Jump to content
ramses52

Algaja

Recommended Posts

Tere, hakkasin eilsest käima jõusaalis. Kaalun 72kg. olen 17.aastane.

Kui palju ma nädalas võiksin jõusaalis käia? Ja mida algul teha ja kui kaua?

Ja kas ma peaksin hakkama jooma mingisuguseid teisi jooke ka, või piisab veest :D?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ehk märgid pikkuse ka ära??? Ja mis on sinu otsene eesmärk??? Kas lihas või jõud, või hoopis mõlemad???

Algajate kava

Näiteks 2 kuud võiksid proovida.

Alguses toitu korralikult ja siis vb mõne kuu pärast hakka valku jooma.

Selliseid teemasi väga palju, kasuta otsingut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks valku alles mõne kuu pärast? Mul käskis treener kohe valku sööma hakata pärast igat trenni!

Kui tahad infot siis soovitan jõusaalis treeneriga rääkida igas korralikus saalis proff olemas kes sulle vajalikku infot jagab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks valku alles mõne kuu pärast? Mul käskis treener kohe valku sööma hakata pärast igat trenni!

Kui tahad infot siis soovitan jõusaalis treeneriga rääkida igas korralikus saalis proff olemas kes sulle vajalikku infot jagab.

Valku peakski koguaeg sööma.

Ma arvan et ta pidas silmas proteiinipulbrit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
algul pole küll vaja keha pulbrite peale üles ehitada, 4-6 kuud korralikku trenni, kohupiim+paar banaan ajab asja ära ilusti, siis...

Ise tegin samamoodi, kuna soovitati. alles 6 kuud pärast trenni hakkasin pulbreid kasutama ja siiani olen rahul.

Asi on lihtsalt selles et siis harjub su keha paremini füüsilise koormusega ning su keha vajab erinevaid toitaineid, et arengut saada. Ja parem toime on siis, kui sa hakkad kehale rohkem toitaineid andma veidike hiljem, siis on tulemus parem.

ramses52 palju sa üldse varem oled füüsilist teinud???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enne pole jõusaalis käinud, küll olen teinud ainult kangi üks aeg. Aga see ei olnud ka peamine.

Muidu sõidan motokrossi. Jõudu tahaks just käte,jalgade, selja ja kõhu lihastesse.

Jõusaalis hakkan ilmselt igapäev käima.. Aga igapäev ei tasu siis just jõudu teha? Mõnipäev ainult jooksne lindil ja teen vastupidavust?

Toitumine on korras muidu. Ja keegi küsisi pikkust. Olen 176 kuskil.. (vb + 5cm)

Muudetud kasutaja ramses52 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks küsimus veel. Et näiteks kui teen kangiga surumist seeriaid 3tk.. Siis kas kui olete ühe seeria ära teinud siis teete midagi muud või puhkate ja teete uuesti, kuni 3 seeeriat saab. Või vahepeal teisi asju?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui keegi räägib, et toitumine on korras, siis tähendab see seda, et ei taha sellest rääkida. Ega ei peagi rääkima. Aga kuna toitumisest kõik algab, siis võiks tuua näite: näe siin on väga hea krossiratas - sõida, ehkki pole oluline, kas paagis ka bentsu on. Sõida ikka. Kui tahad trenniga miskit saavutada, siis eelnevalt analüüsi toitumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks küsimus veel. Et näiteks kui teen kangiga surumist seeriaid 3tk.. Siis kas kui olete ühe seeria ära teinud siis teete midagi muud või puhkate ja teete uuesti, kuni 3 seeeriat saab. Või vahepeal teisi asju?

Iga lihasgrupp ikka eraldi, seeriate vahel puhka kuni pulss enam-vähem ära taastub (1,5-2 min tavaliselt)!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge, suured tänud vastajatele.

Toitumine on tõesti korras, pole olnud kunagi kaalu probleeme, ega mingeid nälgimisi vms..

Söön ikka rohkem kasulike asju.. Kodujuustu, juustu, pastat, liha, putru , köögivilju, juurvilju...

Magusat söön ka, aga mitte koguaeg, ikka harvem.. Ja natuke ju peabki magusat sööma.. eriti peale trenni on hea see ju taastab keha glükogeenivarud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selge, suured tänud vastajatele.

Toitumine on tõesti korras, pole olnud kunagi kaalu probleeme, ega mingeid nälgimisi vms..

Söön ikka rohkem kasulike asju.. Kodujuustu, juustu, pastat, liha, putru , köögivilju, juurvilju...

Magusat söön ka, aga mitte koguaeg, ikka harvem.. Ja natuke ju peabki magusat sööma.. eriti peale trenni on hea see ju taastab keha glükogeenivarud.

Tore et sul kaaluprobleeme pole olnud,kohe kadedaks teeb, :)

Aga,vata,on siiski vahe,mida ja kuidas sööb tavainimene võ hoopisi kodanik,kes üritab lihast kasvatada (või pekist vabaneda).

Kui tahad abi saada,too oma päeva näidismenüü ära.

Siin kipub jah nii olema,et mina kindlamalt raiutakse et kõik on korras,seda kahtlasem asi tglt on ...

võimalik muidugi,et sina oled erand.

Ehk siis,kõigepealt söömine korda; teha mingi aeg trenni ,ja siis tulevad lisajoogid-pulbrid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selge, suured tänud vastajatele.

Toitumine on tõesti korras, pole olnud kunagi kaalu probleeme, ega mingeid nälgimisi vms..

Söön ikka rohkem kasulike asju.. Kodujuustu, juustu, pastat, liha, putru , köögivilju, juurvilju...

Magusat söön ka, aga mitte koguaeg, ikka harvem.. Ja natuke ju peabki magusat sööma.. eriti peale trenni on hea see ju taastab keha glükogeenivarud.

Üks asi on see, mida sa sööd, teine aga see, kui palju ja kui suure vahe tagant sa sööd. Keha peab ühe toidukorraga saama kätte vajaliku koguse toitaineid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommiku söök on ju terve päeva vundament! Kui keha niiöelda ärkab siis tarvitab kõige rohkem erinevaid aineid ja sina pead neid ette söötma talle, muidu tarvitab sinu eelmisi energia varusid ära mida sa alles taastad päeval süües, aga kui teed seda kohe hommikul on toime parem! (Y)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Söön päevas tavaliselt sooja toitu kaks korda...

Lõunal ja õhtul. Hommikuti tavaliselt ei söö, aga kas peaks hakkama?

Ja toitumine on korras? Ei tahaks uskuda...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma mõtlesingi seda et sooja toitu ei söö hommikuti.. Nagu putru ja sellist..

Kui söön siis söön rukkileiva võileiva või tavalise leivaga... Tahakski nagu seda teada et kas pean siis sooja toitu sööma hommikul ehk putru siis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma mõtlesingi seda et sooja toitu ei söö hommikuti.. Nagu putru ja sellist..

Kui söön siis söön rukkileiva võileiva või tavalise leivaga... Tahakski nagu seda teada et kas pean siis sooja toitu sööma hommikul ehk putru siis?

Kasulikum oleks jah, võileivad ei asenda täisväärtuslikku (normaalset) toitu.

Muudetud kasutaja JarmoOberst poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aeglaseid ja kiireid süsivesikuid ning samasuguseid valke oleks hommikul vaja. Temperatuuris vast niiväga asi ei olegi(v.a et võib kõhus ebameelduvusi tekitada külm toit peale ärkamist, kõhuvalud). Aga puder jogurti-kohupiimaga, omlett köögiviljadega(täistera leiba ka suts kõrvale) jne oleks hea varjant, ei võta aega ka palju.

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×