Jump to content
Lexusl

Viimase 100. aasta suurim lumeuputus Eestis

Recommended Posts

Mõningate allikate järgi on Eestis praegu viimse 100. aasta suurim lumeuputus! (veel mitteametlik)

Ja kui kiigata aknast välja siis ei üllata see uudis teps mitte.

Mulle igal juhul see suur lumi meeldib ;) , mõtlesin isegi minna Nõmme spordikeskusesse ja rentida sealt murdmaa suusad ja teha üks korralik välitreenig.

Mulle ei ole veel igal juhul negatiivset emotsiooni valmistanud see olukord, samas ei oma ka autot.

Ühistransport on seni enam-vähem graafikus, seega ok.

Millised emotsioonid on teil seoses suure lumega?

Muudetud kasutaja Lexusl poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Mõningate allikate järgi on Eestis praegu viimse 100. aasta suurim lumeuputus! (veel mitteametlik)

Ja kui kiigata aknast välja siis ei üllata see uudis teps mitte.

Mulle igal juhul see suur lumi meeldib ;) , mõtlesin isegi minna Nõmme spordikeskusesse ja rentida sealt murdmaa suusad ja teha üks korralik välitreenig.

Mulle ei ole veel igal juhul negatiivset emotsiooni valmistanud see olukord, samas ei oma ka autot.

Ühistransport on seni enam-vähem graafikus, seega ok.

Millised emotsioonid on teil seoses suure lumega?

Minu arust pole üldse palju lund..üks korralik talv. Lund olen oma kodukohas veel rohkemgi näinud. Samas elan ka Kesk-Eestis.

Olid ajad, kui tee kõrval olid pooleteisemeetrised lumevallid...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu arust pole üldse palju lund..üks korralik talv. Lund olen oma kodukohas veel rohkemgi näinud. Samas elan ka Kesk-Eestis.

Olid ajad, kui tee kõrval olid pooleteisemeetrised lumevallid...

Praegu on maha sadanud juba ligikaudu meeter. Mõnes kohas on lumevallid mul üle pea - 185cm. Kust sahk hunniku parasjagu lükkab sinna võib ära uppuda. :P

Endal kaks autot. Ühte ei ole juba mitu päeva lume seest üles leida õnnestunud :o - teine on ameerika muskel ja sellega ma rallitan siin. Iga kurv on külg ees ja enne sõitma minemist tuleb kühvliga uhada auto ümber, et minema saaks. Aga lõbus on.

Ameerikas tuleb 10cm lund ja ainult lumesahad sõidavad. Meil tuleb meeter ja iga mees on oma zigulliga väljas. Ega eestlased papist poisid pole. Parkimiskohtadega on veidi kehvasti. Viimati jäin põhjapidi kinni kui sisse uhasin ühte kohta. Aga mis siin ikka. Talv ikkagist ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõningate allikate järgi on Eestis praegu viimse 100. aasta suurim lumeuputus! (veel mitteametlik)

Ja kui kiigata aknast välja siis ei üllata see uudis teps mitte.

Mulle igal juhul see suur lumi meeldib ;) , mõtlesin isegi minna Nõmme spordikeskusesse ja rentida sealt murdmaa suusad ja teha üks korralik välitreenig.

Mulle ei ole veel igal juhul negatiivset emotsiooni valmistanud see olukord, samas ei oma ka autot.

Ühistransport on seni enam-vähem graafikus, seega ok.

Millised emotsioonid on teil seoses suure lumega?

Sadu pole veel lõppenud:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Talvine ilm küll ilus, aga minupärast võiks see talvejura olemata olla, külm, pime, märg, kellel seda sit*a vaja..

Nõus olen ainult sellega mis puudutab märga osa.

mis ülejäänu puutub, siis see ongi õige talv, ja kui nüüd päris täpne olla, siis ei ole si.ta ilma, on ainult si.t varustus ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mis mudel,aasta,mootor :lol: ?(läheb teemast välja aga pean saama oma uudishimu rahuldatud)

endal firebird aga sellega ei riski talvel väga sõita,ootab kevadet ;)

Praegu on maha sadanud juba ligikaudu meeter. Mõnes kohas on lumevallid mul üle pea - 185cm. Kust sahk hunniku parasjagu lükkab sinna võib ära uppuda. :lol:

Endal kaks autot. Ühte ei ole juba mitu päeva lume seest üles leida õnnestunud :P - teine on ameerika muskel ja sellega ma rallitan siin. Iga kurv on külg ees ja enne sõitma minemist tuleb kühvliga uhada auto ümber, et minema saaks. Aga lõbus on.

Ameerikas tuleb 10cm lund ja ainult lumesahad sõidavad. Meil tuleb meeter ja iga mees on oma zigulliga väljas. Ega eestlased papist poisid pole. Parkimiskohtadega on veidi kehvasti. Viimati jäin põhjapidi kinni kui sisse uhasin ühte kohta. Aga mis siin ikka. Talv ikkagist :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Talvine ilm küll ilus, aga minupärast võiks see talvejura olemata olla, külm, pime, märg, kellel seda sit*a vaja..

/target timo. Order: shoot on sight! ;) Miski pole parem, kui selline talv :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meil siin Võromaal nakas luuma külh joba ja külmä om katskümmendkolm kraati alla nulli! Ja lumi om vahhva ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
/target timo. Order: shoot on sight! ;) Miski pole parem, kui selline talv :o

Sihi selga, you cant miss me :P Ei tea, soe ja päike ikka parem, kevad on mõnus, roheline, kuumav päike, ilma tuuleta...Kodus on lilled, päike, heinamaa...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult pole lund ollagi. Kõik see napp lumi on sadanud maha üpris krõbeda külmaga ja on kohev. Kui viskas +5 nädalaks oleks see lumi läinud. Tõelised talved olid aga 25a tagasi. Paljud teist pole sellist lund Eestimaal näinudki. Aasta 85-87, ühel neist sadas jutti 2 nädalat paksu lund. Vat siis olid kuhjad. Maanteedel olid vallid kahel pool üle veneime katuse mis oma hiiglaslike sahkadega ainukeste morsrumitena suutsid teid lahti hoida. Järvedel jää mõranes lumeraskuse all ja tekkisid praod kus vett ülesse ajas.

Lumi sulas mai kuu lõpuni. Varjulises kohas võis veel juuni alguseski lund leida. Vanemad on mulle rääkinud, et mingil aastal kui nad noored olid tuli Eestis 2 päeva enne jaanipäeva kohev lumi maha. Sulas küll kohe järgmisel päeval aga müstika ikkagi. Ise mäletan samuti aastat 86 kui 20 aprilli paiku sadas 12h sellist lund ,et tiba alla meetri oli seda lõpuks maas. Eelmisel päeval, (olime just Otepääl rattalaagris) oli 20kraadi sooja. Sõitsime trennis lühikeste pükstega. Järgmised 12h olime aga lumevangid.

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilm super, kõik ilus ja kena.

Aga väga tüütu on kaks korda päevas lund lükata ( üks kord on veidi üle tunni ), õnneks hetkel pühad.

Ja teine tüütu pool, et tänavad kuidagi kitsaks jäänud, enam ei mahud autod parkima ja mööda sõitma.

Ilusat tavle ja alanud aastat kõigile

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõningate allikate järgi on Eestis praegu viimse 100. aasta suurim lumeuputus! (veel mitteametlik)

Ja kui kiigata aknast välja siis ei üllata see uudis teps mitte.

Mulle igal juhul see suur lumi meeldib ;) , mõtlesin isegi minna Nõmme spordikeskusesse ja rentida sealt murdmaa suusad ja teha üks korralik välitreenig.

Mulle ei ole veel igal juhul negatiivset emotsiooni valmistanud see olukord, samas ei oma ka autot.

Ühistransport on seni enam-vähem graafikus, seega ok.

Millised emotsioonid on teil seoses suure lumega?

Väga mõnus on ja silmalegi ilusam vaadata, kui enamus poriseid Eesti talvi;) Kuid viimaste uudiste andmetel on veel 2,5 cmi ajaloo rekordist puudus. Kuid vaadates ilmateadet, kus lubab nüüd paar päeva sadu, siis lootust on, et tuleb ära:D Igasugune rekord on ilus asi ju :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, väga ilus ilm ja talv.

Selliseid põhi poleks osanud oodatagi.

Aga hea, et sai oma silmaga ikka ära nähtud sellise asja.

Eks järgmistel aastatel hakka aga veel rohkem tulema. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma mäletan küll ca 10a tagasi oli minuarust küll rohkem lund, maja uksest hommikul välja tulles oli lumi peaaegult et vööni, liialdamata.

Mul on ka ikka meeles lapsepõlvest talv, kus võisin hangede vahel nii käia, et peanupp ei paistnud ka välja. Sai ehitatud suuri suuri lumelosse ja asju mille kõrgus küündis kindlasti üle 2 meetri.

Aga ju siis see tundumus, et kunagi oli rohkem lund, on suhteline ja enda mõistuse ja mälestuste vili, kui asjapulgad väidavad et praegu on suurim lumeuputus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina mäletan samuti, et lapsena olid vähemalt maal vanaema juures hanged ikka üle pea ;) , aga eks ma ise olin ikka jupi jagu lühem ka :lol: .

Mulle igatahes praegu väljasolev ilm meeeeeeeldib :P !

P.S. Mul olid jõuludest aastavahetuseni külas sõbrad, põlised austraallased. Tulid Eestisse põhjamaa eksootikat otsima - aga sellisest talvemuinasjutust ei oleks nad osanud isegi unistada... (Ja mina veel olin neid ette hoiatanud, et meitel need jõulud viimastel aegadel na mustavõitu olnud :o ).

Muudetud kasutaja FG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga mõnus on ja silmalegi ilusam vaadata, kui enamus poriseid Eesti talvi;) Kuid viimaste uudiste andmetel on veel 2,5 cmi ajaloo rekordist puudus. Kuid vaadates ilmateadet, kus lubab nüüd paar päeva sadu, siis lootust on, et tuleb ära:D Igasugune rekord on ilus asi ju ;)

Need krdi uudised on küll mõni jommis peaga teinud. Ok lund on aga ajaloo rekordist puudu 2,5cm!!?? JURA! Pakun, et Elu24 ja Saagimi toodang. :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Need krdi uudised on küll mõni jommis peaga teinud. Ok lund on aga ajaloo rekordist puudu 2,5cm!!?? JURA! Pakun, et Elu24 ja Saagimi toodang. :D

Tegemist on lume rekordiga Tallinnas. Eesti absoluutne rekord on 97cm 1924. aastal. See,et sinul kuskil metsas tuisanud oli 1m jagu ei tähenda,et see ametlik rekord oleks. Ilmajaamas mõõdetakse asja täpsemalt, seega las need rekordid jäävad, aga ilm on tõesti nautimist väärt, sest tõenäoliselt sellist asja ei juhtu jälle tükk tükk aega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegemist on lume rekordiga Tallinnas. Eesti absoluutne rekord on 97cm 1924. aastal. See,et sinul kuskil metsas tuisanud oli 1m jagu ei tähenda,et see ametlik rekord oleks. Ilmajaamas mõõdetakse asja täpsemalt, seega las need rekordid jäävad, aga ilm on tõesti nautimist väärt, sest tõenäoliselt sellist asja ei juhtu jälle tükk tükk aega.

No palju õnne siis pealinnale, näete ka korra 100 aasta jooksul seda mis lõunarajoonides tavaline, mis talv tähendab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×