Jump to content
Vain

Vasakpoolne ülaselg

Recommended Posts

Tervist!

Olen 20 aastane noormees ja umbes kuuaega tagasi vigastasin vasakpoolset ülaselga. Valu annab kõige rohkem tunda, kui hakkan selga venitama või kui üritan oma lihast pingese ajada. Raskuste tõstmisel valu väga ei tähenda. Põhjuseks on ilmselt treenigule eelnenud lihaste mitte venitamine. Eeldatavasti on mul lihase osaline rebend. Kaua selline asi umbes paraneda võiks ja kui trenni teha, kas seljapäeva jätan vahelt ära mõneks ajaks? Täiesti trennist vast loobuma vist ehk ei pea, ei tahaks ka eriti ? Ma millegpärast kujutan ette, et asi ei ole nii hull, kuna kuskil novembri lõpus vigastasin oma selga ja vägagi normaalse koormusega olen suutnud siiani trenni teha.

Et siis põhiline huvi ongi, kuidas sellise vigastusega trennis esineda tuleks?

ettetänades Vain!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist!

Olen 20 aastane noormees ja umbes kuuaega tagasi vigastasin vasakpoolset ülaselga. Valu annab kõige rohkem tunda, kui hakkan selga venitama või kui üritan oma lihast pingese ajada. Raskuste tõstmisel valu väga ei tähenda. Põhjuseks on ilmselt treenigule eelnenud lihaste mitte venitamine. Eeldatavasti on mul lihase osaline rebend. Kaua selline asi umbes paraneda võiks ja kui trenni teha, kas seljapäeva jätan vahelt ära mõneks ajaks? Täiesti trennist vast loobuma vist ehk ei pea, ei tahaks ka eriti ? Ma millegpärast kujutan ette, et asi ei ole nii hull, kuna kuskil novembri lõpus vigastasin oma selga ja vägagi normaalse koormusega olen suutnud siiani trenni teha.

Et siis põhiline huvi ongi, kuidas sellise vigastusega trennis esineda tuleks?

ettetänades Vain!

Raske on midagi konkreetset sulle soovitada, kindlasti kõige parem on lihasele puhkus. Proovi näiteks nädal puhata ja siis uuesti treenida, et kas siis valu on muutunud väiksemaks või mitte. Samas ei tundu asi eriti tõsine kui saad ilma valuta treenida, oleks rebend siis vaevalt ilma valuta suudaksid seda teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pigem mitte esineda, ja massaazhis käia ning puhata.

Võid teha ka väiksemate raskustega pikemaid seeriad ja üritada lihast maksimaalselt kaasata (kui valu ei ole), siis võib üldine valu ka väheneda.

Kiropraktik oleks ka variant:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul sai alaselg trennis kuidagi valesse asendisse ja tõmbasin natuke ära. Jube valus oli käia ja ei saanud ülakeha väga hästi pöörata. Panin peale Kräuterhofi hobusepalsamit, rätik ümber ja ootasin kuni enam ei põleta, siis määrisin uue kihi peale. Nii kolm korda ja siis magama. Järgmine hommik polnud midagi enam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna aeg on pärispalju edasi läinud siis mõtlesin ühe postituse siia kirjutada. Vahepeal peaaegu 2kuud ei tegelenud üldse treeninguga (aprill-mai) Eelmine kuu sai ka füsioteraapias käidud, kus ma sain palju targemaks. Seal siis erinevad harjutused, venitused jne valutavale kohale. Olin üsna kindel et olen valust lahti saanud. Otsustasin nädal tagasi jõuka minna. Esimene nädal millegipärast ei andnud üldse tunda, aga nüüd teisel nädalal lõi valu sisse.

Ilmselt on mul põletik kuskil seespool see, kuna valu katsudes ei tunne. Kõige valulisem on siis kui ma hakkan abaluid kokkusuruma. Selge on see, et niisama passides ma valust lahti ei saa...

Väga ootaks kui keegi, kellel on sarnane vigastus olnud, siis kuidas ta sellest lahti sai, kaua aega võtis jne...

Äkki oskab keegi mulle soovitada mõnda asjaliku spordimassazi?

Mainin ka ära, et kuuajapärast väkke minek. oleks hea kui lihase valu selleks ajaks on vähenenud ja ei segaks mind seal

edit: kui jutt on veits segane, siis leidsin suht hea lingi mis mul viga on: http://www.cyberpt.com/cptcondtrt11rhmstrn.asp

vb oskab ka keegi mõne kommentaari selle kohta öelda,

Muudetud kasutaja Vain poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×