Jump to content
Kirke-li

Crossfit

Recommended Posts

Guest Ühefoorumivend

Tere!

Miskipärast on see ainuke foorum kus ma teemat saan algatada, aga vahet pole. Küsimus oleks selles, et kas keegi oskaks mingit crossfiti kava kokku panna? Selles mõttes, et netis on hästi palju näidiseid küll, aga kõik on umbes workout of the day.

Midagi sellist:

10 rounds of 10 second “L” sits off the floor

2. “Susan” – 5 rounds for time: Run 200m, then 10 squats, 10 push ups

3. Run 1 mile and at every 1 minute complete 10 air squats, 10 push-ups, 10 sit-ups

4. 10 Rounds for time: 10 burpees, 100 m sprint

5. 10 handstand jackknife to vertical jump, 10 handstand jackknife to tuck jump, 10 handstand jackknife to straddle jump.

6. 3 Rounds for time: 10 Handstand push ups, 200 m run

7. 6 Rounds for time: 10 push ups, 10 air squats and 10 sit ups

8. 10 rounds for time: 10 push-ups, 10 squats, 10 sit ups

9. 10 rounds for time: 10 push-ups, 100m dash

10. 5 rounds for time: 10 push-ups, 10 hollow rocks, run 200 meters

Neid on veel palju, aga kuidas näiteks nädala või kuu lõikes sellist kava kokku panna, ilmselt ei hakka järjest listis minema (listis 92 workouti järjest, aga kõik on keharaskusega), samas tahakski teada, mida crossfiti trennides jõusaalis tehakse ja kuidas need treeningpäevad on jaotatud. Selline kava oleks hea just oma vahelduse poolest, et annab samas nagu head vastupidavust ja samas saab ka jõusaalis jõudu ja massi juurde. Keegi äkki oskab nõu anda?

Suured tänud ette!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Crossfitil on palju harjutusi mida üle võtta, ja palju harjutusi mis on parem kohe ära unustada. Kavad unustaks ka parem kui rabdomüoloosi ei taha :D

Aga nende harjutustevideodest olen ma igatahes palju kasu saanud. Nii motivatsiooni kui korrektset tehnikat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütleme nii, et crossfit on jah segu täiesti absurdsetest haige tehnikaga ning lausa elu-ohtlikest harjutustest ning samas ka sellistest, mis on tõesti üldfüüsist hästi parandavad ning sobilik algajale ja ka edasijõudnule.

Probleem ongi justnimelt selles, et hakata välja praakima mis on hea ja mis mitte on ikka enamikele algajatele suht üle jõu käiv. Nö. "ametlikud" programmid on jubedused. Ning IMO on lihtsam jääda standartse jõusaali-treeningu juurde ning siis soovi ja vajaduse korral lisada juurde spetsiifilisi harjutusi üldfüüsise ja vastupidavuse jaoks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks asju mille poolest Crossfit on hea on see et nad on populariseerinud klassikalise tõstmise võtteid mis väljaspool tõstjaid ning kergejõusiklasi/teisi sportlasi on suhteliselt tundmatud harjutused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks asju mille poolest Crossfit on hea on see et nad on populariseerinud klassikalise tõstmise võtteid mis väljaspool tõstjaid ning kergejõusiklasi/teisi sportlasi on suhteliselt tundmatud harjutused.

Kahjuks küll tihtipeale debiil-versioonid kasutusel.

http://www.youtube.com/watch?v=BDDyxXyf6UU

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on parasjagu käsil Crossfiti kursuste läbimine. Detsembris saan diplomi kätte. Olen isegi mõelnud Crossfiti stuudio avamise Tallinnas. Aga pean enne küsimustiku moodustama ja uurima, et kas oleks turgu piisavalt. Ise teen Crossfiti trenni ka ja mulle väga meeldib.

Muidu olen praegu personaaltreener USA–s ja oman personaaltreeningstuudiot siin.

Muudetud kasutaja Marianna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on parasjagu käsil Crossfiti kursuste läbimine. Detsembris saan diplomi kätte. Olen isegi mõelnud Crossfiti stuudio avamise Tallinnas. Aga pean enne küsimustiku moodustama ja uurima, et kas oleks turgu piisavalt. Ise teen Crossfiti trenni ka ja mulle väga meeldib.

Muidu olen praegu personaaltreener USA–s ja oman personaaltreeningstuudiot siin.

Minu teada meil juba selline isik siin olemas. ErikO.

Eks turgu crossfiti jaoks vast oleks kuna see selline trendikas värk. Parem ikka kui kodus niisama pekirulle sügada. Kuigi isiklikult ma kulutaksin oma aega küll muudele asjadele parem.

frabz-You-do-something-called-Crossfit-and-the-point-is-to-be-the-best-90f85a.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kahjuks küll tihtipeale debiil-versioonid kasutusel.

Kui sulle crossfit ei meeldi, siis ära vähemalt tule asjalikku treeningmetoodikat mustama ja oma väiteid mingite suvaliste videotega "tõestama".

Ma leidsin sellise video kulturistidest: suur mees ei suuda ilma rihmadeta kangi peos hoida, õõtsutab ennast edasi-tagasi. Kas sina treenid ka nii... õigesti?

Muudetud kasutaja Undionu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahepeal närib nätsu ka :D

Kui sulle crossfit ei meeldi, siis ära vähemalt tule asjalikku treeningmetoodikat mustama ja oma väiteid mingite suvaliste videotega "tõestama".

Ma leidsin sellise video kulturistidest: suur mees ei suuda ilma rihmadeta kangi peos hoida, õõtsutab ennast edasi-tagasi. Kas sina treenid ka nii... õigesti?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan et praeguseks on mul crossfitiga juba vähe ühist. Olen 10 kava valmis meisterdanud, soovikorral saab neid osta ka, st minu juhendamisel kava läbi teha ja ongi kava sinu. Soovitaksin inimesele 2kava, et keha oleks tasakaalus.

7 jaanuaril TV3 näitab kuidas ja mida ma oma klientidega teen.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×