Jump to content
zxcvb

Küsimus proteiini kohta.

Recommended Posts

6spl Hera80 korraga võtta on KINDLASTI väga palju.

Ma võtan 20-25g proteiini ja umbes 40g süsikaid peale trenni vahetult ja siis koju korralikult sööma.

Eks targad mehed võiksid ka rääkida siin, usun, et keegi teine ei soovita sul 70g vadakut sisse lasta peale trenni.

no eks ma siis võtan vähene vähem :) , aga no targad mehed võiksid tõesti midagi soovitada :angry:

aga no tänud !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks jah Kiivikal äkki käsi vääratas kui kirjutas 6 spl, äkki mõtles 6 teelusikat? :angry: . Igatahes jah ma ka korduvalt lugenud, et üle 30g vadakut korraga võtta on maha viskamine, paljudel üle 20g pole isegi mõtet.

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Milleks siis Hera 80 kasutatakse kui mitte massi lisamiseks? valk ju ehitab massi vms. Massilisaja siis ehitab veel rohkem ?

Ning kas selline variant ei sobi, et peale trenni söön kohe 2 banaani, pool tundi hiljem joon kodus klaasi piima kerge toidu kõrvale ja mõne aja pärast tuleb suurem toit.

Väike näide sulle sinu jutu põhjal :angry:

Kui ma tahan maja siis ma ostan tellised ja maja hakkab ise valmima :) . (tellised ehitavad maja) jee.

Peale trenni võetakse valku selleks, et taastumisprotsesse kiirendada mitte, et see paneb su lihase kohe mühinal kasvama.

Lihas kasvab siis, kui puhkad ja siis, kui selleks on piisavalt materjali(kaloreid).

Selline asi nagu massilisaja lisab enamasti rasvamassi. Vastus lihtne... See sisaldab korraga väga palju süsivesikuid. Olen lugenud, et ühe tunnise või natuke pikema treeninguga on võimalik kulutada 70g süsivesikuid( seda kõrge intensiivsuse puhul). Kui sa pole eelnevalt söönud korralikult ja sinu maksas pole piisavalt glükogeeni siis läheb massilisaja asja ette. Kui oled eelnevalt juba kõvasti söönud siis mitte.

Lisan veel juurde, et kuigi ma olen õgar ja nö massiperioodil olen end korralikult paksuks söönud siis pelgalt peale trenni süsivesikud välja jättes tõmbas juba lihased nähtavale.

Hetkel lisan valgulisandile ühe peotäie rosinaid, sest kasutan kreatiini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

88g ehk 4 kalapulka oleks ok süüa enne trenni?

Kaloreid kokku: 186.56 Kcal

Rasva: 7.04 g.

Valke: 9.68 g.

Süsivesikuid: 21.12 g.

Kiudaineid: 0 g.

Või hoopis peale trenni kodus söömiseks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
88g ehk 4 kalapulka oleks ok süüa enne trenni?

Kaloreid kokku: 186.56 Kcal

Rasva: 7.04 g.

Valke: 9.68 g.

Süsivesikuid: 21.12 g.

Kiudaineid: 0 g.

Või hoopis peale trenni kodus söömiseks?

Kalapulgad pole kellegi söök. Loe parem foorumis toitumis alaseid postitusi ja toitumis alaseid artikkleid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
88g ehk 4 kalapulka oleks ok süüa enne trenni?

Kaloreid kokku: 186.56 Kcal

Rasva: 7.04 g.

Valke: 9.68 g.

Süsivesikuid: 21.12 g.

Kiudaineid: 0 g.

Või hoopis peale trenni kodus söömiseks?

Suht jama kas sa ei arva???

Pane 1h enne trenni 400g kohupiima. Peale trenni Võta kohe valgusheik. Kui ei ole siis lähed koju ja sööd liha. ja enne magama minekut ka 200-400g kohpiima. See peaks juba korralikult sulle valku andma. Lisaks söö veel hommikuti ka mune( vähemalt 4) ja lõunal ürita rohkem süsiveikuid süüa + kuskil 30-40g valku.

Muide kui sa kalapulga ära praed on seal rasva rohkem kuna sa praed neid ju rasvaga :angry: .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

400g kohupiima küll nüüd palju võitu, 200g on üheks "doosiks" piisav. Ja kalapulgad, pihvid ja muud taolised asjad ei ole sportlasele eriline toit jah, peaks ikka sööma võimalikult puhast liha/kala/piima tooteid ning muna hommikuks on nagu rusikas silmaaukku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahaks tegelt peale trenni kohupiima süüa küll aga ma ei julge vms :S trennis või koju minnes natuke imelik nosida kohupiima mingi lusikaga... keegi vastu tuleb siis veits imelik hakkab :angry: Kõik räägivad küll et mina söön peale trenni kohupiima aga ise ma pole kunagi näind, et keegi riietusruumis sööks, kuigi ma ise söön küll banaanid ruttu riietusruumis ära niiet keegi ei näe :) Kohupiimaga oleks see veel raskem.

Kuidas teie teete?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tahaks tegelt peale trenni kohupiima süüa küll aga ma ei julge vms :S trennis või koju minnes natuke imelik nosida kohupiima mingi lusikaga... keegi vastu tuleb siis veits imelik hakkab :angry: Kõik räägivad küll et mina söön peale trenni kohupiima aga ise ma pole kunagi näind, et keegi riietusruumis sööks, kuigi ma ise söön küll banaanid ruttu riietusruumis ära niiet keegi ei näe :) Kohupiimaga oleks see veel raskem.

Kuidas teie teete?

Mul jumala suva näiteks. Koolis ka vahetunnis ajan kohupiima sisse vahest. Aga ma söön otse pakist ilma lusikata ja joon vett peale.

Ja sa võid ju kuskile karpi kaasa panna kohupiima, et kui trenn läbi siis koju minnes hakkad nosima.

400g kohupiima küll nüüd palju võitu, 200g on üheks "doosiks" piisav. Ja kalapulgad, pihvid ja muud taolised asjad ei ole sportlasele eriline toit jah, peaks ikka sööma võimalikult puhast liha/kala/piima tooteid ning muna hommikuks on nagu rusikas silmaaukku.

Kuidas see 400g palju on??

Oled kindlasti kuulnud, et organism omastab korraga kuskil 30g valku. Kohupiimast saad kuskil 60g valku, mis imendub pea 3-4 tundi, kui mitte rohkem.

Sul üldse oma pilti on foorumis vms?? tahaks teada üldse, kes neid tarku nõuandeid jagab huvitav??? Äkki on hoopis mõni ns fittikoguja, kes foorumis kuuldut edasi jutustab?

Muidugi, kui poiss on 60kg siis 400g läheb natuke paljuks :D .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas see 400g palju on??

Oled kindlasti kuulnud, et organism omastab korraga kuskil 30g valku. Kohupiimast saad kuskil 60g valku, mis imendub pea 3-4 tundi, kui mitte rohkem.

Sul üldse oma pilti on foorumis vms?? tahaks teada üldse, kes neid tarku nõuandeid jagab huvitav??? Äkki on hoopis mõni ns fittikoguja, kes foorumis kuuldut edasi jutustab?

Muidugi, kui poiss on 60kg siis 400g läheb natuke paljuks :) .

Chill ära nüüd härga täis mine, ma räägin mida olen lugenud. Mõni pilt fitness rates vedeleb.

Kui isegi suuremad kujud ei lase 400g kohupiima korraga alla, siis miks tema peakss seda tegema :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Chill ära nüüd härga täis mine, ma räägin mida olen lugenud. Mõni pilt fitness rates vedeleb.

Kui isegi suuremad kujud ei lase 400g kohupiima korraga alla, siis miks tema peakss seda tegema :)

Teglt eks igaüks teab, kuidas toitub :D . Aga jh ma ei mõelnud nõu andes sellele, kui palju tüüp kaaluda võib. Mulle isiklikult on 400g kohupiima väga hea ports. Vähemalt ei lähe trennis kõht tühjaks ja peab trenni lõpuni vastu. :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selge, aga kahest banaanist ma siis oma valguvarusi kätte ei saa peale trenni jah? üritan veel midagi juurde lisada või lähen kohupiimale üle.

Sa peaksid vist endale esmalt selgeks tegema, mis on valgud, rasvad ja süsivesikud, siis saad ehk aru, millest mingi toiduaine koosneb. Puuviljad on süsivesikuallikad, banaan sealjuures üks "rammusamaid". Sajas grammis banaanis (nii palju kaalub selline keskmine või veidi väiksem banaan) on 1 gramm valku ja 20 grammi süsivesikuid. Tõenäoliselt on see valgusisaldus tegelikkuses veel väiksem, nii et pole isegi märkimist väärt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hmm, mina söön tavaliselt peale trenni 200g 0.1% kodujuustu, hea topsist lusikaga süüa (Y)+ Banaana, eriti ml imelik ei ole seda riietus ruumis pugida. Pm. ju sellega kaasneb parem tulemus, sest kohe peale trenni peaks organism kiiremini ja paremini selle valgu ära omastama või imenduma.

@Lev, mina koolis ei suudaks xD

Ma isiklikult tahaksin ka Proteiini tulevast nädalast võtma hakkata, aga oleks paar küsimust :

*5 spl Proteiini Tai Kane Protein no.1 + 10 spl Dexrot? ja kas 5spl = 25 g ja 10 spl = 50 ? Kreatiini puhul on fitshopis kirjas nii : Annustamine: 5-10 g (5 g = kuhjas teelusikatäis)

*Ja mis parem oleks peale trenni, kas võtan Proteiini ja Kreatiini koos või eraldi sheikidena? Mind ei huvita lihtsus, vaid mis paremini töötab.

*Kas peale Kreatiini laadimisperioodil võtta 5g trennipäeval peale trenni või pärast? pärast on vist parem, ja trennivälisel päeval, kas hommikul või õhtul? pm. enne magaminekut ehk õhtul oleks parem, sest magades inimene kasvab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hmm, mina söön tavaliselt peale trenni 200g 0.1% kodujuustu, hea topsist lusikaga süüa (Y)+ Banaana, eriti ml imelik ei ole seda riietus ruumis pugida. Pm. ju sellega kaasneb parem tulemus, sest kohe peale trenni peaks organism kiiremini ja paremini selle valgu ära omastama või imenduma.

@Lev, mina koolis ei suudaks xD

Ma isiklikult tahaksin ka Proteiini tulevast nädalast võtma hakkata, aga oleks paar küsimust :

*5 spl Proteiini Tai Kane Protein no.1 + 10 spl Dexrot? ja kas 5spl = 25 g ja 10 spl = 50 ? Kreatiini puhul on fitshopis kirjas nii : Annustamine: 5-10 g (5 g = kuhjas teelusikatäis)

*Ja mis parem oleks peale trenni, kas võtan Proteiini ja Kreatiini koos või eraldi sheikidena? Mind ei huvita lihtsus, vaid mis paremini töötab.

*Kas peale Kreatiini laadimisperioodil võtta 5g trennipäeval peale trenni või pärast? pärast on vist parem, ja trennivälisel päeval, kas hommikul või õhtul? pm. enne magaminekut ehk õhtul oleks parem, sest magades inimene kasvab?

Pm kreatiini võiksid ju ainult peale trenni võtta. odav asi küll aga milleks seda koguaeg sisse kugistada. Raiskamine minu arust. Ära selle dextroga ka üle pinguta. Lähed lihtsalt paksuks. Ma pole siiani mingit vahet tundnud kas ma võtan peale trenni 10g süsikaid või 60g. Viimane tõmbab justkui vee naha alla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei, hakkasin siis täna trenni minema, enne seda läksin poest läbi ja ostsin Alpenrose rasvata kohupiima helesinises pakis, vaatasin hea hind 7.50kr. Läksin siis trenni ja pooleteise tunni möödudes hakkasin seda kohupiima sööma, kohupiim oli terve trenni aja riidekapis. Enne kui kohupiim ennast prügikastist leidis suutsin ma teha vaid 2 ampsu... see oli lihtsalt nii...kuidagi kuiv või nii. Kujutan ette, et kohupiimatoru rosinatega võib olla parim aga see oli 12.50 kr. loomulikult võtsin odavama. Seega peale trenni läksin ma uuesti poodi ja ostsin ühe banaani. Nüüd mingi tunni aja pärast hakkan praadi sööma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Okei, hakkasin siis täna trenni minema, enne seda läksin poest läbi ja ostsin Alpenrose rasvata kohupiima helesinises pakis, vaatasin hea hind 7.50kr. Läksin siis trenni ja pooleteise tunni möödudes hakkasin seda kohupiima sööma, kohupiim oli terve trenni aja riidekapis. Enne kui kohupiim ennast prügikastist leidis suutsin ma teha vaid 2 ampsu... see oli lihtsalt nii...kuidagi kuiv või nii. Kujutan ette, et kohupiimatoru rosinatega võib olla parim aga see oli 12.50 kr. loomulikult võtsin odavama. Seega peale trenni läksin ma uuesti poodi ja ostsin ühe banaani. Nüüd mingi tunni aja pärast hakkan praadi sööma.

:angry: ma segan selle kodus toormoosiga kokku, et paljalt süüa peab ikka jube Jackass olema

Ei ole su teemasse süvenenud aga veic süsivesinike on ka peal trenni ikka vaja - tahad siis pekki maha võtta või ei.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Okei, hakkasin siis täna trenni minema, enne seda läksin poest läbi ja ostsin Alpenrose rasvata kohupiima helesinises pakis, vaatasin hea hind 7.50kr. Läksin siis trenni ja pooleteise tunni möödudes hakkasin seda kohupiima sööma, kohupiim oli terve trenni aja riidekapis. Enne kui kohupiim ennast prügikastist leidis suutsin ma teha vaid 2 ampsu... see oli lihtsalt nii...kuidagi kuiv või nii. Kujutan ette, et kohupiimatoru rosinatega võib olla parim aga see oli 12.50 kr. loomulikult võtsin odavama. Seega peale trenni läksin ma uuesti poodi ja ostsin ühe banaani. Nüüd mingi tunni aja pärast hakkan praadi sööma.

Loomulikult on tavaline rasvatu kohupiim kuiv. Proteiini shake on kõige mugavam, aga ega sa ära ka ei sure kui seda ei joo ja peale trenni tund aega hiljem normaalset toitu sööd.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Okei, hakkasin siis täna trenni minema, enne seda läksin poest läbi ja ostsin Alpenrose rasvata kohupiima helesinises pakis, vaatasin hea hind 7.50kr. Läksin siis trenni ja pooleteise tunni möödudes hakkasin seda kohupiima sööma, kohupiim oli terve trenni aja riidekapis. Enne kui kohupiim ennast prügikastist leidis suutsin ma teha vaid 2 ampsu... see oli lihtsalt nii...kuidagi kuiv või nii. Kujutan ette, et kohupiimatoru rosinatega võib olla parim aga see oli 12.50 kr. loomulikult võtsin odavama. Seega peale trenni läksin ma uuesti poodi ja ostsin ühe banaani. Nüüd mingi tunni aja pärast hakkan praadi sööma.

No pain no gain :angry: . Kui ma sööks seda, mis meeldib siis ma sööks hommikust õhtuni maci toitu :D

:) ma segan selle kodus toormoosiga kokku, et paljalt süüa peab ikka jube Jackass olema

Ei ole su teemasse süvenenud aga veic süsivesinike on ka peal trenni ikka vaja - tahad siis pekki maha võtta või ei.

Ma olen ikka tõsine jackass sel juhul :D .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega jah hakkan vist siiski rosinatega kohupiimatoru kasutama, tundub kõige parem. Ega sellel muidu vahet pole kas ma ostan enne trenni või peale trenni selle? Peale trenni, siis söön lihtsalt 10 min hiljem aga vastasel juhul peab ta mul terve trenni aja kotis seisma, aga ega temaga vist midagi ei juhtu?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega jah hakkan vist siiski rosinatega kohupiimatoru kasutama, tundub kõige parem. Ega sellel muidu vahet pole kas ma ostan enne trenni või peale trenni selle? Peale trenni, siis söön lihtsalt 10 min hiljem aga vastasel juhul peab ta mul terve trenni aja kotis seisma, aga ega temaga vist midagi ei juhtu?

1.5-2 tunniga ei juhtu sellega küll mitte midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Okei, hakkasin siis täna trenni minema, enne seda läksin poest läbi ja ostsin Alpenrose rasvata kohupiima helesinises pakis, vaatasin hea hind 7.50kr. Läksin siis trenni ja pooleteise tunni möödudes hakkasin seda kohupiima sööma, kohupiim oli terve trenni aja riidekapis. Enne kui kohupiim ennast prügikastist leidis suutsin ma teha vaid 2 ampsu... see oli lihtsalt nii...kuidagi kuiv või nii. Kujutan ette, et kohupiimatoru rosinatega võib olla parim aga see oli 12.50 kr. loomulikult võtsin odavama. Seega peale trenni läksin ma uuesti poodi ja ostsin ühe banaani. Nüüd mingi tunni aja pärast hakkan praadi sööma.

Paar nädalat tgasi maksis isegi alla 4 eegu raisk!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×