Jump to content
Klaus

kah toitumisest

Recommended Posts

Olen viimasel ajal huviga siitsamast amazonist lugenud igasugu toitumisalaseid nõuandeid.Tahaks nagu isegi hakata tervislikumalt toituma ja veidi kehakaalu maha võtta, kuid paraku need klassikalised kulturisti toidud kodujuust,kohupiim ja müsli mul eriti alla ei lähe.Oma igapäevast menüüd on mul rske kirjeldada, sest see on päevast päeva väga erinev,nagu ka toidukordade arv (ja mida üldse toidukorraks nimetada: kas see on toidukord kui külmkapist möödudes jupp vorsti haarata?)Üldiselt paar korda päevas söön ikka tõhusamalt,praeliha ja kartulit.Ülejäänud aja näksin midagi,olen kuulnud,et see ongi kõige kahjulikum; et paar õlle ei kasvatagi niiväga kõhtu kui suupisted sinna juurde?

Samas söön ka päris palju rohelist(kurki ja tomatit),piimatoodetest jogurtit,see on vist positiivne.Söön palju ka praemuna,kuidas sellega on?

Muidu trenni teen paar-kolm korda nädalas keskmiselt,lihast ja jõudu nagu on,ehkki seda viimast võiks alati rohkem olla.Aeroobset ei tee,samas käin palju jala.

Tahaksin niisiis nõuandeid toitumise osas,arvestades,et korrapärastel ja kindlatel kellaaegadel pole söömine alati võimalik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis sa sogad : ) Ise küsid nõu kuidas tervislikult toituda ja siis kirjutad, et neid ja neid asju ei söö Tervislik toitumine ongi kindlatel kella aegadel, õiged toitaineid ja õigetes kogustes tarbimine. Tuleb süüa neid asju mida keha vajab mitte mis maitseb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Einoh,tean seda isegi, aga ega tervislik toitumine tähenda ainult kohupiima ja muud beebitoitu? :) Lihtsalt eelpoltoodud asjad mul alla ei lähe ,kuid kindlasti on mingeid alternatiive ja ses osas küsikski nõu. Ja mis puutub su viimasesse lausesse: ei usu,et vägisi millegi sisseajamine tervislik ja positiivne saab olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No tervislikult toituda... Võimalusi on mitmeid. Ka oleneb, mis on su eesmärk. Kui see vastab tõele, nagu ennist kirjutasid, et tahad kehakaalu vähendada, siis soocitan süüda palju värsket (puuvilju, juurvilju). Tarbi lahjasid tooteid, nt. lahjad jogurtid, väherasvast piima. Süüa võid ka müslit, maisihelbeid vms.

Kindlasti loobu pitsadest, hamburgeritest. Rämps toit unusta igaveseks!

Teine asi, et kui tahad kaalu alandada, siis käi ka jooksmas. Niisama ainult toitumisest ei piisa, peaksid enanst ka liigutama. Jookse umbes kolmveerand tunnikest, pulsi juures 120 - 140. See on mõnusalt rahulik tempo.

Kindlasti, püüa jagada oma toidukorrad kellaaegade vahel, et sööd 4 - 5 korda päevas kindlasti. Toitumis kellaaegade vahed peaksid enam vähem võrdsed olema.

Veel, et enne magama minekut ära söö eriti palju süsivesikuid, sest need ladestuvad rasvadena. Proovi võimalikult jah vähe rasvast ja vähe süsivesikulist süüa.

Muud ei oskagi nagu hetkel ise soovitada. Ise toitun muidugi hoopis teist moodi: kodujuustud, sheigi jnejne. :) Siisiki EDU! Bert

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui soovid astuda esimest sammu tervisliku ja efektiivse toitumise suunas kaalu alandamise eesmärgil,siis tuleks järgida järgmisi põhitõdesid ja kujundada neist endale harjumused,sest muidu ei ole mõtet tulemusi loota:

1)söö tahket toitu (v.a. treeningujärgne jook),sest selle omastamiseks kulutad võrreldes vedela toiduga rohkem energiat;

2)söö alati hommikusööki - see käivitab ainevahetuse;

3)söö kindlasti iga 3 tunni tagant -see hoiab ainevahetust täistuuridel;

4)söö igal toidukorral 30-40 grammi liigse rasvata loomset valku (kohupiima,[kodu]juustu,kala, kana-,looma-,lamba- või vasikaliha;

5)söö igal toidukorral juur- või puuvilju - enamuse süsivesikutest peadki nendest saama,v.a. treeningujärgne jook;

6)söö igal toidukorral rasvu - 1/3 päevasest toiduenergiast peab tulema nii küllastunud (loomsed rasvad,kookospähkel),monoküllastamata (oliiviõli,avokaado,pähklid) kui polüküllastamata (kalarasv ja õli,linaseemneõli) rasvadest;

7)söögikordade vahel ära näksi;

8)joo kalorivabasid jooke - vett ja rohelist teed (piim loetakse toiduks).

See kõik tundub raske,kuid mitte võimatu - oleneb,kui väga Sa TAHAD!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere ,olen 16a Martin ja tahaksin teada toitumisest ,et mida peab sööma ja mida ei tohi kui tahetakse lihast kasvatada, jõudu saada, rasva vähendada jne...? Põhjus mix ma seda teada tahan on väga lihtne : olen veidi vormi käest ära lasknud ja tahaks tõsist lihast hakkata kasvatama ja hakkasin hiljuti jõusaalis käima :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere ,olen 16a Martin ja tahaksin teada toitumisest ,et mida peab sööma ja mida ei tohi kui tahetakse lihast kasvatada, jõudu saada, rasva vähendada jne...? Põhjus mix ma seda teada tahan on väga lihtne : olen veidi vormi käest ära lasknud ja tahaks tõsist lihast hakkata kasvatama ja hakkasin hiljuti jõusaalis käima :P

No tere Martin, tore kuulda, et tahad lihast kasvatada, aga jah ise pead selleks ka veava nägema ja sinu küsimused on väga tüüpilised ja neile vastata on natuke mõttetu sest see foorum on siin sarnaseid(täpselt samasuguseid)teemasid täis ja vähema viitsimise korral leiad kõik vajaliku kiiresti üles! :D

Midagi saad juba siin teemas teada ja juurde saad teadmisi lugedes artikleid, foorumit ja küsimuste tekkimisel kasuta enne otsingut. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere ,olen 16a Martin ja tahaksin teada toitumisest ,et mida peab sööma ja mida ei tohi kui tahetakse lihast kasvatada, jõudu saada, rasva vähendada jne...? Põhjus mix ma seda teada tahan on väga lihtne : olen veidi vormi käest ära lasknud ja tahaks tõsist lihast hakkata kasvatama ja hakkasin hiljuti jõusaalis käima :D

Loe Fredi postitus siin teemas läbi, peaksid oma küsimustele vastused saama .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loe Fredi postitus siin teemas läbi, peaksid oma küsimustele vastused saama .

Tänan muidugi kõiki vastamast kuid otsisin rohkem vastust konkreetsetest toitudest mida saaks tavalisest poest osta ja kui palju ja millal seda süüa:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×