Jump to content
gun1

toidulisandite mõju

Recommended Posts

kas keegi oskab nõu anda et kas toidulisandid võivad tekitada sapikive ja neerukive ja maole halvasti mõjuda, kui vgõtta normaalsete kogustena ja lühendada eluiga? seda rääkis mulle perearst.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Heh, need Eesti arstid. Lugesin enne ühest terviseajakirjast, kuidas VOMAXi tervisespetsialist soovitas valgu saamiseks kohukesi süüa :lol: .

Nii et ei, kontsentreeritud valk küll midagi halba ei tee, kui sa tervet purki päevas sisse ei ablatse.

Muudetud kasutaja Acqua poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toidulisandid ei ole mingisugused ravimid mille liigtarvitamine võib kurja teha. Valgupulber on enamasti saadud piimast ning piima joomine ei ole ju kahjulik?

Samas aga ei tohiks liiale minna ühegi asja tarbimisega kuigi samas on võimalik igat asja, sh vett ületarvitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Normaalsete kogustena valk sul vaevalt midagi teeb.

Aga näiteks üks kreatiinivorm oli väga kahjulik neerudele (täpne ei meenu, igatahes mitte monohüdraat ega tsitraat).

Ja näiteks pikaajaline vitamiininormidest kordades suurem kasutamine võib ka halvati lõppeda (vaata linki, mis panin animal paki teemasse)

Rookie21 võiks tsipa rohkem ringi uurida, küll siis leiaks ka.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Normaalsete kogustena valk sul vaevalt midagi teeb.

Aga näiteks üks kreatiinivorm oli väga kahjulik neerudele (täpne ei meenu, igatahes mitte monohüdraat ega tsitraat).

Ja näiteks pikaajaline vitamiininormidest kordades suurem kasutamine võib ka halvati lõppeda (vaata linki, mis panin animal paki teemasse)

Rookie21 võiks tsipa rohkem ringi uurida, küll siis leiaks ka.

Kreatiin on monohüdraat ja kahjulik neerudele, kui seda liiga palju tarbida. Kuigi mitte rets mürk. Õigesti tarbides siiski polegi midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänapäeval on õues värske õhu hingamine ka kahjulik! Kui manustada toidulisandeid nagu ettenähtud ja mõistuse piires, ei ole siin midagi kahjulikku. Muretse parem säilitusainete pärast mida meie igapäevane toit ohtralt sisaldab!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kreatiin on monohüdraat ja kahjulik neerudele, kui seda liiga palju tarbida. Kuigi mitte rets mürk. Õigesti tarbides siiski polegi midagi.

Kreatiini pole kaugeltki ainult monohüdraadi vormis.

Kui ma ei eksi, siis oli tegemist kreatiinetüülestriga (CEE)

mõnedel kasutajatel piisas purgist, et neerunäitajad kolmekordistusid

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas keegi oskab nõu anda et kas toidulisandid võivad tekitada sapikive ja neerukive ja maole halvasti mõjuda, kui vgõtta normaalsete kogustena ja lühendada eluiga? seda rääkis mulle perearst.

Vb mõtles natuke karmimaid lisandeid :P . Vaevalt see valgupulber ja kreatiin midagi hullu teevad :lol:

Kui ma näiteks koolis vererõhku käisin mõõtmas siis mainides, et tegelen kulturismiga küsiti kohe kas steroide panen :lol: .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toidulisandid ei ole mingisugused ravimid mille liigtarvitamine võib kurja teha. Valgupulber on enamasti saadud piimast ning piima joomine ei ole ju kahjulik?

Samas aga ei tohiks liiale minna ühegi asja tarbimisega kuigi samas on võimalik igat asja, sh vett ületarvitada.

Kartulikrõpsud on ka tehtud kartulitest ning kartuli söömine ei ole ju kahjulik?

"ultrafiltreeritud" vadak ei ole päris piim tegelt aga noh, ära vast ei tapa...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas keegi oskab nõu anda et kas toidulisandid võivad tekitada sapikive ja neerukive ja maole halvasti mõjuda, kui vgõtta normaalsete kogustena ja lühendada eluiga? seda rääkis mulle perearst.

Arst rääkis sulle, et kui võtta toidulisandeid normaalses koguses ja lisaks veel lühendada eluiga, siis võivad toidulisandid tekitada neerukive jne ??? :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arst rääkis sulle, et kui võtta toidulisandeid normaalses koguses ja lisaks veel lühendada eluiga, siis võivad toidulisandid tekitada neerukive jne ??? :lol:

Eluea lühendamine võib osutuda kahjulikuks eluea pikkusele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Irw lisandeid on kümneid-sadu erinevaid ...milliseid ta mõtles - kas kõiki? :D

TA MÕTLES JAH KÕIKI TOIDULISANDEID. ET NEED LÜHENDAVAD ELUIGA . ja tekitavadki sapikive ja neerukive ja igasugu hädasid. ise olen aasta aega võtnud täiesti normaalses koguses peale igat trenni üks sheik. ja trennis käin 3 korda nädalas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
TA MÕTLES JAH KÕIKI TOIDULISANDEID. ET NEED LÜHENDAVAD ELUIGA . ja tekitavadki sapikive ja neerukive ja igasugu hädasid. ise olen aasta aega võtnud täiesti normaalses koguses peale igat trenni üks sheik. ja trennis käin 3 korda nädalas.

Mis on toidulisand?

© Tervisekaitseinspektsioon

Toidulisandina käsitatakse toitu, mille kasutamise eesmärk on tavatoitu täiendada ning mis on inimesele toitainete või muude toitainelise või füsioloogilise toimega ainete kontsentreeritud allikaks. Nimetatud ained võivad esineda üksikult või kombineeritult ning viiakse turule müügipakendisse pakendatuna kindlate annustena, nagu kapslid, pastillid, tabletid ja muu sarnane ning pulbrikotikesed, vedelikuampullid, tilgutuspudelid ja muu sarnane, mis on ette nähtud vedeliku ja pulbri tarvitamiseks väikeste mõõdetud kogustena.

Toidulisandi eesmärk on tavatoidu täiendamine.

http://www.teraapia.com/?topic=93&info=1

Ühesõnaga erinevad arstid lausa soovitavad, vähemalt talveperioodil, tarbida erinevaid vitamiine, mis ka klassifitseeruvad toidulisandite alla.

Muudetud kasutaja MoloM poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ehk oleks siis korrektne öelda, et toidulisandid suurendavad võimalike terviseprobleemide riski?!

Ei ole eriline ekspert, kuid olen küll kuulnud, et kreatiini võtmise ajal näiteks ei tohiks eriti alkoholi pruukida. Sammuti on ju räägitud, et kui neerud/maks nõrgad, siis tasuks eriti ettevaatlik olla. Mul on tutvusringkonnas paar inimesest, kes paari aasta jõusaalitreeninguga + valk + kreatiin omal tervise tuksi keeranud... Seda, mis täpselt tervisehädad põhjustas (kas toidulisandid ja mis kogustes või hoopis nõrgad neerud) pärast ju raske öelda/tõestada/hinnata...

Teemaalgataja arsti nimetatud neerukivide teket peaks vist soodustama liigne toidulisandite tarbimine ning sealhulgas liiga vähene vee joomine. Et küllaldane vee joomine peaks justkui ennetama ainete kividena ladestumist... vesi peaks ju aitama liigseid (mitte omastunud) jääkaineid (kuid samas ka kasulikkeaineid) kehast välja viia...

Seda, mis on antud inimesele normaalne kogus ja mis liiga suur, seda polegi ju alati nii lihtne öelda... Kõik inimesed ei kirjuta oma päevamenüüd punktuaalselt üles. Sammuti ei pruugi iga inimene kõiki aineid samaväärselt omastada.

Tundub, et toidulisandite negatiivse mõju kohta tasub (tavainimesel) kindlasti uurida ka mujalt, kui vaid nende müüjatelt ning tippkulturistidelt...

Või on mu arusaam ekspertide arust väga metsa poole?

Muudetud kasutaja raigo13 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ehk oleks siis korrektne öelda, et toidulisandid suurendavad võimalike terviseprobleemide riski?!

Ei ole eriline ekspert, kuid olen küll kuulnud, et kreatiini võtmise ajal näiteks ei tohiks eriti alkoholi pruukida. Sammuti on ju räägitud, et kui neerud/maks nõrgad, siis tasuks eriti ettevaatlik olla. Mul on tutvusringkonnas paar inimesest, kes paari aasta jõusaalitreeninguga + valk + kreatiin omal tervise tuksi keeranud...

Kuidas nad siis selle tuksi keerasid? Loomulikult on võimalik ka ilma lisanditeta jõusaalis ületreeningu ja puuduliku aeroobsega tervist tuksi keerata.

Mis neil siis läbi läks et just lisanditele viitad? Maks, neerud? siis võiksid ka juba ära tuua, mida nad kasutasid..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ka paar sõpra kes teerasid tervise tuksi, sõid tooreid õunu, oh seda jama järgmistel päevadel.

Ei maksa segi ajada Toidulisandeid ja eritoitu, lisandid on siiski pillerid ja eritoit on valk jne

Igasugune äärmuslik toitumine pole hea, siin ei peagi miksi soodumus olema et aastakümnetega keha lammutada

Ehk oleks siis korrektne öelda, et toidulisandid suurendavad võimalike terviseprobleemide riski?!

Ei ole eriline ekspert, kuid olen küll kuulnud, et kreatiini võtmise ajal näiteks ei tohiks eriti alkoholi pruukida. Sammuti on ju räägitud, et kui neerud/maks nõrgad, siis tasuks eriti ettevaatlik olla. Mul on tutvusringkonnas paar inimesest, kes paari aasta jõusaalitreeninguga + valk + kreatiin omal tervise tuksi keeranud... Seda, mis täpselt tervisehädad põhjustas (kas toidulisandid ja mis kogustes või hoopis nõrgad neerud) pärast ju raske öelda/tõestada/hinnata...

Teemaalgataja arsti nimetatud neerukivide teket peaks vist soodustama liigne toidulisandite tarbimine ning sealhulgas liiga vähene vee joomine. Et küllaldane vee joomine peaks justkui ennetama ainete kividena ladestumist... vesi peaks ju aitama liigseid (mitte omastunud) jääkaineid (kuid samas ka kasulikkeaineid) kehast välja viia...

Seda, mis on antud inimesele normaalne kogus ja mis liiga suur, seda polegi ju alati nii lihtne öelda... Kõik inimesed ei kirjuta oma päevamenüüd punktuaalselt üles. Sammuti ei pruugi iga inimene kõiki aineid samaväärselt omastada.

Tundub, et toidulisandite negatiivse mõju kohta tasub (tavainimesel) kindlasti uurida ka mujalt, kui vaid nende müüjatelt ning tippkulturistidelt...

Või on mu arusaam ekspertide arust väga metsa poole?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis väljend see eritoit on? :D

Toidulisandid on toidulisandid, ärge ajage asja keeruliseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas nad siis selle tuksi keerasid? Loomulikult on võimalik ka ilma lisanditeta jõusaalis ületreeningu ja puuduliku aeroobsega tervist tuksi keerata.

Mis neil siis läbi läks et just lisanditele viitad? Maks, neerud? siis võiksid ka juba ära tuua, mida nad kasutasid..

Väidetavalt valk + kuuridena kraetiin ning 2 aastat hiljem hakkasid jamad neerudega pihta... Seda kas neerud olid eelnevalt 100% korras, ei oska enam tagantjärgi keegi öelda...

Ei oma kahjuks doktorikraadi meditsiini erialadel, kuid siiani loetu põhjal on jäänud mulje, et valgu ja kreatiini tarvitamine annavad neerudele lisakoormuse. Lisakoormust neerudele aga ei saa ju just positiivseks lugeda...

Mu eesmärk ei olnud oma tõde kuulutama tulla, vaid kuna see teema siin üles võetud, siis oleks huvitav ka teadjamate arvamust antud teemal kuulda... Et kuivõrd hoolikalt peaks jälgima, et kreatiinikuuri ajal mõnda pitsikest ei kummutaks jne... Kas tõesti pole teiste kõrvu jõudnud sarnaseid õnnetuid juhtumisi, et mind siin sellepeale nii välja naerdakse?!

Muudetud kasutaja raigo13 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väidetavalt valk + kuuridena kraetiin ning 2 aastat hiljem hakkasid jamad neerudega pihta... Seda kas neerud olid eelnevalt 100% korras, ei oska enam tagantjärgi keegi öelda...

Ei oma kahjuks doktorikraadi meditsiini erialadel, kuid siiani loetu põhjal on jäänud mulje, et valgu ja kreatiini tarvitamine annavad neerudele lisakoormuse. Lisakoormust neerudele aga ei saa ju just positiivseks lugeda...

Kuna see teema siin üles võetud, siis oleks huvitav ka teadjamate arvamust antud teemal kuulda...

Mõlemal jamad neerudega? Mis firma kreatiini ja mis kogustes nad kasutasid?

Etüülestri puhul on neeruprobleeme näiteks ilmnenud küll, aga see on üsna uus ja 2a tagasi oli see väga kirve hinnaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×