Jump to content
Aile

Keelenurk - diskussioon

Recommended Posts

Eks jah, kui Baltic supporti pole, siis vaja win plaati. Kui legaalne installatsioon, siis pole ka patt korraks torrent punaseks ajada ja see image alla tõmmata. Saab korra külge mountida ja ette anda, ning hiljem eemaldada ja kustutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks jah, kui Baltic supporti pole, siis vaja win plaati. Kui legaalne installatsioon, siis pole ka patt korraks torrent punaseks ajada ja see image alla tõmmata. Saab korra külge mountida ja ette anda, ning hiljem eemaldada ja kustutada.

Tõenäoliselt oli see mitte arvutitega tegeleva inimese jaoks selline raketiteadlase jutt. Ehk siis kui sa samamoodi oma vanaemale ütleksid, kas ta oskaks endale eesti keele arvutisse manada :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Saab ju alati küsida, pole midagi keerulist miski pisike juhis teha sellekohta.

Ma ise proovisin siit antud veebilehelt kirjeldatud skeemi j2rgi..Run...siis tryki...bla bla.. Ei ole veel positiivset tulemust saanud.

Minu arvutitugi lubas tulla selle n2dala jooksul...

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
emmimees: see on minu arust suure küsimärgi all, kas C ja Q on ikka EESTI tähestikus. Mina ei tea ühtegi eestikeelset sõna, mis neid tähti sisaldaks.

Aga ole hea ja ütle siis mõned EESTI keelsed sõnad, mis sisaldavad F, Z, Ž või Š ..siis ma jään rahule :lol:.

EDIT: ok niipalju ma uurisin ja sain teada et need tähed on Eesti tähestikus sees miskipärast kuid neid kasutatakse ainult võõrsõnades ikkagi....

Muudetud kasutaja emmimees poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
US ist ostetud arvuti... ja mitte ka minu isiklik.

Mis te jaurate?

Ega see topik ei olnud m6eldud etteheidete tegemiseks. See oli m6eldud inimestele nagu mina, kes vahest kahtlevad, kas nad kirjutavad 6igesti v6i mitte.

T2nud k6igile, kes t2helepanu p88ravad ja parandavad.

Minu numbrite kasutus t2pit2htede asemel ei ole juhuslik. Juba aastaid ma kasutan samu numbreid samade t2htede asemel. Ma loodan, et m6ned :P kommentaarid on ka piisavalt informatiivsed, et siiski vaevuda neid lugema sellisena nagu nad on.

nalja teed või? :lol:

mis te jaurate? foorum täis ju sinu tähenärimisi :lol:

mitte paha pärast, aga nii ju on :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
nalja teed või? :lol:

mis te jaurate? foorum täis ju sinu tähenärimisi :lol:

mitte paha pärast, aga nii ju on :P

Oh, 2ra muretse, ma olen enese vastu sama karm. V6ibolla veel kraad hullem...

Teema sai yles v6etud, sest mina arvasin, et mina ise ei saa korrektse eesti keelega hakkama. Tahtsin keeleabi nupukest...

Mida teie v2lja lugesite? ...et Aile heidab k6igile halba grammatikat ette? Loe uuesti...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et lisada muud keelt, on xp plaati vaja ju, kui sinul ei ole vaja, siis järelikult sa panid vastavatele language packidele juba XP installeerimisel linnukesed juurde.

Minul ei olegi windoozat ...

ju siis oli vanast ajast asi mitte päris täpselt meelde jäänud, :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Meie ei ole sina peal... Sama siit, paluks mitte valikuliselt lugeda. Teema l2ks valuliseks...ja seet6ttu sai ka nii kirjutatud. Ma ei v2itnud, et ma kirjutasin 6igesti.

Ma usun, et tsiteeritaval enesel on pigem hea meel, et ma kirjutasin, hoolimata vigadest.

Tjah. Meie ehk ei ole sina peal, ent mina küll olen. Interneti üks mõnusaid külgi - ma ei pea vastase poole võltsviisakusega pöörduma.

Ja see väide, et tsiteeritaval enesel on pigem hea meel... Jajah, üleüldse, peaasi, et eesti keelt kasutatakse, tühja neist vigadest ja reeglitest. Jätkuvalt, ära tsiteeri, kui sul selleks alust ei ole. Pealegi on jutumärkide lisamine ju lisakulu, ära vaeva end.

Aga ole hea ja ütle siis mõned EESTI keelsed sõnad, mis sisaldavad F, Z, Ž või Š ..siis ma jään rahule :D.

EDIT: ok niipalju ma uurisin ja sain teada et need tähed on Eesti tähestikus sees miskipärast kuid neid kasutatakse ainult võõrsõnades ikkagi....

Sõna eestikeelsed kirjutatakse kokku. Väljend eesti tähestik kirjutatakse väikese tähega.

Loomulikult on võõrtähed eesti tähestikus sees, kuna neid tähti kasutatakse võõrsõnades. Võõrsõnad, kuigi nad veidi teistsugused välja näevad, on ikkagi eestikeelsed sõnad. C, Q, W, X ja Y on sellised võõrtähed, mida kasutame võõrkeelsetes sõnades ja võõrnimedes, mis ei ole eestistatud. Kas põhikoolis enam selliseid asju ei õpetata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tjah. Meie ehk ei ole sina peal, ent mina küll olen. Interneti üks mõnusaid külgi - ma ei pea vastase poole võltsviisakusega pöörduma.

Ja see väide, et tsiteeritaval enesel on pigem hea meel... Jajah, üleüldse, peaasi, et eesti keelt kasutatakse, tühja neist vigadest ja reeglitest. Jätkuvalt, ära tsiteeri, kui sul selleks alust ei ole. Pealegi on jutumärkide lisamine ju lisakulu, ära vaeva end.

Sõna eestikeelsed kirjutatakse kokku. Väljend eesti tähestik kirjutatakse väikese tähega.

Loomulikult on võõrtähed eesti tähestikus sees, kuna neid tähti kasutatakse võõrsõnades. Võõrsõnad, kuigi nad veidi teistsugused välja näevad, on ikkagi eestikeelsed sõnad. C, Q, W, X ja Y on sellised võõrtähed, mida kasutame võõrkeelsetes sõnades ja võõrnimedes, mis ei ole eestistatud. Kas põhikoolis enam selliseid asju ei õpetata?

...et siis teisis6nu oleme anonyymsust 2ra kasutades agressiivsed ja ebaviisakad. Jutum2rgid olid, et mitte ennast vargana tunda. Aitab 2kki sellest...

Hetkel lause, mida te ekspluateerite on juba muudetud. Mitte kyll selliselt, et ma 100% rahul oleks, kuid jutum2rgid on kadunud.

Miks on teil kalduvus oma suures osas igati informatiivne ja kasulik postitus mingi "t8katiga" 2ra rikkuda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oh, 2ra muretse, ma olen enese vastu sama karm. V6ibolla veel kraad hullem...

Teema sai yles v6etud, sest mina arvasin, et mina ise ei saa korrektse eesti keelega hakkama. Tahtsin keeleabi nupukest...

Mida teie v2lja lugesite? ...et Aile heidab k6igile halba grammatikat ette? Loe uuesti...

ega ei lugenudki sealt midagi välja, lihtsalt Aile heidabki kõigile halba grammatikat ette :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ega ei lugenudki sealt midagi välja, lihtsalt Aile heidabki kõigile halba grammatikat ette :D

Mitte ei heida ette, vaid yritan parandada, kui ma vea leian. Siin on vahe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äkki keegi oskab visata mõnda linki grammatika reeglitele. Mul endal kah keskkoolist kõik ununenud.

Seni olen kasutanud google-i otsingumootorit: viskad sõna sisse ja kui valesti, siis google soovitab teist varianti. Google vist statistiliselt vaatab, kumb sõna rohkem kasutusel. Seejuures tuleb eeldada, et enamik eestlasi on netis õigesti kirjutanud:D... vahel viskab mõlemad variandid:P

Inglise keelset sõnaraamatut kasutan kah: http://aare.pri.ee/dictionary.html

Kui inglise keel hea, siis võib inglise keeles sõna sisse visata ja saab korrektse eesti keelse vastse.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Don't Necro old threads Charles. Against forum etiquette.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×