisutamine peaks aitama neid vältida - aga katsu sa ennast enne trenni igalt poolt sisse kreemitada. :)

Üldiselt tekib kiire kasvu puhul. Ehk kui soov veidi rohkem vältida, siis arvatavasti väga aeglane kaalutõus parim valik.

ja nii moodi määrida iga kord ja läbi aastate? :D kalliks läheb vist :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ära ei kao vist kunagi. Tuhmuvad arvatavasti ning visuaalselt eriti nähtavaks ei jää. Mul kõik kohad neid täis, piltide pealt ei saa arugi ning niisama vaadates ka eriti mitte.

Paljud soovitavad sarnaseid kreeme nagu rasedad kasutavad, et kõhunahk korras hoida. Üldiselt pidev niisutamine peaks aitama neid vältida - aga katsu sa ennast enne trenni igalt poolt sisse kreemitada. :D

Üldiselt tekib kiire kasvu puhul. Ehk kui soov veidi rohkem vältida, siis arvatavasti väga aeglane kaalutõus parim valik.

Huvitav, kas kõigil tekib see kiirest kaalutõusust? Ja mul meeles, et kunagi kaalusid sa enne treeningutega alustamist ju 120kg. Et kuidas sul said siis need tekkida? :) ...või sa ei pannud üks-ühele seosele trennist tulenevat kaalutõusu, vaid misiganes kaalutõusu?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ja nii moodi määrida iga kord ja läbi aastate? :D kalliks läheb vist :D

Lillepenra niisutamine ja uksehinge määrimine aitab naharebendite vastu umbes sama palju kui naha niisutamine ja määrimine.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist,

Kuna endine kaal on muutunud päris korralikult, siis on need venitus armid kõhul ja külgedel. Siis küsimus siit , et on mingeid kreeme vms mis neid nagu väiksemaks võtab ilmselgelt ma usun, et neist lahti polegi võimalik saada? Või siis mingi arsti sekkumisel? Oskab keegi miskit pakkuda:)?

Priit

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasedatele on olemas kreemid mis ennetavad armide teket kuid võid määrida ka peale nende ilmnemist. Lahti vast pole võimalik neist saada va laseravi. Eks see ole samamoodi arm nagu operatsioonist võib jääda vms , ei kao ta kuhugi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul endal ei ole, aga sõber käis seal oma venitusarmidega laserravil. hind on küll kallis, aga tundub, et töötab

Okei, vaatasin et seal see konsultatsioon on tasuta, lähen uurin mis räägivad mulle :)

Tänud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasedatele on olemas kreemid mis ennetavad armide teket kuid võid määrida ka peale nende ilmnemist. Lahti vast pole võimalik neist saada va laseravi. Eks see ole samamoodi arm nagu operatsioonist võib jääda vms , ei kao ta kuhugi

Minu ämmemanduse õppejõu kuldsed sõnad - kallite kreemide asemel võid määrida tavalist oliiviõli. :) Laser on ilmselt jah ainus, mis neid eemaldab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu ämmemanduse õppejõu kuldsed sõnad - kallite kreemide asemel võid määrida tavalist oliiviõli. :) Laser on ilmselt jah ainus, mis neid eemaldab.

täna nägin telekast reklaami mingi kreemi kohta mis lubas ennetada venitusarme ning olemas olevatest lahti saada milles ma kahtlen. Olen ise kunagi natuke aega ühte toodet proovinud kuna biitsepsi peale hakkasid õrnad armid tekkima, paks kreem kõva kookose lõhnaga oli ja ega temast mingit kasu polnud. Mingi hetk jäi trenn pooleli ja kaotasin kõvasti massi nii et mingeid venitus arme ei tekkinudki. Aga jh oliiviõli teeb kindlasti sama töö ära, point ongi neid piirkondi kogaeg niisutada ja elastsena hoida et nahk saaks venida ilma armideta (rasedate puhul just). Mingit 100% toimivat toodet kindlasti pole ning kui armid olemas juba siis kas nendega harjuda või tuleb ette võtta laserravi. (kui armid on olemas siis ega kreemitama kindlasti neile paha ei tee ja miks mitte ka päikest anda ) . Ja sellega minu teadmised armide kohapealt lõppevad :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×