Jump to content
kkkadi1

missugune on kiire ning efektiivne treening?

Recommended Posts

Tere.

Mul on suur mure ja loodan et saan just siit abi ja nõu ning ei pea eraldi konsultatsioone võtma.

Selline küsimus ,et kaalusin kunagi 20 kg rohkem kui praegu ,kuid hakkasin kaalu langetama,pärast seda kui olin toitumisspetsialisti juures käinud (hakkasin ka jooksmas käima)ja kevadel lõpetasin ma toitumise jälgimise ja sellega kaasnes muidugi ka mõne kilo lisandumine, kuid nüüd olen juba 2 nädalat üritanud süüa väiksema kalorisisaldusega toite. Mul on plaan saada suveks enda kõhust lahti ja üldse trimmi.Kaal ei olegi nii oluline,oluline on see, et saaksin enda välimuse korda ning saavutaksin jälle sama enesekindluse ning rahulolu:). Küsimus: Millisest treeningust ma peaksin alustama ja missugused treeningud on üldse efektiivsed ning palju rasvupõletavad ? Kui oskate aidata on see väga tore ,kuid kui mitte siis ehk oskate soovitada mõnda kohta kuhu minna jutule, et tõesti saavutada väga head tulemused.

Tänan!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna küsimus oli treeningu kohta, siis ütlen, et pole suurt vahet mis trenni sa teed. Peamine on hoida pulssi rasvapõletustsoonis. Lisada sinna järjepidevus ning korras toitumine ja nii lihtne see ongi.

Tohohh?!Et kohe ei mingit vahet?

e-ee ...

HIIT on tunduvalt efektiivsem,kui lihtsalt rasvapõletustsoonis udjamine ..., :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus: Millisest treeningust ma peaksin alustama ja missugused treeningud on üldse efektiivsed ning palju rasvupõletavad ? Kui oskate aidata on see väga tore ,kuid kui mitte siis ehk oskate soovitada mõnda kohta kuhu minna jutule, et tõesti saavutada väga head tulemused.

Tänan!

Õige toitumine, järjepidevus, enesedistsipliin - siis on igast treeningust kasu. Väga heade tulemuste saavutamiseks ei ole kiireid lahendusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik oleneb Sinu eelnevatest treeningutest, toitumisest, geneetikast jne jne. Kui oled suhteliselt algaja, on võimalik ka paari kuuga saavutada märkimisväärseid tulemusi. Mida rohkem edasi, seda raskemaks läheb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Samas HIIT on eluohtlikum ilmselt? See oleks üks hea põhjus, kui küsitaks seletust miks HIIT on halb.

Elu on üldse ohtlik,jõusaal ja HIIT sealhulgas, ;)

Aga - kõige ohtlikum on magada isiklikus voodis,enamus inimesi sureb nimelt seal ..., :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mind huvitab see, et millise toitumisspetsialisti juures sa (teemaalgataja) käisid? Oleksin ka väga huvitatud, kuid paraku ma ei tea kes selliseid teenuseid pakuvad :) Ja palju selline teenus maksab?

Mulle tundub, et olen ka oma toitumisega totaalselt ummikus. Ja nüüd juba tundub, et 6 kuud tervislikult toidupüramiidi järgi toitumist on olnud ikka mega vale ja olen peaaegu et ahastuses :P

Tänan vastamast :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Unusta ära sellised udupeened meetodid nagu HIIT ja rasvapõletustsoonis tundide kaupa köögerdamine. Uuringud on näidanud, et jõutreening koos korraliku aeroobse treeninguga on kõige parem viis kaalust alla võtta. Kusjuures aeroobset tee sellise pulsisageduse juures nagu omale mõistlik tundub. Asi nimelt selles, et rasvapõletamine ei pea käima otse rasvatagavarade pealt vaid võib (ja enamasti käibki) läbi rasvatagavaradelt energia taastamise. Elik esmalt viid ennast energiadefitsiiti ning organism üritab hiljem lihtastes vajalikke energiatagavarasid rasvade arvelt taastada. See rasvapõletustsoonis tuiamine on ammu ümber lükatud teema. Jõutreeningute suur pluss on see, et need kulutavad energiat kogu kehast ning toovad kaasa vajaduse taastada kulutatud lihaseid, mis omakorda kulutab energiat ja võtab kehast energiaks moondatavaid aineid lihaste taastamiseks. Lisaks suurendab jõutreening HGH ja testosterooni taset organismis, mis suurendavad lihaseid (lihaste ülalpidamine nõuab energiat) ja vähendab polstrit.

Ma isiklikult olen alates jaanuarist sellise meetodiga juba kahe püksirihmaaugu jagu keret koomale saanud (mis on tegelik progressi mõõt, mitte kaal). Kaal on samuti vähenenud oma 7-8 kilo. Samas on jõudu juurde tulnud.

Aga mõistlikke soovitusi on sul siin juba antud - siint: http://fitshop.fitness.ee/webtreener/ saad omale ilma tagumenti tõstmata nii treening- kui toitumiskava. Tõhusam on muidugi personaaltreeneri leidmine trennisaalist aga saan aru, et see pole võimalik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Unusta ära sellised udupeened meetodid nagu HIIT ja rasvapõletustsoonis tundide kaupa köögerdamine. Uuringud on näidanud, et jõutreening koos korraliku aeroobse treeninguga on kõige parem viis kaalust alla võtta.

Räägi palun täpsemalt oma uuringutest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen HIITi tehes alla võtnud:)

Miks ei peaks võtma?

Saab alla aeroobsega, saab alla HIITiga ja kõige paremini veel tõenäoliselt nende kombinatsiooniga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Mulle tundub, et olen ka oma toitumisega totaalselt ummikus. Ja nüüd juba tundub, et 6 kuud tervislikult toidupüramiidi järgi toitumist on olnud ikka mega vale ja olen peaaegu et ahastuses."

Palju õnne! Kui sööd püramiidi järgi, siis lõpuks näed välja nagu püramiid! Kui inimene just mitte ei treeni iga päev tundide kaupa ja ei kasuta tahtejõudu toidust loobumisel ning ei arvuta pidevalt kaloreid! Ehk siis praegu valitetsev arusaam tervislikust toitumisest on inimolendit ahistav ning pikemas perspektiivis sandistav, kaalu tõus on hiljem esilekerkivate probleemide kõrval väike mure. Mis on siis aegade jooksul nihu läinud? Praegune soovituslik toit on väga vähese küllastunud rasvade ja ülisuure süsivesikusisaldusega ning osaliselt tehislik, mis mõjubki inimolendi ainevahetusele ruineerivalt. Vahetud avaldumisvormid on magusaisu, energiapuudus, tujukus. Et olla terve ja vormis, peab inimene sööma rohkem küllastunud rasvu ja vähendama süsivesikuid ning toit peab olema värske, mitte karbitoit. Trenni peab tegema sellist, mis endale meeldib ja kui ei meeldi spordisaalis rassida, siis tuleb lihtsalt palju värskes õhus liikuda. Ja kui kehaline aktiivsus mingil ajaperioodil mingil põhjusel väheneb, siis õige toitumise korral väheneb ka isu ning kehakaal püsib sama või hoopis langeb, sest lihasmassi kasutatakse vähem kui enne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"Mulle tundub, et olen ka oma toitumisega totaalselt ummikus. Ja nüüd juba tundub, et 6 kuud tervislikult toidupüramiidi järgi toitumist on olnud ikka mega vale ja olen peaaegu et ahastuses."

Palju õnne! Kui sööd püramiidi järgi, siis lõpuks näed välja nagu püramiid! Kui inimene just mitte ei treeni iga päev tundide kaupa ja ei kasuta tahtejõudu toidust loobumisel ning ei arvuta pidevalt kaloreid! Ehk siis praegu valitetsev arusaam tervislikust toitumisest on inimolendit ahistav ning pikemas perspektiivis sandistav, kaalu tõus on hiljem esilekerkivate probleemide kõrval väike mure. Mis on siis aegade jooksul nihu läinud? Praegune soovituslik toit on väga vähese küllastunud rasvade ja ülisuure süsivesikusisaldusega ning osaliselt tehislik, mis mõjubki inimolendi ainevahetusele ruineerivalt. Vahetud avaldumisvormid on magusaisu, energiapuudus, tujukus. Et olla terve ja vormis, peab inimene sööma rohkem küllastunud rasvu ja vähendama süsivesikuid ning toit peab olema värske, mitte karbitoit. Trenni peab tegema sellist, mis endale meeldib ja kui ei meeldi spordisaalis rassida, siis tuleb lihtsalt palju värskes õhus liikuda. Ja kui kehaline aktiivsus mingil ajaperioodil mingil põhjusel väheneb, siis õige toitumise korral väheneb ka isu ning kehakaal püsib sama või hoopis langeb, sest lihasmassi kasutatakse vähem kui enne.

Päris karm, ma ütleks!

Seda püramiidi tegelikult saab uurida ju mitmest kohast. Ma ei saa ainult aru, et miks siis inimestele soovitatakse valesid toitumisharjumusi? Paar nädalat tagasi hakkasin oma igapäeva menüüd kaaluma ja määrama sv, rasva ja valgu vahekordasid ja jõudsin jah ise ka arusaamisele, et süsivesikuid koguneb lubamatult palju (ja seda mitte saiakeste ja kommide arvelt, vaid teraviljatoodete, kartuli, leiva ja köögiviljade arvelt).

Õnneks pole ma veel püramiid (ilmselt oleksin kui oleksin olnud istuva töö peal), aga liigsest rasvakihist oli jah sellise toitumisega raske vabaneda :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõik aina räägivad sellest, nagu raamatust loeks maha.

Aga kas keegi on reaalselt kaalu ka langetanud HIIT`i tehes?

Lihtne küsimus ja eeldab vastust JAH/EI.

JAh. Ja peale alla võtmist ka vormi hoidnud, kui pole muuks aega :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×