Jump to content
abend

Nõuandeid spetsialistidelt .

Recommended Posts

Tervist,

Olen 16 vana ning olen jõusaalis käinud 2 aastat. Esimesed poolteist aastat tegin nn fullbody kava järgi trenni, nüüd olen hakanud tegema eraldi selja ja rinna päevi. Jõusaalis käin regulaarselt üle päeva ja pole kunagi pikemaid pause teinud. Lugu on nimelt selles, et alates teisest treeningaastast on mu tulemused ja areng (kehamass) jäänud enam-vähem samale tasemele (rinnalt surun natukene üle oma kehakaalu ehk siis 65-70 kilo). Mõtlesin, et kui olen aasta juba treeninud järjepidevalt ning mu kehamass ja tulemused on toppama jäänud, et oleks võibolla mõtekas võtta kasutusele mõni toidulisand vms (proteiin või kreatiin). Toitun hästi ja üritan järgida seda, et päevas saaks 1kg kehakaalu kohta 3g valku ehk see tähendab seda, et lisaks tavalisele toidule söön päevas 1-2 pakki juustu, sest olen avastanud, et juust on kõige valgurikkam toiduaine toidupoodides (33g valku 100g kohta). Sooviks nõu siis selle kohta, et kas oleks nüüd siis paras aeg mõelda toidulisanditele (et millist ja kui palju), sest sooviks lisada endale massi ja sooviks jõuda nn uuele levelile lõpuks; ning kas see juustu söömine on üldse õige asi?

Tänud ette :D

R.

kui midagi arusaamatuks jäi, küsige.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1kg kehmassi kohta 2g valku ja juustu asemel võiks süüa kodujuustu või kohupiima, sest juustus on ka palju rasva.

Juku juustul pole häda ühti: 100g sisaldab ainult 10g rasva ja valku tervelt 40g :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks võimalusi on, et pingutad trennis vähe. Mida kaugemale arened, seda suuremat pingutust edasiminek nõuab - see on fakt. Olen seda ise tundnud. Sellele teadmisele jõudmine nõuab aga suurt enesekriitikat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks võimalusi on, et pingutad trennis vähe. Mida kaugemale arened, seda suuremat pingutust edasiminek nõuab - see on fakt. Olen seda ise tundnud. Sellele teadmisele jõudmine nõuab aga suurt enesekriitikat.

.. või on hoopis ületreening ja treenid liiga palju.

Aga see võib vabalt ka sellest olla, et alguses ongi ju kõige suurem edasminek lihaste kasvatamisel ja jõul. Mida hiljem edasi, seda aeglasemaks areng muutub. Peaksid ehk natuke rohkem kannatlikum olema. Võta seda näpunäidet lisaks nendele, mis on eelnevates postitustes mainitud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale trenni on hea muidugi alati sheik sisse ajada, muul ajal võiksid proovida läbi ajada tavalise toiduga, tuleb enamasti taskukohasem, sest sa vist ise ju oma külmkappi ei täida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga siiski tahaks panna rõhk kreatiinile. olen selle kohta juba küllalt lugenud ning arvan et see oleks heaks abiks mul sellele "toppamisele" !?

või et 16-aastaselt vara seda kraami proovida :D?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellise loo puhul aitab ainult treeningkava vahetus, kava spetsiaalne ülesehitus ehk trenni planeerimine näiteks teatud kuu vältel...jõutsükkel,massitsükkel jne ning piisav puhkus. Kreatiini küll ei soovita kohe nii varakult võtta, sest ega ta pole mingi imerohi ja enne enda normaalse arengu lõppu ei ole mõtet. Ise olen kreatiiniga 3 kuuri max teinud ja ta on abi andnud rohkem just sellega, et trennis jõuad rohkem kordusi ja suuremaid raskusi suruda ning sellega koos ka rohkem massi tuli. Kasutama hakkasin seda näiteks kui olin 22.a ning enne kasutamist ei olnud ka tulemused lahjemad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga siiski tahaks panna rõhk kreatiinile. olen selle kohta juba küllalt lugenud ning arvan et see oleks heaks abiks mul sellele "toppamisele" !?

või et 16-aastaselt vara seda kraami proovida :D?

Kreatiini jaoks on vara, kuid ega midagi ei juhtu ka kui sa seda võtad! Mingi areng kindlasti tuleb!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige kindlam tee väga üldiselt oleks kusagilt professionaalse toitumiskava tellimine (võibolla sinu jõusaalis on treener, kes on suuteline seda tegema), personaalse treeningkava kelleltki tellimine (jällegi uuri enda jõusaalist), trenn (koos valgu (ja süsivesikute) seigiga), muud toidulisandid (kreatiin, glutamiin) natuke hiljem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga siiski tahaks panna rõhk kreatiinile. olen selle kohta juba küllalt lugenud ning arvan et see oleks heaks abiks mul sellele "toppamisele" !?

või et 16-aastaselt vara seda kraami proovida :D?

enne muud asjad korda: toitumine ja korralik treeningkava. ega see kreatiin ka mingi imerohi ole...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sul on ikka väga palju edasi minna enne kui hädavajalikuks muutub kreatiini manustamine. Keegi on Sulle kõrva tilgutanud, et see kompenseerib puudujäägid treeningus ja toitumises. Kui need kaks asja ei ole viimase peal, on kreatiinile kulutatud raha suuresti maha visatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
selge siis. tekkis mõte, võtta enda uueks põhikavaks see: http://www.fitness.ee/main.php?main=toorii...rcise&nr=24

1) mis arvate?/vb oskate soovitada paremat?

selle kava järgi kõlbab teha küll. kuu-paari pärast vaheta kava jällegi, et areng toppama ei jääks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×