Jump to content
nato

Vajan kiirelt abi!!

Recommended Posts

Tere,

Öelge palun kas on võimalik umbes 5 päevaga saada juurde jõudu ja vastupidavust. Nimelt on mind ees ootamas füüsiline test, koosneb see kätekõverdused, kõhulihased ja 3,2 km jooks. hetkeseis on kätek. 45 kõhul.28 ja jooks 19 min. Vaja oleks saad u 5 päevaga tulemus kätekad 55, kõhul.36 ja jooks 12-13 min. kas see üldse oleks reaalselt võimalik? ehk mingi toiduaine annaks jaksu juurde või...ma ei kujuta ette, igasugu nippid on teretulnud.

suured tänud ette kes viitsivad vastata.

Kätekõverdustega on nii, et paari päevaga saad oma 55 kätte, kui hommikuti kätekaid teed. Kõhuga sama lugu. Vot jooksu kohta ei oska enam öelda:P.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et jooks voib veel sitem aeg tulla, kui rada raskem ja loen välja enne jooksu käteköverdusi ja köhulihaseid ei teinud. Ma loodan 16-17 minuti kanti jooks jääb kuii rada sama, mis praegu jooksid. Muideks eelmine test, mis tegid, olid lodevas seisus voi oledki koguaeg nii viletsa ajaga jooksnud? Noh kas jooksmisega oled tegelenud, sellest ka ju oleneb natuke see nelja päeva pärast tuleva testi tulemus. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võta asja rahulikult ja positiivselt.

Jooksu kohta siiski paar võimalikult abistavat vihjet:

1) katsu testieelsel ööl võimalikult palju magada (min 8 tundi, hea isegi nt 10h)

2) söö kohe pärast ärkamist üks värske ja toitev hommikusöök (puder/müsli, banaan/puuviljad, jogurt...)

3) enne jooksu proovi soojendusega end mitte ära väsitada - ära ülesoojenda, st et sattud igasuguste soojendusharjutustega nii hoogu, et pärast soorituse ajaks võhm otsas

4) võta alates tänasest kuni testini igal õhtul kaks lusikat mett (veel parem pane hommikul klaasi leigesse vette ja lase päev seista - õhtul jood ära)

5) ära kindlasti võta kofeiini, tauriini, kreatiini - tekitab lihaskrampe

6) söö testieelsetel päevadel hästi palju puuvilju, juurvilju, joo mahla ja mineraalvett, liha ära u kaks päeva enne testi söö (kui saad nii, va kala)

7) ära testieelsetel päevadel alkoholi tarbi ja suitsuga (vesipiibuga jms) liialda

8) vali jooksuks mp3 pleierisse mõnus tempokas muusika, mis hoiaks su jooksu tempo mõõdukana - ära mingit superlemmik lugu pane, see tekitab liigset elevust/jee-efekti ja võid jällegi rapsima hakata ja end poole peal tühjaks joosta

9) jaga jooks enda jaoks faasideks - tõenäoliselt sa tunned rada - 1. veerand olgu soojendus (sissejuhatus - tempo ülesvõtt - proovi kohe mitte hakata lõõtsutama ja hingeldama) - lihtsalt hakka jooksma ja tunneta, millises vormis tol päeval oled, kuidas keha tempole reageerib - kuula muusikat ja las keha ise hakkab oma rütmi loomulikult paika panema (hingamine läheb ise järk järgult kiiremaks, samm pikemaks) 2.veerand - tõsta tempot, aga selliselt, et äärmisel juhul jaksaksid veel kiiremini joosta. Alates 3.veerandist (ehk pärast poolt distantsi) oleneb, kuidas enesetunne on - kui tunned, et on hea päev, pane täiega lõpuni või jookse veel veerand samas tempos ja lõppu spurt (nagu auto ajaks alla, sellise elu-eest tempoga peab lõpu tegema)

10) jookse sirge seljaga, rind kergelt ees (ära vaju kühmu, ära lase pilgul asfaldisse vajuda, vaid vaata otse ette (või küljele) - nii, et kopsud saaksid vabalt töötada. Hapniku peab korralikult peale tulema!

11) toidulisandid - igas Selveris (kindlasti Matkaspordis) peaks olema mingi spordilett, kust saad osta energiageeli. Võta üks tuup ja laksa 30 minutit ette NATO testi sisse.

12) ära närveeri, sest pole ju tarvis energiat veel lisaks kulutada.

13) kui sul on mitu paari jooksutosse, siis vali rajale sobivaimad (mina võtan testi ajaks tavaliselt kõige kergemad tossud), liibuvates või ligi riietes on tunduvalt mugavam joosta, kui laiades ja lohvakates (need hakkavad hüppama, liikuma ja häirivad). Õhukesed kindad kätte - saad ära võtta, aga rõve külm võib näppudel hakata mingi hetk. Pane mingi kõrgema kaelusega asi jooksu ajaks selga (sest kui kõril hakkab külm on jama joosta).

14) loe netist juurde, googelda ise - infot on palju ja igasugust - vali endale sobiv. Googelda - preparing for a run, marathon nutrition...

Edu! Anna meile ka teada, kuidas läks!

Ma tegin sama asja kaks nädalat tagasi 291 punnile (jooks sai 300 takistuseks - liiga külm oli)

Need olid lihtsalt mõtted, mis endal seoses testiga päehe tulid - ei pretendeeri tõele ja kellegagi väitlema ei viitsi hakata!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ueh. Mul on kaks kuud aega selle testini (tehakse erandkorras). Ja hakkab juba masendus tekkima küll et asjad sisuliselt üldse ei ole paranenud väga pika aja jooksul... nuta või naera aga ei saa! eks see on võtnud oma osa igasugusest motivatsioonist, et kõik inimesed erinevat juttu räägivad ja mitte ainsam võte ei näikse toimivat...

Tahaks motivatsiooni taas üles leida:S sellega oleks nüüd küll kiiremas korras abi vaja...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii palju kui mina olen neid testil põrujaid näinud, siis ...

Pirukas ja friikatulid majoneesiga ei ole lõunasöök. Shokolaad lauasahtlis ei ole vajalik ja mingi normaalne vahepala.

Liigutage ennast aastaringi, mitte äge lootke mingitele imeasjadele - te olete nagu tibid, kes enne suve hakkavad mingeid rämedaid veepaaste pidama, et vormi saada. Elu ei ole nii kiire, et ei jõuaks kahel õhtul 5km joosta ja sinna otsa mõningaid kõhulihaseid ja kätekõverdusi teha. Laisad ja mugavad olete lihtsalt. Vedage oma suured õllekõhud trenni.

Mis mees (kaitseväelane, politseinik või kes veel) Sa oled kui ei jaksa 50 kätekõverdust teha või 50 kõhulihast, jooksust rääkimata.

Ja ärge tulge mulle rääkima, et naistel kergem ... ma olen alati vähemalt 60 kätekõverdust ja 90 kõhulihast teinud ja jooksen 14-15 minutiga seda mõttetut 3km.

See meeste ulg hakkab juba närvidele käima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui kriitika tuli minu nimele, siis dieeti pole ma elus pidanud, päevas liigun üle 10km jalgadel (ei kasuta autot ega muid mootoril töötavaid vahendeid va juhul kui on üle 15km vaja minna või ääretult-ääretult kiire), kolmel-neljal korral jõusaal ja kardio (velo või jooks). eluaeg palju liikunud, aega pole võtnud ja vahepealt võttis mitu aastat ära vigastus ja op. aga tänud komplimendi eest, mulle ka minu "õllekõht" meeldib. :huh:

PS! šokolaadist rõvedamat maitset annab otsida ning pirukat sõin ääretu isu tõttu viimati mais? ei mäeltagi. harva igal juhul. B) ahjaa.. kartul ei maitse üldse. kui siis keedetud/hautatud. Ja testil põrunud pole ka kunagi. valmistun elu esimeseks. alustasin sellega juba ammu-ammu (aasta algusest umbkaudu, suvel jäid kaks kuud peapõrutuse tõttu vahele, loodan, et andestad mulle mu laiskuse).

Tervitustega,

imeasjadele lootev tibi (mõttetu) ;)

Nii palju kui mina olen neid testil põrujaid näinud, siis ...

Pirukas ja friikatulid majoneesiga ei ole lõunasöök. Shokolaad lauasahtlis ei ole vajalik ja mingi normaalne vahepala.

Liigutage ennast aastaringi, mitte äge lootke mingitele imeasjadele - te olete nagu tibid, kes enne suve hakkavad mingeid rämedaid veepaaste pidama, et vormi saada. Elu ei ole nii kiire, et ei jõuaks kahel õhtul 5km joosta ja sinna otsa mõningaid kõhulihaseid ja kätekõverdusi teha. Laisad ja mugavad olete lihtsalt. Vedage oma suured õllekõhud trenni.

Mis mees (kaitseväelane, politseinik või kes veel) Sa oled kui ei jaksa 50 kätekõverdust teha või 50 kõhulihast, jooksust rääkimata.

Ja ärge tulge mulle rääkima, et naistel kergem ... ma olen alati vähemalt 60 kätekõverdust ja 90 kõhulihast teinud ja jooksen 14-15 minutiga seda mõttetut 3km.

See meeste ulg hakkab juba närvidele käima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii palju kui mina olen neid testil põrujaid näinud, siis ...

Pirukas ja friikatulid majoneesiga ei ole lõunasöök. Shokolaad lauasahtlis ei ole vajalik ja mingi normaalne vahepala.

Liigutage ennast aastaringi, mitte äge lootke mingitele imeasjadele - te olete nagu tibid, kes enne suve hakkavad mingeid rämedaid veepaaste pidama, et vormi saada. Elu ei ole nii kiire, et ei jõuaks kahel õhtul 5km joosta ja sinna otsa mõningaid kõhulihaseid ja kätekõverdusi teha. Laisad ja mugavad olete lihtsalt. Vedage oma suured õllekõhud trenni.

Mis mees (kaitseväelane, politseinik või kes veel) Sa oled kui ei jaksa 50 kätekõverdust teha või 50 kõhulihast, jooksust rääkimata.

Ja ärge tulge mulle rääkima, et naistel kergem ... ma olen alati vähemalt 60 kätekõverdust ja 90 kõhulihast teinud ja jooksen 14-15 minutiga seda mõttetut 3km.

See meeste ulg hakkab juba närvidele käima.

Pole õrna aimugi kuidas sa 14-15 minutiga ära jooksed. Lugesin su blogi, arvan, et neid distantse oleks võimalik käies ka kiiremini läbima!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pole õrna aimugi kuidas sa 14-15 minutiga ära jooksed. Lugesin su blogi, arvan, et neid distantse oleks võimalik käies ka kiiremini läbima!

Siinkohapeal ongi vahe sees selles, et mina kasutan trenni tehes ajusid, mitte ei rapsi tühja.

Kui Sa minu blogisid ikka LUGESID, siis ma olin vahepeal RASE ja toidan hetkel veel last RINNAGA. See viimane seab trennide intensiivsustes teatud piirid - kahjuks.

Ma ei hakka Sulle siin pikalt oma treeningute ülesehitust lahti rääkima, miks on vaja kõigepalt vaja teha trenni madala pulsiga ja kestvusega mitte 10-12 min, vaid 100-120min. Sellepärast need õllekõhuga onud midagi ei saavutagi, et kukuvad kohe 10km max tempoga jooksma ja seda igal õhtul ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siinkohapeal ongi vahe sees selles, et mina kasutan trenni tehes ajusid, mitte ei rapsi tühja.

Kui Sa minu blogisid ikka LUGESID, siis ma olin vahepeal RASE ja toidan hetkel veel last RINNAGA. See viimane seab trennide intensiivsustes teatud piirid - kahjuks.

Ma ei hakka Sulle siin pikalt oma treeningute ülesehitust lahti rääkima, miks on vaja kõigepalt vaja teha trenni madala pulsiga ja kestvusega mitte 10-12 min, vaid 100-120min. Sellepärast need õllekõhuga onud midagi ei saavutagi, et kukuvad kohe 10km max tempoga jooksma ja seda igal õhtul ...

Vabandused, vabandused!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui kriitika tuli minu nimele, siis dieeti pole ma elus pidanud, päevas liigun üle 10km jalgadel (ei kasuta autot ega muid mootoril töötavaid vahendeid va juhul kui on üle 15km vaja minna või ääretult-ääretult kiire), kolmel-neljal korral jõusaal ja kardio (velo või jooks). eluaeg palju liikunud, aega pole võtnud ja vahepealt võttis mitu aastat ära vigastus ja op. aga tänud komplimendi eest, mulle ka minu "õllekõht" meeldib. B)

PS! šokolaadist rõvedamat maitset annab otsida ning pirukat sõin ääretu isu tõttu viimati mais? ei mäeltagi. harva igal juhul. ;) ahjaa.. kartul ei maitse üldse. kui siis keedetud/hautatud. Ja testil põrunud pole ka kunagi. valmistun elu esimeseks. alustasin sellega juba ammu-ammu (aasta algusest umbkaudu, suvel jäid kaks kuud peapõrutuse tõttu vahele, loodan, et andestad mulle mu laiskuse).

Tervitustega,

imeasjadele lootev tibi (mõttetu) ;)

Ei ma ei mõelnud kedagi konkreetselt, eriti mitte Sind, vaid ulgu üldisemalt.

Minu arust on elementaarne, et politseinik-kaitseväelane peab olema heas füüsilises vormis, sest seda nõuab nende töö. Kuhugi tööle minnes peaks ikka läbi mõtlema, kas inimesel on piisavalt kõiki omadusi, mida see töökoht nõuab. Kui ametikoht eeldab ÜFT läbimist ja inimene teab, et tal pole füüsilist võimekust (või ta ei suuda seda saavutada, et olla oma ametikoha vääriline), siis keegi ei sunni lepingut väevõimuga sõlmima-hoidma. Ei tasu pärast nutta ja halada, et ahistatakse või nõutakse midagi ülemäärast.

Ei tasu mulle tulla rääkima, et ei ole võimalusi ja aega ning nõutakse ma-ei-tea-mida. Nendest võimalustest trenni teha, järeleaitamistundidest ja muust sellest võiks siin pikalt kirjutada, aga las ta jääb. Mu meelest jääb palju ikka inimestel tahtmisesse kinni.

Head paranemist ja motivatsiooni leidmist :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna see vaidlus kisub teemaväliseks, siis saatsin oma arvamuse sõnumina.

Ei ma ei mõelnud kedagi konkreetselt, eriti mitte Sind, vaid ulgu üldisemalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

niii, nüüd on see möödas. saavutasin soovitud tulemused. KÕ tegin 58 ja KL 60 jooksu sain 17 min. igatahes sain miinimumi kokku. tänan kõiki nõuandjaid :)

kuna esimesest trennist jäid kõik kohad neljaks päevaks valusaks siis vahepeal ma ainult puhkasin ja 1 korra jooksin, muud ei teinud, kuna liiga valus oli.

mu pärast võib teema lukku panna.

tänud veelkord

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×