Jump to content
shara

Trenn ja söögiisud - kohutavad süümekad :(

Recommended Posts

Mure siis selline, et hakkasin käima trennis ja olen seda teinud juba 2 kuud järjepidevalt ja keskmiselt 3-4 korda nädalas. Rühmatreeninguteks on shaping (peamine) ja kord nädalas mingi tantsuline trenn. Kaalun 51 kg ja olen 165 cm pikk. Eesmärgiks on peamiselt siis keha trimmi. fookuses on peamiselt kõht - tahaks et see nahk tagasi tõmbuks. Lihased on seal all juba tuntavad, nagu igal pool mujalgi. Ainult kõhul on 1,5 cm rasvakuge naha ja lihaste vahel. Samuti on nahk veidi lõtv. Toiduga olen siiani korralikult ümber käinud. 2 h enne ja 3 h pärast trenni ei söö. Aga sellel nädalal olen küll paha-paha olnud. Mul käivad hirmsad neeldu rasvase sealiha järele. Nuta või naera, aga tahaks soolast ahjusküpsetatud läbikasvanud ribi :) Eile ja täna sõin 2 h peale trenni siis 2 ahjukartulit ja 30 gr läbikasvanud soolapeekonit Kella 15 paiku. Nüüd ei jõua ära kahetseda. Kas selline asi on vahel lubatud? Mitu nädalat ma nüüd trenni peaks tegema, et sellest pekist, mis otse tagumikku kukkus lahti saaks :D?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No kui sa nüüd ise selle teksti läbi loed siis saad aru, et see on ikka hirmnaljakas mida sa siin räägid :lol: Sorri B)

Kirjuta üldisemalt oma toitumisest!

Sry oli jah segane :D

Aga üldiselt toitumisest siis nii, et hommikul puder vee ja piimaga pooleks.

Lõunaoode mingi puuvili

Lõunaks keedetud riisi/ tatart/ kartul jne (peamiselt aurutatud või keedetud toidud) juurde siis kanafileed (ahjus) erinevaid lihasid, kalaroad. Ahjus küpsetatud peamiselt. juurde rohelist salatit või kui pole siis kurgi-, tomativiilud

Õhtuoode siis puuvili

Õhtuks (kella 17 paiku siis viimane) on omlett vms. Seda viimast soovitas ka treener. :)

Peamiselt söön siiski kodutoite, väldin praetud toite, poolfabrikaate ja magusat. Korra nädalas paar väikest šokolaadi tükki (7 gr) luban ja seda ka hommiku poole. Saia ja muidu jahutooteid üritan ka vältida, kuid täiesti välja ei ole jätnud, sest vahel hommikul saia ikka tahaks süüa :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2 ahjukartulit ja 30 gr läbikasvanud soolapeekonit? Ja ei jõua ära kahetseda?

Jumal olgu sulle armuline, et ta sind selliste süümepiinadega karistab. Ehk: miks sa põed?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub napakas, et põen, aga kardan, et söön selle kulutatud rasva tagasi, mille enne trenni kulutasin ...

2 ahjukartulit ja 30 gr läbikasvanud soolapeekonit? Ja ei jõua ära kahetseda?

Jumal olgu sulle armuline, et ta sind selliste süümepiinadega karistab. Ehk: miks sa põed?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et kui sa just kell 21 magama ei lähe, siis on kell 17 õhtusöök liiga vara, organism peab liiga kaua ilma toiduta läbi ajama. Õhtusöök võib vabalt olla paar-kolm tundi ennem magamaminekut kui pole väga süsikate rikas. Kuna oled treeniv inimene, siis soovitaksin sul päeva peale ära jaotada 4 korralikku einet, puuvili ei ole korralik, aga võid vahepalaks need jätta ja ennem magamaminekut kui nälg näpistab. Vean kihla, et sul läheb kõht päris tühjaks õhtul :)

2h enne trenni mittesöömine on ok, aga 3h peale trenni mitte midagi ei söö??? Keha peab saama igaljuhul trennis kulutatud energia suures osas tagasi, muidu hakkad lihasmassi kaotama peki asemel. Söö kasvõi banaan vahetult peale trenni ja pärast kodus mingi korralik söök, kus normaalselt ka valku sees. Aga 3h oodata sellega on veits kaua ikkagi..

EDU! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas omlett siis polegi söök? see ju piisavalt kaloririkas? Paljud söövad vaid salatit õhtu ju :)

Ta mõtles seda selle all, et enne magamaminekut jääb liiga pikk aeg ilma toiduta,

võiksid paar tundi enne magamaminekut nt kohupiima paki ja mingi õuna vms ära süüa...

Edit: Jõuti juba enne postidada :D

Muudetud kasutaja sass01 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sry oli jah segane B)

Aga üldiselt toitumisest siis nii, et hommikul puder vee ja piimaga pooleks.

Lõunaoode mingi puuvili

Lõunaks keedetud riisi/ tatart/ kartul jne (peamiselt aurutatud või keedetud toidud) juurde siis kanafileed (ahjus) erinevaid lihasid, kalaroad. Ahjus küpsetatud peamiselt. juurde rohelist salatit või kui pole siis kurgi-, tomativiilud

Õhtuoode siis puuvili

Õhtuks (kella 17 paiku siis viimane) on omlett vms. Seda viimast soovitas ka treener. :)

Peamiselt söön siiski kodutoite, väldin praetud toite, poolfabrikaate ja magusat. Korra nädalas paar väikest šokolaadi tükki (7 gr) luban ja seda ka hommiku poole. Saia ja muidu jahutooteid üritan ka vältida, kuid täiesti välja ei ole jätnud, sest vahel hommikul saia ikka tahaks süüa :lol:

Kle,mis sul valkude vastu on?Oled need teadlikult menüüst välja jätnud või?Taimseid rasvu kah ei näe ...

Ja miks on õhtusöök nii vara?Kaks tundi enne magamaminekut oleks piisav.

Või on sul kergelt masohhistlikud kalduvused,et näljatunne PEAB olema,muidu ei ole õige, :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ulme :)

no, tegu naisterahvaga sis natuke andestatav.

aga ma sõin eile poole ühe ajal öösel 300 grammi piimasokolaadi, 7 mandariini, 1,25 l coca coolat (vigastus ja trennis pole juba esmaspäevast saati käinud)

Peaksin ennast maha laskma? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mure siis selline, et hakkasin käima trennis ja olen seda teinud juba 2 kuud järjepidevalt ja keskmiselt 3-4 korda nädalas. Rühmatreeninguteks on shaping (peamine) ja kord nädalas mingi tantsuline trenn. Kaalun 51 kg ja olen 165 cm pikk. Eesmärgiks on peamiselt siis keha trimmi. fookuses on peamiselt kõht - tahaks et see nahk tagasi tõmbuks. Lihased on seal all juba tuntavad, nagu igal pool mujalgi. Ainult kõhul on 1,5 cm rasvakuge naha ja lihaste vahel. Samuti on nahk veidi lõtv. Toiduga olen siiani korralikult ümber käinud. 2 h enne ja 3 h pärast trenni ei söö. Aga sellel nädalal olen küll paha-paha olnud. Mul käivad hirmsad neeldu rasvase sealiha järele. Nuta või naera, aga tahaks soolast ahjusküpsetatud läbikasvanud ribi :) Eile ja täna sõin 2 h peale trenni siis 2 ahjukartulit ja 30 gr läbikasvanud soolapeekonit Kella 15 paiku. Nüüd ei jõua ära kahetseda. Kas selline asi on vahel lubatud? Mitu nädalat ma nüüd trenni peaks tegema, et sellest pekist, mis otse tagumikku kukkus lahti saaks :D?

Esimene asi mis sa tegema pead on enda tagasitoomine reaalsusesse. Selle kirjutise põhjal ütleksin sulle, et unusta ära kõik mis sa toitumisest kunagi kuulnud oled, sest tundub, et sa oled kõigest valesti aru saanud.

2h enne trenni mitte söömist on veel kuidagi arusaadav - kui kõht tühjaks ei lähe trenni ajal siis las see olla. Aga peale trenni ei söö? Naljakas. Peale trenni ma lasen ikka selline toidukuhja endal kurgust alla, et vats valutab. Kohe peale trenni sheik ning koju jõudes korralik lihaga toit. Trenni eesmärk on ikkagist lihaseid kurnata ning üldjuhul on trennist vähe kasu, kui sa ei söö, sest ega need lihased sul õhust taastu.

Igasugu isud toitude järgi on enamasti tingitud just sellest, et piirad oma söömist liiga palju. Ma kujutan ette, et kui ma endale iga päev ütleks, et ei tohi mingit asja süüa siis varem või hiljem läheks isu selle asja peale nii suureks, et hakkaks tõesti segama.

Ma ei hakka sulle siin megatäpselt kõike lahti seletama - soovitan sul hankida toitumiskava või siis vähemalt veeda mitu päeva siin foorumites tuhnides. Saad kõvasti targemaks ning lõpuks saad isegi aru, et vormi saamine ei ole mingi hirmraske ülesanne. Enamikel inimestel on lihtsalt nii vale arusaamine nii trennist, kui ka toitumisest, et nad teevad asja enda jaoks liiga raskeks.

Mõned faktid sulle - sa võid isegi õuntest end paksuks süüa, kui ei tea mida teed. Samas võib toitumisega kursis olev inimene päev otsa ainult burgereid õgida ja samas rahulikult sixpackiga ringi kõndida. Teadmistes peitub jõud - uuri ja avasta.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mure siis selline, et hakkasin käima trennis ja olen seda teinud juba 2 kuud järjepidevalt ja keskmiselt 3-4 korda nädalas. Rühmatreeninguteks on shaping (peamine) ja kord nädalas mingi tantsuline trenn. Kaalun 51 kg ja olen 165 cm pikk. Eesmärgiks on peamiselt siis keha trimmi. fookuses on peamiselt kõht - tahaks et see nahk tagasi tõmbuks. Lihased on seal all juba tuntavad, nagu igal pool mujalgi. Ainult kõhul on 1,5 cm rasvakuge naha ja lihaste vahel. Samuti on nahk veidi lõtv. Toiduga olen siiani korralikult ümber käinud. 2 h enne ja 3 h pärast trenni ei söö. Aga sellel nädalal olen küll paha-paha olnud. Mul käivad hirmsad neeldu rasvase sealiha järele. Nuta või naera, aga tahaks soolast ahjusküpsetatud läbikasvanud ribi :) Eile ja täna sõin 2 h peale trenni siis 2 ahjukartulit ja 30 gr läbikasvanud soolapeekonit Kella 15 paiku. Nüüd ei jõua ära kahetseda. Kas selline asi on vahel lubatud? Mitu nädalat ma nüüd trenni peaks tegema, et sellest pekist, mis otse tagumikku kukkus lahti saaks :D?

See, et sa 3h pärast trenni midagi ei söö ei muuda midagi effeckiitvsemaks vaid vastupidi pikendab su taastumist ja varsti ei jõua enam korralikult trenni teha. Nagu ma eespoolt lugesin siis valku sa ei söö eriti....Valku võiksid just rohkem süüa kuna valgu seedimiseks kulub ka rohkem energiat. Tähtis on siiski see milline on sinu päevakaloraaz ja kas sa oled defitsiidis või mitte. Kui sa sööd 7 korda pärast ja nälga ei tunne, kuid sööd siiski vähem kui kulutad siis rasv põleb. Sa võid süüa ka vahetult enne magama minekut aga ainult juhul, kui sa enda kaloraazi plussi ei söö.

Selline asi nagu sa viimases lauses väidad on hirmnaljakas. Enne kui sul üldse midagi ladestuma hakkab läheb kaua aega.

Oletame, et su päevane baasainevahetus on 1700kcal. Sinna lisad enda päevased tegevused mis umbes 300kcal või rohkem. Ja veel trenn millega vb max 500kcal kulutad ka ära.

Kokku saame ca 2500kcal. Järelikult esialgu võiksid alustada 2000kcal söömisega pärast. Sellise kaloraaziga saab ikka kenasti kõhu täis hoida.

Ja vastavalt sellele, kuidas kaal langeb langetad ka päevast toitumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mure siis selline, et hakkasin käima trennis ja olen seda teinud juba 2 kuud järjepidevalt ja keskmiselt 3-4 korda nädalas. Rühmatreeninguteks on shaping (peamine) ja kord nädalas mingi tantsuline trenn. Kaalun 51 kg ja olen 165 cm pikk. Eesmärgiks on peamiselt siis keha trimmi. fookuses on peamiselt kõht - tahaks et see nahk tagasi tõmbuks. Lihased on seal all juba tuntavad, nagu igal pool mujalgi. Ainult kõhul on 1,5 cm rasvakuge naha ja lihaste vahel. Samuti on nahk veidi lõtv. Toiduga olen siiani korralikult ümber käinud. 2 h enne ja 3 h pärast trenni ei söö. Aga sellel nädalal olen küll paha-paha olnud. Mul käivad hirmsad neeldu rasvase sealiha järele. Nuta või naera, aga tahaks soolast ahjusküpsetatud läbikasvanud ribi :D Eile ja täna sõin 2 h peale trenni siis 2 ahjukartulit ja 30 gr läbikasvanud soolapeekonit Kella 15 paiku. Nüüd ei jõua ära kahetseda. Kas selline asi on vahel lubatud? Mitu nädalat ma nüüd trenni peaks tegema, et sellest pekist, mis otse tagumikku kukkus lahti saaks :lol:?

Natuke anoreksiku jutu moodi kogu see tekst siin, vähemalt teel sinnapoole. See ~100kcal ei tee sulle kindlasti mitte midagi, arvestades, sinu allpoool räägitud toitumisest, pigem elavdas natukegi ainevahetust. Sa küll ei maini toidukoguseid, kuid arvestades, et kahe kartuli ja 30gr liha pärast nii kohutavad süümekad, siis pole ka nood toidukogused kindlasti märkimisväärsed.

Liiga väherasvane ja süsikaterikas dieet võib ka tekitada neid isutamisi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ulme :)

no, tegu naisterahvaga sis natuke andestatav.

aga ma sõin eile poole ühe ajal öösel 300 grammi piimasokolaadi, 7 mandariini, 1,25 l coca coolat (vigastus ja trennis pole juba esmaspäevast saati käinud)

Peaksin ennast maha laskma? :D

Varsti enam muud pääsu pole vist :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Esimene asi mis sa tegema pead on enda tagasitoomine reaalsusesse. Selle kirjutise põhjal ütleksin sulle, et unusta ära kõik mis sa toitumisest kunagi kuulnud oled, sest tundub, et sa oled kõigest valesti aru saanud.

2h enne trenni mitte söömist on veel kuidagi arusaadav - kui kõht tühjaks ei lähe trenni ajal siis las see olla. Aga peale trenni ei söö? Naljakas. Peale trenni ma lasen ikka selline toidukuhja endal kurgust alla, et vats valutab. Kohe peale trenni sheik ning koju jõudes korralik lihaga toit. Trenni eesmärk on ikkagist lihaseid kurnata ning üldjuhul on trennist vähe kasu, kui sa ei söö, sest ega need lihased sul õhust taastu.

Igasugu isud toitude järgi on enamasti tingitud just sellest, et piirad oma söömist liiga palju. Ma kujutan ette, et kui ma endale iga päev ütleks, et ei tohi mingit asja süüa siis varem või hiljem läheks isu selle asja peale nii suureks, et hakkaks tõesti segama.

Ma ei hakka sulle siin megatäpselt kõike lahti seletama - soovitan sul hankida toitumiskava või siis vähemalt veeda mitu päeva siin foorumites tuhnides. Saad kõvasti targemaks ning lõpuks saad isegi aru, et vormi saamine ei ole mingi hirmraske ülesanne. Enamikel inimestel on lihtsalt nii vale arusaamine nii trennist, kui ka toitumisest, et nad teevad asja enda jaoks liiga raskeks.

Mõned faktid sulle - sa võid isegi õuntest end paksuks süüa, kui ei tea mida teed. Samas võib toitumisega kursis olev inimene päev otsa ainult burgereid õgida ja samas rahulikult sixpackiga ringi kõndida. Teadmistes peitub jõud - uuri ja avasta.

Edu!

Selle arusaamatuse nimi on shaping :D Nende instruktrid, mõõdavad kõigi pekid üle...ja loevad sõnad peale, et vaat siit pead maha saama...ja valguhirmud ning üleüldse toitumishirmud jne.

Telli toitumiskava siit... nii on vist kõige lihtsam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris kohutav, mida inimesed endaga ikka teevad. Kas Sa lugesid mõttega "Toit, ajubiokeemia ja rasvapõletus"? Kas Sa said sellest aru? Ma ei usu! Küsi selgitusi. Ma arvan, et Sul hakkas seda lugedes õudne, sest see on nii erinev Sinu shapingu-treeneri jutust ja Sa ei vaata enam selle poole. Ja kuidas Sa loodad kahekuulise treeninguga suuri tulemusi saada? Auuuu !!! Kontakteeru, kui Sul on abi vaja! Sind üritatakse tõsiselt aidata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selle arusaamatuse nimi on shaping :D Nende instruktrid, mõõdavad kõigi pekid üle...ja loevad sõnad peale, et vaat siit pead maha saama...ja valguhirmud ning üleüldse toitumishirmud jne.

Telli toitumiskava siit... nii on vist kõige lihtsam.

Praegu käin aeg-ajalt hommikuti shapingus võimlemas ja alles hiljuti kuulsin, kuidas treener seletas ühele allavõtjale, et valku ei tohi süüa, võtad juurde.... Ma uskusin ise ka kunagi nende toitumisteooriat, kui trenniga alustasin. St kaks tundi enne ja pärast trenni ei söönud midagi ja see kaks tundi pärast jäi vahetult enne magamaminekut, nii et "patustasin" siis vaid greibi või muu taolisega. Patustamise all pean silmas, et kolm tundi enne magamaminekut ei võinud ka süüa. Minu trenn algas õhtul kell 19, seega jäi viimane toidukord kella viie peale, kuna läksin magama enne kella üht öösel. Ega ma oma mehe juttu, et tuleb süüa, enne ei uskunud, kui rasva juurde hakkasin võtma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Praegu käin aeg-ajalt hommikuti shapingus võimlemas ja alles hiljuti kuulsin, kuidas treener seletas ühele allavõtjale, et valku ei tohi süüa, võtad juurde....

Kuidas kurat saab selline inimene treener olla?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõesti ei saa aru, mis kuradi treener see sellise jutuga on. Võibolla soovib ta lihtsalt endale püsikliente saada?! Et inimestel vorm mingi hinna eest paremaks ei läheks ning tema trennist ära ei kaoks?!

Tavaliselt on naisterahvastel kaalulangetamisel täiesti ükskõik, mille arvelt see kaal langeb, seetõttu nad ei söögi peale trenni. Ma tean, mu emal on see sama "haigus". Kui ta üks õhtu trennist koju tuli, siis esimese asjana ütles: kui ma nüüd ilma söömata magamaminemiseni suudan olla, siis ma olen küll tubli tüdruk. Ja enne kui ma jõudsin oma lause "toidukorrad, mis peavad kindlalt päevas olema, on hommikusöök ja eine peale trenni, mis ei tähenda muidugi, et sa ükskõik mida võid süüa" lõpetada, oli tal juba isast pannile järele jäänud seasnitsel hamba all:D Aga järgmine kord oli ikka sama jutt, et tema peale trenni ei taha midagi süüa.

Ja veel üks asi, miks te soovitate kaalulangetajale enne magamaminekut ÕUNA või muud puuvilja süüa?? Ehk siis ainult suhkrut? Mina soovitaks näiteks kohupiima peotäie pähklitega.

Muudetud kasutaja Leneanoor poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Shara - kus Sa oled? Kas mõistad, mida Sulle öelda tahetakse? Lõpeta oma õudused! Palun! Ja kurat, kas te ei saa siin aru, et sellised treenerid on samadel eesmärkidel ellu kutsutud, kui on jõusaalides reielähendus- ja -eemaldusmasinad. Kui on kliente, kes seda jama usuvad, siis pakutakse ka toodet. Kui treener räägib, et kuluta aga energiat ja ära mitte söö, siis võib see tunduda loogiline neile, kes asjast palju ei jaga. Ja treener näeb ka ise hea välja - huvitav, kuidas ta ise toitub? Või räägib, et kui sina hakkad sama hea välja nägema, kui mina, vat siis võid hakata minu moodi toituma. Plääää!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõesti ei saa aru, mis kuradi treener see sellise jutuga on. Võibolla soovib ta lihtsalt endale püsikliente saada?! Et inimestel vorm mingi hinna eest paremaks ei läheks ning tema trennist ära ei kaoks?!

Tavaliselt on naisterahvastel kaalulangetamisel täiesti ükskõik, mille arvelt see kaal langeb, seetõttu nad ei söögi peale trenni. Ma tean, mu emal on see sama "haigus". Kui ta üks õhtu trennist koju tuli, siis esimese asjana ütles: kui ma nüüd ilma söömata magamaminemiseni suudan olla, siis ma olen küll tubli tüdruk. Ja enne kui ma jõudsin oma lause "toidukorrad, mis peavad kindlalt päevas olema, on hommikusöök ja eine peale trenni, mis ei tähenda muidugi, et sa ükskõik mida võid süüa" lõpetada, oli tal juba isast pannile järele jäänud seasnitsel hamba all:D Aga järgmine kord oli ikka sama jutt, et tema peale trenni ei taha midagi süüa.

Ja veel üks asi, miks te soovitate kaalulangetajale enne magamaminekut ÕUNA või muud puuvilja süüa?? Ehk siis ainult suhkrut? Mina soovitaks näiteks kohupiima peotäie pähklitega.

Organismi n2ljutamisel on alati halvad tagaj2rjed...

Inimeste tehtud suhkrul ja naturaalsel puuviljal on v2ga suur vahe. Ma loodan, et te hakkate ykskord sellest puuviljade ja marjade kartusest yle saama ja hangite oma antioksydandid sealt, kust nad k6ige kergemini omastatavad on.

2rge kartke naturaalset toitu.

Mina s88n hea une eesm2rgil banaani :D

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arust ( isegi tuhandeid kordi selle koha pealt vigu teinud ) on suurim voorus süüa piisavalt !

See tähendab, et sa ei lähe dieedile, vaid muudad oma toitumist tervislikumaks. Kui keha saab kätte kõik vajalikud toitained, siis on hea enesetunne, energiat on piisavalt, ei teki mingeid vajadusi rämpsu järgi ja trenni - ja õige toitumistahe on olemas.

TÕESTI võib-olla võtab natuke kauem aega, kui dieet, KUID SEE VARIANT ON AINUÕIGE. Miks? sellepärast, et dieetidele järgneb vaid jo-jo ning sellist elu elades kaugele ei jõuda. Mark my words - ise juba kaua aega sellist lolli elu elanud :D

Ning suurim lollus on ka mingi toidu - või toitaine kartus. Igal toitainel ( rasv, süsivesikud, valk ) on organismis oma ülesanne. Sama ka vitamiinide ja mineraalainetega, kuid kui mõni eespoolt nimetatu jääb vajaka siis tulevadki pahad tujud, isud ja muud toredad asjad.

Nagu Oldman on korduvalt öelnud : Organism on siiski targem, kui indiviid

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×