Jump to content
nonni

Kaalulangetaja ootab soovitusi

Recommended Posts

Olen 170cm pikk, kaalun 69kg, naine ja 21 aastat noor. Sooviks suveks 60kg kaaluda ja keha trimmi ajada.

Teen uuel aastal uue hooga 6x nädalas trenni (spinning, jõusaali ringtreening, selg kõht tuhar, stepfit, bodycombat + süvavenitus, bodypump, fit jms. Lisaks enne trenni 15-20 minutit stepperil või jooksulindil)

Toitumisest nii palju:

Hommikul (~10.00): 4viljapuder või maitsestamata jogurt banaani ja punaste sõstarde/astelpaju marjadega või omlett 2 munast, kodujuustust, šampinjonidest ja sibulast või täisteraleib kanafileesingi, keedumuna ja kurgitomatiga + greip + roheline tee

Lõuna(~14.00): keedetud või värsked juurviljad, mille kõrval kanafilee/tuunikala/veise või kana hakkliha, vahel pundis veel tatar või täisterapasta. Supid. Lisaks roheline tee ja mõni puuvili

Õhtu(~20.00- 21.00 pärast trenni): kodujuust + kirsstomatid pipra ja palsamveiniäädikaga/ lahja kohupiim banaani ja maitsestamata jogurtiga/ värsked juurviljad maitsestamata jogurti dipiga/krevetid + roheline tee + 1/4 pärmipulka vees lahustault

3 põhisöögikorra vahel näksin nt pähklite ja rosinate segu/puuvilju/kodujuustu/jogurtit/täna sõin ühe snicersi okou

Lisaks joon ~2 liitrit vett ja teele lisan sidrunimahla.

Mida ma siis nüüd õigesti ja mida valesti teen? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline

Arvuta välja oma toidu kalorsus ja süsivesikute, valkude ning rasvade protsentuaalne sisaldus (kaloriarvuti leiad siit- http://www.amazon.ee/main.php?main=tooriis...riarvuti/index). Vaata foorumis viimaseid poste ja seal sarnaseid teemasid päris mitu. Asi ei olene nii palju sellest, et mida sa sööd, kui mis kogustes sa seda sööd.

Kuskil teemas alles eile-üleeile räägiti sellest, et mitu protsenti peaks olema süsivesikuid, rasvu ja valku. Ehk keegi täiendab ja parandab mind.

Pole küll eriline tark, aga natukene oskan ehk aidata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen foorumit päris põhjalikult uurinud juba. Mõtlesin lihtsalt huvi pärast eraldi postituse teha. Juhuks, kui mõni teadja tarkust viitsib jagada :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen 170cm pikk, kaalun 69kg, naine ja 21 aastat noor. Sooviks suveks 60kg kaaluda ja keha trimmi ajada.

Teen uuel aastal uue hooga 6x nädalas trenni (spinning, jõusaali ringtreening, selg kõht tuhar, stepfit, bodycombat + süvavenitus, bodypump, fit jms. Lisaks enne trenni 15-20 minutit stepperil või jooksulindil)

Toitumisest nii palju:

Hommikul (~10.00): 4viljapuder või maitsestamata jogurt banaani ja punaste sõstarde/astelpaju marjadega või omlett 2 munast, kodujuustust, šampinjonidest ja sibulast või täisteraleib kanafileesingi, keedumuna ja kurgitomatiga + greip + roheline tee

Lõuna(~14.00): keedetud või värsked juurviljad, mille kõrval kanafilee/tuunikala/veise või kana hakkliha, vahel pundis veel tatar või täisterapasta. Supid. Lisaks roheline tee ja mõni puuvili

Õhtu(~20.00- 21.00 pärast trenni): kodujuust + kirsstomatid pipra ja palsamveiniäädikaga/ lahja kohupiim banaani ja maitsestamata jogurtiga/ värsked juurviljad maitsestamata jogurti dipiga/krevetid + roheline tee + 1/4 pärmipulka vees lahustault

3 põhisöögikorra vahel näksin nt pähklite ja rosinate segu/puuvilju/kodujuustu/jogurtit/täna sõin ühe snicersi okou

Lisaks joon ~2 liitrit vett ja teele lisan sidrunimahla.

Mida ma siis nüüd õigesti ja mida valesti teen? :D

Kuskohalt sa välja lugesid,et kaalu alandamiseks peab menüüst rasvad praktiliselt eemaldama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks Sa ainult suveks tahad trimmi saada? Vasta endale. Kas Sa saaksid otsustada, millega hakkad tegelema - saja treeninguga korraga ei ole mõtet tegeleda, hakkavad üksteisele vastu töötama ja taastuda ei jõua. Sa ei suuda ka ühessegi süveneda. Siblid tühja ja tulemust ei ole. Otsusta, mis Sulle sobib ja mis on Sinu eesmärk. Trimmi saada on liiga laialivalguv mõiste.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuskohalt sa välja lugesid,et kaalu alandamiseks peab menüüst rasvad praktiliselt eemaldama?

Ootaksin iroonitsemise asmel pigem soovitusi, mida menüüsse juurde tuleks lisada :D

Ja mõistagi ei taha AINULT suveks heasse vormi saada. Lihtsalt mai/juuni võiks olla see punkt, kus liigsed kilod kadunud võiks olla. Edasi tuleks vast sobivat kaalu ja vormi hoida või mis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ootaksin iroonitsemise asmel pigem soovitusi, mida menüüsse juurde tuleks lisada :D

Mina ootan jällegi, et kaalulangetajad vanu postitusi ja artikleid loevad. Sinu teemas ei ole mitte midagi, millele Sa juba siin olemasolevast infost vastust kätte ei saaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks Sa ainult suveks tahad trimmi saada? Vasta endale. Kas Sa saaksid otsustada, millega hakkad tegelema - saja treeninguga korraga ei ole mõtet tegeleda, hakkavad üksteisele vastu töötama ja taastuda ei jõua. Sa ei suuda ka ühessegi süveneda. Siblid tühja ja tulemust ei ole. Otsusta, mis Sulle sobib ja mis on Sinu eesmärk. Trimmi saada on liiga laialivalguv mõiste.

Tahaks end ikka pea iga päev liigutada...kui ühe päeva nädalas vabaks võtan, siis juba oleks nagu midagi puudu. Aga kuidas ma peaks siis trenni valima? Jõusaalihundiks ei taha. Polegi enne kuulnud, et erinevates trennides käimine kahjuks võib tulla. Siiani arvasin, et see pigem on vaheldusrikkus kasulik. Mõni trenn vastupidavusele, mõni rasvapõletuseks, mõni jõutrenn, erinevad lihasgrupid jms.

Seega palun teadjad, harige mind. Kuidas oma treeningkava siis koostama peaksin? Jõusaali asemel olen siiani eelistanud rühmatreeninguid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ootaksin iroonitsemise asmel pigem soovitusi, mida menüüsse juurde tuleks lisada :P

Ja mõistagi ei taha AINULT suveks heasse vormi saada. Lihtsalt mai/juuni võiks olla see punkt, kus liigsed kilod kadunud võiks olla. Edasi tuleks vast sobivat kaalu ja vormi hoida või mis?

Mingit iroonitsemist ei olnud.Ma lihtsalt tahtsin teada,mis alustel sa oma menüü koostasid.

Mina asendaksin maitsestamata jogurti(sellle koristaks üleüldse ära) hapukoorega,lisaksin veel ka avokado ja kookoshelbed,samuti kalaõli.

Kala ja kana võiks olla eraldi söögikorrad ühe päeva sees.Banaanid on omal kohal vaid peale trenni.

Rosinate "näksimine" on liiast.Supid-pastad jätaks kah kaalulangetamise ajaks välja.

-10kg maiks-juuniks on täiesti reaalne.

Ja kasuta "otsingut" ja tutvu Fred Antsoni artikliktega, :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina ootan jällegi, et kaalulangetajad vanu postitusi ja artikleid loevad. Sinu teemas ei ole mitte midagi, millele Sa juba siin olemasolevast infost vastust kätte ei saaks.

Ja loen ja olen juba kõvasti neid lugenud. Ütlen veelkord, et tegin teema lihtsalt selleks, et personaalsemat lähenemist saada, kuna personaaltreeneri jms jaoks vaesel üliõpilasel raha pole. Keegi pole ju kohustatud sellele teemale vastama. Ja ma ei usu, et selle teemaga nüüd foorumi umbe ajan.

Vabandust, et küsisin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mingit iroonitsemist ei olnud.Ma lihtsalt tahtsin teada,mis alustel sa oma menüü koostasid.

Mina asendaksin maitsestamata jogurti(sellle koristaks üleüldse ära) hapukoorega,lisaksin veel ka avokado ja kookoshelbed,samuti kalaõli.

Kala ja kana võiks olla eraldi söögikorrad ühe päeva sees.Banaanid on omal kohal vaid peale trenni.

Rosinate "näksimine" on liiast.Supid-pastad jätaks kah kaalulangetamise ajaks välja.

-10kg maiks-juuniks on täiesti reaalne.

Ja kasuta "otsingut" ja tutvu Fred Antsoni artikliktega, :D

Suur aitäh mõistliku postituse eest :P:lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miskipärast, kui keegi hakkab konkreetseid küsimusi esitama, tajutakse seda kui rünnakut.

Kallis teemaalgataja - kõik üritavad Sind abistada. Ja ei ole mitte nii, et paljude erinevate treeningutega saab paremaid tulemusi. Keskendu ühele asjale, mis Sulle enim sobib (juba rääkisid, et rühmatreeningud) ja jälgi tulemusi. Asjaga süvitsi tegelemisel on ainult positiivsed tulemused. Ja odavam on ka. Tahan öelda, et kui Sa end liigselt killustad, siis ei ole võimalik tulemusi hinnata ja kui Sa oled suvaliselt asju tehes poole aasta pärast seisus, kus juhe kapitaalselt koos, siis tuleta neid sõnu meelde. Ei saa korraga teha torti ja kotletti.

Ja tõesti - kui Sa oled üliõpilane, siis peaks Sulle olema ka jõukohane materjale analüüsida. Loe, loe, loe ja veelkord loe. Vali välja esmapilgul sobiv ja katseta. Kui ei toimi, analüüsi, kus vea tegid ja edasi. Just niisamuti nagu Sinu üliõpilaseks olemine ilmselt käib. Täpselt samasugune uue asja omandamine. Ja ikkagi - kui oled asja peal tõsiselt väljas, ära rühmatreeningutele väga palju looda. Ma ei halvusta neid, parem ikka kui mitte midagi, kuid isikliku arengu mõttes ei ole need parimad. Väga trendikad - loomulikult. Aga Sina tahad tegeleda iseendaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sõin ühe snicersi okou

Mida ma siis nüüd õigesti ja mida valesti teen? :D

Minu arvates on magusate pudinatega nii, et kui proovid need totaalselt välja arvata, siis on tõenäosem, et nädala-paari pärast tuleb väga suur murdumine, et parem ongi teadlikult näiteks nii teadvustada endale, et nädalas korra miskit magusat sööd, aga ainult korra, sinu puhul siis toda snikersit. Et see pigem ongi hea, kui planeeridagi see snikers plaani sisse. Kui nädalas läheb sniekrs algul, siis tõenäoselt nii see kogus ka jääb, ja tõenäoselt ei teki seda murdumise ohtu, et sööd kilo snikersit korraga sisse. Et mina arvan, et järl-järguline toidumenüü kvaliteetsemaks muutmine on efektiivsem metoodika. Suitsetamisega sedalaadi metoodikat teatavasti teha ei saa küll, seal efektiivsem on koheselt totaalselt loobuda suitsust. Et mulle tundub, et magusate pudinatega ongi efektiivne nii nagu teed- snikers nädalas või nii.

Ma soovitaks üleüldse üldiselt sedalaadi etappe, kõik etapid on sisuliselt uue elulaadi kinnistamised:

1) proovida paar kuud elada nii, et tarbida tavalist toiduõli ei tarbi, tarbid vaid oliiv-õli. Kui paar kuud järjest möödas, siis lasegi pensionini oliiviga.

2) proovida iga söögikorraga mõõdukalt süia mõned kuud. Kui tunned lõpuks, et see rutiin õnnestub kenasti, stressi ei valmista, vajadust ülesöömis-tunnet saada pole, siis enamvähem nii jätkagi.

3) proovida süia vaid kvaliteetseid töötlemata kõrge toiteväärtusega toite mõned kuud, st et viinereid ei söö, valid selle asemel liha, limonaadi ei joo, jood mahla jne, mingit ülikallist ökomahla juua pole mõtet seejuures, välismaa juurvilja ei vali võimalusel, valid eesti oma jne. Et kujuneks välja eelistus, et sööd asju, mida saab kirjeldada sõnadega "kvaliteetne toit". Seda nimekirja mis selle mõiste alla kuulub oskad intuitiivselt aja jooksul selgeks saada.

Need on nagu sellised 3 põhiasja mida võiks katsetada minuarust igaüks. See punkt 3 ja muu selline on subjektiivne, seal saab erinevaid arvamusi tuua, näiteks pelmeen on üldiselt mitte kvaliteetne toit, kuid subjektiivselt ise ütleks, et siiski pean õigustatud valikuks teda, et tunnen, et keha sellest ei rasvu ega toitainete puuduses ei vaevle, et sedalaadi vahepealseid kasulik/mittekasulik valikuid on omajagu, üsna väike olulisus on sellistel kas valida neid või mitte.

Aga siis need 3 punkti üldiselt, kuidas need tunduvad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1) proovida paar kuud elada nii, et tarbida tavalist toiduõli ei tarbi, tarbid vaid oliiv-õli. Kui paar kuud järjest möödas, siis lasegi pensionini oliiviga.

2) proovida iga söögikorraga mõõdukalt süia mõned kuud. Kui tunned lõpuks, et see rutiin õnnestub kenasti, stressi ei valmista, vajadust ülesöömis-tunnet saada pole, siis enamvähem nii jätkagi.

3) proovida süia vaid kvaliteetseid töötlemata kõrge toiteväärtusega toite mõned kuud, st et viinereid ei söö, valid selle asemel liha, limonaadi ei joo, jood mahla jne, mingit ülikallist ökomahla juua pole mõtet seejuures, välismaa juurvilja ei vali võimalusel, valid eesti oma jne. Et kujuneks välja eelistus, et sööd asju, mida saab kirjeldada sõnadega "kvaliteetne toit". Seda nimekirja mis selle mõiste alla kuulub oskad intuitiivselt aja jooksul selgeks saada.

Vahetasin nädala eest tavalise toiduõli oliiviõli vastu, kallim küll on, aga tasub vast ära.

Toitu katsun valmistada ühe portsu jagu, et väga maitsva toidu puhul ülesöömist vältida :P

Limonaadi ja pakimahla ei taha üldse, kui joon, siis pressin ise greibist, sidrunist, apelsinist. Üldiselt joon vett ja rohelist teed. Muide, kas gaseeritud vesi on palju halvem valik kui ilma mullita?

Mis puutub kvaliteetsesse toitu, siis jääb paljuski asi jälle selle taha kinni, et olen vaene üliõpilane :lol: Juurviljad lähevad loosi enamasti sügavkülmast, kuigi sealt palju kasulikku ilmselt kaduma läinud.

Ja mulle hakkab ilmselt raskusi valmistama see, et elan koos 3 spordipoisiga, kes toitumist ei jälgi vaid on lihtsalt hundiisuga ja ajavad head paremat näost sisse. Aga eks tuleb iseloomu kasvatada ja oma asja edasi ajada :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Gaseeritud vesi nüüd küll ei tohiks kahjulik olla.

Aga pähklid toidukordade vahel pole halvad (oleneb muidugi ka millised, soolapähkleid ei soovitaks).

Ja sügavkülmutatud juurviljade kohalt on nad ilmselgelt paremad kui mitte midagi...

Aga rosinad ei maksa vitsutada siis jah? Tavaliselt olen ostnud seda segu, kus mandlid, maapähklid, rosinad. Aga mõistlikum vist lahtiselt osta. Kuivatatud ploomid ja kõrvitsaseemned pidid ka kuuldavasti kasulikud olema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Gaseeritud vesi nüüd küll ei tohiks kahjulik olla.

Aga pähklid toidukordade vahel pole halvad (oleneb muidugi ka millised, soolapähkleid ei soovitaks).

Ja sügavkülmutatud juurviljade kohalt on nad ilmselgelt paremad kui mitte midagi...

Gaseeritud jookide kohta siis :

Drink carbonated drinks. Your coach was right—Diet Coke (or any other carbonated drink) can definitely help. The carbonation keeps your stomach full. I would personally opt for a caffeine free option though, like a carbonated flavored water drink, Diet 7-Up, or Diet Sprite.

Neid karboniseeritud, suhkruvabasi ( Coka jne ) peaks siiski vältima, kuid vahel juues pole hullu - minul vähemalt aitavad rajal püsida: tunduvad, kui patu joogina, kuigi kaloreid ei sisalda.

Külmutatud juurviljadest nüüd palju kasulikku küll kadunud pole..Oleneb ainult, kuidas neid valmistada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Gaseeritud jookide kohta siis :

Drink carbonated drinks. Your coach was right—Diet Coke (or any other carbonated drink) can definitely help. The carbonation keeps your stomach full. I would personally opt for a caffeine free option though, like a carbonated flavored water drink, Diet 7-Up, or Diet Sprite.

Neid karboniseeritud, suhkruvabasi ( Coka jne ) peaks siiski vältima, kuid vahel juues pole hullu - minul vähemalt aitavad rajal püsida: tunduvad, kui patu joogina, kuigi kaloreid ei sisalda.

Külmutatud juurviljadest nüüd palju kasulikku küll kadunud pole..Oleneb ainult, kuidas neid valmistada.

Gaseeritud veel ja Coca Cola light/zero-l on ikka väga suur vahe sees.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Gaseeritud jookide kohta siis :

Drink carbonated drinks. Your coach was right—Diet Coke (or any other carbonated drink) can definitely help. The carbonation keeps your stomach full. I would personally opt for a caffeine free option though, like a carbonated flavored water drink, Diet 7-Up, or Diet Sprite.

Neid karboniseeritud, suhkruvabasi ( Coka jne ) peaks siiski vältima, kuid vahel juues pole hullu - minul vähemalt aitavad rajal püsida: tunduvad, kui patu joogina, kuigi kaloreid ei sisalda.

Külmutatud juurviljadest nüüd palju kasulikku küll kadunud pole..Oleneb ainult, kuidas neid valmistada.

juurviljad kas vähese oliiviõliga pannile, või puljongisse keema..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
juurviljad kas vähese oliiviõliga pannile, või puljongisse keema..

Puljong..selle kohta sõna ei võta, keegi targem võiks kommenteerida, aga kui juba pannil teha, siis pigem hautada, väiksel tulel, kaanega, mitte kärssama lasta.

Ja ehk seletad, mis suurt vahet siis zerol ja lightil suurt vahet on?(huvi pärast küsin, ise pole kursis.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Puljong..selle kohta sõna ei võta, keegi targem võiks kommenteerida, aga kui juba pannil teha, siis pigem hautada, väiksel tulel, kaanega, mitte kärssama lasta.

Ja ehk seletad, mis suurt vahet siis zerol ja lightil suurt vahet on?(huvi pärast küsin, ise pole kursis.)

Loe mu postitust uuesti, ma mitte ei võrdle zerot ja lighti vaid coca colat ja gaseeritud vett!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loe mu postitust uuesti, ma mitte ei võrdle zerot ja lighti vaid coca colat ja gaseeritud vett!

Ahjaa, sorri :ph34r:

Gaseeritud vett nüüd küll kartma ei pea, pigem on just kasulikum ja kui tõesti kõhtu ka täidab, siis igati 5+ ju

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×