Jump to content
mariliis111

Kaalutõus naisele lihaste arvelt

Recommended Posts

Tere!

Mõistan, et foorumis on vist sääraseid postitusi miljoneid, aga lisan siia siiski enda oma ka. Mul on nimelt probleem - võtsin poole aastaga tervisliku toitumise ja trenni (põhiliselt aeroobne treening) abil ligi 10 kilo alla ning mul tekkis spordiamenorröa, mistõttu käsib endokrinoloog mul nüüd kolme kuuga ca 2 kilo juurde võtta, sooviksin seda teha aga kindlasti lihase arvelt. Praegu tegelen regulaarselt klubis nii aeroobse treeninguga (2 korda nädalas step aeroobika, kick-box aeroobika) kui jõutreeninguga (1-2 korda nädalas rühmatreeningud - jõutreening). Kas lihasmassi suurendamiseks aitaks, kui vahetaksin aeroobsed treeningud jõutreeningute vastu? Ja pean silmas just rühmajõutreeninguid? Ja muidugi toitumine - ehk oskaksite soovitada artikleid, kust oleks sellealast infot, et saaksin koostada endale toitumiskava lihasmassi kasvatamiseks. Praegu on kõik väga segane - mingid artiklid räägivad tohututest valgukogustest, teised jälle ei-tea-millest.

Olen 20aastane, 172 cm pikk, 58,5 kg.

Tervitades

Neiu M.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Mõistan, et foorumis on vist sääraseid postitusi miljoneid, aga lisan siia siiski enda oma ka. Mul on nimelt probleem - võtsin poole aastaga tervisliku toitumise ja trenni (põhiliselt aeroobne treening) abil ligi 10 kilo alla ning mul tekkis spordiamenorröa, mistõttu käsib endokrinoloog mul nüüd kolme kuuga ca 2 kilo juurde võtta, sooviksin seda teha aga kindlasti lihase arvelt. Praegu tegelen regulaarselt klubis nii aeroobse treeninguga (2 korda nädalas step aeroobika, kick-box aeroobika) kui jõutreeninguga (1-2 korda nädalas rühmatreeningud - jõutreening). Kas lihasmassi suurendamiseks aitaks, kui vahetaksin aeroobsed treeningud jõutreeningute vastu? Ja pean silmas just rühmajõutreeninguid? Ja muidugi toitumine - ehk oskaksite soovitada artikleid, kust oleks sellealast infot, et saaksin koostada endale toitumiskava lihasmassi kasvatamiseks. Praegu on kõik väga segane - mingid artiklid räägivad tohututest valgukogustest, teised jälle ei-tea-millest.

Olen 20aastane, 172 cm pikk, 58,5 kg.

Tervitades

Neiu M.

Kolme kuuga KAKS kg puhast lihasmassi, :(

Nomaitea ...

e-ee ... mulle tundub ,et su eesmärgi saavutamiseks jääb trennist-toitumisest väheks ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sinu pikkuse ja kaalu suhe on ju igati OK. Arstid suhtuvad patsienti tihti eelarvamusega. Antud juhul võis arst soovitada Sul rohkem süüa ja seepärast käskis kaalus juurde võtta. Kas arst täpsustas, mida on vaja kasvatada, kas rasva või lihast? Need on kaks täiesti erinevat asja.

Kirjelda oma senist toitumist ja konkreetsemalt ka treeningkoormust ning kui kaua oled millegagi tegelenud. Ja kuidas on Sinu sportlik aktiivsus ja kehakaal aastate lõikes muutunud.Kui siin foorumis keegi räägib abstraktselt "tervislikust toitumisest", siis paneb see juba häirekellad helisema, sest tavaliselt on siis midagi mäda - eriti naistel. Pole parata - praktika sunnib nii üldistama ja kui on vaja konkreetset abi, siis on vaja konkreetsed asjad ka lahti rääkida.

Kas ars rääkis Sulle, mis on spordiamenorröa? See tekib siis, kui keha rasvaprotsent on liiga madal. Nüüd Sa tahad asja veel hullemaks teha, suurendades lihasmassi. Rasva osakaalu on vaja suurendada. Juhul kui diagnoos on õige. Igal juhul tuleks hakata tarbima vajalikke rasvasid, see mõjub positiivselt hormonaalsüsteemile, mille häire nimetatud haigu on. Otsi siit üles Fred Antsoni artikkel "Toit, ajubiokeemia ja rasvapõletus" ning ütle, kui Sa millestki aru ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub küll, et Sa ei ole hästi aru saanud, mis diagnoosiga tegemist on. Kõigepealt soovitan Sul natuke kasvõi netist või raamatutest enda jaoks selgeks teha, millest sellised hormonaalsed probleemid tekivad (www.inimene.ee jne.).

Mina leian, et Sinu kaalukaotus oli liiga järsk ja ehk lülitasid Sa ka oma toidust välja palju ainevahetuseks vajalikke rasvu ja süsivesikuid. Kui Sa püüad nüüd lihase arvelt oma kaalu tõstma hakata, süvendad sa oma probleemi veelgi, sest paratamatult on see nii, et naine on loodud olema veidi "pehmem" ja naiste loomulik rasvaprotsent ongi kõrgem kui meestel ning igasugused järsud muutused kehas võivad tekitada häireid.

Minu soovitus sulle: vaata üle oma toitumine (tõsta VEIDI kaloraazi) ja vähenda järkjärgult treeningkoormust. Kui oled oma hormonaalsüsteemi uuesti toimima saanud ja tahaksid kehakaalu vähendama hakata, ära tee seda nii kiiresti, sest muidu võid olla jälle tagasi seal, kus praegu.

Kui lased sellel seisundil kaua kesta, võib teatud hormoonide (östrogeenide) vaegus tekitada osteoporoosi ja seda eriti lülisambas.

Jõudu Sulle!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tundub küll, et Sa ei ole hästi aru saanud, mis diagnoosiga tegemist on. Kõigepealt soovitan Sul natuke kasvõi netist või raamatutest enda jaoks selgeks teha, millest sellised hormonaalsed probleemid tekivad (www.inimene.ee jne.).

Mina leian, et Sinu kaalukaotus oli liiga järsk ja ehk lülitasid Sa ka oma toidust välja palju ainevahetuseks vajalikke rasvu ja süsivesikuid. Kui Sa püüad nüüd lihase arvelt oma kaalu tõstma hakata, süvendad sa oma probleemi veelgi, sest paratamatult on see nii, et naine on loodud olema veidi "pehmem" ja naiste loomulik rasvaprotsent ongi kõrgem kui meestel ning igasugused järsud muutused kehas võivad tekitada häireid.

Minu soovitus sulle: vaata üle oma toitumine (tõsta VEIDI kaloraazi) ja vähenda järkjärgult treeningkoormust. Kui oled oma hormonaalsüsteemi uuesti toimima saanud ja tahaksid kehakaalu vähendama hakata, ära tee seda nii kiiresti, sest muidu võid olla jälle tagasi seal, kus praegu.

Kui lased sellel seisundil kaua kesta, võib teatud hormoonide (östrogeenide) vaegus tekitada osteoporoosi ja seda eriti lülisambas.

Jõudu Sulle!

Väga suur tänu vastuse eest. Üritan siis alustada kaloraaži tõstmisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga suur tänu vastuse eest. Üritan siis alustada kaloraaži tõstmisega.

Kas Sa said täpselt aru, mida see kaloraaži tõstmine tähendab?

Kui me ütleme /jooksmine/tool/karu vm iganes, siis me kõik teame mis asjad need on.

Aga kui Sul natukesegi jäi arusaamatuks see kaloraaži tõstmise värk, siis ära karda ja küsi julgesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kolme kuuga KAKS kg puhast lihasmassi, :D

Nomaitea ...

e-ee ... mulle tundub ,et su eesmärgi saavutamiseks jääb trennist-toitumisest väheks ...

Miks see kaks kilo siis nii võimatu tundub? Kolme kuuga täiesti reaalne eesmärk. Korralikult trenni teha ja toitumine ka korras on siis peaks õnnestuma küll. Minupoolt igaljuhul edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks see kaks kilo siis nii võimatu tundub? Kolme kuuga täiesti reaalne eesmärk. Korralikult trenni teha ja toitumine ka korras on siis peaks õnnestuma küll. Minupoolt igaljuhul edu!

Tegemist on naisterahvaga :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks see kaks kilo siis nii võimatu tundub? Kolme kuuga täiesti reaalne eesmärk. Korralikult trenni teha ja toitumine ka korras on siis peaks õnnestuma küll. Minupoolt igaljuhul edu!

Pöördu meie lugupeetud naissoost kaasfoorumlaste poole,las nemad selgitavad sulle,kui reaalne on 2kg lihasmassi kogumine kolme kuuga, :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×