Jump to content
airmax27

Õhupuudus.

Recommended Posts

Tere.

Selline mure, et täiskõhuga tekib aegajalt õhupuudus ja ka õhtuti raske magama jääda nagu ei saa normaalselt hingata.Kõige hullem just peale söömist ja istudes, samas näiteks ringi kõndides või trenni tehes pole mingit probleemi.Kunagi sai Soomes töödates sama probleemiga arstil käidud ja arst kontrollis kopse, südant, tegi vereanalüüsi ja ei osanud muud öelda kui et kas ülekoormus ja adrenaliinitase kõrge või mingi astmaatiline haigus.Nüüd enam Soomes pikki päevi tööl ei tee ja jõutreeningut ka ainult 3-4 korda nädalas nii et mingit ülekoormust küll olla ei saa.Milles probleem võiks olla?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere.

Selline mure, et täiskõhuga tekib aegajalt õhupuudus ja ka õhtuti raske magama jääda nagu ei saa normaalselt hingata.

Kirjelda täpsemalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kirjelda täpsemalt.

Kui istun näiteks siis nagu jääks õhku puudu ja üritan sügavamalt hingata, selline tunne nagu kopsumaht oleks väike vms.Kui pikali olen siis selili hakkab nagu rohkem tunda andma aga külili olles nagu parem.Kui püsti tõusen ja liigun või kui trenni teen ei ole midagi viga ja tundub nagu rohkem täis kõhuga annab tunda ja rohkem siis kui koormust on olnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui istun näiteks siis nagu jääks õhku puudu ja üritan sügavamalt hingata, selline tunne nagu kopsumaht oleks väike vms.Kui pikali olen siis selili hakkab nagu rohkem tunda andma aga külili olles nagu parem.Kui püsti tõusen ja liigun või kui trenni teen ei ole midagi viga ja tundub nagu rohkem täis kõhuga annab tunda ja rohkem siis kui koormust on olnud.

Kaua kestab selline õhupuudus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Milline on kehakaal, pikkus ja rasva%?

Kaal 74kg, pikkus 173cm aga rasvaprotsendi kohta ei oska muud öelda kui et kõhulihased ikka näha, nii et väga kõrge vast ei ole.Olin siin Soomes töötamisega kaalu palju kaotand ja kuna aega hakkasin 5 kuud tagasi trenni tegema kõvasti ja kaal tõusis 66kg pealt 74kg-ni.

Kaua kestab selline õhupuudus?

Tavaliselt kui midagi tegema hakkan ja püsti tõusen siis kaob ära, õhtul jään lõpuks magama ja kui hommikul ärkan siis pole nagu midagi viga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on ka vaheteval niimoodi, aga ma arvan, et see on seotud uue korteriga. Siin oli kõva seenhallitus vms. ja ma ei kasutanud maski selle puhastamisel. Nüüd kopsus koriseb, nagu astmaatikul, või suitsetajal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere.

Selline mure, et täiskõhuga tekib aegajalt õhupuudus ja ka õhtuti raske magama jääda nagu ei saa normaalselt hingata.Kõige hullem just peale söömist ja istudes, samas näiteks ringi kõndides või trenni tehes pole mingit probleemi.Kunagi sai Soomes töödates sama probleemiga arstil käidud ja arst kontrollis kopse, südant, tegi vereanalüüsi ja ei osanud muud öelda kui et kas ülekoormus ja adrenaliinitase kõrge või mingi astmaatiline haigus.Nüüd enam Soomes pikki päevi tööl ei tee ja jõutreeningut ka ainult 3-4 korda nädalas nii et mingit ülekoormust küll olla ei saa.Milles probleem võiks olla?

Mul oli samamoodi, eriti kui sv-rikast toitu süüa. Vahepeal vähenes see olukord.

Praegu on täpselt piiri peal, kuidas kunagi.

Kuidas sul muidu aeroobsega on? Teed? Aeroobne on päris hea stressimaandaja.

Aga Rotterilt ootaks heameelega soovitusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul ka olnud nii nagu sul. just puhke hetkedel, trennis ei ole midagi olnud. tegin koorumustesti ja vereanalüüsid kõik olid korras. arst ütles et kui puhkepausidel toimub see siis üldiselt see ei viita millelegi tõsisele. Südamerütmihäired ongi sellised ja kõik ei ole ohtlikud. Minu puhul aitab aeroobne treening kasvõi korra nädalas 40 minti ja kohe on kõik rütmis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on ka vaheteval niimoodi, aga ma arvan, et see on seotud uue korteriga. Siin oli kõva seenhallitus vms. ja ma ei kasutanud maski selle puhastamisel. Nüüd kopsus koriseb, nagu astmaatikul, või suitsetajal.

Hallituse eemaldamisel omad reeglid jah. Mehhaaniliselt ei tohi kallale minna. Kõige pealt ained peale ja see ära neutraliseerib selle ära. Muidu nühkima hakates see levibki igalepoole. Kui sa ei nühkinud seda hullult, siis ei tohiks hullu olla. Aga probleemide korral kindlasti otsi abi.

Muudetud kasutaja SHOXi poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul oli samamoodi, eriti kui sv-rikast toitu süüa. Vahepeal vähenes see olukord.

Praegu on täpselt piiri peal, kuidas kunagi.

Kuidas sul muidu aeroobsega on? Teed? Aeroobne on päris hea stressimaandaja.

Aga Rotterilt ootaks heameelega soovitusi.

Olen üritanud kaalu tõsta viimased neli kuud (mis on ka õnnestunud)ja aeroobset trenni väga vähe teinud, nii et suhteliselt kehvad lood on sellega.Proovin rohkem aeroobset trenni teha ja vaatan mis toimub, võibolla tõesti aitab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen üritanud kaalu tõsta viimased neli kuud (mis on ka õnnestunud)ja aeroobset trenni väga vähe teinud, nii et suhteliselt kehvad lood on sellega.Proovin rohkem aeroobset trenni teha ja vaatan mis toimub, võibolla tõesti aitab.

proovi tõesti ja ära üle pinguta sellega. pulss ikka alla 150ne ja 30-45 minti paar korda nädalas

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

KUI sa näiteks vahest pidu paned ja alkoholi tarbinud oled,siis vist ju ei esine puhkehetkedel õhupuudust? Siis üsna kindel, et ärevushäire. Alkot peab muidugi väga mõõdukalt,kui üldse võtma :lol:

Proovi siis aeroobset trenni teha,suurendab kopsumahtu. Reeglina on õhupuudus(kui kõik tervise asjad kontrollitud) ärevushäirest või pikemalt kestnud stressist. Mõtlemine õhupuudusele kindlasti süvendab seda.

Millist rohtu aga ärevuse vastu võtta? Seda teab soovitada sulle perearst. Palju edu!

Muudetud kasutaja Milehigh poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere.

Selline mure, et täiskõhuga tekib aegajalt õhupuudus ja ka õhtuti raske magama jääda nagu ei saa normaalselt hingata.Kõige hullem just peale söömist ja istudes, samas näiteks ringi kõndides või trenni tehes pole mingit probleemi.Kunagi sai Soomes töödates sama probleemiga arstil käidud ja arst kontrollis kopse, südant, tegi vereanalüüsi ja ei osanud muud öelda kui et kas ülekoormus ja adrenaliinitase kõrge või mingi astmaatiline haigus.Nüüd enam Soomes pikki päevi tööl ei tee ja jõutreeningut ka ainult 3-4 korda nädalas nii et mingit ülekoormust küll olla ei saa.Milles probleem võiks olla?

Muudetud kasutaja Lev poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere.

Selline mure, et täiskõhuga tekib aegajalt õhupuudus ja ka õhtuti raske magama jääda nagu ei saa normaalselt hingata.Kõige hullem just peale söömist ja istudes, samas näiteks ringi kõndides või trenni tehes pole mingit probleemi.Kunagi sai Soomes töödates sama probleemiga arstil käidud ja arst kontrollis kopse, südant, tegi vereanalüüsi ja ei osanud muud öelda kui et kas ülekoormus ja adrenaliinitase kõrge või mingi astmaatiline haigus.Nüüd enam Soomes pikki päevi tööl ei tee ja jõutreeningut ka ainult 3-4 korda nädalas nii et mingit ülekoormust küll olla ei saa.Milles probleem võiks olla?

Teoreetilised küsimused: Mis tööd teed?

Kuidas kaela ja õlavöötme pingega on?

Treeningkava on tasakaalus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teoreetilised küsimused: Mis tööd teed?

Kuidas kaela ja õlavöötme pingega on?

Treeningkava on tasakaalus?

Ehitaja olen aga hetkel töökoormus väga väike nii et koormust ei tohiks kaelal ja õlavöötmel eriti olla ja treeningkava selline:esmaspäev rind ja selg, kolmapäev õlad trapets ja kõht, reede jalad ja käed.Mõni nädal lisan veel ühe päeva ükskõik millise neist kolme päeva kavast.Mõnikord harva olen ka natuke aeroobset teinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere.

Selline mure, et täiskõhuga tekib aegajalt õhupuudus ja ka õhtuti raske magama jääda nagu ei saa normaalselt hingata.Kõige hullem just peale söömist ja istudes, samas näiteks ringi kõndides või trenni tehes pole mingit probleemi.Kunagi sai Soomes töödates sama probleemiga arstil käidud ja arst kontrollis kopse, südant, tegi vereanalüüsi ja ei osanud muud öelda kui et kas ülekoormus ja adrenaliinitase kõrge või mingi astmaatiline haigus.Nüüd enam Soomes pikki päevi tööl ei tee ja jõutreeningut ka ainult 3-4 korda nädalas nii et mingit ülekoormust küll olla ei saa.Milles probleem võiks olla?

Sinu kirjeldus vastab täpselt minu probleemile ka.

Käisin kopsuarstil, kurgu-nina-kõrva arstil, spordiarstil, allergoloogil...

Öeldakse, et midagi pole viga ja kõik tundub väga hea olevat.. Kopsumaht 108% jne jne.

Usun, et see mingi psühholoogiline värk võib olla.. v-o ärevus vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
KUI sa näiteks vahest pidu paned ja alkoholi tarbinud oled,siis vist ju ei esine puhkehetkedel õhupuudust? Siis üsna kindel, et ärevushäire. Alkot peab muidugi väga mõõdukalt,kui üldse võtma B)

Proovi siis aeroobset trenni teha,suurendab kopsumahtu. Reeglina on õhupuudus(kui kõik tervise asjad kontrollitud) ärevushäirest või pikemalt kestnud stressist. Mõtlemine õhupuudusele kindlasti süvendab seda.

Millist rohtu aga ärevuse vastu võtta? Seda teab soovitada sulle perearst. Palju edu!

Tundub vist jah ärevushäire moodi olevat, sest peale alkoholi tarbimist pole küll märganud, et järgmisel päval õhupuudust oleks tekkinud :lol: Tuleb siis jah aeroobsele trennile natuke rohkem rõhku üritada panna ehk aitab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muide kas te massaazhis olete käinud?

Vbl on mingi süvalihaste pinge vms.

Mulle üks konkreetne massaazhitüüp aitas perfektselt, aga rsk 500kr kord oli :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muide kas te massaazhis olete käinud?

Vbl on mingi süvalihaste pinge vms.

Mulle üks konkreetne massaazhitüüp aitas perfektselt, aga rsk 500kr kord oli B)

Massaazis pole ausalt öeldes kunagi käinud, võibolla peaks proovima :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×