Jump to content
Aile

Keelenurk - diskussioon

Recommended Posts

Kas oleks v6imalik foorumisse teha yks 6igekirjale pyhendatud nupuke. Keegi filoloogidest v6iks olla n8 spetsialisti rollis.

Nupukese juurde v6iksid olla viited keeleabi linkidele. J22ks koormus v2iksemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma mäletan, kui kord Aile juba sarnase märkuse peale ütles, et tal pole täpitähtedega klaviatuuri.

Ta on seda juba mitu korda öelnud, aga minu arust 4 klahvi asukohta oleks võinud mitme aastaga juba meelde jätta, kui vähegi viitsimist oleks olnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ta on seda juba mitu korda öelnud, aga minu arust 4 klahvi asukohta oleks võinud mitme aastaga juba meelde jätta, kui vähegi viitsimist oleks olnud.

WXYZ unustasid varasemas postis - :lol:

Aga see klahvide asukoht ei ole midagi nii lihtne. Kui ikka avutisse pole mingisugust eesti keele tuge installitud/konfitud, siis ei ole midagi teha. Eriti kui oled 4-5 tuhat või isegi rohkem km Eestist eemal, mis Aile puhul vist suht tavapärane :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
WXYZ unustasid varasemas postis - :lol:

Aga see klahvide asukoht ei ole midagi nii lihtne. Kui ikka avutisse pole mingisugust eesti keele tuge installitud/konfitud, siis ei ole midagi teha. Eriti kui oled 4-5 tuhat või isegi rohkem km Eestist eemal, mis Aile puhul vist suht tavapärane :lol:

Arvuti füüsiline asukoht maakeral ja keele toe olemasolu operatsioonisüsteemis ei ole kuidagi seotud. Arvuti võib kas või teisel planeedil asuda ja keele tugi võib seal ikkagi olla. Ja sellest, kuidas keelt installida, on Ailele ka juba räägitud - ta lihtsalt ei viitsi proovida. Asi ei ole tehnilistes piirangutes, vaid puhtalt viitsimises.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rääkides Aile täppidest ja õigekirjast...

Enno Kross on kirjutanud: " "Levinud on seisukoht, et m66dukas alkoholitarbimine v2hendab isheemiliste sydamehaiguste riski. See toime ilmneb v2hem kui 10 g etanooli tarvitamisel p2evas ja vanuses yle 40, 50 aasta. Ka siis on sellele vastun2idustused nagu arteriaalne hypertoonia, sydame rytmih2ired ja ainevahetush2ired. "

Mitte iial ei tohi kellegi väidet, milles on kasvõi üks tähemärk muudetud, panna jutumärkidesse. Ja veel väita, et "on kirjutanud", kui Enno Kross ilmselgelt ei kasuta täppide asemel numbreid või teisi tähti. Häbiväärne. Tsitaadi jaoks võiks kasvõi nii palju viitsimist olla, et vajalikud tähemärgid mujalt kopeerida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aile,

"Be the change you want to see in the world" (M.Gandhi)

Miks teised peaksid viitsima õigesti kirjutada, kui sina isegi ei kasuta täpitähti?

US ist ostetud arvuti... ja mitte ka minu isiklik.

Mis te jaurate?

Ega see topik ei olnud m6eldud etteheidete tegemiseks. See oli m6eldud inimestele nagu mina, kes vahest kahtlevad, kas nad kirjutavad 6igesti v6i mitte.

T2nud k6igile, kes t2helepanu p88ravad ja parandavad.

Minu numbrite kasutus t2pit2htede asemel ei ole juhuslik. Juba aastaid ma kasutan samu numbreid samade t2htede asemel. Ma loodan, et m6ned :lol: kommentaarid on ka piisavalt informatiivsed, et siiski vaevuda neid lugema sellisena nagu nad on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rääkides Aile täppidest ja õigekirjast...

Mitte iial ei tohi kellegi väidet, milles on kasvõi üks tähemärk muudetud, panna jutumärkidesse. Ja veel väita, et "on kirjutanud", kui Enno Kross ilmselgelt ei kasuta täppide asemel numbreid või teisi tähti. Häbiväärne. Tsitaadi jaoks võiks kasvõi nii palju viitsimist olla, et vajalikud tähemärgid mujalt kopeerida.

Jah...ma oleks selle kopeerinud ja kleepinud. Andsin ka vastava lingi, kust ma selle v6tsin. Te vist j2tsite selle kahe silma vahele... Muidu oleks teil ka teadmine, et sealt ei saanud kopeerida.

Alkoholi teema l2ks ilmselgelt valuliseks. Noorte s6ltuvustest on alati valus lugeda. Millega teie aga tegelesite seda teemat lugedes? Kas teile t6esti ei l2inud korda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu numbrite kasutus t2pit2htede asemel ei ole juhuslik. Juba aastaid ma kasutan samu numbreid samade t2htede asemel. Ma loodan, et m6ned :lol: kommentaarid on ka piisavalt informatiivsed, et siiski vaevuda neid lugema sellisena nagu nad on.

Noh, kui nüüd aus olla, siis mina tavaliselt su koledasse teksti süveneda ei viitsi, kuna need numbrid ikkagi raskendavad lugemist olulisel määral. Mul ei ole nii palju aega, et ma veel postitusi dešifreerima peaks. Ma ka kunagi kasutasin numbreid tähtede asemel ja ka ei mõistnud, miks teised seda mulle pidevalt ette heitsid. Hiljem sain siiski aru ja harjusin ümber. Võib-olla ka sina saad kunagi aru. Ja kui sina ei viitsi normaalselt kirjutada, siis miks peaks keegi viitsima su teksti lugeda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei ole küll spetsialist, aga:

Aa, Bb, Dd, Ee, Ff, Gg, Hh, Ii, Jj, Kk, Ll, Mm, Nn, Oo, Pp, Rr, Ss, Šš, Zz, Žž, Tt, Uu, Vv, Õõ, Ää, Öö, Üü.

Lisaks eelpoolmainitule on puudu veel C ja Q

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Noh, kui nüüd aus olla, siis mina tavaliselt su koledasse teksti süveneda ei viitsi, kuna need numbrid ikkagi raskendavad lugemist olulisel määral. Mul ei ole nii palju aega, et ma veel postitusi dešifreerima peaks. Ma ka kunagi kasutasin numbreid tähtede asemel ja ka ei mõistnud, miks teised seda mulle pidevalt ette heitsid. Hiljem sain siiski aru ja harjusin ümber. Võib-olla ka sina saad kunagi aru. Ja kui sina ei viitsi normaalselt kirjutada, siis miks peaks keegi viitsima su teksti lugeda?

Sinu vabadus... ja sul on viitsimist minu t2pit2htede kasutamise peale nii pikka tiraadi pidada. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu vabadus... ja sul on viitsimist minu t2pit2htede kasutamise peale nii pikka tiraadi pidada. :lol:

Jah, sest ma võib-olla tahaks su postitusi edaspidi lugeda (nad aeg-ajalt võivad tõesti midagi kasulikku sisaldada), aga sina ei ole ikka kangekaelselt nõus ennast muutma, ja terve foorum peab su hieroglüüfe kannatama. Me võiks ju sulle ultimaatumi teha, et kui sa normaalselt kirjutama ei hakka, siis kõik su postitused lähevad prügikasti, aga me ei tee seda. Me ikka loodame, et sa saad lõpuks aru, et käitud valesti, ja parandad ennast.

emmimees: see on minu arust suure küsimärgi all, kas C ja Q on ikka EESTI tähestikus. Mina ei tea ühtegi eestikeelset sõna, mis neid tähti sisaldaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, sest ma võib-olla tahaks su postitusi edaspidi lugeda (nad aeg-ajalt võivad tõesti midagi kasulikku sisaldada), aga sina ei ole ikka kangekaelselt nõus ennast muutma, ja terve foorum peab su hieroglüüfe kannatama. Me võiks ju sulle ultimaatumi teha, et kui sa normaalselt kirjutama ei hakka, siis kõik su postitused lähevad prügikasti, aga me ei tee seda. Me ikka loodame, et sa saad lõpuks aru, et käitud valesti, ja parandad ennast.

emmimees: see on minu arust suure küsimärgi all, kas C ja Q on ikka EESTI tähestikus. Mina ei tea ühtegi eestikeelset sõna, mis neid tähti sisaldaks.

alessandro, ma tuletan sulle meelde, et me oleme erineva eriala esindajad.

Minul oleks v2gagi palju mugavam, kui ma saaks ilma kopeerimata ka t2pit2hed k2tte. Otsingumootorites on see h2davajalik. Ma pean ka koolit88d ja ametlikke kirju kirjutama... sellesama arvutiga.

Ma olen teemaga tegelenud, arvuti tahab windows xp diski...mida mul ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen teemaga tegelenud, arvuti tahab windows xp diski...mida mul ei ole.

Nojah, selle peale ma tahaks kangesti lugeda loengut piraattarkvara kasutamise ebaeetilisusest, aga vist ei ole mõtet. Ürita siis kelleltki laenata CD-d näiteks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
alessandro, ma tuletan sulle meelde, et me oleme erineva eriala esindajad.

Minul oleks v2gagi palju mugavam, kui ma saaks ilma kopeerimata ka t2pit2hed k2tte. Otsingumootorites on see h2davajalik. Ma pean ka koolit88d ja ametlikke kirju kirjutama... sellesama arvutiga.

Ma olen teemaga tegelenud, arvuti tahab windows xp diski...mida mul ei ole.

oot ...

mis xp-plaat?!

Ei ole küll windoozat nina all,aga kas mitte kõige lihtsam viis keele lisamiseks ei ole seal paremklikk language bar'ile taskbar'il->add language->lisad soovitud keele ja määrad,miliste klahvidega saab keelt vahetada.

Operatsioon võtab aega ~minuti ..., :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuulge see on mööda ju... z ja ž hääldatakse nagu s ja š... misasja?

...et oleks eestlasele suup2rasem? :lol:

Ok...mina igastahes palusin targemate abi t2pit2htede osas ja mulle lubati, et tullakse minu arvuteid vaatama j2rgmise n2dala jooksul.

Eks ma hoian p8ialt ja kannatan veel natuke.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah...ma oleks selle kopeerinud ja kleepinud. Andsin ka vastava lingi, kust ma selle v6tsin. Te vist j2tsite selle kahe silma vahele... Muidu oleks teil ka teadmine, et sealt ei saanud kopeerida.

Mida-mida? Tsiteerimiseks ei pea kopeerima, piisab ka lihtsalt õigesti kirjutamisest. Sul jäi vist kahe silma vahele, et ma andsin soovituse vajalikud tähemärgid mujalt kopeerida (näe, võid julgelt kasutada - õ, ä, ö, ü). Teine võimalus on ka: kui originaalmaterjali pole, siis ära kasuta tsiteerimist, vaid refereeri. Ja ära loe nii valikuliselt.

Alkoholi teema l2ks ilmselgelt valuliseks. Noorte s6ltuvustest on alati valus lugeda. Millega teie aga tegelesite seda teemat lugedes? Kas teile t6esti ei l2inud korda?

Misasi mulle korda peaks minema? Et inimesed alkoholi tarbivad? Ei, tõesti, teiste alkoholitarbimine ei ole minu mure ega huvi. Sellise Jehoova tunnistaja roll, kes kinniste uste puhul kas või aknast sisse ronib, on juba täidetud ju...

Foorumis oli hiljuti üks lõbus möödapanek. (Ei leidnud enam postitust, võib-olla on ära kustutatud.) Nimelt soovitas keegi ajaga kursis olla ja 2006. aasta versiooni asemel veidi uuemat õigekeelsussõnaraamatut kasutada. Tjah, muudatusi muidugi tehakse pidevalt, ent praeguseks on meie kirjakeele normi aluseks ikkagi seesama 2006. aasta ÕS. Järgmine ÕS ilmub alles 2013. aastal. Uute sõnadega võib selle lehe abil kursis olla.

Muudetud kasutaja Stardust poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teen ettepaneku jätta lingid alles (tõstes ühtlasi korduvad lingid üheks kokku, siiani on Eesti Keele Instituudile kolm viidet) ja muu kemplemine teise teemasse kolida.

Keelenurk iseenesest on minu arust vajalik. Mitte et ma usuks, et see nö keelelohakaid puudutaks, kuid head tahet näitab see ometi.

Muudetud kasutaja hehee poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida-mida? Tsiteerimiseks ei pea kopeerima, piisab ka lihtsalt õigesti kirjutamisest. Sul jäi vist kahe silma vahele, et ma andsin soovituse vajalikud tähemärgid mujalt kopeerida (näe, võid julgelt kasutada - õ, ä, ö, ü). Teine võimalus on ka: kui originaalmaterjali pole, siis ära kasuta tsiteerimist, vaid refereeri. Ja ära loe nii valikuliselt.

Meie ei ole sina peal... Sama siit, paluks mitte valikuliselt lugeda. Teema l2ks valuliseks...ja seet6ttu sai ka nii kirjutatud. Ma ei v2itnud, et ma kirjutasin 6igesti.

Ma usun, et tsiteeritaval enesel on pigem hea meel, et ma kirjutasin, hoolimata vigadest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
oot ...

mis xp-plaat?!

Ei ole küll windoozat nina all,aga kas mitte kõige lihtsam viis keele lisamiseks ei ole seal paremklikk language bar'ile taskbar'il->add language->lisad soovitud keele ja määrad,miliste klahvidega saab keelt vahetada.

Operatsioon võtab aega ~minuti ..., :lol:

Et lisada muud keelt, on xp plaati vaja ju, kui sinul ei ole vaja, siis järelikult sa panid vastavatele language packidele juba XP installeerimisel linnukesed juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×