Jump to content
david

Liigesetoidud glükoosamiin, kondroitiin, MSM, rasvhapped, kibuvits

Recommended Posts

Olen ka ise igasuguseid liigesetugevdajaid kasutanud ning omast kogemusest võin öelda, et Arthrostop (Plus) mõjub tõepoolest paremini kui tavalised Bio-Glycosamine tabletid. Kuid ka hinnaklass on sellevõrra kallim. Kuid kui raha jätkub, siis parem rõhuda juba kvaliteedile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sõin ka seda bio - glükosamiini ( mul oli Plus). Sel vist oli soovitatav aeg ka väehmalt kolm kuud, aga selle aja jooksul mul tast kasu polnud ja sõin siis veel , kokku 5 ja pool kuud, ja sain lahti põlve ja küünarliigese valudest mis just jõusaali treeninguga esile kerkisid.

Nüüd söön profülaktika mõttes Arthryli (vist kirjutati nii), see ka liigestele, pulbri kujul , aga see aint retseptiravim ja kallis ka 14 päeva norm maksab 130 krooni, aga see pidi tõesti hää kraam olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sõin ka seda bio - glükosamiini ( mul oli Plus). Sel vist oli soovitatav aeg ka väehmalt kolm kuud, aga selle aja jooksul mul tast kasu polnud ja sõin siis veel , kokku 5 ja pool kuud, ja sain lahti põlve ja küünarliigese valudest mis just jõusaali treeninguga esile kerkisid.

Nüüd söön profülaktika mõttes Arthryli (vist kirjutati nii), see ka liigestele, pulbri kujul , aga see aint retseptiravim ja kallis ka 14 päeva norm maksab 130 krooni, aga see pidi tõesti hää kraam olema.

Pigem võetakse Bio-Glycosaminet profülaktika mõttes ja Arthryli ravi otstarbel, Arthryl sisaldab toimeainet glükoosamiini 3x rohkem kui Bio-Glycosamine, vastavalt siis 1500mg ja 500 mg. Arst igatahes ütles et 500 mg-ga vigastatud õlaliigest vmt ära ei ravi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt ei ole tõsikindlat teadusinfot, et glükosamiin midagi normaalsete noorte inimeste (sportlaste) jaoks teeks. Kõik uuringud, mis üldse millelegi vihjavad on glükosamiini doosid 1000 mg päevas. Tehke omad järeldused.

Ise siiski usun (tundub, et on aidanud) :blink: ja võtan Arthrostop plusi ja mõni päev ühe 500'se glükosamiini veel lisaks.

Kui asi juba valutab, siis tuleb puhkust anda.

Individuaalselt tunnen, et glükosamiin seob vett kehasse ja kui ei tarbi piisavalt vedelikku, siis hakkab lihtsalt imelik tunne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üldiselt ei ole tõsikindlat teadusinfot, et glükosamiin midagi normaalsete noorte inimeste (sportlaste) jaoks teeks. Kõik uuringud, mis üldse millelegi vihjavad on glükosamiini doosid 1000 mg päevas. Tehke omad järeldused.

Ise siiski usun (tundub, et on aidanud) :blink: ja võtan Arthrostop plusi ja mõni päev ühe 500'se glükosamiini veel lisaks.

Kui asi juba valutab, siis tuleb puhkust anda.

Individuaalselt tunnen, et glükosamiin seob vett kehasse ja kui ei tarbi piisavalt vedelikku, siis hakkab lihtsalt imelik tunne.

Glükosamiinikuuri ajal tulebki suurendada tarbitava vee kogust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mulle kirjutas ka arst põlvede kõhre kulumise raviks artryli ja ütles, et vähemalt aasta aega vaja võtta. olengi nüüdseks aasta võtnud ja põlved tõesti peaaegu korras - vahel harva valutavad, kui kõvasti koormust saavad või kui ilm muutub.

käisin uuesti arsti juures, pean veidi pausi ja kevadel teen ühe kolmekuulise kuuri veel.

p.s. eelnevalt võtsin ka artrostop plusi, futura glükosamiini, ultragel-i ja miskit vist veel. aga tahtsin tulemusi vist liiga kiirelt näha ja tulemusi polnud. tahan öelda, et mida rohkem kulunud kõhred on, seda kauem peaks glükosamiini võtma - kuuajalise kuuriga pole mõtet mingit tulemust oodata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere.

Tahtsin küsida, kuidas tuleb manustada Arthostopi? Kas tohib seda pidevalt võtta või tuleb võtta kuuridena? Glucosamini kohta olen kuulnud, et ei soovitata pidevalt võtta, vaid soovitatakse teha pause. Seda olen manustanud nii, et söön paki ära (6 kuud), siis teen paar-kolm-neli kuud pausi (olenevalt enesetundest. Kui liigesed hakkavad jälle valutama, siis alustan uut kuuri).

Mida sa soovitaksid - glükoosamiini või Arthostop?

Praegu kavatsen võtta pigem profülaktika mõttes, mitte ravi eesmärgil. Viimasel ajal on selline tunne, et varsti hakkavad probleemid põlvedega. Randmetega on juba ammu probleem, aga Bio-Glucosamin on siiamaani hästi mõjunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere.

Tahtsin küsida, kuidas tuleb manustada Arthostopi? Kas tohib seda pidevalt võtta või tuleb võtta kuuridena? Glucosamini kohta olen kuulnud, et ei soovitata pidevalt võtta, vaid soovitatakse teha pause. Seda olen manustanud nii, et söön paki ära (6 kuud), siis teen paar-kolm-neli kuud pausi (olenevalt enesetundest. Kui liigesed hakkavad jälle valutama, siis alustan uut kuuri).

Mida sa soovitaksid - glükoosamiini või Arthostop?

Praegu kavatsen võtta pigem profülaktika mõttes, mitte ravi eesmärgil. Viimasel ajal on selline tunne, et varsti hakkavad probleemid põlvedega. Randmetega on juba ammu probleem, aga Bio-Glucosamin on siiamaani hästi mõjunud.

Mina võtan praegu Litozini.

http://www.nycomed.ee/ee/Menu/Tooted/Toote...lained/Litozin/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on endal kogemusi nii arthrostopi kui ka glükoosamiini tablettidega. Spordiarst soovitas mulle arthrostopi, pidi olema parema toimega, kui glükoosamiin. Proovisin siis mõned kuud arthrostopi, aitas liigeseid päris tuntavalt. Hiljem läksin odavamale glükoosamiinile üle. Kuid kvaliteedilt peaks arthrostop glükoosamiinist siiski etem olema.

Seda Litozini on hiljuti promoma hakatud, kuid niipalju kui kuulnud olen, siis pidi samuti väga tõhus olema ning ka arstid pidid seda viimasel ajal patsientidele juba soovitama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

peab emale ka soovitama Litozini tal va kukekannus tekkinud. muidugist see ei ravi aga ikkagi ennetamise jaoks parim . kuigi ta vötab seda Arthostopi kah. mis oldman arvab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
peab emale ka soovitama Litozini tal va kukekannus tekkinud. muidugist see ei ravi aga ikkagi ennetamise jaoks parim . kuigi ta vötab seda Arthostopi kah. mis oldman arvab?

Kukekannust Arthrostopi või Litoziniga ei ravita ja ennetamisel ka ei oma effekti, need tooted on siiski liigese kõhredele mõeldud.

Kukekannuse raviks kasutatakse põletikuvastaseid tablette, ennetamiseks tuleb kanda sobivaid jalanõusid ja ortopeedilisi sisetaldu, samuti anda jalgadele puhkust pikaajalisel seismisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vat kui hää,sis ütlen talle et see ei ole siis selle kukke kannusega seotud antud tablettide manustamine! ta jah tellis need tallad ära ja kannab ja seda ka teab et puhkust vajab aga jah ei tea kes neid tablette siiis soovitas ,aga nad asja ette ka lähevad,ta ju raskem inimene ka :D nu pöletiku vastaseid tablette ka vist vötab,ot aga neid voibolla ei tohi koos vötta? ;)

Kukekannust Arthrostopi või Litoziniga ei ravita ja ennetamisel ka ei oma effekti, need tooted on siiski liigese kõhredele mõeldud.

Kukekannuse raviks kasutatakse põletikuvastaseid tablette, ennetamiseks tuleb kanda sobivaid jalanõusid ja ortopeedilisi sisetaldu, samuti anda jalgadele puhkust pikaajalisel seismisel.

sidekirme vigastuse tagajärjel põletik ehk fastsiit on kukekannuse pöhjustaja eks?et pöhiline on suur koormus ja traumad antud piirkonnas? ega seda vist mingi ravimitega ära ei hoia?

Muudetud kasutaja builder poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kukekannus on aastatega tekkiv kõhrete kasv jalatalla sidemete kinnituskohal kandluul põletiku tagajärjel, mis hakkab pressima närvidele ja sealt ka valu. Põhjuseks on lampjalgsus, ülekaal, ülekoormus ( seismine, kõndimine, jooksmine), hüpped maandumisega kannale, põrutused. Profülaktikaks õiged jalanõud, tallatugede kasutamine, jalgade puhkus, lihaste tugevdamine ( nt. jalgrattasõit, pliiatsi haaramine varvastega).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen proovinud nii Glükoosamiini kui ka Arthrostopi tablette, võttes neid kuuridena. Kiiremat ja pikemaajalist abi sain ikkagi Arthrostopilt ja seepärast just seda soovitan. Vähemalt minu põlvele aitas

Muudetud kasutaja Mary-Ann poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arthrostop ongi glükoosamiin, sõltuvalt versioonist kondroitiiniga ja/või metüülsulfonüülmetaaniga.

Litozini ehk eriliselt aretatud kibuvitsa olen ka proovinud, kas aitas nüüd see või suvine rattamatk, ei teagi, pool aastat olin jamast lahti.

Päris lahti jamadest saanud pole, aga see on mul geenidest ka.

Tugeva valu puhul tuleks üks retseptivaluvaigisti kuur ka teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arthrostopi ja Ultrageli vahe on toimeaine kogus ja vorm (lahustav pulber vs. tablett).

Ise olen kasutanud Arthrostop PLUSi, kus lisaks glükosamiinile veel toimeaineid. Tuletaks meelde, et kõik kliinilised katsed, kus glükosamiini efektiivsust näidatud tegelevad üldiselt doosidega 1 gramm või rohkem päevas. Enamik tavapreparaate ent sisaldavad vaid 500 milligrammi, Ultrageli kogus veel vähem.

Litozin on mingi kibuvitsal põhinev asi, mida ise kasutanud ei ole. OldMan - apteeker väitis mulle, et Litozin on rangelt põletikuvastane ning sellist preventatiivset-tugevdavat toimet nagu glükosamiinitoodetel väidetakse olevat, sellel ei ole. Kuidas sellega siis on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina lugesin oma arthostopi pealt et kuur kestab 3 kuud ja tuleb võtta iga päev. Peale kuuri pidi toime paar kuud edasi kestma ja sellel ajal ei pea võtma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arthrostopi ja Ultrageli vahe on toimeaine kogus ja vorm (lahustav pulber vs. tablett).

Ise olen kasutanud Arthrostop PLUSi, kus lisaks glükosamiinile veel toimeaineid. Tuletaks meelde, et kõik kliinilised katsed, kus glükosamiini efektiivsust näidatud tegelevad üldiselt doosidega 1 gramm või rohkem päevas. Enamik tavapreparaate ent sisaldavad vaid 500 milligrammi, Ultrageli kogus veel vähem.

Litozin on mingi kibuvitsal põhinev asi, mida ise kasutanud ei ole. OldMan - apteeker väitis mulle, et Litozin on rangelt põletikuvastane ning sellist preventatiivset-tugevdavat toimet nagu glükosamiinitoodetel väidetakse olevat, sellel ei ole. Kuidas sellega siis on?

mulle ütles arst, et litozin on glükosamiinist selle võrra erinev, et kuidagi veel soodustab seda liigese ainevahetust ka, samas kui glükosamiin annab ainult selle vajaliku materjali

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arthrostopi ja Ultrageli vahe on toimeaine kogus ja vorm (lahustav pulber vs. tablett).

Ise olen kasutanud Arthrostop PLUSi, kus lisaks glükosamiinile veel toimeaineid. Tuletaks meelde, et kõik kliinilised katsed, kus glükosamiini efektiivsust näidatud tegelevad üldiselt doosidega 1 gramm või rohkem päevas. Enamik tavapreparaate ent sisaldavad vaid 500 milligrammi, Ultrageli kogus veel vähem.

Litozin on mingi kibuvitsal põhinev asi, mida ise kasutanud ei ole. OldMan - apteeker väitis mulle, et Litozin on rangelt põletikuvastane ning sellist preventatiivset-tugevdavat toimet nagu glükosamiinitoodetel väidetakse olevat, sellel ei ole. Kuidas sellega siis on?

Mis liigub, see kulub ja mis kulunud on, seda praktiliselt taastada on võimatu ( tuginen dr. Tein`ile).

Inimesed on erinevad, liigespindade kulumine on erinev, igapäevane koormus liigestele on erinev, mõnedel on reuma jne.

Kui ravimeetmeid ei kasuta, siis kindlasti midagi paremuse poole ei liigu. Alati tuleb raviks kasutada kompleksvõtteid, mis oleksid järgmised:

valu vähendamine antud piirkonnas, s.t. põletikuprotsesside vähendamine (vajadusel valuvaigistid, külmaravi, soojaravi)

vere koostist mõjutavad ained ( oomega-3 rasvhapped, lõheõli, -rasv, linaseemne õli)

liigese kõhre ainevahetust mõjutavad ained ( glükosamiini sisaldavad preparaadid)

lihaseid (liigest fikseerivaid) tugevdavad harjutused ( staatilised harjutused, rattasõit)

ebasoodsate tegurite vältimine (niiskus, külmetamine, liigne füüsiline koormus, ülekaalulisuse vältimine).

Niimoodi peaks olema kõige efektiivsem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
valu vähendamine antud piirkonnas, s.t. põletikuprotsesside vähendamine (vajadusel valuvaigistid, külmaravi, soojaravi)

vere koostist mõjutavad ained ( oomega-3 rasvhapped, lõheõli, -rasv, linaseemne õli)

liigese kõhre ainevahetust mõjutavad ained ( glükosamiini sisaldavad preparaadid)

lihaseid (liigest fikseerivaid) tugevdavad harjutused ( staatilised harjutused, rattasõit)

ebasoodsate tegurite vältimine (niiskus, külmetamine, liigne füüsiline koormus, ülekaalulisuse vältimine).

Niimoodi peaks olema kõige efektiivsem.

Loen siit praegu välja, et ka sinu meelet siis mina kui suhteliselt noor sportlane EI peaks võtma Litozini kui just mingi kergelt põletikulise vigastuse otsas konkreetselt ei istu?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×